Crowd for Angels – Röportaj Serisi CEO’su Andrew Adcock

Andrew, Crowd for Angels bir hisse senedi kitle fonlaması platformunun İcra Kurulu Başkanıdır. Kitle fonlaması, Alternatif Finans ve Yatırım ile ilgili etkinliklere sık sık katılır ve konuşur. Daha önce, müşterileri arasında Nokia, Channel 4 ve Shop Direct’in yer aldığı bir web uygulaması geliştiricisi ve Özel Sosyal Ağlar sağlayıcısı olan NinetyTen’de çalıştı.

Crowd for Angels’ın orijinal kurucularından biriydiniz. Bu işi başlatmanın arkasındaki ilham kaynağından bahseder misiniz??

Gerçekten de Crowd for Angels’ın Kurucu ekibinden biriydim, ancak şirketi başlatmak için ilham kaynağı, onlarca yıllık finansal bilgisini “sosyal medya” yaklaşımıyla birleştiren Direktörümüz Tony de Nazareth’den geliyor. Bu, bir işi finanse ederken ve desteklerken topluluğun katılımını sağlamak, böylece yalnızca bir şirketin isteklerini finansal olarak desteklemekle kalmayıp aynı zamanda şirketin sesi ve müşterisi haline gelen marka savunucuları yaratmaktı..

Kendinizi satış sunumlarına ne kadar dahil ediyorsunuz ve Crowd for Angels’da bulunan anlaşmaları paketliyoruz?

Crowd for Angels’ı listelemeye çalışan çoğu şirkette yer alıyorum. Yeni kurulan şirketlerin ve büyümek isteyen şirketlerin hayatlarına gerçek bir hayranlık duyuyorum. Her birinin kendi hikayesi ve tutkusu var, benim hayranlık duyuyorum. Kendi şirketim için fon toplayarak ve başka birçok şirkete yatırım yaptıktan sonra, şirkete içgörü sağlamayı umuyorum..

Listelenen şirketlerde ne tür durum tespiti yapılır??

Çok! Crowd for Angels, durum tespitini 3 temel alana ayırıyor, öncelikle yöneticiler üzerinde KYC, AML, PEP, Kredi Kontrolleri, şirket tarafından üretilen hesapları gözden geçirme ve sahalarında belirtilen gerçekleri doğrulama gibi olgusal kontroller yapıyoruz. İkinci olarak, pazar kontrolleri yapıyoruz, örneğin, ürün mevcut mu ve açıklandığı gibi, adreslenebilir bir pazar var mı, değerleme mantıklı mı, şirketin karşılaşabileceği yasal zorluklar ve etik mi. Son kontrol, sadece Crowd for Angels tarafından değil, aynı zamanda şirkete kendi sorularını soracak olan Meleklerimiz tarafından da test edilen akıl sağlığından biridir..

Şirketlerin platformda listelenmek için reddedilmesinin arkasındaki ana nedenlerden bazıları nelerdir??

Bunun birkaç nedeni olabilir, ancak en yaygın bulduğumuz birkaç nedeni aşağıdaki gibidir:

  • Değerleme, şirketlerin pozisyonuna kıyasla çok yüksek
  • Şirket belge sağlamaz (iş planı, yönetim hesapları, kuruluş belgeleri)
  • Ürün çok erken aşamada veya henüz geliştirilmemiştir
  • Yönetmenlerin “Oyunun Görünümü” yok

Hisse senedi kitle fonlamasının en büyük faydaları nelerdir??

Şahsen ben en büyük faydanın marka savunucuları, işletmenizi finansal olarak destekleyen ve aktif müşteriler yaratma, ağızdan ağza veya sosyal medya aracılığıyla markanızı kontrol etmek için başkalarını çekebilme yeteneği olduğuna inanıyorum..

Crowd for Angels platformunda fon toplayan bir şirketin başarı öyküsünü bize verebilir misiniz??

Favorilerimden biri CNPPS adlı bir şirket. O sırada üniversitede mühendislik okuyan genç bir girişimci, geri dönüştürülmüş agrega kullanan geçirgen bir kaldırım çözümü yaratmıştı. Şimdi bu kulağa bir uygulama kadar etkileyici gelmeyebilir, ancak dünyamız yollar ve kaldırımlarla kaplıdır. Çözeltisi,% 100 geri dönüştürülmüş agrega kullandı ve karbon negatifti, ayrıca suyun geçmesine izin verdi. Girişimci ile birlikte çalışarak, şimdi ticari bir sözleşme ve şirket için daha fazla finansman sağlayan bir test aşaması için 100.000 £ toplayabildik..

İşi ilginç kılan şey, şirketin eski bir endüstriyi değiştirmek için benimsediği etik yaklaşım, girişimcinin asla pes etmeyeceği azmi ve bir işletmenin gerçekten sıfırdan, üniversite dışında büyütülebilmesiydi. Şimdiye kadar 2 yıllık bir dönemde şirketin değerlemesi 4 kat artarak ilgili Melekler için sağlam bir getiri sağladı.

Crowd for Angels, bitcoin kabul eden birkaç kitle fonlaması platformundan biridir. Kaç yatırımcı bitcoin kullanıyor ve bu yatırımcıların çoğu nereden geliyor??

Evet, 2016’nın başından beri kripto para birimini yatırım için bir ödeme şekli olarak kabul ediyoruz. O zamanlar, yabancı yatırımcıların uluslararası banka transferleriyle ilgili maliyetler ve zaman olmadan Birleşik Krallık şirketlerine yatırım yapmalarına izin vermek için bu ödeme seçeneğini entegre ettik. Başlangıçta, bir dizi Avustralyalı, Çinli ve esas olarak Asyalı yatırımcının bu ödeme şeklini kullandığını gördük. Bununla birlikte, bitcoin ve diğer kripto para birimleri popülerlik kazandıkça, kripto para kullanan Avrupalı ​​yatırımcılarda büyüme gördük. Kısmen bu, deneyimledikleri kazanımlardan kaynaklanıyor ve kriptoların sunduğu kolaylık olduğuna inanıyorum. Şimdi, platformumuzda bir kripto para cüzdanı ile kayıtlı 14.000’den fazla üyemiz var ve bunların çoğu Avrupa’da..

Birkaç yıl önce ANGEL jetonu piyasaya sürüldü. Bu jetonun kullanım durumları nelerdir?

ANGEL jetonu, yatırımcıların kullanıcı edinme maliyetini düşürürken paydaşları platformumuzla etkileşime girdikleri için ödüllendirmek için piyasaya sürüldü. Kullanıcılar ağda etkileşime girdiklerinde ve içerik paylaştıklarında, yeni ortaya çıkan bir şirkete yaptıkları bir yatırımı söylediklerinde, ANGEL ile ödüllendirileceklerini umuyoruz. Crowd for Angels daha sonra, satış sahalarımızdan elde edilen gelirle bağlantılı olarak ANGEL’i geri satın alıp yakmayı taahhüt etti, böylece erdemli bir çember yarattı. Gelecekte Meleklerimizin de MELEK jetonunu bir yatırım için ödeme yöntemi olarak kullanabileceklerini umuyoruz..

Dijital varlıkların ve dijital menkul kıymetlerin sonunda kitle fonlamasıyla birleştiğini nasıl görüyorsunuz??

Kitle fonlaması, kitlelerin sahalara küçük miktarlarda yatırım yapmasına izin vermek için teknolojiden yararlanır, ancak hisseler genellikle bir aday tarafından tutulur ve bunları satmak veya başka birine vermek isterseniz, bu zordur. Bu nedenle, dijitalleştirilmiş varlıkların entegrasyonu hiç akıllıca olmamalıdır, çünkü potansiyel olarak varlığın kontrolünü yatırımcıya geri verir ve ihlal edilemeyen bir dizi kuralı izler. Ütopik bir dünyada, yatırımcıların istedikleri varlıkları satın almalarına, tutmalarına ve ticaret yapmalarına izin verirsiniz. Blockchain ile, bu işlemleri kaydederek size verimlilik ve şeffaflık sağlayan değişmez bir defterden faydalanırsınız. Bazı büyük değişikliklerden sadece bir taş attığımıza inanıyorum.

Crowd for Angels hakkında paylaşmak istediğiniz başka bir şey var mı??

Her zaman fikirlere açığız, bir konuşma uzun bir yol kat edebilir.

Röportaj için teşekkürler. Daha fazla bilgi edinmek isteyen okuyucular, Melekler için Crowd işletme listemizi veya Crowd for Angels web sitesi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map