Bilmeniz Gereken 7 Ünlü Ethereum Yatırımcısı

Şu anda dünyanın en değerli ikinci kripto para birimi Ethereum, yatırımcılardan daha fazla ilgi görmeye başladı. Aralık 2017’den sonra, diğer çoğu kriptoyla birlikte, ETH fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, daha fazla Ethereum yatırımcısı piyasaya katıldı. Bugün en ünlü 7 tanesini listeleyeceğiz.

Ethereum’un yatırımcılar arasında favori olmasının bir nedeni, aslında bir kripto para birimi projesinden çok daha fazlası olmasıdır. Aslında, dApp’ler, akıllı sözleşmeler ve yeni blok zinciri projeleri için destek sunan platformu sayesinde kriptoların ana akım olarak benimsenmesine aktif olarak katkıda bulunduğu için Ethereum’un dünyanın en önemli blok zinciri projesi olduğu iddia edilebilir..

Tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi, Ethereum’a bir platform olarak yatırım yapmak söz konusu olduğunda çeşitli riskler vardır. Ancak bu, kripto dünyasındaki çeşitli ünlüler ve büyük isimler de dahil olmak üzere çok sayıda insanın bunu yapmasını engellemedi..

İşte ünlü Ethereum yatırımcılarının bir listesi:

Joseph Lubin

Yazılım mühendisliği, robotik, makine görüşü ve sinir ağları gibi alanlarda muazzam deneyime sahip, Joseph Lubin aynı zamanda Ethereum projesiyle ilişkilendirilecek en büyük isimlerden biridir. Ethereum’un kurucu ortağı ve ConsenSys’in (Ethereum platformuna dayalı dApp’ler oluşturmaya odaklanan Brooklyn merkezli bir yazılım şirketi) kurucusu, en büyük Ethereum yatırımcılarından biri olabilir..

Çeşitli söylentilere göre Joseph Lubin, birkaç yıl önce gerçekleşen Ethereum kitle satışı etkinliğinde en büyük alıcılardan biriydi. Joseph Lubin, çeşitli endüstri uzmanları tarafından Ethereum’un en önemli sahiplerinden biri olarak görülüyor ve 10 milyar dolar gibi yüksek bir değerlemesi bekleniyor..

Aynı zamanda, Lubin, Ethereum’a yoğun bir şekilde yatırım yapan İsviçre merkezli EthSuisse şirketinin de kurucusudur. ConsenSys ve EthSuisse ile, yalnızca ağın geleceğine yatırım yapmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcılara daha iyi hizmetler sunabilecek çözümlere de yatırım yaparlar.. 

Buna ek olarak, Lubin ayrıca dahil oldu Blockchain alanındaki yönetişim sorunları ile ilgili çözümleri ilerletmeyi amaçlayan farklı sektörler arası gruplarda. Dolayısıyla, Ethereum satın aldığınızda, bu doğrudan geliştiricilere fon anlamına gelmez, ancak aynı zamanda yeni hizmetler geliştirmek, yeni çözümler yaratmak için çaba toplamak ve tüm ekosistemi genişletmek olabilir..

joseph lubin - ünlü ethereum yatırımcısı

Kaynak: rte.ie

Richard Sherman

Richard Sherman, NFL’den (Ulusal Futbol Ligi) San Francisco 49ers için bir Amerikan futbolu virajı, kripto para birimleri konusunda tutkulu bir başka ünlü kişi. Sherman bir Bitcoin ve Ethereum yatırımcısı çok erken, hayranlar çeşitli dijital paraları kullanarak resmi web sitesinden ürün ve mal satın alıp alamayacaklarını sormaya başladıktan sonra.

Richard birçok kez birkaç BTC, ETH ve LTC ancak diğer küçük madeni paraların çokluğuyla gerçekten ilgilenmiyor. Bitcoin’i 1.000 dolar civarında bir değere sahipken satın aldı ve fiyatlar 19.000’e yükseldiğinde nakit paraya çevirmeyi başardı. Ne olursa olsun, Bitcoin’leri olduğu gibi tutmadığına pişman olduğunu açıkladı..

Richard Sherman, Pro Bowl’a dört kez seçildi ve ayrıca dört kez All-Pro seçildi. 2011 ve 2017 yılları arasında Seattle Seahawks’ta ve 2018’den beri San Francisco 49ers’da oynuyor..


Bay Sherman sadece kripto para birimleriyle ilgilenmiyor, aynı zamanda trivia uygulaması FleetWit’in de elçisidir. Ayrıca, çeşitlendirilmiş bir portföyü olduğunu gösteren diğer teknoloji hisse senetlerine de yatırım yaptı..

Kripto para piyasasına girmeye karar veren farklı kişiler var.

Cameron ve Tyler, Winklevoss Kardeşler – Ethereum Yatırımcıları

Cameron ve Tyler Winklevoss kripto dünyasıyla olan bağlantıları nedeniyle birçok kez manşetlere çıktı. Kardeşler, Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e sosyal ağ fikrini çaldığını iddia ederek dava açtıktan sonra isim yapmış olsa da, bugünlerde Winklevoss kardeşler en büyük Ethereum yatırımcılarından bazıları olarak biliniyor.

Dava, kardeşlerin 65 milyon dolarlık Facebook hissesi ve nakdi için razı olmalarına izin verdi. Blockchain ve kripto teknolojisinde bir fırsat gördükten sonra Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdiler. Kardeşler, fiyatı 10 dolardan az olduğunda 2012’de 120.000 Bitcoin satın aldı. Finansal başarılarından sonra, Ethereum dahil diğer kripto para birimlerinden yeniden yatırım yaptılar ve yaklaşık 350 milyon dolar topladılar. Kardeşler ayrıca Gemini adlı New York merkezli kripto borsasını yaratmalarıyla da tanınırlar..

Winklevoss kardeşler Bitcoin’e (BTC) yatırım yapıp bu dijital varlığa odaklansalar da Ethereum’u da elinde tutuyorlardı. Tyler Winklevoss açıkladı İlk Para Tekliflerinin (ICO’lar) menkul kıymetler yasasıyla uyumlu olmadığını ve bunların tokenlerin üstünde token olduklarını. Ethereum ağının ve tokenlerinin değeriyle ilgili olarak, Bay Winkleovss, değerinin diğer dijital belirteçler yerine ağın kendisinde olduğunu söyledi..

Şu anda sahip oldukları ETH miktarı veya hisselerinin bir kısmını satmaya karar verip vermediklerine dair net bir bilgi yok. Bununla birlikte, sahip oldukları sanal para biriminden bağımsız olarak tüm kripto para piyasasında önemli bir rol oynamaya devam edecekler..

Cameron ve Tyler - ünlü Ethereum yatırımcıları

Kaynak: CNBC

Vitalik Buterin – Ethereum Kurucusu

Vitalik Buterin özellikle kripto alanına alışkın olanlar için neredeyse hiç giriş gerektirmeyen bir isim. Tüm Ethereum projesinin arkasındaki beyin ve muhtemelen Satoshi Nakamoto’dan sonra kripto alanında en önemli kişi olan Vitalik olmasaydı listemiz tamamlanmış sayılmazdı..

Vitalik Buterin’in kriptodaki en büyük net değerlerden birine sahip çok zengin bir adam olduğu bilinen bir gerçektir. Mucit, sahip olduğu ETH’nin ne kadar olduğunu hiçbir zaman kamuoyuna açıklamamış olsa da, Aralık 2017’de en büyük kripto borsalarından biri olan Bitstamp’a 30.000 ETH aktardığına dair raporlar var. Diğer forumlar ve kamuya açık yayınlar Vitalik’i bir yerin sahibi olarak gösteriyor. yaklaşık 500.000 ETH.

Günün sonunda Vitalik Buterin dışında kimse bu soruya cevap veremez. Daha da şaşırtıcı olan şey, çoğu insan Buterin hakkında düşündüğünde, o zengin adamı görmüyorlar, ancak en iyi blok zincir platformlarından birinin mucidi, paranın öncelikli olmadığı ve her zaman içindeki gerçek sorunları çözmeye çalışan bir kişi. kripto alanı.

Bay Buterin kripto para piyasasına dahil oldu ve Ethereum ağına yaptıkları yatırım sadece finansal değil. Ethereum ekosistemini iyileştirmek için zamanlarını ve fonlarını harcayan farklı ekiplerin geliştiricisi ve lideri olarak Ethereum’a adanmıştır..

Bu nedenle, ağda zaman ve çaba harcamak da ona yatırım yapmanın bir yoludur. Dahası, paralarını Ethereum üzerinde çalışan geliştiricilere yatırmak için tavsiyelerine ve tavsiyelerine güvenen birçok şirket var. Daha fazla benimseme, Ethereum için daha güçlü temeller anlamına gelir ve bu, sonunda ETH dijital varlığının daha yüksek bir fiyatına çevrilir..

Buterin, Joseph Lubin ile benzer bir durumda. Her ikisi de Ethereum’u kurdu ve Ethereum’un çözümlerini ve projelerini genişletmek için çalışıyorlar. Doğrudan ETH’ye büyük miktarda para yatırmayabilirler, ancak ETH’nin zaman içinde daha fazla değere sahip olması için çalışıyorlar..

vitalik buterin

Kaynak: Ethereum World News

Ashton Kutcher

Ashton Kutcher, Hollywood oyuncusu, genel olarak teknoloji konusunda tutkulu olmasıyla tanınır. Ayrıca, teknoloji ve uygulamalara ilk yatırım yapanlardan biriydi. Airbnb ve Uber, yanı sıra kripto para birimleri için. Kripto çılgınlığı çoğunluğuna atlayan ilk ünlülerden biriydi ve hatta Ethereum hakkında, ilk yayınlanmasından neredeyse bir yıl önce, 2014’te tweet attı. Henüz resmi bir numara yayınlanmasa da Kutcher’ın büyük Bitcoin ve Ethereum yatırımcılarından biri olduğu söyleniyor..

Ashton Kutcher - Ethereum yatırımcısı

Kaynak: MarketWatch

Charles Hoskinson

Charles Hoskinson ayrıca Ethereum’un kurucularından biridir. Şu anda Cardano (ADA) ve Ethereum Classic’in (ETC) baş geliştiricisidir. Ethereum’a alternatif çözümler sunmak için çalışıyor..

Buna rağmen, sanal para birimlerini erken benimseyenlerden. Bitcoin 1 dolara yakın işlem gördüğünde alana girdi. Dijital para birimi taşındı 250 $ ‘a kadar diğer büyük projelere liderlik etmeye ve kripto alanındaki genişlemeyle ilerlemeye karar verdi.

Ağın kurucu ortağı olarak ilk Ethereum yatırımcıları arasında yer aldığını belirtmekte fayda var. Ancak, kripto projesine yaptığı yatırımların bir kısmını veya bir süre sonra tüm paralarını satıp satmadığını açıklamadı.. 

Çok sayıda kripto projesinde yer aldı ve şimdi piyasadaki en büyük kripto para birimlerinden biri olan Cardano’ya odaklanıyor. Yaptığı iş, kripto piyasası için çok olumlu, kripto alanındaki teknik iyileştirme seviyesinin artmasına yardımcı olan bir şey. Ethereum ayrıca, geliştiricilerin daha iyi çözümler ve ürünler sunmasına olanak tanıyan Cardano da dahil olmak üzere diğer ağlarla rekabet etmeye çalışıyor..

Lubin ve Buterin’in yaptıklarına benzer şekilde, Hoskinson zamanını Ethereum’a yatırmak yerine zamanını harcadı. Böylece, kendisi ve kripto projelerine olan tutkusu sayesinde artık çok daha gelişmiş bir ağ ve kripto para birimi endüstrisine sahip olabilirdik. 11

Cole kripto para birimi ve gelişen teknolojilere odaklanan serbest bir yazardır. Masternode’larla ilgili önceki makaleler önde gelen kripto web sitelerinde yayınlandı ve Beyaz Kitaplarda alıntılandı.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map