Bitcoin Cash Nasıl Madencilik Yapılır

Bitcoin Cash’e sıkıca inanıyorsanız, BCH kazanırken ağı destekleme şansınız var. Ek olarak, Bitcoin Cash madenciliği yapmak istiyorsanız, bu kılavuz süreç boyunca size yardımcı olacaktır..

Madenciler, işlemleri onayladıkları ve yeni tokenları dolaşıma koydukları için her dijital para biriminde hayati bir rol oynarlar. Bu bulmacaları çözdükten sonra ödül alırlar. Ödül ayrıca blok içindeki işlem ücretlerini de içerir.

Bitcoin Cash madenciliğinin nasıl yapılacağına bakalım.

Neden Bitcoin Cash Madenciliği Yapmalısınız?

Bitcoin Cash, piyasadaki en büyük kripto para birimlerinden biridir ve Ethereum ve Litecoin’e kıyasla daha yeni bir madeni paradır. Platformun güncellemeleri, yani artan blok boyutu göz önüne alındığında, bu, daha fazla işlem doğrulaması ve dolayısıyla sık kripto para birimi madenciliği karı arayan herkes için ilginç bir fırsattır.. 

Uzmanlara göre, Bitcoin madenciliği gittikçe zorlaşıyor ve daha az değerli hale geliyor, bu da Bitcoin Cash’i daha iyi bir alternatif olarak bırakıyor.

Bitcoin Cash madenciliği süreci Bitcoin madenciliğine benzer; yine de, birkaç farklılık var. Örneğin, Bitcoin’in blok boyutu sınırı 1 MB iken, Bitcoin Cash’inki 8 MB’dir, bu da BCH madenciliği yapmak için daha fazla bilgi işlem gücüne ve yatırıma ihtiyacınız olacağı anlamına gelir..

Bununla birlikte, daha büyük bloklar, madenciye giden daha fazla işlem ücreti içerir.

Bitcoin Cash Madenciliği Yapmanın En İyi Yolu

Bir çalışma kanıtı madeni para olduğu için, bilgisayarınızın GPU’su veya CPU’su ile Bitcoin Cash madenciliği yapabilirsiniz. Bununla birlikte, ağın mevcut zorluğu, bundan herhangi bir getiri alamayabileceğiniz anlamına gelir. Biraz kar elde etmenizi sağlamak için, Uygulamaya Özel Entegre Devreler (ASIC’ler) adı verilen özel bir madencilik teçhizatı düşünmelisiniz. Bu makineler tek bir görev için yapılmıştır, madencilik. BCH madenciliği bugün kar elde etmenin en iyi yolu.

Maden Bitcoin Cash

Bu makinelerin bir avantajı, önceden yüklenmiş madencilik yazılımı ile satın alınmalarıdır, bu da onları madenciliğe hazırlamayı kolaylaştırır..

Etkili bir şekilde madencilik yapmanız gereken başka bir şey de, blok zincirine her zaman bağlı olmanızı ve bulunan blokları olabildiğince hızlı rapor etmenizi sağlamak için istikrarlı bir internet bağlantısı ve düşük gecikme süresidir. Sınırsız internet trafiğini düşünmelisiniz çünkü ortalama olarak bir madenci ayda 500MB tüketir..

Ek olarak, sabit elektriğiniz ve madeni paralarınızı yönetmek için bir Bitcoin Cash cüzdanınız olmalıdır..

Bu noktada, tek başına madencilik veya bir madencilik havuzuna katılma arasında seçim yapmalısınız..

Bir madencilik havuzu, matematiksel bulmacaları çözme şanslarını artırmak için çabalarını ve kaynaklarını birleştirmeyi kabul eden birkaç madenciden oluşur. Madencilik havuzundaki her üye, çözülmesi gereken küçük ve daha az karmaşık bulmacalar alır, bu da havuzun daha büyük ve daha karmaşık bulmacaları çözme şansını artırır..

Ödüller, çabalarına ve havuza katkıda bulundukları kaynağa göre her havuz üyesi arasında eşit olarak paylaşılır.

Bir yandan, BCH bloklarını tek başına başarılı bir şekilde madencilik yapabiliyorsanız, tam ödülü alacaksınız. Ancak, çok güçlü bir madencilik teçhizatına ihtiyacınız olacak ve bu çok fazla para gerektiriyor.

Bir madencilik havuzu seçmeden önce, havuzun ne kadar büyük olduğu, blokları ne sıklıkla buldukları, ödemelerinin yapısı, aldıkları ücretler ve havuz üyelerine sağladıkları istatistik türleri gibi faktörleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun..

Bitcoin Cash Madenciliği İçin Kurulum

Önce ASIC’i güç kaynağı birimine bağlayın ve açın. Ardından, yönlendiricinize bağlı bir Ethernet kablosuyla ASIC’yi internete bağlayın..

İkincisi, yoksa bir BCH cüzdanı indirip yükleyin.

Üçüncüsü, size uygun bir maden havuzu seçin. Madencilik havuzlarının çoğu kazançlarınızı düzeltir ve anonimdir; böylece kişisel bilgilerinizi paylaşmak zorunda kalmazsınız.

Çoğu durumda, bir madencilik havuzunu kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey bir BCH cüzdanıdır..

Dördüncü olarak, ASIC donanımınızın IP adresini bulun. Madencilik yapılandırma yazılımına erişmek için buna ihtiyacınız olacak. Antiminer kullanıyorsanız, IP adresini internete bağladıktan hemen sonra otomatik olarak sağlayacaktır. Ayrıca, IP adresinin nasıl alınacağına ilişkin yönergeleri bulmak için belgeleri okuyun..

Beşinci olarak, madencinin web arayüzüne giriş yapın. Bir tarayıcı, IP adresini yazın. Bir giriş sayfasıyla karşılaşacaksınız. ASIC için, kullanıcı kimliğini ve parolayı bulmak için belgeleri okuyun. Ancak Antminers için varsayılan kullanıcı kimliği “root” ve varsayılan şifre “root” dur.

Bitcoin Cash madenciliği yapabilir misin

ASIC’de oturum açtıktan sonra, Madenci Yapılandırması Zamanlayıcıyı ayarlamak için sayfa. Madencilik havuzu bilgilerinizi vereceğiniz yer burasıdır. Bu bilgiyi verdikten sonra, tıklayın Kayıt etmek & Uygulamak. Madenci yeniden başlayacak ve BCH madenciliğine başlayabilirsiniz..

Bitcoin Cash Madenciliği İçin Gerekli Yazılım

BCH madenciliği için kullanılan birkaç program vardır, ancak belki de en popüler iki tanesi BFGminer ve CGminer, ve bunlar komut satırı programlarıdır.

Bir komut satırı arayüzünü kullanamıyorsanız, şunu kullanabilirsiniz: EasyMiner havuzlanmış madencilik için kullanılan.

Seçtiğiniz donanım, kullanacağınız yazılımı belirleyecektir; bu nedenle, madencinizle uyumlu programları seçmelisiniz.

Bitcoin Cash Mining Havuzları

Madencilik havuzları, madencilik ödülünü kazanma şansını artırmak için çabaları ve kaynakları birleştirmenin bir yoludur..

Bir tarafta beş kişi, diğer tarafta 10.000 kişi var. Bu durumda 10.000 kişilik tarafın kazanacağı aşikardır. Madencilik havuzlarının harika olmasının ana nedeni budur!

Bununla birlikte, bu havuzların çok fazla kontrole sahip olduğunu unutmayın. Kaynaklarınızı sağlıyor olsanız da, her havuzun kendi kontrol hüküm ve koşulları vardır. Bunun anlamı, üyelik ücretini artırma veya her üyeye verilen ödülleri azaltma yetkisine sahip olmalarıdır..

Madencilik havuzuna bir örnek: Antpool.

Bir madencilik havuzuna katılmadan önce yukarıda listelenen faktörleri göz önünde bulundurun.

Son düşünceler

Temel CPU cihazlarını kullanarak popüler coin madenciliği günleri çoktan geride kaldı. O zamanlar herkes madencilikle uğraşabilirdi. Bununla birlikte, şu anda sahip olduğunuz tek şans, madencilik donanımına çok para yatırmak veya bir madencilik havuzuna katılmaktır..

BCH topluluğunun, ASIC cihazlarının ağa bağlanmasını yasaklayacak şekilde kodda değişiklik yapıp yapmayacağı henüz belli değil. O zamana kadar kazanma yeteneği birkaç maden şirketinin elinde.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map