Howard Marks, StartEngine CEO’su – Röportaj Serisi

Howard Marks, şirketin kurucu ortağı ve CEO’sudur. Motoru çalıştır. Başlangıçtan bu yana, StartEngine platformu aracılığıyla girişimler ve diğer işletmeler için yaklaşık 150 başarılı finansman tamamlandı.

ICO’lar standart bir söz haline gelmeden çok önce Howard, Güvenlik Simgesi Tekliflerinin geleceğini gördü. Onun üstünde Blog ve ayrıca Forbes, Hacker Noon, The Mission ve Next Web’e katkıda bulunan konuk makaleler aracılığıyla Howard, alanla ilgili vizyonunu paylaştı ve likiditeye giden yolu çizmek için çalıştı..

StartEngine, son derece başarılı tZERO STO’da yer aldı, yıllık konferanslar düzenliyor ve birçok STO, StartEngine platformu aracılığıyla yükseliyor.

AT: Yazılım ve oyun alanında kapsamlı bir geçmişe sahip oldukça etkileyici bir geçmişe sahipsiniz. Yine de StartEngine adında bir hızlandırıcı programı başlatmaya karar verdiniz. Buna ne ilham verdi?

HM: Los Angeles teknoloji topluluğunun genç şirketlere yatırım yapmak için bir hızlandırıcıya ihtiyacı olduğunu hissettim. Los Angeles’ta lanse edilen ilk hızlandırıcı bizdik, çok daha fazlası takip etti. Görev, Los Angeles’ın bir teknoloji şehri olmasına yardım etmekti..

AT: StartEngine’in öz sermaye kitle fonlamasına dönmesi ne kadar sürdü?

HM: 60 yeni girişime yatırım yaptık ve çoğu sermaye toplayamadı. Bu çok büyük bir sorundu. Yatırımcılar yalnızca çok dar fikirler ve belirli bir kurucu türü ile ilgileniyorlardı. Bu, yatırımlarımızın çoğunun başarısız olmasına neden oldu. Bu, şirketlerin erken dönem doğası göz önüne alındığında normal olarak görülüyor, ancak sermayeye erişim çoğu için, özellikle de kadın lider kurucular için zordu. 2014’te, hızlandırıcının lansmanından iki yıl sonra, kitle fonlaması platformunu oluşturduk ve Haziran 2015’te kullanıma sunduk.

AT: StartEngine Elio Motors’taki ilk müşteriniz etkileyici bir 16.9 milyon dolar topladı. Bu müşteriye nasıl kaynak sağladınız?

HM: Paul Elio ile şirketimiz için mükemmel bir ilk müşteri olacağını düşünen bir pazarlama şirketi aracılığıyla tanıştık. Paul, topluluğunun yatırım yapacağına kararlıydı ve bu kadar erken bir başarıya sahip olduğumuz için heyecanlandık..

AT: StartEngine ne zaman ICO’lar sunmaya karar verdi??

HM: Haziran 2017’de SEC tarafından yayınlanan DAO raporunu okuyordum. Bu rapor, DAO’nun, faydalı tokenlar olarak konumlandırılmasına rağmen, menkul kıymetlere nasıl yatırım olduğunu açıkladı. Bu, ICO’lar hakkında daha fazla bilgi edinmem için ilgimi çekti ve kitlesel fon şirketlerine kripto para kullanan yatırımcıların devasa ve hızla büyüyen bir pazar yeri buldum. Bizim piyasamızdan iki temel fark vardı: Menkul kıymetler kanunlarına uymuyorlardı ve yatırımcılara birçok tasfiye piyasası sunuyorlardı. ICO’ların gölgelerden çıkmasına yardımcı olmaya ve menkul kıymetler kuralları dahilinde menkul kıymetler satmak için JOBS ACT’yi kullanmaya karar verdik. Başlattığımız ilk önemli ICO, Şubat 2018’de tZero’ydu..

AT: ICO’lardan STO’lara dönen ilk şirketlerden biriydiniz. Sizi STO’lara yönelten şey nedir??

HM: ICO’lar kamuoyu tarafından faydalı tokenlere yapılan bir yatırım olarak görülüyordu. Bu tokenlerin çoğu menkul kıymet olsa da, bu şekilde satılmadılar. İsmin STO olarak değiştirilmesi mantıklıydı çünkü bu tekliflerin menkul kıymetler için olduğu açıktı..

AT: Biz tZERO’nun büyük hayranlarıyız, StartEngine platformunda yükseltmek için tZERO’yu nasıl devreye aldınız??

HM: 10 Kasım 2017’de ilk zirvemizi başlattığımızda, tZero’dan Ralph Diauto’yu gelip konuşmaya davet ettik. Tüm organizasyonumuzu ve nasıl uyum ve kurallara uymaya odaklandığımızı gördü. Yasaları göz ardı ederek yardımcı program tokenleri başlatan çok sayıda platform göz önüne alındığında, bu onun için canlandırıcıydı..

AT: StartEngine Zirvesi oldukça başarılı oldu. Tek şikayetim yeterince uzun olmaması, bunu 2 günlük bir konferans yapmak için herhangi bir planınız olmaması.?

HM: Şimdiye kadar üç Zirveyi tamamladık ve bir sonraki zirvemiz 12 Nisan. Bence 2 günlük bir konferans mantıklı, ancak iki kat fazla konuşmacı ve çok daha fazla lojistik içeriyor. Şimdilik, inanılmaz bir LA Blockchain Haftası sunmak için 1 günlük konferansı genişletiyoruz ve diğer birçok Los Angeles şirketiyle işbirliği içinde..

AT: Geleneksel risk kapitalistleri çoğu zaman onlara ihtiyaç duydukları desteği ve finansmanı sağlamadıkları için, geçmişte kadın girişimcileri destekleme konusunda güçlü bir şekilde konuştunuz. Hisse senedi kitle fonlamasının ve STO’ların onlara daha adil bir oyun alanı sunduğunu düşünüyor musunuz??

HM: Risk Sermayesinin% 4’ünden azının kadın lider şirketlere yatırıldığını öğrendik. Bu, kadınları hayallerinin ve iş hedeflerinin peşinden gitmeye cesaretlendirmeyle sonuçlanır. Bu önyargı, finanse edilen şirket türlerinde ve ayrıca yatırımcılar için mevcut fikir türlerinde çeşitlilik eksikliğine katkıda bulunur. Şimdiye kadar StartEngine, kitle fonlaması platformumuzda şirketlerin% 22’sine liderlik eden kadınlara sahip. Bu hala düşük ama ileriye doğru büyük bir adım. Kitle fonlamasının ve STO’ların, VC ve Angels’ın toplamından daha fazla kadın liderliğindeki şirketlere fon sağlamasına yardımcı olacağına inanıyoruz..

AT: Misyon ifadelerine inandığınızı biliyorum, Start Engine’in misyonu nedir??

HM: Misyonumuz girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak.

AT: StartEngine şu anda kendi STO’larını çalıştırıyor. Bize bu STO’dan, zam miktarından ve sunulan şartlardan bahseder misiniz??

HM: OWN Limited adında akredite yatırımcılar için bir bağış toplama kampanyamız var. Bu, SEC’den bir sonraki Düzenleme A + halka arzımız için yeterlilik almamızdan önceki kısa bir süre ile sınırlıdır. KENDİ Sınırlı şartları jeton başına 7,50 ABD dolarıdır. Her jeton, şirketteki Tercihli hisse senedinin bir payını temsil eder.

AT: StartEngine hakkında paylaşmak istediğiniz diğer her şey?

HM: Girişimcilerin şirketlerini doğrudan kalabalıktan sermayeye dönüştürmelerine yardımcı olabilecek modern bir finans şirketi kurmaya odaklandık. Ayrıca yatırımcılara likidite seçenekleri sunmak istiyoruz. Komisyoncu-bayi ve Alternatif Ticaret Sistemimiz için SEC’e kayıt sürecindeyiz. Menkul kıymetleri belirtmek için kısa süre önce ERC-1450 adlı önerilen bir standardı başlattık. Amaç, yatırımcılara jeton şeklinde dijital hisse senedi sertifikaları alma ve daha sonra yaklaşmakta olan platformumuzda ticareti kolaylaştırma olanağı sunmaktır..

AT: Röportaj için teşekkürler. StartEngine’in büyük hayranlarıyız ve bize katılabildiğiniz için çok heyecanlandık.

StartEngine veya Howard hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için lütfen aşağıdaki bağlantılara bakın:

Motoru çalıştır – Hisse senedi kitle fonlaması veya STO’lar yoluyla şirketlere yatırım yapın.

Howard’ın Blogu – Howard endüstri hakkındaki görüşlerini tartışıyor.

Howard’ın Twitter’ı – Sektördeki takip edilecek en iyi Twitter hesaplarından biri.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map