Augur (REP) Nedir – Bilmeniz Gereken Her Şey

Augur (REP), merkezi olmayan bir tahmin piyasası platformudur. Ethereum blok zinciri. Platformun ana hedefi, sözde “kalabalığın bilgeliği” yöntemine dayalı olarak herhangi bir olayın sonucunu tahmin etmektir..

Blok zinciri teknolojisi sayesinde platform, diğer birçok pazardan daha fazla erişilebilirlik ve daha iyi doğruluk sağlar. Kalabalıktan bilgi toplanır ve ardından en gerçekçi ve en olası sonucu değerlendirmek için işlenir..

Prensibi açıktır: Bir olayın meydana gelme olasılığı ne kadar düşükse, başarısını tahmin ederek kazanabileceğiniz ödül o kadar büyük olur. Doğru tahminler ağ tarafından ödüllendirilirken, yanlış olanlar cezalandırılır ve bu da platformdaki herkesin doğruluğunu sağlar.

Merkezi olmayan bir platform olduğu için, bu tür tahminleri kumar gibi diğer genel olarak yasa dışı etkinliklerle ilişkilendiren kurumlar ve hatta hükümetler tarafından kontrol edilemez veya yasaklanamaz..

Augur, şu anda Ethereum tarafından öne çıkan bir fikir birliği karar verme sürecini kullanıyor. Şu anda PoW ve PoS içeriyor, ancak gelecekte sadece PoS olabilir.

Neden

Augur’u Anlamak

Basit bir ifadeyle, bu merkezi olmayan, açık kaynaklı platform, neredeyse her şey hakkında tahminler yapmanıza olanak tanır. Ağdaki diğer kullanıcılar, öznel ve kişisel görüşlerine dayalı olarak bu belirli tahmindeki hisse satın alabilir veya satabilir..

Kullanıcılar daha sonra sonuçları rapor eder ve bu onlara itibar kazandırır. Basit bir ifadeyle, bir kullanıcının sahip olduğu itibar miktarı, sonuç raporlarının doğruluğu ile doğrudan bağlantılıdır..

Augur ile ilişkili iki ana eylem vardır: pazarlar yaratmak ve ticari olay hisseleri.

İçin bir pazar yaratmak, ayarlamalısın alıcı ve yapımcı ücretleri. İlki% 1,0 ile% 12,5 arasında olmalı, ikincisi ise her zaman ilkinin yarısının altında olmalıdır. Yakın gelecekte, kazanan pozisyonları elinde bulunduran tüccarların ödüllerinden alınan içerik oluşturucu ücreti lehine yapımcı ve alıcı ücretlerinin kaldırılması da mümkündür..

Etkinlik hisselerinin ticareti devam ettiği sürece, hisse satın alabilir ve takas edebilirsiniz. Bu hisseler, olayın gerçekleşmesi ihtimalini temsil ediyor. Bir tüccar olarak, olayları doğru bir şekilde tahmin ederek ve piyasa kapandığında hisse senedi tutarak para kazanabilirsiniz. Para kazanmanın bir başka etkili yolu, düşük bir maliyetle pozisyon satın almak ve gelgit değiştikçe onları daha yüksek satmaktır..

Nasıl

İtibar Jetonları (REP)

Olsa bile İtibar jetonu teknik olarak Augur’un kalbinde yer alır, hiç kimse REP’e ihtiyaç duymadan ve sahip olmadan Augur’u kullanabilir. Örneğin, herkes Ether veya herhangi bir Ethereum tabanlı para birimi kullanarak platformda bahis yapabilir..


İtibar jetonları, sabit bir 11.000.000 sayısı ile sınırlı, temelde ticareti yapılabilir varlıklardır. Token talebi, Augur platformundaki ücretlerin neredeyse yarısını almanın tek yolu olduğu için var..

30 günlük sürenin bitiminden önce size tahsis edilen tüm pazarlar hakkında rapor vermeniz gerekmektedir. 30 gün sona ermeden atanan bazı pazarlar hakkında rapor vermemek, genellikle itibarınızın% 20’sine varan para cezaları ile sonuçlanır..

Bu süreci, en az bir kez oturum açmanız gereken 29 günlük bir açıklama dönemi izler. Bunu yapmamak, itibarınızın hareketsiz bir duruma geçmesine neden olacaktır. Bu gerçekleştiğinde itibarınız rapor veremez ve işlem ücreti kazanamaz..

Kararlarınıza bağlı olarak itibarınız artabilir, azalabilir veya hareketsiz kalabilir. Örneğin, bir pazarın nihai sonucunu doğru alırsanız itibar artabilir. Diğer kullanıcılar yapmadığında tahsis edilmiş piyasalar hakkında raporlama yapmak, bir fork bono gönderip kazanmak ve başka bir adresten itibar kazanmak, itibarınızın artmasına neden olabilir.

Tersine, bir pazarın nihai sonucuna uygun olmayan bir sonuç seçmek, tahsis edilen pazarlar hakkında rapor vermemek, çatal tahvil satın almak ve itibarı başka bir adrese göndermek, itibarın düşmesine neden olabilir..

Ticaret REP

Neredeyse 8,8 milyon REP jetonu Ağustos 2015’te ICO sırasında dağıtıldı. REP, ICO’sunun hemen ardından 1,50 ila 2,00 dolar arasında bir yerde işlem gördü ve bu yazının yazıldığı tarihte 41,83 dolar değerinde. Token, tarihinde çeşitli önemli fiyat artışları yaşadı. İlki Beta sürümünden hemen sonra Mart 2016’da gerçekleşti. İkincisi Ekim 2016’da, üçüncüsü ve en büyüğü ise 19 Aralık’ta gerçekleşti. O zaman, fiyat kendisini 90 $ civarında kurmadan önce 100 $ ‘ın üzerine çıktı..

REP satın alma

REP, aşağıdaki en popüler kripto borsalarından satın alınabilir. Bittrex, BinanceKraken, Poloniex, ve ChaoEX.Başını aşmak CoinMarketCap bu konuyla ilgili daha fazla ayrıntı için.

REP’inizi saklama

Augur’un tokeni için resmi bir cüzdanı olmasa da, çeşitli güvenilir seçenekler mevcuttur. Elbette, REP’nizi çevrimdışı bir donanım cüzdanında saklamanız önerilir. Popüler seçenekler şunları içerir: Ledger Nano S, Trezor, Jaxx, ve Çıkış.

Fiyat Tahmini

Augur’un yükselen net bir trendi vardı. Belki Bitcoin ve diğer sanal para birimleri kadar hızlı değil ama çok dikkat çekici bir hareket. Ocak 2016’da 2 dolarlık bir fiyatla başladı ve şu anda 37 dolar üzerinden işlem görüyor..

Üstelik yüksek volatilite anlarında fiyat 100 dolara ulaştı ki bu oldukça etkileyici. Şu an bulunduğumuz yerden, gelecek dönemlerde büyümek için hala yer var.

Sanal para piyasası olumlu eğilimini sürdürürse, Augur çevrede başarılı olabilir. Ancak, diğer kripto para birimlerinin çoğu gibi, piyasada beklenmedik bir şekilde meydana gelme eğiliminde olan fiyat değişimlerine dikkat etmesi gerekecek..

Bir yıl içinde Augur’un 60 doların üzerinde kolayca işlem görmesinden bahsedebiliriz..

Takım

Augur’un Ethereum üzerine inşa edilen ilk platformlardan biri olduğu düşünüldüğünde, Vitalik Buterin’in de projenin danışmanlarından biri olması şaşırtıcı değil. 13 kişilik ekip, Jack Peterson ve Joey Krug tarafından yönetilmektedir..

Her iki kişi de kripto dünyasında oldukça deneyimlidir ve Sidecoin, ünlü bir Bitcoin çatalı.

takım

Sonuç

Augur, 2015’te Ethereum’un üzerine inşa edilen ilk platformlardan biridir ve birçok iniş ve çıkışa rağmen, geleceği için genel görüş iyimserdir. Tahmine dayalı verileri toplamak ve olay sonuçlarını raporlamak için “kalabalığın bilgeliğini” kullanır.

Günlük hayatımızın bir parçası olmamasına rağmen, böyle bir platformun potansiyel kullanımları ve faydaları, benzer bir platformdan göze çarpan bir rekabete rağmen neredeyse sonsuzdur. Gnosis.

Augur İletişim ve Ek bilgiler:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map