2019’da En İyi DASH Cryptocurrency Cüzdanları | DASH’inizi Nasıl Güvende Tutarsınız?

Dash, Bitcoin’e benzeyen özelliklere sahip popüler dijital ağlardan biridir, ancak bunlar daha gelişmişlerdir. Merkezi olmayan yönetişim, anlık ve özel işlemler sunar. Dash, kullanıcılara Dash cüzdanlarındaki parayı istedikleri gibi aktarma özgürlüğü verir. Bir fincan kahve kapmak, telefon faturanızı ödemek veya bir çeki bölmek istiyorsanız sadece Dash cüzdanınıza erişin ve bunu istediğiniz zaman, dünyanın her yerinde yapabilirsiniz..

Kripto para biriminin geleceğine katılın ve en sevdiğiniz paraları DASH gibi takas edin Binance!

Hepsinden iyisi, DASH hizmetleri ucuz, ancak kaliteli. Bireyler ve işletmeler tarafından kullanılan dünya çapında bir kabul görmektedir. Onu tercih edilen bir ödeme yöntemi yapan bazı önemli özellikler, düşük ücretleri ve anında işlem süresidir. Bu kılavuz, Dash’in madeni paralarınızı saklamak için kullanabileceğiniz en iyi cüzdanlarıyla ilgilidir..

resim3 4

Kaynak: docs.dash.org

Dash Core (DASH Cüzdanları arasında önerilir)

DASH Wallet web sitesi: https://www.dash.org/

DASH Cüzdan türü: Masaüstü

Kullanım kolaylığı: Kullanımı kolay

Kasa: Çok güvenli

Maliyet: Bedava

Harika bir Dash cüzdanı arıyorsanız Dash Core göz önünde bulundurulması gereken seçeneklerden biridir. Bu cüzdan, InstantSend, PrivateSend gibi özelliklerin yanı sıra yönetişim ve masternode yönetimi gibi tam özellikli bir P2P istemcisidir. Dash Core, kullanıcıların Dash coin’lerinin tam kontrolüne sahip olmalarını ve kaynak kodunu ve ikili dosyaları kolayca doğrulamalarını sağlar. Daha da önemlisi, işlemlerin verimli bir şekilde gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine güvenmeye gerek kalmadan tam doğrulama ile birlikte gelir. Dash Core en güvenli masaüstü cüzdanıdır ancak çok fazla disk alanı gerektirir.

Dash, daha yüksek işlem ücretleri veya daha uzun işlem süreleri gibi diğer kripto para birimlerinin sahip olduğu sorunları gidermek için tasarlandı. Cüzdan sezgisel ve güvenlidir, kullanıcılara dijital paraları üzerinde tam kontrol sağlar. Doğrudan Dash ağına bağlanır, bu nedenle bu, Dash jetonlarını göndermenin, almanın ve depolamanın çok güvenli bir yolu anlamına gelir. Olağanüstü özellikler şunları içerir:

  • Saniyeler içinde hem çevrimiçi hem de çevrimdışı Dash ödemeleri gönderme ve alma;
  • Face ID tanıma ile hızlı ödeme;
  • Cihaz yokluğunda paranın kurtarılmasına yardımcı olabilecek basit kurtarma ifadesi;
  • Güvenli ve güvenli depolama için yerleşik donanım şifreleme.

Genel olarak, Dash Core cüzdanı açık kaynaklıdır ve ücretsizdir; bu, kullanıcıların onu kullanmak için ekstra ücret veya maliyet ödemediği anlamına gelir..

resim4 4

Kaynak: finder.com

DASH Guarda Cüzdan 

Guarda Wallet web sitesi: https://guarda.co/

Guarda Cüzdan türü: Masaüstü, Mobil, Web Google Chrome Uzantısı

Kullanım kolaylığı: Kullanımı kolay

Kasa: Güvenli

Maliyet: Bedava

Paralarını kripto para piyasasına yatırmak isteyen DASH kullanıcıları, varlıklarının bilgisayar korsanlarına ve saldırılara karşı uygun şekilde korunabileceğini bilerek bunu yapabilirler. Guarda DASH cüzdanını kullanarak, kullanıcılar DASH coinlerini hızlı ve kolay bir şekilde saklayabilecek, takas edebilecek, gönderebilecek ve alabilecekler.. 

Guarda, kullanıcıların sanal para birimleriyle işlem yapmalarına olanak tanıyan tanınmış bir çoklu kripto, çoklu platform ve gözetim dışı cüzdandır. Şu anda bu cüzdan sadece DASH’ı değil, Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ve Bitcoin Gold (BTG) dahil olmak üzere diğer birçok dijital varlığı da destekliyor. ), diğerleri arasında. Bu platformda 40’tan fazla farklı varlık var. 

Cüzdan aynı zamanda çok çeşitli platformlarda da kullanılabilir. Bu çok olumlu çünkü kullanıcıların dijital varlıklarıyla herhangi bir cihaz aracılığıyla ilgilenmelerine yardımcı oluyor. Guarda cüzdanı bir web sitesi, bir mobil uygulama, bir Google Chrome uzantısı veya bir masaüstü aracılığıyla kullanılabilir. 

Borsalar, son birkaç yıldır itibarlarına zarar veren çok sayıda saldırı ve saldırıdan etkilenmiştir. DASH kullanıcıları için yapılacak en iyi şey, coinlerini kripto borsalarından uzaklaştırmaktır. Guarda, onlara sadece fonlarını yönetmelerine değil, aynı zamanda diğer kripto varlıklarının çoğunu tek bir platformda yönetmelerine de izin verecek.. 

Atomik Cüzdan

Atomik Cüzdan

2018’de piyasaya sürülen Atomic, popüler Dash cüzdan iOS ve Android dahil olmak üzere tüm büyük işletim sistemlerinden çok çeşitli özellikler, mükemmel destek hizmeti ve erişilebilirlik sunar. 

Atomic, DASH olarak BTC, ETH, XMR, LTC, XRP ve 500’den fazla token ile diğer en iyi kripto para birimleri olarak yönetmenize olanak tanıyan, merkezi olmayan bir çoklu para birimi yazılım cüzdanıdır. Bunları uygulamadan çıkmadan satın alabilir, takas edebilir ve bahis oynayabilirsiniz, dolayısıyla kolay ve güvenli bir şekilde. Ayrıca, cüzdanın sadakat programına katılırsanız, takas gibi bazı özellikler anonim olarak değiştirilen her varlık için size nakit para iadesi sağlar.. 

DASH veya diğer portföylerinizi genişletmek için cüzdanın içinden kripto satın alabilirsiniz. USD, GDP, EUR, RUB, JPN ve dünya çapında diğerleri ile 17 yerel fiat para biriminin banka kartlarını destekler. Pasif bir kripto geliri elde etmek için, halihazırda 10 popüler PoS varlığına sahip olan merkezi olmayan hisseye göz atabilirsiniz. APR, her bir varlığa bağlı olarak% 5-23’tür. 

Son olarak, Atomic Wallet, tüm dünyada 500.000’den fazla kullanıcı tarafından takdir edilen güvenli ve güvenilir bir uygulamadır. Özel anahtarlarınız cihazınızda şifrelenir ve yalnızca bunlar ve paranız üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Ayrıca, cüzdanı temel işlevleriyle kullanmaya başlamak için doğrulama, KYC veya hesap oluşturma gerekmediğinden anonimdir. Sonuçta, Atomic’in müşteri hizmetleri her zaman yanınızdadır ve 7/24 yardımcı ve hızlı yanıt vermeye hazırdır..

Coinomi DASH Cüzdan

DASH Wallet web sitesi: https://coinomi.com/

DASH Cüzdan türü: Mobil

Kullanım kolaylığı: Kullanımı kolay

Kasa: Orta

Maliyet: Bedava

Coinomi, Dash’in en iyi cüzdanlarından biridir ve çoklu para birimi depolaması için idealdir. Cüzdan, KYC bürokrasisi içermez, bu da paranıza herhangi bir kısıtlama olmaksızın istediğiniz zaman erişebileceğiniz anlamına gelir. IP ilişkilendirmesi yok, işlem takibi yok ve kimlik bağlantısı yok.

Cüzdan sunucuları, IP’lerini gizleyerek kullanıcıların isteklerini anonim hale getirir, böylece endişelenmeden işlem yapabilirler. Ayrıca kullanıcılar, cüzdan içerisinde anlık ve özel olarak çapraz altcoin dönüşümü gerçekleştirme olanağına sahiptir. Bu, Changelly ve ShapeShift gibi stratejik değişim ortaklarının entegrasyonu ile mümkündür..

Güvenlik söz konusu olduğunda, cüzdan, yalnızca bir defalık yedekleme gerektiren tek bir güçlü parola ile her şeyi erişilebilir ve güvende tutmasını sağlayan Hiyerarşik Belirleyici Cüzdan (BIP44) protokolünü kullanır..

Aynı şekilde, cüzdan doğrudan Dash ağına bağlanmaz, bu nedenle kullanıcıların ödemelerin gönderilmesini veya alınmasını sağlamak için satıcının sunucusuna güvenmesi gerekir. Ayrıca, kullanıcıların, indirme sırasında cüzdanın, cihazın bütünlüğünü tehlikeye atabilecek herhangi bir kötü amaçlı kod içermediğinden emin olmaları önerilir. Coinomi’nin her zaman yenilik getirdiğini ve cüzdanın hem yeni başlayanlar hem de tecrübeli kripto kullanıcıları için ideal olduğunu unutmamak önemlidir..

image6 6

Kaynak: unhashed.com

Jaxx Liberty DASH Cüzdan

DASH Wallet web sitesi: https://jaxx.io/support.html

DASH Cüzdan türü: Masaüstü / Mobil

Kullanım kolaylığı: Kullanımı kolay

Kasa: Çok güvenli

Maliyet: Bedava

Jaxx, hem masaüstü hem de mobil uygulamalara hizmet veren çok jetonlu bir cihaz isteyen kripto kullanıcıları için ideal olan Dash’in harika cüzdanlarından biridir. Jaxx Liberty cüzdan, Merkezi olmayan, Kanada merkezli bir firma. Şu anda ondan fazla kripto para birimini barındırıyor ve liste büyümeye devam ediyor. Bu cüzdan ile Dash jeton sahipleri, 12 kelimelik bir yedek tohum anahtarı kullanarak fonlarını kolayca geri yükleyebilirler..

Hepsinden iyisi, Jaxx, kullanıcıların özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve istedikleri zaman anahtarları dışa veya içe aktarmalarına olanak tanır. Cüzdan, kullanımı kolay bir arayüz sağlayan aktif bir geliştirici topluluğu ile birlikte gelir. ShapeShift entegrasyonu ile kullanıcılar cüzdandaki kripto para birimlerini kolayca dönüştürebilirler..

Jaxx, DASH InstantSend veya PrivateSend özelliğini desteklemese de, hem masaüstü hem de mobil cihazlar için çeşitli işletim sistemleriyle iyi çalışır. Linux, Windows ve Mac’teki kullanıcılar, cüzdanı Android ve iOS özellikli cihazları kullananlar gibi kullanabilir. Tarayıcı uzantısı kullanıcıları için, cüzdan hem Chrome hem de Firefox ile uyumludur.

Ancak bu cüzdanın iki büyük dezavantajı var; ödeme göndermek veya almak için satıcının sunucusuna güvenmeniz gerekir. Ayrıca, indirme sırasında cüzdanın kötü amaçlı bir kodla gelmediğinden de emin olmalısınız.

resim1 8

Kaynak: toshitimes.com

TREZOR

DASH Wallet web sitesi: https://trezor.io/

DASH Cüzdan türü: Donanım

Kullanım kolaylığı: Orta

Kasa: Çok güvenli

Maliyet: Ücretli

Trezor, bir P2P ağına doğrudan erişimi olan açık kaynaklı donanım cüzdanları geliştiren tanınmış bir şirkettir. Cüzdanın mimarisi, kriptografik özel anahtarları saklamasına ve kullanıcıların özel anahtarlarını ifşa etmeden güvenli işlemler gerçekleştirmesine olanak tanır. Bu nedenle, kullanıcılar DASH paraları üzerinde tam kontrole sahiptir. Basit Ödeme Doğrulaması sunar, bu da kullanıcıların ödemelerin gönderilip gönderilmediğini minimum güven ile onaylayabileceği anlamına gelir..

2013 yılında Çek merkezli SatoshiLabs tarafından geliştirilen Trezor cüzdan, sağlam ve dayanıklı plastik ve alüminyum gövdeye sahip taşınabilir bir cihazdır. Estetik çeşitlilik için cüzdan üç renkte mevcuttur – siyah, beyaz ve gri. Ayrıca OLED ekranı, kullanıcıların hem 9 haneli kodu hem de 24 kelimelik parolayı net bir şekilde görmesini sağlar. Bu nedenle, kullanıcılar fonlarını çevrimdışı bir ortamda güvende ve güvende tutabilirler..

Trezor çok para birimli bir cüzdandır ve diğerleri arasında Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, DASH, Litecoin ve Zcash dahil olmak üzere çeşitli ana kripto para birimlerini destekler. InstantSend veya PrivateSend özelliğini desteklemese de Trezor cüzdanı oldukça itibarlıdır ve DASH’ın dikkate alınması gereken en iyi cüzdanlarından biri.

resim5 1

Kaynak: tokenclub.co

Ledger Nano S

DASH Wallet web sitesi: https://www.ledger.com/products/ledger-nano-s

DASH Cüzdan türü: Donanım

Kullanım kolaylığı: Kolay

Kasa: Çok güvenli

Maliyet: Ücretli

Trezor cüzdanının yanı sıra, dikkate alınması gereken bir diğer donanım cüzdanı, piyasadaki en popüler donanım cüzdanı olan Ledger Nano S’dir. Bu cüzdan, büyük miktarlarda DASH coin ile uğraşan kullanıcılar için uygundur. DASH coinlerini diğer dijital coin’ler ve token’ların yanında güvenle saklamalarına olanak tanır. Nano S, çok para birimli bir cüzdandır.

Başlangıç ​​için, cüzdan ilk kez kullananlara bireysel özel anahtarlar oluşturmak için kullandıkları bir açıklama sağlar. Kullanıcılar kendi özel anahtarlarına sahip olduklarından, cüzdan o kadar güvenlidir ki, onu saldırıya uğramış bir cihazda bile kullanabilirler. Cüzdanı diğer adreslere DASH göndermek için kullanmak için, kullanıcıların cüzdanı defter cüzdanının web sürümüne bağlamaları gerekir..

Küçük OLED ekranı ile kullanıcıların işlemlerini kontrol etmelerine olanak tanır. Genel olarak, yeni başlayanlar için bile kullanımı oldukça kolaydır ve cüzdan oldukça saygın ve web uyumludur. Kolay kontrol için yalnızca iki düğmesi vardır. Kurulum kolaydır ve yaklaşık 3 dakika sürer. Cüzdan kurulduktan sonra, kullanıcıların ödeme göndermek veya almak için cihazla bağlantı kurmasını sağlayan masaüstü uygulaması olan Ledger Live’ı yüklemeleri gerekir..

resim2 6

Kaynak: captainaltcoin.com

EXODUS

Cüzdan web sitesi: https://www.exodus.io/

Cüzdan türü: Masaüstü

Kullanım kolaylığı: Kolay

Kasa: Çok güvenli

Maliyet: Bedava

Exodus, dahili değişim işlevlerine sahip uygun bir çok jetonlu cüzdandır. Cüzdan, işlem verileriniz ve özel anahtarlarınız için tam şifreleme sağlar, böylece paranıza erişimi olan tek kişi siz olursunuz. Hesap yok, bilgi paylaşımı yok ve üçüncü taraf sunucuları yok. Bu masaüstü cihaz Windows, Linux ve Mac işletim sistemleriyle uyumludur – bu da onu Dash cüzdanları arasında çekici bir seçenek haline getirir.

Çoğu insanın Exodus cüzdanının sevdiği ilk şey, kullanımının çok kolay olmasıdır. Henüz yeni başlayan ve ilk kez gönderiyor veya alıyor olabilecek bir kullanıcı için temel adımlarda uzmanlaşmak önemlidir. Bu, anlaşılması ve gezinmesi kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip bir cihaz gerektirir.

Exodus, kullanıcılara portföylerinin tüm ayrıntılarını veren güzel bir kullanıcı arayüzüyle birlikte gelir. Hepsinden iyisi, kullanıcıların cüzdanı almak için para ayırmak zorunda kalmaması – tamamen ücretsizdir ve her zaman indirilmeye hazırdır. Cüzdan, DASH’a ek olarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer ana kripto para birimlerini de destekliyor. Exodus, cihaz içinde kripto para birimlerinin kolay değişimi için ShapeShift’i entegre eden ilk cüzdandı. Bu özellik, kullanıcıların jetonlarını saniyeler içinde güvenli bir şekilde birbirlerine dönüştürmelerini sağlar..

Son düşünceler

Kripto alanı gelişiyor ve birçok faktör dijital cüzdan seçimini etkiliyor. Neyse ki, DASH zaten olgunlaşmış durumda ve kullanıcılar Dash cüzdanları arasında seçim yapma konusunda yeterli seçeneğe sahip. Trezor veya Ledger Nano S gibi donanım cüzdanları, uzun süre büyük miktarda DASH depolamak isteyen kullanıcılar için idealdir. Donanım cüzdanları biraz maliyetli olsa da güvenli ve güvenli depolama sağlar.

İçin Kısa bir süre için küçük miktarlarda DASH sahipleri, Coinomi gibi mobil cüzdanlar fikir olacaktırl. Bu tür cüzdanlar güvenli ve güvenlidir, ancak telefonunuza zarar verirseniz veya kaybederseniz zorluklar oluşturabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map