En İyi 5 Hisse Senedi Kitle Fonlaması Web Siteleri – Görüş

Kitle fonlaması, 2008’den beri indiegogo’nun lansmanı ile devam ediyor ve bunu 2009’da başlatılan Kickstarter izliyor..

İlk kitle fonlaması web siteleri, kullanıcılara ticari girişimlerini finanse etmeleri karşılığında ücretsiz avantajlar ve ürünler sunuyordu. Bu girişimlerin çoğu birkaç ay sonra feshedildi, ancak bunlardan bazıları büyük ölçüde başarılı oldu. En dikkate değer başarı öykülerinden biri, sanal gerçeklik başlığı Oculus’tur. Kickstarter’da 2,4 milyon doları aştı Mark Zuckerberg’in de dikkatini çeken bir kampanyada. Kısa süre sonra Oculus, Facebook tarafından 3 milyar dolara satın alındı. Bu, büyük bir vizyona ve sıfır kara sahip bir start-up için muazzam bir kazanımdı..

Maalesef, Oculus’un Facebook tarafından satın alınması Oculus ekibi için hayatını değiştirirken, projenin ilk destekçileri bu projenin ilk desteği için herhangi bir öz sermaye teklif edilmediğinden, Kickstarter’daki projenin ilk destekçileri hiçbir şey almadı..

2012 yılında, erken yatırımcılara öz sermaye sunan kitle fonlaması web sitelerinin kapılarını açan İŞ Yasası kabul edildi. Artık dünyanın her yerinden yatırımcılar, geleneksel girişim finansmanına erişemeyecek kadar küçük olan girişimleri destekleme fırsatına sahip..

Bu hisse senedi kitle fonlaması web siteleri, Silikon Vadisi’nde yerleşik olmayan yatırımcılara yatırım fırsatları sunarken, girişimcileri beslemekten doğrudan sorumlu oldukları için önemli bir amaca hizmet etmektedir..

Aşağıda bence en iyi 5 hisse senedi kitle fonlaması web sitesi var. Sorumluluk reddi beyanı olarak, aşağıda listelenen şirketlerin 3’ünde hisse sahibiyim (WeFunder, Microventures, StartEngine).

# 1 – SeedInvest

SeedInvest, yalnızca yeni sektörlerde özel olarak seçilmiş girişimlere odaklanarak kendisini farklılaştırıyor. Teknolojinin geleceğine yatırım yapmak istiyorsanız, bu sizin en iyi seçeneklerinizden biridir. Genellikle öne çıkan sektörler şunları içerir:

  • Arttırılmış gerçeklik
  • 3d Baskı
  • Yapay zeka
  • Robotik
  • Uzay Teknolojileri

150’den fazla şirketin sermaye artırmasına yardımcı oldular ve ekip, yatırımcılara yatırım yapabilecekleri birinci sınıf şirketlerin seçilmiş bir listesini sunmak için başvuran çoğu şirketi filtrelemek konusunda harika..

# 2 – Microventures

Bu web sitesi, iki farklı odak noktası sundukları ve yalnızca akredite yatırımcıları hedefledikleri için bu listenin geri kalanından farklıdır..

Ana odak noktası Geç Aşama şirketleridir. Öne çıkan son aşama şirketlerinden bazıları şunlardır:

  • SpaceX
  • LYft
  • PinterestBenzer fikirler
  • Dürüst Şirket
  • Robinhood

Bu, halka arzdan genellikle sadece birkaç yıl uzakta olan olağanüstü geç aşama şirketlerine yatırım yapmak için mümkün olan en kolay yolu sunuyor. Minimum yatırım genellikle 5000 ila 50000 $ aralığındadır ve minimum tutar faiz seviyesine ve şirkete bağlıdır..

Ayrıca, 3000 ila 5000 $ aralığında minimum yatırımla Erken Aşama şirketlerinde yatırım fırsatları sunarlar. Bu şirketler genellikle Fintech, robotik, 3 boyutlu baskı vb. Sektördedir. Bu Erken Aşama şirketlerinin kalitesi yüksektir ve aynı zamanda özenle seçilmiştir.

# 3 – WeFunder

JOBS Yasasının yazılmasına yardımcı olmaktan sorumluydular ve kitle fonlaması alanındaki en eski şirketlerden biri. Bu web sitesinde bazı büyük başarı hikayeleri var.

Nisan 2013’te Zenefits 9 milyon dolarlık bir değer artışı sağladı ve sadece 2 yıl sonra Mayıs 2015’te ek 500 milyon dolar topladı ve 4.5 milyar dolar değerlendi. Bu, 10.000 ABD doları yatırım yapmış olsaydınız, 2 yıllık bir dönemde 500.000 ABD doları tutarında harika bir getiri elde edeceğiniz anlamına gelir..

WeFunder, dünyanın en ünlü ve başarılı hızlandırıcı programı olan Y Combinator hızlandırıcı programından çıktı. Buradan bazı başarı öyküleri arasında AirBNB, DropBox, Stripe, coinbase vb. Yer alır..

Bunun önemli olmasının nedeni, Y Combinator şirketlerinin dev bir ekosistemde birbirlerini desteklemesidir. WeFunder’daki girişimlerin çoğu Y Combinator mezunlarıdır (Zenefits gibi).

# 4 – Finanse edilebilir

Bu listedeki en eski platformlardan biri olan Fundable, 22 Mayıs 2012’de kullanıma sunuldu. O zamandan beri, aklınıza gelebilecek her sektörden dikkate değer bir şirket listesine erişim sunuyorlar. Güneş enerjisi alanlarından devrim niteliğindeki 3D baskılı protezlere kadar her şeyi gördüm.

Fundable, aralarından seçim yapabileceğiniz kapsamlı bir şirket deneyimi sunan bir kitle fonlaması web sitesidir..

# 5 – Motoru çalıştır

265’ten fazla şirket tarafından 90 milyondan fazla toplandı. Hatta son zamanlarda kendileri için 10 milyon dolarlık bir STO topladılar.

Bu harika bir platform olsa da, bu listedeki hisse senedi kitle fonlaması web sitelerinin geri kalanı kadar seçici değiller, bu nedenle daha dikkatli olmanız ve kime yatırım yapacağınız konusunda aşırı özen göstermeniz gerekiyor. bulunan. Hackernoon kısa süre önce başarıyla tamamlandı 1,07 milyon dolarlık zam. Listelenen çok fazla şirket olduğunu görüyorum, bu da listeyi incelemek biraz yorucu oluyor..

Özet:

Bunlar, yatırımcılara yatırım fırsatlarına en iyi erişimi sunduğuna inandığım en iyi 5 kitle fonlaması web sitesidir. Her zaman uygun durum tespiti yapmalı ve Erken Aşama yatırımının yüksek riskli olduğunu ve sermayenizin tamamına erişiminizi kaybetmeme olasılığınızın daha yüksek olduğunu anlamalısınız. Ayrıca, bu yatırımlardan herhangi birinin geri dönüşünü kazanmanızın 7 ila 10 yıl sürmesini beklemelisiniz..

Feragatname:

Securities.io, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, FINRA veya başka herhangi bir finansal hizmet düzenleyici tarafından lisanslı veya kayıtlı değildir. Özellikle Securities.io, FINRA’ya kayıtlı bir Broker Bayisi değildir ve menkul kıymetler teklif etmez veya satmaz veya başka herhangi bir Broker Bayi faaliyetinde bulunmaz. Bu web sitesindeki hiçbir şey, herhangi bir güvenlik teklifini, dağıtımını, talebini veya pazarlamasını oluşturmaz..

Dahası, Securities.io bir borsa, alternatif ticaret sistemi, emanet acentesi veya transfer acentesi değildir. Securities.io, herhangi bir üçüncü şahıs adına veya adına hukuki, muhasebe, vergi veya düzenleyici tavsiyelerde bulunmaz veya herhangi bir nakit, sanal para birimi, güvenlik jetonu veya diğer dijital varlıkları elinde bulundurmaz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map