Aion kripto para birimi hakkında bilmeniz gereken her şey | 2018’de Başlangıç ​​Kılavuzu

Aion mevcut blok zincirleri arasında sınırlı çalışabilirlik sorununu çözmek için oluşturulmuş devrim niteliğinde çok katmanlı bir blok zinciri platformudur ve yine de kendi uygulamalarını idare edebilir. Özel blok zinciri mimarilerini destekler ve zincirler arası birlikte çalışabilirlik sağlar.

Aion projesi, sürekli artan sayıda blockchain’in olduğu bir zamanda, çok uygun bir dönemde geliyor. Bu nedenle, birlikte çalışabilirlik her zamankinden daha önemlidir. Birlikte çalışabilirlik, kurumsal odaklı şirketlerinkinden bahsetmek yerine, diğer birçok blok zinciri platformunun ufkunu genişletecektir..

Aion, kendisini üçüncü nesil bir açık blok zinciri olarak pazarlamaktadır. Bu konsept biraz yabancı geliyorsa, geçmiş blok zincir nesillerine bir göz atalım. Çoğunuzun bildiğinden emin olduğumuz gibi, Bitcoin hala tüm kripto para birimlerinin kralı ve ilk nesil bir blok zinciri olarak kabul ediliyor. Ethereum, ikinci nesil bir blockchain’in en iyi örneğidir. Bitcoin tüm kripto kavramını dünyaya tanıtırken, Ethereum akıllı sözleşmeler ve çok yönlü ekosisteminin yaratılmasıyla işleri bir adım öteye götürdü..

Aion

Takım

Proje, Nuco’nun CEO’su ve AÇA’nın yönetim kurulu üyesi Matthew Spoke tarafından yönetiliyor. Diğer büyük isimler arasında, girişim mühendisliğinde 15 yıldan fazla ve blok zincir endüstrisinde dört yıldan fazla deneyime sahip Nuco’nun CTO’su Jin Tu ve Bitcoin Vakfı’nı kuran Peter Vessenes yer alıyor..

takım

Aion nasıl çalışır?

Aion ile kullanıcılar veya hemen hemen her türden blockchain birleşebilir, konuşabilir ve ölçeklenebilir. İlk terim, Aion’un performans odaklı bir köprüleme sistemi sayesinde blok zincirleri arasındaki iletişimi kolaylaştırma yeteneğini ifade eder. Veriler, çeşitli zincir çiftlerini birbirine bağlayan birden fazla gelin aracılığıyla aktarılır.

Aion, temel ölçeklenebilirlik sorununu çözmek için, yürütme ve uyarlanabilirliği yöneten yüksek performanslı bir sanal makineye sahiptir. Aion ayrıca kullanıcıların fikir birliği algoritmaları ve sanal makinelerle birlikte blok zincirleri tasarlamasına da olanak tanır. Ana avantajı, diğer blok zincirleriyle birlikte çalışabilirlik rakamlarının etkilenmemesidir..

Aion projesinin merkezinde, sağlam uygulamaları yöneten ve diğer blok zincirleri birbirine bağlayan üçüncü nesil blok zinciri Aion-1 var..

Olabildiğince basit bir şekilde ifade etmek gerekirse, Aion-1, Aion ağının arkasındaki blok zinciridir ve her türden blok zincirinin dijital bilgileri kesintisiz bir şekilde merkezi zincir dışındaki varlıklara ve harici bir ağa aktarmasına izin verir. Aion-1 bileşeni, çapraz zincir uygulamaları geliştirmek için gerekli altyapıyı sağlar. Bileşenin yardımıyla kullanıcılar kendi özel ağlarını kurabilirler.

aion2

AION jetonu

Jeton, blok zincirinin güç kaynağıdır. Ağın güvenliğini sağlamak, yeni blok zincirleri oluşturmak ve zincirler arası köprülerden para kazanmak için kullanılır. AION belirteci aslında bir ERC-20 belirtecidir. Aslında, jeton ilk olarak Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 jetonu olarak sunulur ve ancak o zaman resmi AION ağ jetonuna dönüştürülebilir. Bu olduğunda, token iki blok zinciri arasında serbestçe akış yapabilir..


Bununla ilgili en iyi şey, yatırımcıların Aion-1 jetonu için Aion Ethereum jetonunu (ERC-20) değiştirmelerine gerek olmamasıdır, çünkü bunlar her zaman değiştirilebilir olacaktır..

Pazar durumu

Token bir yıl önce Ekim 2017’de piyasaya sürüldü. Para birimi, madeni para fiyatı 10 $ işaretinin ötesinde bir yere yükseldiğinde geçen yılın Aralık ayı civarında zirve değerine ulaştı. Şu anda AION, CoinMarketCap, toplamda 181,932,474 $ ‘lık bir kapitalizasyon ve toplam 465,934,587 arzdan 167,480,575 AION dolaşım arzıyla.

Market

AION Cüzdanlar

Daha önce de belirtildiği gibi, AION token aslında bir Ethereum belirtecidir. Bu, herhangi bir Ethereum adresinde saklanabileceği anlamına gelir. Aion jetonlarını saklamak için en iyi cüzdanlardan bazıları Ledger Nano S, Trezor, Mist Cüzdan, Jaxx, MyEtherWallet, MetaMask, ve imToken.

Aion Satın Alma

AION satın almak için öncelikle başka bir kripto para birimi satın almanız gerekir, tercihen Bitcoin veya Ethereum. Neyse ki, AION, bazı çok popüler kripto borsaları tarafından destekleniyor. BitForex, Binance, Ethfinex, Liqui, ve Bancor Ağı. Daha fazla bilgi şu adreste mevcuttur: Piyasalar bölümü CoinMarketCap’te.

Yol haritası ve gelecek

Projeye göre yol haritası, 2018, değiştirilmiş iş kanıtı fikir birliği algoritmasını, işleyen bir token köprüsünü, zincirler arası iletişimi ve EVM kaynak uyumluluğu ile Sanal Makineyi içeren Aşama 1’in başlangıcını işaret etti. Ekip, 1. Aşama ve İkinci Aşama arasında, Aion Sanal Makine Teknik Belgesini, Aion İstihbarat Kanıtı Belgesini ve Aion Köprüleme Kağıdını yayınlamayı umuyor. Aşama 2, çoğunlukla değiştirilmiş EVM mimarisine geçişle ilgilidir. Aion Participating Network Paper’ın takım için 2018’i tamamlaması bekleniyor.

Faz 1

2019’un Aion platformu için büyük bir yıl olması bekleniyor. Yıl, Aion Network Economics Paper ile başlayacak ve ardından ağ altyapısının tamamlanması beklenen Aşama 3’ün lansmanı yapılacak. Gelecekteki diğer gelişmeler arasında AVM sürüm 2’nin, eksiksiz bir doğrulayıcı fikir birliği sisteminin oluşturulması ve katılımcı ağ köprülemesi yer almaktadır..

Faz 2

Yatırım ve tahminler

Sürekli artan blok zinciri sayısı göz önüne alındığında, birlikte çalışabilirlik sorunlarını çözme konusundaki benzersiz yaklaşımıyla Aion’un önümüzdeki dönemde kriptoküre için bir şekilde bir gereklilik haline gelme ihtimali yüksektir. İşte tam da bu yüzden bu kripto para, kripto dünyasının şimdiye kadar gördüğü en büyük fiyat artışlarından birini çok iyi gösterebilir..

Yararlı referanslar ve sosyal medya varlığı

Proje hakkında daha fazla bilgi için, kullanıcılar şu sayfalara göz atabilirler: resmi internet sitesi ve Beyaz kağıt. Diğer faydalı referanslar şunları içerir: resmi blog bölümü, GitHub deposu, yanı sıra Twitter, Facebook, Telgraf, Uyuşmazlık, ve Youtube kanallar.

Sonuç

Aion, şüphesiz çok ilginç bir kripto para birimi projesidir, çünkü genellikle blok zinciri ile ilişkili en büyük sorunlardan birini – birlikte çalışabilirlik – çözmeyi amaçlamaktadır. Elbette, Aion projesi bitene kadar çok daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyulacak. Bununla birlikte, kesin olan bir şey var ki, Aion’un blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirliği gerçeğe dönüştürmek için nasıl çalıştığını ve umarız başarılı olduğunu görmek ilginç olacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map