Adım Adım Ethereum Nasıl Satılır

İster madencilikten Ether kazandınız ister bir borsadan satın aldınız, varlıklarınızın bir kısmını veya tamamını satmanız gereken bir zaman gelebilir. Şu anda Ethereum (ETH), yaklaşık 43 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci kripto para birimidir ve 378.00 $ / ETH civarında işlem görmektedir. Ethereum’u ABD doları (USD) gibi fiat para birimi karşılığında satabilir veya başka bir dijital para birimi satın almak için kullanabilirsiniz.. 

Ethereum satmanın en kolay ve en ucuz yöntemi, bir ETH / USD çifti ile takas yapmaktır. Bu kılavuzda, bir itibari para birimi ve dijital para birimi için Ethereum satma sürecinden geçeceğiz..

Fiat Para Birimi İçin Ethereum Sat 

Fiat para birimi için ETH satmak, özellikle yeni bir tüccarsanız, genellikle daha hızlı ve daha kullanışlıdır. Bununla birlikte, itibari para için Ethereum tokenları satmak için adım adım bir süreçten geçelim..

Adım 1: ETH / USD Listeleyen Bir Borsaya Kaydolun

USD ile birlikte Ethereum’u listeleyen bazı borsalar arasında Kraken, Binance, Cointree ve Coinbase.

Uygun bir değişim seçtikten sonra, borsada bir hesap açın ve e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Bazı borsalar, KYC ve AML düzenlemelerini karşılamak için tüm kişisel bilgilerinizi ve kimlik kanıtınızı ister..

Ek olarak, bir sonraki adıma geçmeden önce yeni hesabınızda 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin..

Adım 2: Yeni hesabınıza ETH yatırın

Bir sonraki şey, ETH varlıklarınızı borsa cüzdanınıza aktarmaktır. İlk önce hesabınıza giriş yapın. ETH adresinizi bulun ve harici cüzdanınızdan jeton aktarmak için adresi kullanın.

Örneğin, bir Coinbase hesabı açtıysanız, Cüzdanlar Borsanın üst kısmındaki sekmesini ve Ethereum cüzdanını seçin. Tıklayın Para Yatırma Adresi Oluştur, bundan sonra size ETH’yi aktarabileceğiniz bir adres verilecektir.

3. Adım: E’yi satoradaki

Hesabınıza ETH aldıktan sonra, borsanın işlem sayfasına gidin ve istediğiniz döviz çiftini seçin. Satmayı düşündüğünüz ETH miktarını girin ve siparişinizi verin.

Örneğin Coinbase hesabınızda tıklayın Satmak ve ETH’yi aktarmak istediğiniz cüzdanı seçin. Tıklayın ETH sat ve sağlanan alana satmayı düşündüğünüz ETH miktarını girin. Buradan, ETH’nizi satmak istediğiniz para birimini seçin..


Tüm bu alışverişlerde, bu işlemi tamamlamadan önce işlem ayrıntılarını onayladığınızdan emin olun..

4. Adım: USD’yi Çekin

Son adım, aldığınız miktarı çekip banka hesabınıza yatırmaktır. Bu kolay bir süreçtir, ancak bu işlemi tamamlamadan önce ücretlendirileceğinizi bildiğinizden emin olun.

Cryptocurrency İçin Ethereum Satmak 

Adım 1: ETH’yi listeleyen bir borsaya kaydolun

ETH’yi satın aldığınız borsada satmayı düşünüyorsanız, ikinci adıma geçin..

Yeni bir borsada satış yapmak istiyorsanız, ihtiyaçlarınıza uygun bir borsaya karar vermeden önce belirli faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. İyi haber, Ethereum’un en büyük ikinci kripto para birimi olması ve bu nedenle neredeyse tüm borsalarda işlem görmesi..

Uygun bir değişim seçtikten sonra, e-posta adresinizi girerek ve bir şifre oluşturarak bir hesap açın. Yukarıda belirtildiği gibi, bazı borsalar KYC / AML düzenlemelerine uygun olarak ayrıntılarınızı ve kimlik kanıtınızı isteyecektir..

Yine, ek güvenlik için 2-FA özelliklerini etkinleştirdiğinizden emin olun..

Adım 1: Hesaba ETH yatırın

Satmak istediğiniz ETH miktarını harici cüzdanınızdan hesabınıza aktarın. Cüzdanınızın ETH adresini kullanın ve ardından adresi kullanarak ETH’yi borsaya aktarın.

Örneğin, Ethereum’u satmak istiyorsanız Binance, seç Depozito -den Para kaynağı Aşağıya doğru açılan menü. Ardından para yatırma para biriminiz olarak ETH’yi seçin ve QR kodunu tarayın. 

Adım 2: Ethereum Sat

Jetonları döviz hesabınızda aldıktan sonra, borsanızın ticaret bölümünü tıklayın. ETH / BTC gibi işlem yapmak istediğiniz çifti seçin ve satmak istediğiniz ETH miktarını girin.

Örneğin, tıklayın Değiş tokuş Binance’e girin ve ikisinden birini seçin Temel veya ileri ticaret görünümü. Ekranın sağ tarafındaki kutuda işlem yapmak istediğiniz çifti arayın ve emri seçin. Tıklayın ETH sat.

Ethereum sat

Yine, ilerlemeden önce tüm ayrıntıları onayladığınızdan emin olun.

3. Adım: Yeni Kripto Para Birimini Güvenli Bir Cüzdana Aktarın

Yeni bir madeni para satın aldıktan sonra, kripto paranızı bir borsada çok uzun süre saklamanın tavsiye edilmediğini unutmamalısınız. Gelişmiş güvenlik için, paralarınızı özel anahtarınızı korumanıza izin veren özel bir cüzdana aktarın.

Örneğin, Binance’de dijital para birimini güvenli bir cüzdana aktarabilirsiniz. Para çekme bağlantıdan Para kaynağı Aşağıya doğru açılan menü. Borsanızdan transfer etmek istediğiniz dijital para birimini seçin ve para çekme tutarını ve adresini girin.

Ethereum sat

ETH’nizi Satmadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz

Ethereum’u ilk kez satmadan önce, bazı riskler olduğunu unutmayın. Ek olarak, kripto para birimleri değişkendir. Bu nedenle, bu kararı vermeden önce durum tespiti yapın. 

Göz önünde bulundurmanız gereken faktörler arasında borsadaki alım satım ücretleri, para çekme ücretleri ve yöntemleri, işlem limitleri, kullanılacak platform türü, gerekli kimlik doğrulaması ve borsa müşteri desteği yer alır..

Bunlar, ETH’nizi satma kolaylığınızı belirledikleri için hayati faktörlerdir. Ethereum’u satmayı düşündüğünüz borsa tarafından tahsil edilen ücretlerin sayısına bakın. Bazı borsalar oldukça pahalıdır, bazıları ise ucuzdur. Ek olarak, diğerleri kullanıcı dostudur ve iyi bir müşteri destek hizmetine sahipken, diğerleri, özellikle yeni başlayanlar için gezinmek zordur ve müşteri desteği zayıftır.. 

Ayrıca, ihtiyaçlarınıza uygun bir borsa seçmeden önce vermek istediğiniz kişisel ayrıntıları göz önünde bulundurun. Bazı borsalar bilgilerinizi ve kimliğinizi sorarken, bazıları gizliliklerini korumak isteyenler için uygun olan herhangi bir kişisel kimlik gerektirmez..

Ayrıca, başkalarının bilgilerinizi doğrulaması zaman alabilir ve kripto para birimlerinin değişkenliği göz önüne alındığında, bu, paralarını en kısa sürede satmak isteyen bir tüccar için uygun olmayabilir..

Bu nedenle, uygun bir değişim seçmeden önce bu faktörleri göz önünde bulundurmak çok önemlidir.

Sonuç

ETH’nizi satmak hem deneyimli hem de yeni tüccarlar için kolay bir süreçtir. İhtiyacınız olan tek şey uygun bir borsaya kayıt olmak ve siparişinizi vermek. ETH’nizi itibari para birimi veya başka bir kripto para birimi için satmayı seçebilirsiniz, bu seçim ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Ancak, ETH’nizi satmak için uygun bir borsa seçmeden önce, ticaret ücretleri, para çekme yöntemi, müşteri desteği, kimlik doğrulama ve işlem limitleri gibi faktörleri göz önünde bulundurun. Bu faktörler, Ethereum satma sürecinin sizin için ne kadar sorunsuz olacağını belirler.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map