2019 Yılının En İyi 6 IOTA Cüzdanı | Harika iOS ve Android IOTA Cüzdanları

IOTA coin’leri için en güvenli cüzdanı bulmak önemli olacak. Doğru cüzdan yatırımınızı koruyabilir, bilgisayar korsanlarına karşı koruma sağlayabilir ve size jetonlarınızı istediğiniz gibi kullanma olanağı sağlayabilir. Bu kılavuz, MIOTA fonlarınızı korumak için kullanabileceğiniz en iyi IOTA cüzdanlarını sunar.

image2

Kaynak: trinity.iota.org

ÜÇLÜ

IOTA Wallet web sitesi: https://trinity.iota.org/

IOTA Cüzdan türü: Masaüstü

Kullanım kolaylığı: Kolay

Kasa: Çok güvenli

Maliyet: Bedava

IOTA ekibi tarafından oluşturulan Trinity, IOTA ağı için resmi masaüstü cüzdanıdır. Trinity’nin yalnızca MIOTA coin’lerini desteklediğini anlamak önemlidir. Bu nedenle, çok para birimli bir cüzdan değildir. Yine de Trinity oldukça kullanıcı dostudur ve kullanıcılara varlıklarını gönderme, alma ve saklama fırsatı verir. MIOTA göndermek için, kullanıcıların yalnızca uygun bir adres ve miktarı sağlamaları gerekir. Ana sayfada, işlem geçmişini ve bir fiyat trend grafiğini görüntüleyebilirler. BTC, ETH, USD ve EUR gibi çeşitli kripto para birimleri için değer çiftlerini herkes kontrol edebilir..

Trinity cüzdanı ile kullanıcılar birden fazla hesap oluşturabilir. Ancak, oluşturulan her hesap, fonlarının ana anahtarı olarak hizmet veren benzersiz, 18 karakterli bir “tohum” ile birlikte gelmelidir. Tohum oluşturmak basittir, çünkü kullanıcılar bazı karakterleri kişisel olarak rastgele seçebilirler. Tohum için kopyalayarak veya yazdırarak bir yedek oluşturmanız da önerilir. En önemlisi, Trinity cüzdanı ek bir güvenlik katmanı olarak iki faktörlü bir kimlik doğrulamasını (2FA) benimser.

Trinity cüzdanı ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, birden çok dili destekleyebilmesidir. Bunu çeşitli temalarla özelleştirmek ve basit veya gelişmiş modda kullanmak da mümkündür. Desteklenen işletim sistemleri şunlardır: Windows, Mac ve Linux, ayrıca TestFlight aracılığıyla Android ve iOS.

resim1 2

Kaynak: medium.com

NELIUM Cüzdan


IOTA Wallet web sitesi: https://www.nelium.io/

IOTA Cüzdan türü: Mobil

Kullanım kolaylığı: Kolay

Kasa: Güvenli

Maliyet: Bedava

Nelium, muhtemelen IOTA’nın en iyi mobil cüzdanıdır. Orijinal IOTA cüzdanından oluşturulan Nelium, ticarete sürtünmesiz bir yaklaşım başlatmayı hedefliyor. Geleneksel cüzdan, yeni bir adres ve ticaret düğümlerinin oluşturulması gibi birçok adımı içerirken, Nelium basittir ve yalnızca bir işlemi tamamlamak için miktar ve adres gerektirir..

Ayrıca Nelium, adresleri günlük olarak erişilebilecekleri kullanıcının adres defterinde tutma özelliğine sahiptir. Uygulama, kullanıcının telefon rehberine erişebildiğinden, birden çok adresi depolamanın otomatik bir yolunu sağlar. Geleneksel IOTA cüzdanları manuel yönetim gerektirirken, Nelium farklı kullanıcılara otomatik olarak bağlanarak kolay takip sağlar..

Kullanıcıların fonlarının maksimum güvenliğini sağlamak için tohumlar cüzdanın içinde kalır ve asla başka bir sunucuya gitmez. Ayrıca, kullanıcıların bir USB bellek veya kağıt cüzdan dahil olmak üzere çeşitli şekillerde tohumlarını yedeklemelerine izin verilir. Farklı IOTA düğüm türlerinin bakımı, geliştiricilerin ticaret sürecini daha verimli hale getirmesine yardımcı olur. Resmi cüzdanı piyasaya sürdüklerinde, her biri 20 GB RAM içeren 15 IOTA düğümü eklemeyi planlıyorlar. Bu, kullanıcıların düğüm kurulum sürecinden kaçınmasını sağlayacaktır..

Nelium cüzdanının dikkate değer bir sınırlaması, yalnızca Nelium cüzdanları arasındaki işlemleri desteklemesidir. Örneğin, kullanıcılar yalnızca bir Nelium cüzdanından diğerine gönderebilir. Geliştiriciler, düğüm yönetimlerine göre sorunsuz ve verimli bir ticaret sürecini yönetmelerine yardımcı olmak için bu özelliği benimsedi. Beta aşamasında bile, Nelium cüzdan hem iOS hem de Android cihazlar için kullanılabilir..

image3

Kaynak: iotaprice.com

GUI IOTA Cüzdanları

IOTA Wallet web sitesi: https://iotasupport.com/gui-download.shtml

IOTA Cüzdan türü: Mobil

Kullanım kolaylığı: Kolay

Kasa: orta

Maliyet: Bedava

GUI IOTA cüzdanı, IOTA’nın en iyi cüzdanları listesine katılır. Kullanıcıların IOTA varlıklarına hızlı ve güvenli bir şekilde erişmesini sağlamak için IOTA’nın kullanıcı dostu arayüzüyle iyi çalışır..

Cüzdan, hem hızlı hem de basit olan sezgisel kullanıcı arayüzü nedeniyle yeni başlayanlar için harikadır. Ayrıca, cüzdanı indirdikten sonra, kullanıcılar hafif bir düğümü veya tam bir düğümü çalıştırmayı seçme şansına sahip olur. Statik IP kullanmaya gerek kalmadan IOTA kullanma fırsatı sağladığı için yeni başlayanların ışık düğümünü seçmeleri önerilir..

Ek olarak, GUI Light Wallet, yeni başlayanlar için bile gezinmesi kolay olan basit, anlaşılır bir arayüzle birlikte gelir. Cüzdan, Linux, Windows ve Mac işletim sistemlerinde çalışır ve onu Windows için en iyi IOTA cüzdanlarından biri yapar. Kullanıcının özel anahtarı her zaman elinde tuttuğu göz önüne alındığında, güvenlik seviyesi birinci sınıftır. Fonlarının maksimum güvenliğinden yararlanmalarını sağlamak için GUI cüzdan kullanıcıları aşağıdakileri uygulamalıdır:

  • Kurtarma tohumunu asla kimseyle paylaşmayın: tohum size aittir ve hiç kimsenin herhangi bir nedenle ona ihtiyacı yoktur..
  • Bir üçüncü taraf web sitesinde asla bir kurtarma tohumu oluşturmayın: üçüncü taraf web siteleri savunmasızdır ve internetteki şüpheli kişiler hesabınızı kolayca tehlikeye atabilir.
  • Tohumunuzu bir kağıda yazın ve güvende tutun: kağıt tabanlı kurtarma tohumu bilgisayar korsanlarının erişemeyeceği bir yerde.

Genel olarak, GUI cüzdanı güvenlidir. Bununla birlikte, insan hataları güvenliğini tehlikeye atabilir. Kullanıcıların, fonlarının güvende kalmasını sağlamak için güvenli internet uygulamalarını gözlemlemeleri tavsiye edilir..

image4

Kaynak: Coindoo.com

GUARDA IOTA Cüzdanlar

IOTA Cüzdan web sitesi: https://guarda.co/

IOTA Cüzdan türü: Mobil, çoklu para birimi

Kullanım kolaylığı: Kolay

Kasa: Orta

Maliyet: Bedava

Guarda, çoklu para cüzdanlarının icadına öncülük eden cihazlardan biridir. Bitcoin, Ether ve ERC20 jetonları gibi ana kripto para birimlerinin ve jetonların çoğunun yanı sıra diğer çoklu altcoinleri de destekler. Cüzdan güvenli ve güvenilir değildir, ancak aynı derecede uyumludur, bu da onu özellikle Android kullanıcıları için en iyi IOTA cüzdanlarından biri yapar..

M-cüzdan kullanıcıları, kişisel bilgilerini, cüzdan verilerini ve özel anahtarlarını saklama fırsatı verilen en yüksek güvenlikten yararlanır. Özel anahtarlar cihazın güvenli hafızasında kalırken, kullanıcı cüzdandan çıkış yaptığı anda kendini siler. Genel olarak, Guarda cüzdanı, kullanıcıların IOTA varlıklarını bir yerden diğerine taşımasına izin verir. Bu, karmaşık doğrulama prosedürleri, gereksiz sınırlamalar veya kayıt olmadan gerçekleşir.

MIOTA’yı Visa, MasterCard veya banka havalesi ile satın almak istiyorsanız, Guarda ideal seçenektir. Önemlisi, cüzdanın kurulumu kolaydır. Cüzdan, işlem geçmişini kontrol etme, para birimlerini alma ve gönderme, fiat ile satın alma ve özel anahtarları içe ve dışa aktarma gibi çok sayıda önemli olasılıkla birlikte gelir. Diğer özellikler arasında yerleşik bir takas, cüzdan yedeklemesi ve güvenli şifreleme algoritması bulunur.

NOSTALJİ

IOTA Cüzdan web sitesi: https://iotasupport.com/nostalgia.shtml

IOTA Cüzdan türü: Masaüstü

Kullanım kolaylığı: Pek sayılmaz; kodlama bilgisi gerektirir

Kasa: Evet

Maliyet: Bedava

Nostalgia, kullanıcıların düğümlerine erişmelerine, adresler oluşturmalarına ve işlem yapmalarına olanak tanıyan bir tarayıcı arayüzüdür. Kurulum nispeten kolaydır ve uzmanlar, Google Chrome’daki Nostalgia sürümünü kullanılacak en iyi sürüm olarak önermektedir. Kullanıcıların kurması gereken çalışan bir düğüm ile başarılı bir şekilde çalışır. Nostalgia hafif cüzdanın kurulumu hakkında daha fazla bilgi mevcuttur bu bağlantıda.

Nostalgia Light cüzdan, bilgisayarlarında tam bir node çalıştırmak istemeyen ve aynı zamanda GUI cüzdanını kullanmak istemeyen kullanıcılar için idealdir. Bu durumda, kullanıcılar cüzdanlarını PoW (Proof-of-Work) etkinleştirilmiş olarak IOTA uyumlu sunucuya bağlayabilirler. PoW devre dışı bırakıldığı için, genel Light Cüzdan Sunucularının hepsinin bunun gibi çalışamayacağına dikkat etmek önemlidir..

Nostalgia Light IOTA cüzdanı ayrıca Windows, Mac ve Linux uyumlu cihazlarda da çalışır. Harika güvenlik özelliklerine sahiptir, ancak kullanıcıların etkili bir şekilde kullanmak için temel kodlamaya hakim olması gerekir. Bu, yeni başlayanlar ve uygun kodlama bilgisi olmayanlar için nispeten zayıf bir seçimdir. Daha da önemlisi, cüzdan IOTA ağına en hızlı erişimi sağlar, bu nedenle hızlı ödeme yapmak isteyen kullanıcılar için idealdir..

IOTA Adres Gözlemcisi

IOTA Cüzdan web sitesi: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iota.ao&hl = tr

IOTA Cüzdan türü: Cep Telefonu

Kullanım kolaylığı: Kolay

Kasa: Güvenli

Maliyet: Bedava

IOTA Address Observer, kullanıcıların IOTA adreslerini ve tohum kodlarını takip etmelerine yardımcı olur. Kullanıcıların başlangıç ​​kodunu yazmasına gerek yoktur. Platform, tohum kodlarını güvenli bir şekilde cihazda saklar. Cüzdan, kullanıcıların bakiyelerini, işlemlerini ve gerçek zamanlı döviz piyasası oranlarını görmelerini sağlar.

Cüzdan aracılığıyla QR kodları oluşturmak ve paylaşmak da mümkündür; ancak, bu cüzdan şu anda yalnızca Trinity cüzdanı üzerinden alınabilir.

Son düşünceler

En iyi IOTA cüzdanlarını anladığınızdan ve yatırımınızı koruduğunuzdan emin olun, böylece madeni para kaybetmezsiniz.

IOTA hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sizin için doğru yatırım olup olmadığını öğrenmek ister misiniz??

Proje geçmişini, jeton kullanımını ve daha fazlasını ayrıntılarıyla anlatan bu başlangıç ​​kılavuzunda IOTA projesi hakkında daha fazla bilgi edinin.!

IOTA’ya yatırım yapmakla ilgileniyor musunuz? Her şeyden önce durum tespiti yapın. IOTA Fiyat Tahmini makalemizi ve ortaklıkların MIOTA fiyatını nasıl artırabileceğini okuyun.

Bu kılavuzdaki bilgilerle Binance üzerinden MIOTA satın alabilir ve MIOTA’yı Ledger’da saklayabilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map