2018’de Ripple İçin En Güvenli Cüzdanlar | Yeni başlayanların kılavuzu

Birçok seçenek var Dalgalanma XRP cüzdanları mevcut ve doğru olanı seçmek oldukça zor olabilir. Bu kılavuz, dışarıda ne tür Ripple cüzdanları olduğuna ve hangisinin sizin için doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır..

Cüzdan Almadan Önce

Herhangi bir Ripple XRP cüzdanı almadan önce bilmeniz gereken ilk şey, hangi cüzdanı seçerseniz seçin, cüzdan adresinizi rezerve etmek için bakiyenizden 20 XRP gerekecektir. XRP, cüzdanınızı açık tutmak ve XRP’nizi Ripple Ledger’da etkinleştirmek için kullanılıyor. (XRP’yi bir borsada depolarken durum böyle değildir.)

Bu nedenle, kesinlikle gerekli olmadıkça yalnızca bir Ripple cüzdanı tutmanız ve kullanmanız önerilir..

Farklı Cüzdan Türleri

Bu listedeki Ripple cüzdan türlerine geçmeden önce, piyasadaki farklı cüzdan türleri arasındaki farkı bilmeniz çok önemlidir. Farklılıkları bilerek, ihtiyaçlarınıza en uygun cüzdan türüne karar verebilirsiniz..

Bir yazılım cüzdanı bilgisayarda, tablette veya mobil cihazda tutulabilen çevrimiçi bir cüzdandır. İnternete erişilmesi ve depolanması gerekir. Kullanımı kolaydır ve çoğu ücretsiz olarak indirilebilir. Çevrimiçi bağlantıları nedeniyle, saldırılara karşı savunmasız kabul edilirler ve işlem yaparken sabit bir internet bağlantısı gerektirir.

Bir donanım cüzdanı dijital varlıklarınızı sakladığınız fiziksel bir cüzdandır (genellikle bir USB çubuğuna benzer). Kripto depolamanın en özel ve güvenli yöntemleri olarak kabul edilirler. Öte yandan, daha pahalı taraflar.

Sıcak bir cüzdan, Tarayıcı cüzdanı olarak da bilinen, yalnızca çevrimiçiyken erişilebilen bir cüzdan türüdür. Bu, kullanıcıların anında işlem yapmasını sağlar.

Bir kağıt cüzdan özel anahtarlar ve adresler dahil olmak üzere kripto paranızın tüm verilerinin üzerine yazdırıldığı bir kağıt parçasıdır.

Ledger Nano S

Ledger Nano S OLED ekrana sahip bir USB sürücüsüne benzeyen bir donanım cüzdanıdır. Bilgisayar korsanının para birimine erişimini sınırladığı için kripto meraklıları tarafından özel anahtarları saklamanın en güvenli yolu olarak kabul edilir..

Diğer cüzdanlardan farklı olarak Nano, saklayabileceğiniz coin sayısını kısıtlamaz, yani sınırsız miktarda XRP coin depolayabilirsiniz. Ayrıca diğer kripto para birimlerini de destekler.

Ledger Nano S’nizde depoladığınız fonlara erişmek için, sadece PC’nize veya cep telefonunuza takmanız yeterlidir ve kolayca XRP göndermeye ve almaya başlayabilirsiniz..

Tüm özel anahtarlar çevrimdışı ortamda tutulur ve bu nedenle bilgisayar korsanlarının paranızı çalması neredeyse imkansızdır. Cihaz, Windows, Mac, Linux ve Chrome OS çalıştıran PC’lerle uyumludur. Bir OTG Kablosu kullanarak, onu Android Telefonunuza da bağlarsınız..

Bu cihaz, tohum anahtarı gibi işlem ayrıntılarını görüntüleyen ayrı bir ekrana sahiptir. Özel anahtarlar, belirtilen kriptografik, çift yonga mimarisine yüklenen bellenimi çalıştırdığı için cihazda ayrı tutulur. Ayrıca, PC’ye bağladığınızda 4 basamaklı bir PIN kodu girmenizi gerektirir..

Bağlandıktan sonra Ledger Nano S PC’nize, XRP bakiyenizi ve tüm işlemleri doğrulamak için bir uygulama yüklemeniz gerekir. XRP göndermek istediğinizde, işlemi yetkilendirmek için cihaza fiziksel olarak erişmeniz gerekir, bu da sadece sahiple iletişimi kısıtladığı için daha güvenli hale getirir..

Exarpy

Exarpy, XRP’de akıllı kelime oyunu, yatırımcıların erişilebilir uygulamaları aracılığıyla Ripple ağıyla doğrudan etkileşime girmelerini sağlayan bir Ripple (XRP) web cüzdanıdır. Cüzdan, kullanıcıların Ripple işlemlerini herhangi bir yerden gerçekleştirmelerine olanak tanıyarak, kullanımı kolay ve etkileşimli bir arayüz aracılığıyla kullanıcı ile küresel Ripple ağı arasında bir bağlantı sağlar..

Arayüzleri çok duyarlıdır ve yeni başlayan tüccarlar tarafından bile kullanılabilir. Dahası, Exarpy, platformun bir veritabanına sahip olmadığı veya yönetmediği için herhangi bir üye bilgisine sahip değildir. Ayrıca platform, müşterileri Google Analytics gibi arka uç analiz araçlarıyla izlemez. Bu, bu tür kayıtların tutulması çevrimiçi korsanlık riskini artırdığı için yapılır..

Cüzdanın sunduğu en güvenli seçenek, PIN giriş güvenlik önlemi olacaktır. Exarpy’de oturum açmaya çalıştığınızda, size PC’nizin veya dizüstü bilgisayarınızın internet bağlantısını kesmenizi söyleyen bir mesaj gösterilecektir. Bağlantıyı kestikten sonra, verilen Pini ve doğrulama kodunu sağlamanız gereken giriş sayfasına gönderileceksiniz. Bilgilerinizi girdikten sonra giriş butonuna tıklarsınız. Daha sonra, cüzdan size internete yeniden bağlanmanın güvenli olduğunu söyleyecektir..

Exarpy cüzdanının işlem başına 0,0025 XRP ücreti aldığı unutulmamalıdır (ağ ücretlerini içerir). En popüler Ripple Cüzdanlarından biri olan Exarpy, varlıklarınızın saldırıya uğrayacağı veya kaybolacağı konusunda endişelenmenize gerek kalmadan değerli XRP paralarınızı saklayabileceğiniz güvenli bir platformdur.

Guarda Cüzdan

Cüzdan web sitesi: https://guarda.co/

Cüzdan türü: Web, Mobil, Masaüstü, Chrome Uzantısı

Kullanım kolaylığı: Kolay

Kasa: Evet

Maliyet: Bedava

Guarda, açık kaynaklı, tek para birimine sahip bir mobil cüzdandır. Android cihazları destekler ve kullanıcılara doğrudan akıllı telefonlarından XRP paraları gönderme, alma ve değiştirme şansı verir. Buna ek olarak, kullanıcılar, uygulamasını kolay, hızlı ve eğlenceli hale getiren kullanıcı dostu arayüz sayesinde işlem geçmişlerini kontrol edebilirler. Cüzdanın geliştiricileri her zaman müşterilerinin deneyimini iyileştirmenin yeni yollarını ararlar..

Guarda, XRP dahil olmak üzere ana akım kripto para birimlerinin çoğunu destekleyen çok madeni para cüzdanıdır. Desteklenen diğer kripto para birimleri, diğerleri arasında Bitcoin (BTC), NEO, Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin Gold (BTG) içerir. Bu cüzdanın en ilginç özelliklerinden biri, kripto para birimlerini tutmak için gözetim dışı bir çözüm sunmasıdır.. 

Guarda, tüm kişilerin fonlarının kontrolünde kalmasını sağlamak için, cüzdan bilgileri ve özel anahtarlar dahil olmak üzere hiçbir kişisel bilgiyi saklamaz. Özel anahtar, cihazın güvenli bir hafızasında kalır ve bir kullanıcı cihazdan çıkış yaptığı anda kendini siler. Bu özellik, Guarda’yı Zcash’in çevrimiçi en iyi cüzdanlarından biri yapar.

Trustpilot tarafından bildirildiği üzere, Guarda cüzdan, cüzdanın “Mükemmel” veya “Harika” olduğunu düşünen kullanıcılardan gelen olumlu yorumların% 84’üne sahip. Cüzdanın “Yetersiz” veya “Kötü” olarak sağladığı hizmetler göz önüne alındığında yorumların yalnızca% 13’ü olumsuzdu. Bu aynı zamanda cüzdanın kripto para piyasasında kullanıcılara iyi hizmetler sunduğunu da gösteriyor.. 

Kızarmış ekmek

Kızarmış ekmek StarStone Limited tarafından geliştirilen çevrimiçi bir cüzdandır. Başlangıçta bir mobil cüzdan olarak geliştirildi, ancak şimdi mevcut masaüstü sürümleri de var. Tüm özel anahtarlar çevrimiçi olarak depolanmak yerine kullanıcının cihazında üretilir ve tutulur, böylece her şey daha güvenli hale gelir ve bilgisayar korsanlığı saldırılarına karşı daha az duyarlı hale gelir. Kaynak kodu ve temel alınan yazılım ikili dosyaları açık kaynaklıdır.

Tost, iOS, Android, Windows, Mac ve Linux için indirilebilir. Bu cüzdan tamamen ücretsizdir ve kendi adına herhangi bir ücret talep etmez. Herhangi bir bilgiyi veya gizli şifreleri cihazınızdan sunucularına yönlendirmezler, böylece gelişmiş güvenliğe sahip olduklarını iddia ederler.

Sonuç

Bu, XRP’niz için en iyi üç cüzdanımız oldu. En iyi seçimlerimizin, istediğiniz cüzdan için aramayı daraltmanıza yardımcı olacağını umuyoruz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map