2019’da En İyi Cardano (ADA) Cüzdanları – Cardano Safe Nerede Saklanır

Üçüncü nesil blok zinciri olarak adlandırılan Cardano, yan zincirler, çok partili hesaplama, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar dahil olmak üzere çok çeşitli özellikleri desteklemeyi amaçlayan blok zinciri tabanlı bir platformdur. Yerel para birimi olan ADA’yı saklamak için bir Cardano cüzdanına ihtiyacınız olacak.

ADA resmi olarak 2015 yılında piyasaya sürüldü ve pazar büyüklüğü açısından en büyük kripto para birimleri arasında yer alıyor. Aşağıdakiler, ADA paralarınızın güvenli ve emniyetli olmasını sağlamak için kullanabileceğiniz piyasadaki en iyi Cardano Cüzdan seçenekleridir..

resim1 3

Kaynak: daedaluswallet.io

1. Daedalus Cardano Cüzdanı

Cardano Wallet web sitesi: https://daedaluswallet.io/

Cardano Cüzdan türü: Masaüstü

Kullanım kolaylığı: Basit, kullanımı kolay

Kasa: Oldukça güvenli

Maliyet: Bedava

Daedalus, Cardano ağı için resmi masaüstü cüzdanıdır. Kullanıcıların özel anahtarlarını tutmayarak fonlarının tam kontrolünü elinde tutmalarına olanak tanır. Cüzdan, HTML, CSS ve Javascript ile platformlar arası masaüstü uygulamaları geliştirmesine izin veren açık kaynaklı bir geliştirme platformu olan Electron üzerinde çalışıyor. Daedalus, tam düğümlü bir masaüstü istemcisidir. Bu nedenle, kullanıcıların tüm blok zincirini indirmesi ve senkronize olmasını beklemesi gerekir. Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerini destekler. Geliştiricilerine göre, kullanıcıların kendi uygulamalarını oluşturmalarına izin verecek cüzdanın gelecekteki sürümlerini oluşturma planları devam ediyor. Bu, özellikle yinelenen ödemelerle uğraşırken veya bir sanal varlığın diğeriyle takas edilmesi söz konusu olduğunda, cüzdanın işlevselliğini artıracaktır..

Daedalus’un hala gelişmekte olduğunu ve daha fazla değişikliğin olması gerektiğini belirtmek gerekir. Cardano yol haritası. En iyi yanı, çok basit bir arayüzle kurulumunun kolay olmasıdır. Cardano’nun Mac kullanıcıları için en iyi cüzdanıdır, çünkü ADA jetonları gönderip almalarına ve işlem geçmişlerini gerçek zamanlı olarak görüntülemelerine olanak tanır..

resim4 3

Kaynak: medium.com

2. Guarda Cardano Cüzdan

Cardano Wallet web sitesi: https://guarda.com/

Cardano Cüzdan türü: Çoklu platform

Kullanım kolaylığı: Basit, kullanımı kolay

Kasa: Kasa

Maliyet: Bedava

Guarda, piyasadaki en kullanışlı ve kullanımı kolay Cardano cüzdanlarından biridir. Bu cüzdan, Cardano’yu hızlı ve kolay bir şekilde saklamanıza, almanıza, göndermenize ve değiştirmenize olanak tanır. Bu cüzdanın temel özelliklerinden biri, kullanıcıların Cardano ve diğer birçok dijital para birimini kolayca tutabilmesidir.. 

Evet, Guarda sadece Cardano’yu saklamanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda ERC-20 jetonları dahil çok çeşitli dijital varlıkları da depolamanıza izin verir. Guarda tarafından desteklenen sanal para birimlerinden bazıları arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Gold (BTG), XRP, Binance Coin (BNB) ve Litecoin (LTC) bulunur.. 

Buna ek olarak, cüzdan kullanıcılara platformları üzerinden kripto para satın alma imkanı sunuyor. Şu anda, bu cüzdanın keyfini bir masaüstü bilgisayarda, cep telefonunda veya Google Chrome üzerinden çıkarabilirsiniz.. 

Bu kripto para cüzdanı, farklı dernekler ve vakıflar tarafından da benimsenmiştir. Resmi sitelerinde bildirildiği üzere Binance borsasının kurucusu Changpeng Zhao, bu cüzdanın en başından beri BNB’yi desteklediğini söyledi. Dahası, Bitcoin Gold kurucuları, cüzdanın toplulukları için paha biçilmez olduğunu düşünüyor. Guarda ayrıca SPV cüzdanı ve kütüphane geliştirme için Zcash (ZEC) vakfı ve Ethereum Classic ile çalıştı.. 

Guarda kullanıcılarının neredeyse% 85’i düşünmek mükemmel veya harika bir deneyim yaşadıklarını. Kullanıcıların sadece% 9’u kötü bir deneyim yaşadığını iddia etti. 

3. ADA Lite Cüzdan

Cardano Wallet web sitesi: https://AdaLite.io/

Cardano Cüzdan türü: Ağ

Kullanım kolaylığı: Basit, kullanımı kolay

Kasa: Evet

Maliyet: Bedava

ADA madeni paralarınızı saklamak için güvenli, emniyetli ve hafif bir cüzdan arıyorsanız, o zaman ADA Lite ideal seçenek olabilir. Bu cüzdan, Cardano Topluluğu —Vaccumlabs Geliştiricilerinin bir ürünüdür. Başlamak için, kullanıcıların bir hesap oluşturması veya herhangi bir şey indirmesi gerekmez. Tek yapmaları gereken, cüzdana erişim sağlamaktır. resmi URL.

Yeni Ada Lite cüzdanları, Cardano cüzdanınızın özel anahtarıyla aynı amaca hizmet eden 12 kelimelik bir Anımsatıcı cümle ile birlikte gelir. Bu anahtarı kaybederseniz, tüm paranız risk altındadır. Bu nedenle, onu her zaman çok güvenli tutmanız gerekir. Ada Lite cüzdanının kendi kendini barındırdığını, dolayısıyla sizden başka hiç kimsenin bilgilerinize erişemeyeceğini de unutmayın..

Ada Lite’ın Trezor T modeli ve Daedalus gibi diğer cüzdanlarla da uyumlu olduğunu belirtmekte fayda var. Cüzdanınızın güvende kalmasını sağlamak için, önerilen antivirüsün en son sürümünü yükleyerek anımsatıcıyı güvenli bir şekilde tutmanız önerilir. Ayrıca, bir donanım cüzdanı aracılığıyla paranıza erişmeyi düşünebilir ve her zaman resmi URL’yi kullanarak kimlik avından kaçınabilirsiniz..

resim2 2

Kaynak: medium.com

4. Infinito Cardano Cüzdan

Cardano Wallet web sitesi: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.infinito.wallet veya https://itunes.apple.com/us/app/infinito-wallet/

Cardano Cüzdan türü: Ağ

Kullanım kolaylığı: Basit, kullanımı kolay

Kasa: Evet

Maliyet: Bedava

Infinito, güvenli, hızlı ve kolay bir başvuru sürecini kolaylaştıran dünyanın ilk evrensel cüzdanıdır. Platform, verimli ve hızlı işlemlere izin vermek için çok yönlü bakımdan ve düzenli güncellemelerden yararlanır. Ayrıca Infinito, sorunsuz ve kolay işlemler için sık kullanılan adreslerin listesini tutarak kullanıcılara yardımcı olur. Infinito cüzdanı hem iOS hem de Android cihazlar için geçerlidir.

Infinito herhangi bir sunucuda veri depolamadığı için Cardano’nun en iyi cüzdanlarından biri olmaya devam ediyor – kimse paranızı çevrimiçi olarak çalamaz. Bununla birlikte, depolanan paralara herhangi bir yetkisiz erişimi önlemek için parolalarınızı ve parolalarınızı gizli tutmanız da önerilir..

Depolama kapasitesi söz konusu olduğunda, Infinito cüzdan çok para birimli bir cihazdır. Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, ADA ve daha fazlası gibi genel kripto para birimlerini destekler. Ayrıca tüm ERC20 ve NEP5 belirteçlerini de barındırır. Listeye neredeyse her gün yeni jetonlar katılır. En önemlisi, Infinito cüzdanın mobil cihazlar için optimize edilmiş olması, hem iOS hem de Android cihazları destekleyebilmesi; 12 dilde mevcut ve daha fazlasını ekleme planları.

Güvenlik söz konusu olduğunda, Infinito, dokunmatik kimlik, parola ve parolalar gibi çeşitli güvenlik özelliklerini benimser..

En iyi çevrimiçi uygulamalarla, paranızı bu cüzdanla koruyabilirsiniz. Genel ve özel anahtarlar dahil olmak üzere hem kişisel bilgileriniz hem de madeni para bilgileriniz merkezi sunucularda değildir. Infinito cüzdanı şu anda 1000’den fazla jeton barındırıyor.

resim3 1

Kaynak: toshitimes.com

5. Trezor Cüzdan

Cardano Wallet web sitesi: https://trezor.io/

Cardano Cüzdan türü: Donanım, çoklu para birimi

Kullanım kolaylığı: Basit, kullanımı kolay

Kasa: Çok güvenli

Maliyet: Ücretli

Trezor, öncü Bitcoin donanım cüzdanıdır. Çek merkezli uzmanlar tarafından tasarlanan cüzdan, en iyi Cardano cüzdanlarından biri olarak kabul ediliyor. Kullanıcıların fonlarını hem fiziksel hem de sanal hırsızlıktan koruyan üst düzey güvenlik özellikleriyle birlikte gelir. OLED ekranı, kullanıcıların arayüzde gezinmesini kolaylaştırırken, küçük, şık tasarımı ile hareket etmeyi kolaylaştırır. Trezor, bir kişisel bilgisayara veya telefona USB bağlantı noktası üzerinden güvenli bir şekilde bağlanır.

Önemli miktarlarda Bitcoin depolamak için bir cüzdan arıyorsanız, Trezor ideal çözüm olabilir. Cihaz işlemleri imzalarken özel anahtarlarınız çevrimdışı kalır. Bilgisayarınıza ilk bağlantı sırasında, cüzdanın OLED ekranında görünen 9 basamaklı bir PIN kodu göreceksiniz..

Kod göründüğünde, aynı kodu girmek için bilgisayarınızın ekranına tıklamanız yeterlidir. M-cüzdan, cüzdanı bilgisayarınıza her bağladığınızda kodu rastgele oluşturur. Bilgisayarınız bir kötü amaçlı yazılım saldırısına maruz kalsa bile özel anahtarlarınızın güvende kalmasını sağlar. PIN kodunu girdikten sonra, 24 kelimelik benzersiz bir kurtarma kaynağı yazmanız gerekir. Sadece bu tohum aracılığıyla, paranızı geri yükleyebilirsiniz, bu yüzden çok güvenli bir şekilde saklamalısınız. Kurtarma çekirdeğine bir parola ekleyerek başka bir koruma katmanı eklemek de mümkündür. Bu, parolanızı bulan herhangi bir kişinin paranıza erişmesini engelleyebilir..

image5

Kaynak: tokenclub.co

6. Ledger Nano S

Cardano Wallet web sitesi: https://www.ledger.com/products/ledger-nano-s

Cardano Cüzdan türü: Donanım

Kullanım kolaylığı: Basit, kullanımı kolay

Kasa: Çok güvenli

Maliyet: Ücretli

Ledger Nano S cüzdanı, gelişmiş güvenliğe sahip bir cihaza sahip olmak isteyen kullanıcılar için idealdir. Fransız bir şirketin ürünü olan cüzdan, USB bağlantı noktasına sahip herhangi bir cihaza bağlanabilir, ancak yalnızca bir bilgisayara veya bir mobil cihaza bağlandığında başlar. Bataryası yok. Ayrıca, Nano S, çalıştırdığı hemen cihazın bütünlüğünü onaylayan kriptografik prosedürü benimser..

OLED ekranına ek olarak, cüzdanın işlemleri onaylayan iki yan düğmesi vardır. Ücretli bir cihaz olmasına rağmen, fiyatı oldukça rekabetçi ve aşağıdakilerden biridir: Cardano’nun en ucuz donanım cüzdanları.

Yeni bir defter cüzdanı kullanmaya başlamak için, cüzdanınızın güvende kalmasını sağlayacak benzersiz bir PIN kodu belirlemeniz gerekir. Bir sonraki adım, kurtarma ifadenizi yazmak ve çok güvenli bir şekilde saklamaktır, çünkü bu, depolanan fonlarınıza erişim sağlayan başka bir anahtardır. Ledger Nano S cüzdanı, özel anahtarınız çevrimdışı kaldığından ADA paralarınız için güvenli ve güvenli depolama sağlar. Herhangi bir bilgisayar ve Android telefon için geçerlidir. ADA’ya ek olarak, desteklenen diğer kripto paralar arasında Bitcoin, Ether, DASH, ZEC ve çok daha fazlası bulunur..

image6 1

Kaynak: medium.com

7. Atomik Cardano Cüzdanı

Cardano Wallet web sitesi: https://atomicwallet.io/

Cardano Cüzdan türü: Hem masaüstü hem de mobil

Kullanım kolaylığı: Basit, kullanımı kolay

Kasa: Orta

Maliyet: Bedava

Atomic Wallet, kullanıcıların gözetimsiz, değişmez ve şeffaf bir şekilde kripto para birimi ticareti yapmalarını sağlayan atomik takas değişim teknolojisini kullanır. Cüzdan hem masaüstü hem de mobil bağlantıları destekler ve kullanıcıların kişisel veya işlem ayrıntılarını açığa çıkarabilecek doğrulama aşamalarından geçmek zorunda kalmadan işlem yapmalarına olanak tanır. Ayrıca, kullanıcıların jetonlarını geleneksel olarak takas etmelerini sağlayan ShapeShift ve Changelly için yerleşik eklentilerle birlikte gelir..

Atom cüzdanı, Cardano’nun ADA’sı dahil 300’den fazla dijital para birimini barındırabilir. Önemlisi, cüzdan Windows, Ubuntu, Mac, Fedora ve Debian işletim sistemleriyle iyi çalışıyor. Ayrıca iOS ve Android cihazları da destekler. Atomik cüzdanın popüler özellikleri arasında etkileyici kripto varlık desteği, gezinilebilir ve kullanıcı dostu arayüz, ShapeShift / Changelly ticareti ve diğerleri arasında atomik takaslar bulunur..

Ek olarak, cüzdan, gözetim dışı yerel veri depolama, sürekli yükseltme desteği ve 12 kelimelik bir yedekleme ifadesi sunar. Atomik cüzdanın birkaç dezavantajı, açık kaynak formatı ve çok işaretli ve iki faktörlü kimlik doğrulama özelliklerini içerememesidir. Bununla birlikte, Cardano’nun göz önünde bulundurulması gereken en iyi cüzdanlarından biri.

8. Yoroi Cüzdan 

Cardano Wallet web sitesi: https://yoroi-wallet.com/#/

Cardano Cüzdan türü: Hem masaüstü hem de mobil

Kullanım kolaylığı: Basit, Kolay, Hızlı

Kasa: Güvenli

Maliyet: Bedava

Yoroi hafif bir Cardano cüzdanıdır ve adını Japon samuray zırhından almıştır. Cüzdan kromla çalışır ve kullanıcıların telefonlarındaki dijital para birimini yönetmelerine olanak tanır. Cüzdan hızlı bir şekilde başlatılır ve böylece kullanıcıların dakikalar içinde ADA göndermeye veya almaya başlamasına olanak tanır. 

Cüzdan güvenli, hızlı ve basittir. M-cüzdan, tarayıcılar veya üçüncü taraf sağlayıcılarla paylaşılan şifreli özel anahtarlar içerir. Gizliliği sağlamak için cüzdan analitik uygulamaz. Ek olarak, cüzdanı açtığınızda blockchain’i indirmenize gerek yoktur, böylece işlemleri hemen gönderip alabilirsiniz.. 

ADA ve Cardano Cüzdanları Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Cardano yüksek profilli bir projedir. En son haberleri öğrenmek için, Michael Parsons’ın ayrılışının projeyi nasıl etkileyebileceği veya kurucusu Charles Hoskinson’ın proje güncellemeleri gibi önemli Cardano haberleri ve analizleri için UseTheBitcoin’i kontrol edin. Ayrıca eToro’nun neden Cardano’nun kriptodaki en heyecan verici projeler arasında olduğunu söylediğini kontrol edin.

ADA’ya yatırım yapmakla ilgileniyor musunuz? Önce kendi araştırmanızı yapın. Ve sonra ADA Fiyat Tahmin makalemize göz atın. Kılavuzumuzu kullanarak Binance üzerinden ADA satın almayı ve Cardano tokenlerini yeni bir cüzdanda nasıl saklayacağınızı öğrenebilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map