Bitcoin Cash Nasıl Satın Alınır

Bitcoin satın almak her geçen gün daha yaygın ve daha erişilebilir hale geliyor. Artık burada olduğunuza göre Bitcoin Cash almaya karar verdiniz. Bu kılavuzda, bir BCH cüzdanı edinmek için gerekli adımları ve Bitcoin Cash’i nasıl satın alacağınız konusunda sizi yönlendireceğiz. Kullanabileceğiniz birkaç seçenek var, ancak önce BCH’yi destekleyen bir cüzdana ihtiyacınız olacak. 

Farklı Bitcoin Cash Türleri Cüzdanlar

Donanım Cüzdanları 

Bu cüzdanlar, en güvenli depolama seçeneklerinden birini mevcut kılan çevrimdışı depolama çözümü sağlar. Donanım cüzdanları, kullanıcıların özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve 2 faktörlü kimlik doğrulama desteği sağlamalarına olanak tanır ve işlemlerin doğrulanması ekranlarda yapılır..

Bitcoin Cash’i destekleyen donanım cüzdanları arasında Ledger Nano S, KeepKay ve Trezor bulunur..

Electron Cash

Bu, Electrum cüzdanının çatallı bir versiyonudur. Electron Cash, Linux, OX X ve Windows sistemleri için hem mobil hem de masaüstü sürümlerinde mevcuttur. 

Electron Cash’in kullanımı çok kolaydır ve kullanıcıların anahtarlarını kontrol etmelerine ve anımsatıcı bir tohum cümlesiyle cüzdanlarını yedeklemelerine izin verir.

BTC.com

Bu, en popüler mobil cihazlar arasındadır ve web cüzdanları Bitmain Technologies tarafından desteklenir. Cüzdan güvenli ve kullanımı kolaydır.

BTC.com, kullanıcıların varlıklarını yedeklemek için bir ana “tohum” kullanmalarına izin veren hiyerarşik belirleyici bir cüzdandır. Cüzdan, çoklu imza işlemlerini ve 2 faktörlü kimlik doğrulamayı destekler.

Coinomi

Bu bir popüler cüzdan birden çok dijital para birimini destekleyen. Cüzdan kullanıcı dostudur ve BCH için en iyi cüzdanlar arasında yer alan kullanışlı bir kullanıcı arayüzü içerir..

CashAddress

Bu bir kağıt cüzdan Bu çözümü Bitcoin Cash depolamak için en iyi seçenek bulan herkes için kullanılabilir. Uzun süre saklamak için en iyi Bitcoin Cash cüzdanları arasında derecelendirilmiştir. Ancak, anahtarlarınızı nereye sakladığınızı unutursanız, özel anahtarı kaybedersiniz.

CoinPayments

Bu bir dijital web tabanlı sıfır işlem ücreti gerektiren ancak işlemler için küçük bir ücret alan sanal para cüzdanı. Bu cüzdanla ilgili en iyi özelliklerden biri, birden fazla dijital para birimini desteklemesi ve görünürlüğüdür..

Cüzdan yakın zamanda BitGo ile entegre edildi ve bu da onu en güvenli cüzdanlardan biri haline getirdi. Kripto para birimlerini bilgisayar korsanlarından korumak için bir kasa özelliği eklendi.

Bitcoin Cash Nasıl Satın Alınır (BCH)

İlk önce bir BCH cüzdanı alın. BCH satın alma yöntemleri, kullandığınız cüzdan türüne bağlı olarak değişecektir..

Örneğin, tam düğüm cüzdanınız varsa (kullanıcıların tüm blok zincirini indirmesini gerektiren bir cüzdan), tokenlerin bulunduğu tam düğüm BCH cüzdanına aktarabileceğiniz bir wallet.dat dosyası oluşturmak için cüzdanı yedekleyin. senin için yararlandı.

Ancak, blok zincirinin tamamını indirmeyi gerektirmeyen Basitleştirilmiş Ödeme Doğrulama cüzdanı kullanıyorsanız, yine de BCH jetonlarınızı talep edebilirsiniz..

BCH cüzdanınızı aldıktan sonra, BCH adresinize ihtiyacınız olacak. Bazı kullanıcıların kafası karışabileceğinden ve BTC’yi BCH cüzdanlarına göndermeye başlayabileceğinden ve bunun tersi de geçerli olduğundan, BCH için yeni bir format icat edildi. Yeni biçim 42 karakter içerir ve “p” veya “q” ile başlar.

Not: Kasa adresleri, orijinal belirteçlerin yalnızca bir temsilidir. Bu nedenle, aynı adres iki farklı şekilde temsil edilebilir.

İkincisi, BCH en büyük dijital para birimleri arasında olmasına rağmen, her büyük borsa tarafından desteklenmiyor.

Daha fazla borsa daha fazla para listelemeye devam etse de, yalnızca birkaç borsa Bitcoin Cash’i listeledi. Bunlar eToro, Coinmama, CEX.io ve Coinbase’dir.

eToro, farklı ödeme yöntemleriyle dünyanın dört bir yanından Bitcoin Cash satın almanıza olanak tanır. Borsa, madeni paralarınıza gerçek erişim sağlamaz, bu nedenle borsadan diğer kullanıcılara BCH gönderemezsiniz. Bu değişimin yapmanıza izin verdiği tek şey, BCH’yi itibari para birimi ile takas etmektir. 

EToro kullanıyorsanız madeni paralarınıza erişmeyeceğiniz için cüzdana ihtiyacınız yoktur.

Coinmama en eski borsalardan biridir. Değişim, banka ve kredi kartıyla Bitcoin Cash satın almanıza olanak tanır. Değişim neredeyse tüm ülkelerden kullanıcıları kabul ediyor. 

CEX.IO, 2013’ten beri olduğu gibi bir başka eski borsadır. Borsa bir aracılık hizmetidir, bu nedenle kullanıcı dostu ancak daha pahalıdır. Borsa, banka havalesi, kredi ve banka kartlarını kabul eder.

Coinbase şu anda en büyük borsalardan biridir ve BCH ticareti için destek sağlar. Döviz, faaliyet gösterdiği bir ülkede yaşıyorsanız, rekabetçi fiyatlar elde etmenizi sağlar..

Bitfoliex gibi, yeni kullanıcıların Bitcoin Cash satın almasını gerektirmeyen başka borsalar da var. Platform, müşterilerinin gizliliğini korumaya çalışıyor ve yeni kullanıcıların borsada kripto alıp satmaya başlamak için yalnızca bir e-posta adresine ihtiyacı var..

Bununla birlikte, yeni başlayan biriyseniz, daha kolay olan biraz pahalı olan bir komisyonculuk hizmeti kullanmayı düşünmelisiniz. Bununla birlikte, ileri düzey bir kullanıcıysanız, daha düşük ücretlerle Bitcoin cashat satın almak için Coinbase Pro’yu kullanabilirsiniz.. 

Çoğu borsanın ticarete başlamanıza izin vermeden önce kimliğinizi doğrulamanızı gerektireceğini unutmayın. Ek olarak, döviz hesabınızı banka hesabınıza bağlamanız gerekir. Bu adımlar çoğunlukla birkaç iş günü sürer.

Ayrıca, işlem süreleri de bir borsaya bağlı olarak değişir. Bununla birlikte, çoğu Bitcoin Cash işlemi neredeyse anlıktır.

Binance’de Bitcoin Cash Satın Alın

Binance’te BCH satın almanın iki yolu vardır; kripto veya fiat aracılığıyla. (Bitcoin Cash, borsada BCHABC’nin tamircisine sahiptir)

Fiat seçeneği, platformda kredi kartı satın alımlarının eklenmesinin ardından geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Fiat söz konusu olduğunda, platform, minimum / maksimum satın alma 50 $ ve 20.000 $ olmak üzere USD ve EUR cinsinden BCH alımlarına izin verir..

Bugün Binance’te BCHABC satın alın!

Binance’de Kredi Kartı Kullanarak BCH Satın Alma Adımları

1. Resmi web sitesini (binance.com) ziyaret ederek Binance hesabınız yoksa bir hesap oluşturun. Kaydol’u tıklayın ve gerekli bilgileri doldurun. Zaten bir hesabınız varsa Oturum Aç’a tıklayın.

Binance'de Bitcoin Cash satın alın

2. Sayfanın üst kısmındaki Fonlar bölümüne gidin ve “Kredi Kartıyla Satın Al” seçeneğini seçin.

Binance Bitcoin Cash satın alma

3. BCH’yi seçin ve sipariş tutarınızı girin. İkinci çubukta, ücretler dahil olmak üzere tahsil edeceğiniz toplam tutarı göreceksiniz, bu genellikle% 3,5’tir..

Binance'te Kredi Kartı ile Bitcoin Nakit Satın Alın

4. Satın alma sürecini daha iyi anladığınızdan emin olmak için okumanız gereken “Sorumluluk reddini okudum ve kabul ediyorum” bölümünü kontrol ederek siparişinizi onaylayın. Ardından ödemeye git seçeneğine tıklayın.

Binance'de Bitcoin Cash

5. Satın alma işlemi Simplex aracılığıyla gerçekleştirilir ve siparişin gerçekleşmesi için kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekir. Ayrıntıları doldurmayı tamamladığınızda, “Şartlar ve Koşullar” kutusunu işaretleyin ve “DEVAM ET” i tıklayın.

Simplex şimdi e-postanıza gönderilen bir doğrulama bağlantısı aracılığıyla dört basamaklı bir kod ve e-posta adresiyle telefon numaranızı doğrulamanızı isteyecek..

Binance Hesabı Fatura Bilgileri

6. Doğrulama işlemi tamamlandığında, satın alma işlemini tamamlamak için Visa veya Mastercard ayrıntılarınız hakkında bilgi vermeniz istenecektir..

Binance Ödemesi

Kripto paraların Binance hesabınızda görünmesi genellikle 10 ila 30 dakika sürer..

Kripto Kullanarak Binance Üzerinde Bitcoin Cash Satın Alma Adımları

Bugün Binance’te BCHABC satın alın!

1. Bir hesap oluşturun ve varsa giriş yapın.

2. Hesabınıza kripto yatırın. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), Binance’de listelenen diğer kripto para birimlerinin büyük çoğunluğuna sahip birçok ticaret çiftine sahip olduğundan, yatırılması en uygun kriptolardan ikisidir. Para yatırmak için Fonlara gidin ve Mevduat’a tıklayın.

3. Görünen arama çubuğunda arayarak yatırılacak parayı seçin. Platform, seçtiğiniz kripto para için size bir para yatırma adresi sağlayacaktır. Adresi kopyalayın ve cüzdanınıza yapıştırın. Ardından, yatırmak istediğiniz tutarı yeni kopyaladığınız adrese gönderin. Paranın Binance hesabınızda görünmesi 30 dakikaya kadar sürebilir. Ethereum depozitoları daha hızlıdır. Ayrıca, ilk depozitonuzda küçük miktarlarla başlamanız önerilir. Bir borsadan diğerine para yatırmaya çalışmak, kısıtlamalarla sınırlı olabilir ve doğrudan cüzdanınızdan para yatırmanız önerilir..

Bitcoin Cash Satın Alın

4. Gezinme çubuğuna gidin ve bakiyenizi kontrol edin.

5. Gezinme çubuğunda, Exchange bölümüne gidin ve Basic’i seçin. Sağ üst köşede, BTC’yi seçin ve BCH / BTC ticaret çiftinin görüneceği BCH’yi arayın..

Binance

Ticaret çiftine tıkladığınızda bir fiyat grafiği görünecektir. BCH’yi belirli bir fiyattan satın almak için Limit emrini kullanın. BTC cinsinden istenen fiyatı ve satın almak istediğiniz BCH miktarını girin ve ardından BCH Satın Al düğmesine tıklayın.

BHCABC / BTC Bitcoin Cash BCHABC Satın Alın

6. BCH’yi mevcut fiyatından satın almak için, Market sekmesine tıklayın ve satın almayı düşündüğünüz BCH miktarını girin. Emir hemen uygulanacak ve BCH bakiyenizde görünecektir.

Bugün Binance’te BCHABC satın alın!

Eşler Arası Ticaret

Alternatif olarak, Bitcoin Cash satın almak için bu seçeneği kullanabilirsiniz. Eşler arası ticaret platformunun bir örneği LocalBitcoinCash’tir. Bu platform, kullanıcıların birbirleriyle doğrudan itibari para birimi için BCH ticareti yapmasını sağlar. 

Kullanıcılar bir teklif verebilir ve ilgilenen bir tüccarın yanıt vermesini bekleyebilir ve emanet hizmeti sağlar. Ancak, birçok kişi bu platforma güvenilip güvenilemeyeceği konusunda endişelerini dile getirdi..

Güvende olmak için, saygın şirketlerle iş yaptığınız borsaların aksine, bireylerle çalışacağınızı unutmayın. Bu, dolandırıcılık riskini otomatik olarak artırır.

Ek olarak, eşler arası alım satım yaparken, tutarları, güncel döviz kurunu ve adresinizi ve alıcının adresini her zaman onayladığınızdan emin olun. Son olarak, özel anahtarınızı asla kimseye vermeyin.

Ayrıca, yüz yüze görüşmeler planlayabilir ve kişiyle ticaret yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bu seçenek çok risklidir, çünkü kişi bir hırsız olabilir ve sizi BCH’nizden çalabilir ve hatta size zarar verebilir. Değişim için onunla görüşmeyi kabul etmeden önce bir kişinin kimliğini onaylayın. Güvenliğinizi sağlamak için bir arkadaşınızı getirebilir ve halka açık bir yerde buluşabilirsiniz..

Sonuç

BCH, ağabeyi BTC’ye kıyasla kripto topluluğu tarafından tam olarak kabul edilmedi..

Bununla birlikte, madeni para birkaç büyük borsa tarafından kabul edildi ve ortalama bir kullanıcı tarafından oldukça erişilebilir durumda..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map