2020’de Bitcoin İçin En İyi Cüzdanlar

Kripto para dünyasında Bitcoin’in tanıtıma ihtiyacı yoktur. 2009’da piyasaya sürülen dijital para birimi, 2017’de dünya çapında manşetlere çıkan astronomik kazançlar elde etti ve şu anda piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para birimidir.. 

Bitcoin ticareti yapmaya başlamayı planlıyorsanız, ihtiyacınız olan ilk şey sizi güvenli bir şekilde Bitcoin’i tutacak bir yer. Diğer birçok dijital para biriminin aksine, birçok kripto para cüzdanı Bitcoin’i destekler, bu nedenle asıl zorluk en iyi ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı daraltmaktır.. 

Bu rehberin devreye girdiği yer burasıdır. 

Bitcoin Sahipleri İçin Cüzdanlarda Nelere Bakmalı

Bitcoin’iniz için bir cüzdan seçerken aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. 

  • Basitlik– bazı Bitcoin cüzdanlarını ortalama Bitcoin tüccarları için anlamak zordur ve bu da yeni başlayanlar için işi daha da zorlaştırır. Yanlış transferler ve güvenlik eksikliği nedeniyle paranızı kaybedebilirsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, kullanıcı dostu bir cüzdan seçtiğinizden emin olun.. 
  • Müşteri desteği ve geliştirme– Cüzdanın müşteri desteği ve bunun arkasındaki geliştirme ekibi hakkındaki incelemeleri kontrol edin. Göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler, ekibin cüzdanı daha kullanışlı hale getirmek ve güvenliğini artırmak için her zaman iyileştirmeler yapıp yapmadığıdır. Ayrıca, cüzdanınızın ihlal edilmesi veya arızalanması durumunda size yardımcı olup olmayacağınızı öğrenmek için müşteri desteğini kontrol edin.. 
  • Güvenlik ve yedekleme özellikleri– Fiziksel cüzdanınızda olduğu gibi, Bitcoin cüzdanınız için de güvenlik çok önemlidir. Cüzdanın güvenlikle ilgili itibarını Google’da arayın ve daha önce saldırıya uğramış olup olmadığını veya herhangi bir müşterinin parasını veya madeni parasını kaybettiğine dair şikayetleri görün. 
  • Özel Anahtar kontrolü– Cüzdan, özel anahtarınızı kontrol etmenize izin veriyor mu? Yoksa üçüncü bir şahıs tarafından mı kontrol ediliyor? Özel anahtarınızı kontrol etmek, Bitcoin’iniz üzerinde kontrol sahibi olmak demektir. 
  • Yeni adres– Hiyerarşik Belirleyici (HD) bir cüzdan seçin; bu, cüzdanınızın güvenliğini artırmak için her işlem için yeni bir adres oluşturduğu anlamına gelir. 
  • Anonimlik– Anonim kalmak sizin için önemliyse, kayıt sırasında kişisel bilgilerinizin çoğunu istemeyen bir cüzdan seçin. 

En İyi Bitcoin Donanım Cüzdanları 

Ledger Nano S 

Ledger Nano S, Bitcoin dahil birçok kripto para birimini saklayabilen USB boyutlu bir kripto cüzdanıdır.. 

Bitcoin İçin En İyi Cüzdanlar

Donanım cüzdanı güvenlidir ve birden fazla uygulamayı çalıştırabilir. Ayrıca oldukça ekonomiktir ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumalıdır, bu nedenle özel anahtarlarınız kötü niyetli bilgisayar korsanlarına karşı güvende olacaktır. Bugün piyasadaki en iyi Bitcoin cüzdanlarından biridir ve birden fazla yazılım cüzdanı ile entegre olabilir.. 

Ayrıca, cüzdan, işlemleri onaylayabileceğiniz yerleşik bir OLED ekran içerir. Ancak, bu cüzdanın bir dezavantajı, hareket halindeyken Bitcoin’inize erişememenizdir.. 

Guarda 

Bitcoin saklamak kolay bir iş değildir. Paranızın özel anahtarına sahip olduğunuz sürece dijital varlıklarınızın sahibi sizsiniz. Bu nedenle, ihtiyacınız olan tüm gerekli hizmetleri size sağlayacak güvenli, tanınan ve kullanıcı dostu bir cüzdana sahip olmak çok önemlidir.. 

Guarda kripto para piyasasındaki en gelişmiş Bitcoin cüzdanlarından biridir. Guarda, kullanıcıların dijital varlıklarını daha rahat hissettikleri platformda saklamalarını sağlayan çok platformlu ve çok varlıklı bir cüzdandır. Bu, kripto pazarındaki kullanıcılar için masaüstü, mobil, web ve krom Guarda cüzdanlarının mevcut olduğu anlamına gelir.. 

Bitcoin, piyasadaki en tanınmış ve en büyük kripto para birimi olmasına rağmen, fonlarını diğer dijital varlıklara yatıran yatırımcılar var. Bu nedenle Guarda gibi çok varlıklı bir cüzdan, bu kullanıcılara tüm dijital varlıklarını tek bir yerde kullanmaları için benzersiz bir deneyim sunacaktır.. 

Guarda’yı kullanarak kullanıcılar, Bitcoin, Bitcoin Gold (BTG), Litecoin (LTC), XRP, Ethereum (ETH) dahil olmak üzere çok çeşitli sanal para birimlerini depolayabilecek, satın alabilecek, satabilecek, takas edebilecek ve alabilecekler. Ethereum Classic (ETC), Tron (TRX), DAI ve diğer birçok ERC-20 para birimi. Guarda tarafından sağlanan hizmetler, dünya çapında daha fazla sayıda kişiye ulaşmak için farklı dillerde de mevcuttur.. 


Son olarak, bunun güvenli ve tanınan bir cüzdan olduğundan emin olmanız için Guarda, Ethereum Classic, Zcash (ZEC), Binance ve Bitcoin Gold dahil olmak üzere farklı platformlarla işbirliği yaptı..

Atomik Bitcoin Cüzdanı

Atomik Cüzdan

Atomik, merkezi olmayan bir Bitcoin cüzdan. 2018’de kurulan uygulama, 500.000 kullanıcısı tarafından BTC’nizi ve diğer 500’den fazla jetonunuzu yönetmenin uygun bir yolu olarak kabul edildi. Cüzdan, tüm ana masaüstü işletim sistemleri, Android için mevcuttur & iOS ve Atomic’i piyasadaki en popüler seçimlerden biri yapan çok çeşitli önemli özelliklere sahiptir..

Birincisi, Atomic Wallet size sadece Bitcoin portföyünüzü yönetmenizi değil, aynı zamanda 500’den fazla token arasındaki en iyi varlıkları tek bir güvenli arayüzde takas etmenizi, paylaşmanızı ve satın almanızı sağlar. Dahası, kullanıcılara anonim olarak ve uygulamada tek bir tıklama ile alınan her takas için nakit para iadesi alma olanağı veren kendi üyelik programını başlatan ilk cüzdan.. 

Ayrıca, yerleşik kripto satın alma seçeneğini kullanarak Bitcoin portföyünüzü ve diğer 18 en iyi kripto para birimini kolayca genişletebilirsiniz. USD, EUR ve 15’ten fazla yerel fiat para birimi dünya çapında kabul edilebilir. Kripto kazanmak için başka bir seçenek de stake etmektir. Atomik cüzdan,% 5-23 APR ile 10 (ve artan) PoS varlığı için merkezi olmayan stake etme ödülleri sunar. 

Son olarak, merkezi olmayan bir cüzdan olarak Atomic, uygulama sahiplerinin cihazlarında özel anahtarları şifreleyerek kullanıcılarına fonlar üzerinden tam erişim sağlar. Ayrıca anonimdir. Cüzdanı kullanmaya başlamak için bir hesap oluşturmanız, herhangi bir doğrulama veya temel özellikler için KYC’yi geçmeniz gerekmez. Son olarak, sizin için 24/7 hızlı ve verimli yanıt vermeye hazır olağanüstü bir destek hizmetine sahiptir..

Crypto.com DeFi Cüzdanı

Dijital para birimleri için en modern ve tanınan kripto cüzdanlarından biri, Crypto.com DeFi Cüzdanı. Şirket bunu, kripto piyasası için kesinlikle önemli olan “Anahtarlarınız, Sizin Kriptonuz” ifadesiyle tanıtıyor. Son birkaç yılda, birkaç kripto hackerı, özel anahtarlarının sahibi olmadıkları için birçok kullanıcının parasını alabildi.. 

Bu cüzdanla, üçüncü bir taraf yerine sanal para birimlerinizin tam kontrolü sizde olacak. Kullanıcılar, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH9, Crypto.com Coin (CRO), Litecoin (LTC), MCO, XRP, Stellar Lumens (XLM) ve diğer birçok ERC dahil olmak üzere cüzdanlarda sakladıkları fonların tam kontrolünü alacaklar. -20 jeton. 

Buna ek olarak, bireylerin finansal çözümlerini ve kripto para birimlerini çeşitlendirebilmesi için Crypto.com cüzdanı Crypto.com uygulamasına bağlanacak. Dahası, bu çok güvenli bir cüzdan olacak. 

Crypto.com, kullanıcılara piyasadaki en iyi güvenliği sunmaya odaklanıyor – bunu birinci öncelik yapıyorlar. Özel anahtarlar, Biyometrik Kimlik Doğrulama ve İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) ile korunan Secure Enclave ile cihazda yerel olarak şifrelenecektir..

Crypto.com Uygulaması

İle Crypto.com uygulaması, kullanıcılar 7 fiat ve 55 farklı sanal para birimi alıp satabilecekler. Ayrıca kullanıcılar, MCO Visa Card ile kullanıcıların fonlarını istedikleri gibi yönetmelerine ve harcamalarına yardımcı olacak bir hizmete erişebilecekler.. 

Kullanıcılar cüzdanlarına banka havalesi, banka kartı veya kredi kartı ile kolayca para yükleyebilir. Diğer kripto para birimlerini kullanarak da para kazanabilirsiniz. Crypto.com uygulamasından aynı uygulamadan diğer kullanıcılara yapılan bu transferler, parayı ücretsiz ve anında transfer edebilecektir.. 

Bu arada, bireyler, çok rekabetçi ve kesinlikle diğer rakiplerin sunduğu çözümleri yenebilecek küçük bir sabit ücret karşılığında fonları harici cüzdanlara ve adreslere çekebilirler. Crypto.com uygulaması kullanıcıları ayrıca piyasadaki madeni paraları, dijital para birimlerini ve 200’den fazla kripto parayı izleme şansına sahip olacaklar.. 

Yatırımcılar ayrıca USD ve BTC dahil olmak üzere her dijital varlık hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olacaklar. Kullanıcılar, bireylerin piyasaların nereye gittiğini ve dijital varlıkları nasıl kolayca alıp satabileceklerini anlaması için 8h, 1D, 1W, 3M ve 6M grafiklerine sahip olacak..

Trezor 

Bu, Bitcoin’inizi saklamak için popüler bir seçenektir. Donanım cüzdanı sağlam ve güvenlidir ve kısa listenizde yer almalıdır. 

Küçük, taşınabilir cihaz bir USB kablosuyla PC’nize bağlanır. Özel anahtarlarınızı kontrol etmenize olanak tanır ve bilgileri kurulumda oluşturulan 24 kelimelik bir tohum kullanarak yedekleyebilirsiniz. Cüzdan, işlem onayına izin veren bir ekran dahil olmak üzere daha fazla güvenlik özelliği sunar. 

En İyi Bitcoin Web Cüzdanları 

Blockchain.info

Bu cüzdan kullanıcı dostudur, yerleşiktir ve web ve mobil cihazlarda kullanılabilir. Ek olarak, birçok cihazda Bitcoin varlıklarınıza rahat ve hızlı erişim sağlar.

Platformun web sitesinde, 20 milyondan fazla cüzdan sağladığını ve 90 milyondan fazla işlem için kullanıldığını iddia ediyor. Site ayrıca Bitcoin göndermek ve almak için ihtiyacınız olan tüm adımlarda sizi yönlendirir.. 

Güvenlik açısından site, kaydolurken e-posta doğrulaması ister, cep telefonu numaranıza bağlanır ve ek güvenlik için 2FA’yı ayarlar.. 

Üstelik tam bir değişim olduğu için diğer çevrimiçi cüzdanlara göre daha güvenli kabul edilir.. 

Coinbase 

Coinbase kripto para birimlerinizi takas etmenin en kolay yollarından birini sunar, böylece çevrimiçi cüzdanlar listesinde en üst sıralarda yer alır. Cüzdan, hizmetlerini dünya çapında 32 ülkede kullanıcılara sunuyor. Ayrıca, kullanıcıların Bitcoin dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini rahatlıkla saklamalarına olanak tanıyan web cüzdanını da sunar.. 

Müşteri incelemelerine göre Coinbase’in en büyük gücü kullanıcı dostu olmasıdır. Giriş yaptığınız noktadan itibaren, sitenin arayüzünde gezinmek oldukça kolay ve anlaşılması kolaydır. 

Üstelik Bitcoin’inize istediğiniz zaman erişebilirsiniz. Çevrimdışı depolama olan Coinbase Vault olarak bilinen, Multisig işlevselliği ve zaman gecikmeli para çekme işlemleri ile daha gelişmiş bir depolama seçeneği de vardır. Bu özellikler, kullanıcıların kendi özel anahtarlarını ve dolayısıyla Bitcoin’inizi kontrol etmelerini sağlar.. 

GreenAddress

Bu cüzdan Bitcoin sahipleri için gizlilik ve değer güvenliği sunan en üst sıralarda yer alan bir başka çevrimiçi cüzdandır. 

Bu cüzdanın en önemli özellikleri, güvenlik işlevselliği ve çoklu imza işlevselliğidir. Belirleyici bir cüzdandır ve kullanıcılarının özel anahtarlarını saklamalarına izin verir. 

Paranız, özel anahtarınız ve cüzdanın özel anahtarları ile güvence altına alınacaktır. Bununla birlikte, bu, herhangi bir ödeme yapmadan önce üçüncü bir tarafın onayına ihtiyacınız olacağı anlamına gelir ve bu, kripto para birimi topluluğunun eleştirilerini çekmiştir.. 

GreenAddress yalnızca Bitcoin’i destekler ve Google Chrome uygulaması ve cep telefonunuzdaki diğer Android ve iOS uygulamaları aracılığıyla erişilebilir.. 

En İyi Bitcoin Mobil Cüzdanları 

Miselyum 

2008’de kuruldu, Miselyum bu sektörde köklü bir isimdir. Mycelium mobil bir cüzdandır ve hem Android hem de iOS kullanıcıları için mevcuttur ve onu Bitcoin sahipleri arasında en iyi seçeneklerden biri yapan bir dizi özellik sunar.. 

İlk olarak, cüzdan gelişmiş güvenlik ve gizlilik özellikleri sunar. Örneğin, her işlem için yeni bir adres oluşturan hiyerarşik deterministik bir cüzdan. Ek olarak, cüzdan, kullanıcıların yedeklemeler oluşturmasına olanak tanıyan ve ayrıca çevrimdışı donanım cüzdanlarını destekleyen güvenli kimlik doğrulaması için BitID açık protokolünü kullanır..

Bununla birlikte, bu cüzdana herhangi bir web veya masaüstü arayüzünden erişilemez ve yalnızca cep telefonunuzdan erişilebilir. Ek olarak, kullanıcı arayüzünü yeni başlayanlar için anlaması oldukça zordur.. 

Bunlar Bitcoin için en iyi cüzdanlardan bazılarıdır ve kullanıcı dostu olma, güvenlik ve müşteri desteğine göre kısa listeye alınmıştır. Bu listeden seçin ve hayal kırıklığına uğramayacaksınız. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map