AÇA Şirketleri Ethereum’u Nasıl Kullanmayı Planlıyor?

2015 yılında piyasaya sürüldü, Ethereum kendisini piyasadaki lider ve en değerli kripto para birimlerinden biri olarak hızla kurdu. Ethereum ile ilgili en önemli şey, bir kripto para biriminden çok daha fazlası olduğu gerçeğidir..

Neslimizin en parlak beyinlerinden biri olan Vitalik Buterin tarafından tasarlanan Ethereum, Bitcoin’in ödeme sisteminin geliştirilmiş bir versiyonu olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, tüm avantajlarına sahiptir. Bitcoin (ademi merkeziyetçilik, değişmezlik, gelişmiş güvenlik), ancak Ethereum’un gerçek gücü programlanabilirliğinden kaynaklanıyor.

Ethereum’da, geliştiriciler koda “anlaşmalar” yerleştirebilir ve işlemlerin otomatik olarak yürütülmesini sağlayabilir. Bu dijital anlaşmalar ünlü “akıllı sözleşmeler” dir ve Ethereum’un bu kadar kullanışlı olmasının ve bir ödeme sisteminden daha fazlası olmasının ana nedenidir. Kendi yerel para birimi olan Ether’e sahiptir, EVM’yi (Ethereum Virtual Machine) kullanır ve Ethereum’un ana dilinde Solidity adı verilen kodları derler..

Ethereum konusunda tutkuluysanız, son zamanlarda EEA denen bir şeyi duymuş olabilirsiniz. Bu makalede, AÇA’nın çeşitli yönlerini ele alacağız: nedir, amacı nedir, neden önemlidir, üyeleri kimler, faydaları ve üyeler Ethereum’u nasıl kullanmayı planlıyor?.

AÇA nedir?

EEA’nın kısaltması: Kurumsal Ethereum Alliance ve her şekil ve büyüklükte birden fazla şirketten oluşan bir gruptur. AÇA, Microsoft, Intel, JP Morgan, Santander, ConsenSys, ING, UBS, BlockApps, BP, AMIS ve Accenture gibi büyük Fortune 500 isimlerini içeren 30 kurucu üye şirket tarafından Şubat 2017’de başlatıldı. çeşitli akademik kurumlar ve girişimler olarak.

kurumsal ethereum ittifakı

Kaynak: entethalliance.org

AÇA’nın amacı

Mümkün olduğunca basit bir şekilde ifade etmek gerekirse, Enterprise Ethereum Alliance, Ethereum blockchain tarafından desteklenen yeni bir yazılım ve iş uygulamalarının uygulanmasında herhangi bir ilgili tarafın veya üyenin işbirliği yapmasını mümkün olduğunca kolaylaştırmayı amaçlamaktadır..

AÇA’nın bir diğer çok önemli amacı da kuruluşları, kişileri ve şirketleri bir araya getirmek ve Ethereum’un hem bir ödeme ağı hem de bir dApp / akıllı sözleşme ortamı açısından gerçek / tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmaktır..

Katılımcıların kendi, özel yapım Ethereum blok zincirlerini oluşturmalarına ve hatta tedarik zinciri yönetimini izlemek için özel blok zincirleri uygulamalarına olanak tanır. Bu, “çalışma grupları” aracılığıyla yapılır. AÇA web sitesinde, tüm üyeler söz konusu gruplara katılma ve sorunları çözmek için birlikte çalışma fırsatına sahiptir. Bu gruplar, EEA web sitesinde sağlanmıştır ve özellikle, çeşitli sektörleri sekteye uğratmayı amaçlayan çok sayıda iş zorluğu için Ethereum destekli çözümler oluşturmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır..

EEA üyeliği

AÇA şu anda 150’den fazla şirketin ortak çalışmasıdır ve genişleme için hala yer vardır. Teoride, özel ve halka açık blok zincirini geliştirmek için kaynakları ve motivasyonu olan herkes AÇA’nın bir parçası olabilir..

Üye olmak için çeşitli kişisel bilgileri, şirket boyutunu ve diğer ilgili ayrıntıları sağlayarak bir başvuru formu doldurmanız gerekir. Başvuru sahipleri, Ethereum tabanlı kurumsal uygulamaları tanıtan ve kolaylaştıran bireyler veya kuruluşlar olmalıdır; EEA kuralları, fikri mülkiyet hakları politikası, gizlilik ve ifşa etmeme politikası ve antitröst politikasına uymalıdırlar.

İlgili tüm taraflar, EEA’nın bir parçası olarak kalabilmek için yıllık üyelik ücreti ödemelidir. 50 kişiden az kişi ve gruplar veya şirketler için ücret 3,000 $ / yıl’dır. 51 ila 500 çalışanı olan şirketler için ücret 10.000 $ / yıl’dır. Maksimum ücret 25.000 ABD dolarıdır ve 5.000’den fazla çalışanı olan şirketler içindir.

AÇA’nın bir üyesi olarak, çoklu çalışma gruplarından yararlanabilir, çalışma grupları oluşturabilir ve bunlara katılabilir, açık koda erişebilir, AÇA toplantıları düzenleyebilir ve ayrıca AÇA sponsorluklarında çeşitli indirimlerden yararlanabilirsiniz..

AÇA’nın Faydaları

AÇA’nın en az değer verilen faydalarından biri, işbirliğinin her yıl birkaç etkinlik sunmasıdır. Bu etkinlikler, katılımcılar arasında fikirleri tartışmak, ağ oluşturmak ve araştırmaları paylaşmak için harika bir fırsat olabilir..

Olayların çoğu, KYC ve AML düzenlemelerine nasıl uyulacağı, Ethereum’da dApp’lerin nasıl oluşturulacağı ve projenin mevcut durumunu (Ethereum) anlama gibi konular etrafında dönüyor..

Avantajların geri kalanı, AÇA’nın daha iyi ve daha parlak bir gelecek vizyonuyla ilgilidir. Örneğin, Ethereum’un blok zincirinin tüm üye şirketlerde geliştirilmesi ve işletilmesi için açık kaynak standartlarını tanımlar ve ayrıca kurumsal dağıtım gereksinimlerini ele alır ve mevcut standartları kullanır..

EEA, Ethereum ekosisteminin küresel düzeyde gelişmesine yardımcı olmalıdır. Gizlilik yaklaşımlarını standartlaştırmada ve alternatif fikir birliği algoritmalarına izin vermede ve sağlamada büyük rol oynar..

AÇA’nın Geleceği

AÇA, lansmanından bu yana neredeyse% 500 gibi inanılmaz bir büyüme kaydetti. Misyonu, blockchain teknolojisini ve gelişimini standartlaştırmaktır. Beklentileri çok iyi görünse de, AÇA’nın iki büyük rakibi var: IBM’in Hyperledger ve R3cev.

Enterprise Ethereum Alliance, her geçen ay daha etkili hale gelen bir organizasyon gibi görünüyor. Bu, Ethereum için bir proje olarak ve ayrıca Ethereum’a yatırım yapmayı planlayan veya gelecekte onu iş amacıyla kullanmayı planlayan herkes için son derece faydalıdır..

Son düşünceler

Kuşkusuz Enterprise Ethereum Alliance, Ethereum’un en etkili ve en başarılı blok zinciri projelerinden biri olmasının büyük bir nedenidir, çünkü dünyanın en büyük firmalarından bazılarının platformu kullanmaya istekli olmasını sağlar. Giderek daha fazla kurum ve işletme akıllı sözleşmelerin önemini ve dApp’lerin potansiyelini görmeye başladığından, AÇA muhtemelen 2019’da daha da büyüyecek.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map