Binance’den Cardano (ADA) Nasıl Satın Alınır

Aralık 2017’den bu yana en iyi 10 kripto para birimi piyasa değeri arasında bir dayanak noktası olan ADA – Cardano blok zincirinin kripto belirteci – pazar liderlerinde bir koşu yapmaya hazırlanıyor. Yeni nesil blockchain teknolojisi, birçok insanı önümüzdeki birkaç yıl içinde potansiyel büyümesi konusunda heyecanlandırdı. Hatta bazıları daha sonra Ethereum’u geçmesini öngörüyor.

Bir sonraki boğa koşusundan önce içeri girmek için, ADA jetonlarını nasıl edineceğinizi öğrenmek isteyeceksiniz. Bu kılavuz size bunun nasıl yapılacağını gösterecek, böylece popüler bir borsada işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Binance.

Cardano nedir?

“Blockchain 3.0” ın bir parçası olarak adlandırılan Cardano, Ethereum’un başlattığı şeyin bir uzantısı olmayı amaçlayan akıllı bir sözleşme platformudur. Platform, Ethereum’un orijinal çekirdek ekibinden biri olan Charles Hoskinson tarafından kuruldu..

Cardano, önceki blockchain yinelemeleri tarafından kullanılan güce aç Proof of Work sistemlerine bir alternatif olan Proof of Stake fikir birliği mekanizmasını kullanıyor. Akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların çalıştırıldığı Cardano Hesaplama Katmanı (CCL) olmak üzere iki katmandan oluşur. Karmaşık finansal uygulamalar sağlamak için ADA kullanan bir muhasebe katmanı olan Cardano Uzlaşma Katmanı (CSL).

Hoskinson ve ekibinin Cardano ile yapmaya çalıştıkları şeyin kapsamı, bu kadar çok heyecan yaratmasının nedenidir. Sadece kendi kendine sürdürülebilir, merkezi olmayan bir bilgi işlem sistemi yaratmaya çalışmakla kalmıyorlar. ADA ve Yerleşim Katmanı, güvenilir bankacılık sistemlerine çok az erişimle veya hiç erişilemeyen, gelişmekte olan pazarlarda yaşayan dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca kişiye finansal hizmetler getirmeye odaklanır..

Cardano’nun arkasında çalışan IOHK’ya göre, projenin Ethereum (ETH) dahil olmak üzere diğer blockchain ağlarının karşılaştığı sorunların çoğunu çözmeyi amaçlayan gelişmiş özelliklere sahip bir blockchain platformu olduğunu açıklıyor..

Şimdi ilk ADA jetonlarınızı nasıl edineceğinizi görelim ve ticarete başlayalım.

Cardano Cüzdanlar

Kriptoyu borsada tutmak risklidir. Bu nedenle, işlem yapmıyorken madeni paralarınızı saklamak için ADA’yı destekleyen güvenli bir cüzdan edinmek isteyeceksiniz..

Daedalus cüzdanı şu anda Cardano’yu resmi olarak destekleyen tek cüzdandır. Cardano ekibinin kendisi tarafından geliştirilen Daedalus, açık kaynaklı bir masaüstü cüzdanıdır. Daedalus için gelecekteki yol haritası, Android ve iOS sürümlerinin eklenmesini ve Bitcoin ve Ethereum gibi daha fazla kripto paranın desteklenmesini gerektiriyor. Sonunda Cardano blok zincirine dayanan merkezi olmayan uygulamalar için bir uygulama mağazası haline gelecektir..

Daedalus cüzdanını almak için onların İnternet sitesi ve ücretsiz olarak indirin. Güvenli kimlik doğrulamasını ve kurtarma ifadenizi ayarlayın ve cüzdan Cardano blok zinciri ile senkronize edildiğinde gitmeye hazır olacaksınız.

Cardano’nun pazar payı büyüdükçe, Cardano’yu daha fazla eklemek mümkün. Ledger Nano S, Bugün en popüler donanım cüzdanlarından biri, Cardano’yu eklemeyi planladığını açıkladı, ancak bunu yazarken herhangi bir tarih belirtilmedi.

Piyasada birçok şirket tarafından geliştirilen başka birçok Cardano cüzdanı var. Bunlardan bazıları ADA Lite Cüzdan, Infinito Cüzdan, Yoroi ve Trezor Cüzdan’ı içerir. Yapılacak en iyi şey, sanal para birimlerini her zaman donanım cüzdanlarında saklamaktır.. 

Cardano Nasıl Satın Alınır

ADA belirteci diğer Büyük Büyük Harfler (özellikle Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash) kadar erişilebilir olmasa da, yine de ellerinizi oldukça kolay bir şekilde alabilirsiniz. En iyi yöntem, satın almak isteyip istemediğinize (USD veya EUR gibi Fiat ile ADA için ödeme yapmak) veya zaten kripto paranız olup olmadığına ve mevcut paralarınızı Cardano’ya takas etmek isteyip istemediğinize bağlıdır..

Zaten kripto tutuyorum

Zaten kripto para birimine yatırım yapıyorsanız ve portföyünüzün bir kısmını ADA’ya taşımak veya takas etmek istiyorsanız, ADA’yı listeleyen bir borsaya ihtiyacınız olacaktır. Tüm borsaların Cardano ticareti için desteği olmasa da, kesinlikle bunu yapan çok sayıda yüksek hacimli borsa vardır.. Huobi ve Bittrex dünyanın en büyük kripto borsası gibi iki örnektir, Binance.

Binance, bilmeye değer hemen hemen her coin için Bitcoin veya Ethereum arasında alım satım sundukları için kripto ticareti yapmak için harika bir yerdir..

Henüz kaydolmadıysanız, bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

Binance, piyasadaki en büyük borsalardan biri olduğu için dijital para satın almak için en iyi platformlardan biridir. Yüzlerce farklı işlem çifti vardır ve Cardano bu borsada büyük bir likiditeye sahiptir. Cardano, Binance’de ADA / BNB, ADA / BTC, ADA / ETH, ADA / PAX, ADA / TUSD, ADA / USDC ve ADA / USDT ile değiştirilebilir. 

Bu kripto para borsası, son 24 saatte 698 milyon dolarlık bir işlem hacmi kaydetti ve CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre işlem hacmi açısından en büyük 9. borsa oldu..

binance yazmacı

Kayıt, herhangi bir kripto platformuna benzer bir işlemdir. Bilgilerinizi girin, güvenlik önlemlerinizi ve kimlik doğrulamanızı ayarlayın (en fazla güvenlik için her zaman 2-Faktörlü Kimlik Doğrulama önerilir) ve birkaç KYC belgesi gönderin.

Giriş yaptıktan ve hesabınız doğrulandıktan sonra Binance’e para yatırmanız gerekecektir. Binance, Fiat ile kripto alımları sunmadığından, platforma kripto yatırmanız gerekecek. Bitcoin veya Ethereum en iyisidir, çünkü bu paralar doğrudan seçtiğiniz altcoin ile değiştirilebilir. Altcoinleri de yatırabilirsiniz, ancak Cardano’yu satın almadan önce Bitcoin veya Ethereum gibi bir paraya dönüştürülmeleri gerekir..

binance btc mevduatı

Binance, yatırmak istediğiniz kriptoyu göndermeniz için size bir adres verecektir. Göndermeden önce adresin doğru olduğunu iki kez kontrol ettiğinizden ve yalnızca belirtilen jetonu gönderdiğinizden emin olun. Yani, Bitcoin’e para yatırıyorsanız, o adrese sadece Bitcoin gönderin, başka hiçbir şey yapmayın.

Binance’e para yatırdıktan sonra ticarete başlayabilirsiniz.

Ticarete başlamak için başlıktaki “Takas” bağlantısına tıklayın. Size iki seçenek sunacak, Temel veya Gelişmiş görünüm. Çoğu için Temel değişim önerilir.

Cardano binance market

Exchange’e girdikten sonra, sağ üstte “ADA” için arama yapın. Bitcoin, Ethereum, USD Tether veya Binance Coin (Binance’in yerel kripto para birimi) ile çiftleri arayabilirsiniz..

Buraya geldiğinizde, seçtiğiniz çift için birkaç ayrıntılı fiyatlandırma çizelgesine sahip olacaksınız. Grafiklerin altında, ADA satın alma veya satma seçeneğiniz var.

ada satın al

Ne kadar satın almak istediğinizi seçebilirsiniz ve işlem dakikalar içinde tamamlanacaktır. Ayrıca Binance cüzdanınızın belirli bir yüzdesini ADA için (% 25,% 50,% 75 veya% 100) takas etme veya bir Stop-Limit emri belirleme seçeneğiniz de vardır. Stop-Limit emri, jeton belirttiğiniz bir fiyata ulaştığında satın almak veya satmak için otomatik olarak bir işlem gerçekleştirecektir..

Hiç kripto tutmuyorum / daha fazlasını satın almak istiyorum

Bu aşamada, çok az sayıda borsa doğrudan ADA-Fiat çiftleri sunar, bu da yeni başlayanlar için ADA ticareti yapmaya başlamayı biraz zorlaştırabilir..

Binance ayrıca bir kredi kartı kullanarak bazı kripto para birimlerinin satın alınmasına izin veren yeni bir hizmet yayınladı. Bu, Coinbase’in şu anda kullanıcılarına sunduğu şeye benzer bir şey.

Coinmama ADA aracılığıyla kripto para almak isteyen yatırımcılar için kurtarıcıdır. Cardano, kredi veya banka kartıyla satın alabilecekleri 8 jetondan biridir. Kaydolduktan ve KYC sürecini tamamladıktan sonra, neredeyse 200 ülkedeki Coinmama kullanıcıları, USD veya EUR ile anında kripto satın alabilirler..

coinmama ada

Alternatif, Fiat çiftleriyle bir borsada Bitcoin veya Ethereum gibi bir madeni para satın almaktır – örneğin Kraken veya Sıvı. BTC veya ETH’ye sahip olduğunuzda Binance’e para yatırabilir ve ADA ticareti yapmaya başlayabilirsiniz..

Kullanıcıların dijital para birimlerini satın aldıktan sonra borsadan para çekmesi çok önemlidir. Bu, kullanıcı ADA jetonlarına sahip olduktan sonra yapılacak en iyi şeyin parayı kişisel bir cüzdana çekmek olduğu anlamına gelir. Yapılacak en iyi şey, diğerleri arasında her zaman Ledger Nano S ve Trezor gibi bir donanım cüzdanı kullanmaktır..

Özetle

Bu makaleyi yazarken, Cardano piyasadaki 13. en büyük dijital para birimidir ve 1.34 milyar dolarlık piyasa değerine sahiptir. Buna ek olarak, her bir ADA 0,0516 ABD Doları karşılığında satın alınabilir.

Daha fazla borsa ADA çifti ekledikçe ve Cardano platformu daha fazla geliştirme girişimiyle ortaya çıktıkça, fiyat Ocak 2018’in zirvelerine çok iyi bir şekilde ulaşabilir … veya daha da fazlası. Blockchain 3.0’a yatırım yapmak için şimdi harika bir zaman.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map