Zcash, gizlilik ve anonimliğe odaklanan popüler altcoinlerden biridir. Bir miktar ZEC madeni para edindikten sonra, onları tutmak için güvenli ve emniyetli bir cüzdana ihtiyacınız var. Dijital cüzdanlar, kripto para depolaması için seçilen tesislerdir. Paralarınızı güvende, güvende ve kontrolünüz altında tutarlar.

Binance (Hala) ZCash Satın Almak İçin Önerdiğimiz Borsamızdır. ZEC’i nasıl satın alacağınızı buradan öğrenin!

ZEC madeni paraları için, her zaman güvende kalmalarını sağlamak için en iyi Zcash cüzdanını kullanmanız önerilir. Ayrıca, en iyi cüzdanı bulmak sadece kripto para birimi ile ilgili değildir. Kullanım kolaylığını, maliyeti ve desteklediği cihazları göz önünde bulundurmanız gerekir. Ancak o zaman Zcash’in en iyi cüzdanını seçebilirsiniz.

Piyasadaki çeşitli dijital cüzdanlarla, en iyisini seçmek biraz daha kafa karıştırıcı olabilir. Bu kılavuz, ZEC madeni paralarınızı göndermek, almak ve saklamak için düşünebileceğiniz bir dizi Zcash cüzdanını dikkatlice inceler..

resim4 4

Kaynak: tokenclub.io

Ledger Nano S

Cüzdan web sitesi: https://www.ledger.com/products/ledger-nano-s

Cüzdan türü: Donanım; Çoklu para birimi desteği

Kullanım kolaylığı: Kolay; Windows, Linux ve Chrome OS’yi destekler

Kasa: Çok güvenli

Maliyet: Ücretli

Ledger Nano S, piyasadaki en popüler donanım cüzdanıdır. Yüksek düzeyde güvenlik sunar, kurulumu ve kullanımı kolaydır ve Zcash dahil olmak üzere birden fazla kripto para birimini depolar. Bu cüzdanın tek dezavantajı, rekabetçi fiyatlara sahip olmasına rağmen maliyetli olmasıdır. Mobil uyumlu olmadığını da unutmamak gerekir.

Bu cüzdan, paralarının güvenliğini her şeyden önce düşünen kullanıcılar için en uygun olanıdır. Ledger Nano S gibi donanım cüzdanları, fonlarınızın çevrimdışı olarak depolanmasını sağlar, böylece her zaman paranızın kontrolünü elinizde tutarsınız..

Cüzdan küçük, taşınabilir ve bilgisayarınıza USB bağlantı noktası üzerinden bağlanabilir. Bu cüzdan ile özel anahtarınız PIN korumalı, güvenli, çevrimdışı bir depoda kalır. Nano S cüzdanı, cihazın her iki yanında iki düğme bulunan yerleşik bir OLED ekranla birlikte gelir. Bu cüzdan ile işlemlerinizi manuel olarak doğrulayabilirsiniz. Ek olarak, bu cüzdan ZEC dahil 1000’den fazla kripto para ve token barındırabilir.

image6 3

Kaynak: unhashed.com

Jaxx Cüzdan

Cüzdan web sitesi: https://jaxx.io/

Cüzdan türü: Masaüstü / Mobil

Kullanım kolaylığı: Kolay; Windows, Linux ve Chrome OS’yi destekler

Kasa: Pek değil

Maliyet: Bedava

Jaxx, esas olarak kullanım kolaylığı ve erişimle ilgilenen kullanıcılara en iyi şekilde uyar. Cüzdan, erişimi kolay, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Kullanıcılar buna tarayıcı uzantıları, Android ve iOS cep telefonları ve tabletler, Windows, OS X ve Linux masaüstleri dahil olmak üzere çeşitli platformlardan erişebilirler. Kullanıcı dostu bir deneyimle birlikte geniş uyumluluk düzeyi, onu Zcash’in en iyi cüzdanlarından biri yapar.

Bu cüzdan ile birden fazla dijital varlığı saklayabilirsiniz ve ShapeShift entegrasyonu sayesinde çeşitli varlıkları tek bir çatı altında almak ve aktarmak kolaydır. Kapsanan başlıca kripto para birimleri arasında Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Zcash, Dash ve çok daha fazlası bulunur. Cüzdan, kullanıcıların özel anahtarlarını yönetebilecekleri 12 kelimelik bir ana tohumla birlikte gelir..

Olumsuz tarafı, Jaxx, güvenliğinin tehlikeye atıldığı önceki güvenlik açığı örneklerinin de onayladığı gibi, saldırı saldırılarına eğilimlidir..

Bununla birlikte, cüzdan, kullanıcıların fonlarının güvende kalmasını sağlamak için yeterli güvenlik önlemleri almıştır. Bu tür önlemler arasında, geliştirilmiş kullanıcı arayüzü ve güvenlik özelliklerine sahip yeni bir cüzdan olan Jaxx Liberty’nin piyasaya sürülmesi yer alıyor..

Daha da önemlisi, kullanıcıların cüzdanın güvenliğinin yalnızca şirketin sorumluluğu olmadığını anlamaları gerekir. Kullanıcıların ayrıca özellikle Jaxx gibi sıcak cüzdanlarla ilgili en iyi uygulamaları benimsemeleri gerekir..

resim5 5

Kaynak: cryptocoinzone.com

Guarda Cüzdan

Cüzdan web sitesi: https://guarda.co/

Cüzdan türü: Masaüstü, Mobil, Web Sitesi

Kullanım kolaylığı: Kolay

Kasa: Kasa

Maliyet: Bedava

Guarda, Zcash (ZEC) depolamak için piyasadaki en iyi cüzdanlardan biridir. Bu cüzdan, kullanıcılara birçok farklı platform üzerinden çok sayıda kripto para birimiyle başa çıkma olanağının nasıl sunulacağı düşünülerek geliştirilmiştir. Şu anda, ERC-20 koinleri de dahil olmak üzere desteklenen 40’tan fazla farklı dijital varlık var.. 

ZEC’in yanı sıra Guarda tarafından desteklenen bazı coin’ler arasında Waves (WAVES), Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Qtum (QTUM), Tron (TRX), XRP, Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Binance yer alıyor. Coin (BNB) ve diğerleri. 

Kullanıcılar, emanet dışı ürün üzerinden Guarda kullanarak sanal para birimleri satın alabilir, gönderebilir, alabilir, takas edebilir ve tutabilir. Bu cüzdanın temel özelliklerinden biri, masaüstü, web ve mobil dahil olmak üzere birçok farklı platformu desteklemesidir.. 

Aynı zamanda bu cüzdan, kripto para piyasasında farklı Vakıflar tarafından tanındı ve sektördeki popüler isimlerden destek aldı. Örneğin, Zcash ile ilgili olarak Guarda, Android için UX ve yeteneklerde Zcash için uyarlanacak bir mobil Zcash cüzdanı geliştirdi.. 

Binance kripto para borsasının kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, bu cüzdanın en başından beri BNB’yi desteklediğini belirtti.. 

Bu nedenle, bu cüzdan, Zcash kripto para birimlerini saklamak veya kullanmak isteyen bireylere ve yatırımcılara esnek hizmetler sağlar. Bu cüzdan bir donanım cihazı olmasa da kullanıcılar için ücretsizdir ve birçok farklı platform ve cihazda kullanılabilir.. 

Atomik Cüzdan

Atomik Cüzdan

Atomik, merkezi olmayan bir Zcash cüzdan ZCash, Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Litecoin ve diğer 500’den fazla jetonu yönetmek için halihazırda popüler çözümlerden biri haline geldi. Cüzdan, desteklenen tüm ana masaüstü işletim sistemi olan Android’de 500.000’den fazla indirmeye sahiptir. & iOS. Cüzdanın özellikleri Atomic’i piyasadaki lider yazılım cüzdanlarından biri yapıyor. 

İlk olarak, Atomic, tek bir güvenli arayüzde 500’den fazla token arasındaki en iyi kripto para birimlerini yönetmenize, takas etmenize, yatırmanıza ve satın almanıza olanak tanıyan çok para birimli bir cüzdandır. Dahası, 60’tan fazla kripto çiftini anonim olarak değiştirin ve Atomic Wallet üyelik programına kaydolurken nakit para kazanın. 

Ek olarak, Atomic size güvenli bir yerleşik kripto satın alma seçeneği sunduğundan, borsalarda dijital varlıkları alıp satma riskini almanıza gerek yoktur. Dünya çapında 17 yerel fiat para biriminden oluşan bir banka kartını destekler. Sadece bu değil, aynı zamanda% 5-23 APR ile ATOM, XTZ, ZIL ve diğerleri ile 10 (ve sayma) kripto para birimlerini doğrudan doğrulayıcılardan ödülleri alarak ve ağın merkeziyetsizliğini destekleyerek yatırabilirsiniz.. 

Son olarak, cüzdandaki özel anahtarlar cihazınızda şifreleneceği ve asla bırakılmadığı için paranızı sizden başka kimse kontrol etmez. Bunun yanı sıra, Atomic’i kullanmak için bir hesap oluşturmanıza veya temel cüzdan özellikleri için herhangi bir KYC’ye geçmenize gerek olmadığından tamamen anonim kalabilirsiniz. Kafanız karıştıysa, mükemmel müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat verimli ve hızlı yanıtla yardımcı olmaya hazırdır.

Cryptonator Cüzdan 

Cüzdan web sitesi: https://www.cryptonator.com

Cüzdan türü: Web / Mobil

Kullanım kolaylığı: Kolay

Kasa: Evet

Maliyet: Bedava

Cryptonator, banka düzeyinde güvenlik ve üst düzey hesap koruması sunan bir web cüzdanıdır. Güvenilir IP’ler, şifreli SSL bağlantısı ve iki faktörlü kimlik doğrulama ile birlikte gelir. Bu özellikler ve diğerleri, onu hem yeni hem de deneyimli Zcash sevenler için harika bir Zcash cüzdanı yapar. Cüzdan, ZEC işlemlerini ve diğer kripto para birimlerini destekler.

Anında kripto değişimine izin veren yerleşik özelliklerle, Cryptonator kullanıcıları ZEC coin’lerini kolaylıkla dönüştürebilir, depolayabilir ve aktarabilir. Banka sınıfı güvenliği ve şifreli SSL bağlantısı ile birlikte iki adımlı kimlik doğrulama, kullanıcılara güvenilir ve güvenilir bir cihazla uğraştıklarını bilmenin rahatlığını sağlar..

Ek olarak, Cryptonator hesapları ücretsizdir ve masaüstü, dizüstü bilgisayar ve mobil cihazlar dahil olmak üzere çeşitli platformlarda 7/24 erişilebilir. Bu, onu hareket halindeyken kullanabileceğiniz en iyi Zcash cüzdanlarından biri yapar. Birden fazla sanal para birimini kabul etme yeteneği, bunu daha da iyi hale getirerek kullanıcıların varlıklarını tek bir hesapta yönetmelerine olanak tanır. Cryptonator cüzdanı ile aşağıdaki kripto para birimlerini saklayabilir, gönderebilir ve alabilirler:

  • Zcash
  • Kısa çizgi
  • Bitcoin
  • Bitcoin Cash
  • Ethereum
  • Litecoin ve çok daha fazlası

Yerleşik değişim özellikleriyle birlikte geldiğinden, cüzdan güvenli depolama, kolay işlemler ve desteklediği farklı kripto para birimlerinin anında değişimini tek bir kişisel hesapta sağlar. Kişiden kişiye işlemler dışında, bu cüzdanı kullanarak fatura ödemek, talep etmek veya e-posta ile ödeme göndermek de mümkündür..resim2 2

Kaynak: finder.com

Resmi Zcash İstemcisi 

Cüzdan web sitesi: https://z.cash/download

Cüzdan türü: Resmi Masaüstü istemcisi

Kullanım kolaylığı: Yeni başlayanlar için kolay değil

Kasa: Evet

Maliyet: Bedava

Resmi Zcash istemcisi, deneyimli kullanıcılar, özellikle de ZEC madenciliğine odaklananlar için en uygun olan bir masaüstü GUI cüzdanıdır. Cüzdan, Linux işletim sistemleri için tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar ayrıca Mac ve Windows sürümlerini şuradan edinebilir: Zcash topluluğu. Bu cüzdan, herkesin nakit istemciyi bir bilgisayarda çalıştırmasına izin verir ve tam bir ağ düğümü gerektirir. İstemciyi indirdikten sonra, kullanıcılar ZEC fonlarını özel adreslere gönderebilirler. Bununla birlikte, bu cüzdan, korumalı bir işlemi kolaylaştırmak için en az 2 GB RAM gerektirir. Bu nedenle, bu cüzdan, yeterli sabit disk alanı olmadan kullanışlı olarak kabul edilemez..

Optimum işlem gizliliğini sağlamak için, kullanıcılara Bitcoin uyumlu ve kullanımı kolay şeffaf adresler kullanmaları önerilir. Ayrıca, cüzdana göre standart bir ücret seçimi kullanan korumalı adresler kullanmalıdırlar. Bu adresler ayrıca daha iyi gizlilik için idealdir.

Zcash her iki tür adrese de sahiptir. Şeffaf adresler “t” ile başlarken korumalı adresler “z” ile başlar. Şeffaf adresler blok zincirinde görülebilir ve güçlü bir gizlilik sunmaz.

resim3 3

iBITcome cüzdan

Cüzdan web sitesi: https://www.ibitcome.com/

Cüzdan türü: Mobil

Kullanım kolaylığı: Kullanımı kolay

Kasa: Evet

Maliyet: Bedava

iBitcome, jeton depolamayı, ticareti, dApp’i ve piyasa haber beslemelerini entegre eden tek noktadan bir platformdur. Platform, güvenli ve kullanışlı işlemler sağlamaya odaklanır ve mobil ticaret ekosistemine en güvenli ve kullanıcı dostu özellikleri kucaklayan yeni bir boyut getirir..

İBitcome cüzdanı, hem Bitcoin hem de altcoinleri destekleyen çok para birimli bir cihazdır. Ayrıca Ethereum blok zincirinde çalışan tüm ERC-20 tokenlerini de destekler. Başlıca özellikler şunları içerir:

  • Güvenlik: AES-128-CTR şifreleme algoritmasıyla güvence altına alınmıştır;
  • Gizlilik: merkezi değildir ve kullanıcıların özel anahtarını tutmaz;
  • MPORT: kullanıcılar tohum cümlelerini, özel anahtarları ve anahtar deposunu içe aktarabilir.

Ek olarak, cüzdan, kullanıcıların işlemlerini blok zincirine yerleştirmelerine olanak tanıyan ve onları güvenli ve şeffaf hale getiren yerel bir merkezi olmayan borsayı (DEX) kucaklar. Mobil ticaret deneyimi, kullanıcıların borsaya doğrudan cüzdandan erişmesine izin verilerek geliştirildi. iBitcome ayrıca, anında işlemler oluşturan bir Zincir Üzerinde Yeniden Oynatma (ROC) mekanizmasını da benimser.

Bir dApp tarayıcısı ile bu cüzdan, kullanıcıların en sevdikleri dApp’larına parmaklarının ucunda erişmelerini sağlar. Uygulama oluşturucular, kendi tercihlerinden birini oluşturmak için dApp SDK’yı kullanabilir..

Son düşünceler

Zcash, diğer dijital varlıkların ötesine geçmesini sağlayan üst düzey teknolojiyi kullanır. Kullanıcılar paylaştıkları bilgileri kontrol edebilir. Bu parçada bahsedilen cüzdanlar ile kullanıcılar, ZEC coinlerini korumak için en iyi Zcash cüzdan seçeneklerini bulabilirler..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me