Binance’te ZCash Nasıl Satın Alınır

Bugün, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı gizlilik sorunu her zamankinden daha önemli. Kripto çevrelerindeki birçok kişinin büyük bir endişesi, Bitcoin gibi halka açık bir defterdeki işlemleri veya cüzdanları izleme ve takip etme yeteneğidir..

Zcash, bugün piyasadaki en önemli gizlilik merkezli paralardan biridir ve işlemlerinin gizli kalmasını isteyenler için bir alternatif oluşturmaktadır..

Zcash nedir?

Başlangıçta bir Bitcoin çatalı olan Zcash, gizlilik sorusunu ele alırken, dijital para birimi olarak pozitif yönlerine dayanıyor. Blok zinciri, işlemlerin işlem değeri veya gönderen ve alan taraflar hakkında bilgi vermeden doğrulanmasına izin vermek için sıfır bilgi kanıtları kullanır..

Gizlilik paralarının yolundaki engellerden biri, örneğin denetimler veya düzenlemelere uyma durumunda kullanıcının gizliliği kapatmak istemesidir. Zcash’in bunun için bir çözümü var. Ağlarında, cüzdan sahiplerinin iki farklı adres türü (her biri aynı cüzdanı temsil eder) kullanabileceği bir sistem vardır. Biri, “z adresi” özeldir, diğeri ise “t adresi” herkes tarafından görüntülenebilir. Bu, kullanıcıların işlem ayrıntılarını ne zaman ifşa edip etmeyeceklerine karar vermelerine olanak tanıyarak daha fazla esneklik ve daha geniş bir olası kullanım durumu yelpazesi sunar..

Popüler internet sitesi aracılığıyla ilk ZEC’inizi nasıl satın alabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Binance değişimi.

Adım 1: Binance’te bir hesap için kaydolun

Henüz yapmadıysanız, ilk adım Binance’de bir hesap açmaktır. Süreç hızlı ve kolaydır ve dünyanın hemen hemen her yerindeki kullanıcılara açıktır..

binance yazmacı 3

2. Adım: Hesabınızı doğrulayın

Ticarete başlamadan önce Binance ekibine birkaç doğrulama belgesi göndermeniz gerekecek. Ek olarak, hesabınızı korumak için bu zamanı 2 Faktörlü Kimlik Doğrulaması kurmak için ayırın.

3. Adım: Binance hesabınıza BTC veya ETH gönderin

Fiat ile USD veya EUR gibi en popüler kripto para birimleri dışında herhangi bir şey satın alabileceğiniz çok az sayıda saygın ve güvenli yer var. Bu nedenle Zcash satın almak için önce Bitcoin veya Ethereum’a ihtiyacınız olacak. Bunu yaptıktan sonra, Binance’de bu coin’lerden herhangi birini ZEC ile takas edebilirsiniz..

Halihazırda BTC veya ETH’ye sahip değilseniz, birini bir Fiat borsasından satın alabilirsiniz. Coinbase, veya gibi siteler Coinmama veya Changelly.

Binance hesabınıza para göndermek için, sayfanın üst kısmındaki menüye gidin ve “Fonlar” ı ve ardından “Para Yatırma” yı seçin..

Açılır menüden göndereceğiniz parayı seçin.

mevduat binansı 3

Jetonlarınızı gönderebileceğiniz bir cüzdan adresi gösterilecek. Yalnızca belirtilen parayı bu adrese gönderdiğinizden emin olun (yani BTC’yi BTC cüzdanına veya ETH’yi ETH cüzdanına). Gönderdiğiniz diğer herhangi bir jeton türü kaybolabilir.

4. Adım: Onaylanmasını bekleyin

İşlemler genellikle dakikalar içinde tamamlanır, ancak ağdaki etkinlik miktarına bağlı olarak daha uzun sürebilir. Devam etmeden önce Binance’in işleminizin başarısını onaylamasını bekleyin.

Adım 5: BTC veya ETH çiftini bulun ve seçin

Paranız Binance cüzdanınıza ulaştığında, sitenin değişim bölümüne geçme zamanı. Gezinme başlığına gidin ve “Exchange” i ve ardından “Temel” i seçin.

Şimdi sayfanın sağ tarafına bakın. Arama kutusunda ZEC’i arayın ve gelen çifte tıklayın (ZEC / BTC veya ZEC / ETH).

zec binance 1

İsteğe bağlı: Doğru zamanda satın almak için Binance’in gelişmiş araçlarını kullanın

Binance, doğru zamanda doğru hamleleri yapmanıza yardımcı olmak için gerçek zamanlı analitik grafikler, işlem hacmi ve sipariş geçmişi gibi veriler sunar. Ayrıca size limit emirleri belirleme yeteneği sağlarlar. Bu, ZEC’yi satın almak (veya satmak) istediğiniz fiyatı koyduğunuz anlamına gelir ve fiyat bu noktaya ulaştığında borsa işleminizi otomatik olarak yapar..

Adım 6: Satın alınacak Zcash miktarını seçin

ZEC satın almak istediğiniz fiyatı girin veya mevcut fiyattan satın almak için “Piyasalar” seçeneğini seçin (bu, yeni başlayanlar veya acemi tüccarlar için önerilir).

zec binance 2

Sonra, ne kadar satın almak istediğinizi girin. ZEC veya BTC / ETH’de belirli bir miktar olabilir veya BTC / ETH cüzdanınızın% 25,% 50,% 75 veya% 100’ünü harcamayı seçebilirsiniz..

7. Adım: Zcash’i Satın Alın!

Yeşil “ZEC Satın Al” düğmesine tıkladığınızda işiniz bitti!

8. Adım: Madeni paralarınızı güvenli bir Zcash cüzdanına taşıyın

Kriptoda en iyi uygulama, aktif olarak alım satım yapmadığınız zamanlarda paralarınızı her zaman kendi cüzdanınızda saklamaktır. Bir borsada jeton bırakmak, paranızı borsanın güvenlik önlemlerinin ellerine bırakır, oysa kendi cüzdanınızda kontrol etmek daha kolaydır.

ZEC’nizi borsadan çıkarmak için, Zcash’i destekleyen bir cüzdana ihtiyacınız olacak. Ledger Nano S ve Trezor Model T donanım cüzdanları en yüksek düzeyde güvenlik sunar. Alternatif seçenekler şunları içerir: Çıkış masaüstü için cüzdan veya Coinomi mobil için.

Para çekmek için, başlık menüsüne gidin ve “Fonlar” ı, ardından “Para Çekme” yi seçin. Açılır menüden ZEC’i seçin.

zec binance 3

Cüzdanınızdan ZEC adresini ve çekmek istediğiniz ZEC miktarını girin. Adresin doğruluğunu iki kez kontrol edin ve ardından “Gönder” i tıklayın. Ağ işleminizi tamamladığında, paralarınız ZEC cüzdanınızda görünmelidir..

Daha fazla bilgi edin

2018’in sonlarında Coinbase Pro’daki ZCash listeleme kapsamımızı okuyun. Veya, ZEC edinmekle ilgileniyorsanız, buradaki kılavuzumuzdan nasıl madencilik yapacağınızı okuyabilirsiniz..

Yatırım yapmakla ilgilenenler için Zcash Fiyat Tahmin makalemize göz atın – ancak her zaman kendi araştırmanızı yapın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map