Kin Nereden ve Nasıl Satın Alınır | Adım Adım Eğitim

Geçen yıl, Kanada merkezli Kik Interactive şirketinin sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması Kik, KIN adlı kendi kripto para birimini piyasaya sürdü. ICO’su sırasında, KIN 50 milyon doları aştı (160.000 ETH’nin üzerinde) – muhtemelen Kik’in milyonlarca kullanıcı tabanından heyecan duyan yatırımcılar tarafından teşvik edildi.

Jetonla, Kik ve KIN ekibi yeni bir dijital hizmetler ekosistemi yarattı; bu dijital varlık, geliştiricileri hizmetler için ve bir dereceye kadar bu hizmetleri kullanmaları için (oyuncular gibi) ödüllendirmek için kullanılır..

AdobeStock 220858839

Bu yıl, kripto para birimi ilk lansmanının ardından çekiş kazandı. mobil uygulama, ve kripto cüzdan. Basın anında 62.094.564 $ piyasa değeri ile 0.0000830 $ civarında olan bu coin, mobil bir kullanıcı tabanına hızlı bir şekilde girme kabiliyeti nedeniyle bazı yatırımcıların planlarında “olması gereken”.

Peki KIN satın almaya nasıl başlayacaksınız??

1. KIN Cüzdanı Alın

17 Temmuz 2018’de KIN’in arkasındaki firma Kin Foundation, KIN cüzdanının piyasaya sürüldüğünü duyurdu., Kinit Beta, Google Play Store’da artık mevcut. Ancak Kinit, borsalarda satın alınan ERC-20 jetonlarını kabul edemediği için tam donanımlı bir KIN cüzdanı olmaya hazır değil..

Dolayısıyla, KIN, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edildiğinden, Ethereum blok zincirinde oluşturulan herhangi bir madeni parayı destekleyen MyEtherWallet’i kullanabilirsiniz. Bir KIN cüzdanına sahip olmak, KIN jetonlarını saklamanıza izin verir, ayrıca size bir adres (genellikle etiketli, Adresim / Adresim) sağlar, bu adres jeton almanıza izin verir.

MyEtherWallet (“MEW) hakkındaki tam kılavuzumuzu buradan okuyabilirsiniz. Lütfen site tarafından önerilen tüm güncel güvenlik önlemlerine ayak uydurduğunuzdan emin olun..

2. Ethereum Satın Alın

Şu anda yalnızca birkaç para birimi ile KIN satın alabilirsiniz; hiçbiri USD veya EUR değil. KIN almak için ETH, BTC veya XLM (Stellar) satın almanız ve bununla ticaret yapmanız gerekir. Erişilebilir en yüksek işlem hacmi ile, KIN ticareti yapmak için kullanacağınız Ethereum’u satın almanızı öneririz..

ETH, bilinen birçok borsada fiat alımları için listelenmiştir; Gezinmesi en kolay Coinbase, Gemini veya Kraken. Hemen KIN ile işlem yapmak için ETH’nizi yeni bir borsaya aktaracağınız için bir ETH cüzdanına ihtiyacınız olmayacak.

3. IDEX’e Kaydolun

KIN, görebileceğiniz birkaç borsada işlem yapmak için kullanılabilir İşte (hacme göre listelenmiştir). Bunlar büyük değişimler değil (KIN’e yönelik bir eleştiri, ama aynı zamanda büyüyebileceği bir alan).

İşlemleriniz için (Eylül 2018 itibariyle) IDEX veya HitBTC kullanmanızı öneririz. Bu makalede, IDEX’e odaklanacağız.

Yani, bir sonraki adımınız IDEX yeni bir cüzdan oluşturarak kaydolabileceğiniz resmi web sitesi. Yine, şartları okuyup anlayın ve verilerinizin güvenli ve emniyetli olduğundan emin olun. Bir Anahtar Deposu dosyası indirmeniz gerekecek ve Anahtar Deposu dosyasını indirdikten ve cüzdanınıza özel bir anahtar aldıktan sonra, cüzdanınıza geri dönün ve indirdiğiniz Anahtar Deposu dosyasını kullanarak cüzdanınızın kilidini açın..

Şimdi profilinize gidebilir, ‘Cüzdan’ı tıklayabilir ve Ethereum’u bulabilirsiniz, böylece adresi panonuza kopyalayabilirsiniz. Bu, Ethereum’unuzu (ETH) göndereceğiniz adres olacaktır. Ethereum’unuzu kişisel cüzdanınızdan veya satın aldığınız borsadan kopyalanan adrese gönderdiğinizde, ‘IDEX Bakiyem’ sitesinde görünmelidir..

4. ETH’yi KIN ile değiştirin

Daha sonra, ana sayfada, IDEX’in tüm takas edilebilir paralarını koyduğu listede KIN’i arayabilirsiniz. KIN seçeneğine tıkladığınızda, aldığınız Ethereum ile KIN ticareti yapabileceğiniz yeni bir sayfa açacaktır. Bunu yapmak için, SELL tablosunda listelenen mevcut fiyattan satın alabilir (yani, birisi KIn’i bir fiyata satmayı teklif etmiştir) veya kendi fiyatınızı girebilir ve ETH’niz için bir “SATIN AL” planı oluşturabilirsiniz. Yeni başlayanlar için, borsanın verdiği fiyatı kullanmanızı öneririz; bu, birinin SAT emri verdiği en düşük fiyat olmalıdır..

Bunu yapmak için, IDEX üzerindeki açılır menüden “Pazar” ı tıklamanız yeterlidir. Ve sonra ne kadar KIN satın almak istediğinizi girin. ETH’nizin işlem yapmanıza izin vereceğinden fazlasını satın almaya çalışıp çalışmadığınızı size söyleyecektir. Alım satım kutusunun üzerinde ise borsa kalan ETH bakiyenizi gösterecek.

KIN’inizin geçtiğinden emin olmak için Cüzdanınızı (sağ üst düğme) kontrol edebilirsiniz..

AdobeStock 222424582

5. Cüzdanınıza KIN Gönderin

Bazı borsaların sizin için KIN tutmayacağını unutmamak önemlidir. Örneğin, coinlerinizi Coinbase gibi borsalara gönderirseniz kaybolurlar. KIN coinlerini başarılı bir şekilde satın almak için verilen adımları izlediğinizde, bunlar ‘IDEX bakiyemde’ gösterilecektir.Bu coinleri kişisel cüzdanınıza taşımak istiyorsanız ‘Geri Çek’e basın ve KIN coin’lerinizi taşımak için adımları IDEX, Birinci Adımda yaptığınız cüzdanınıza.

Bu noktada, artık MyEtherWallet üzerinden cüzdanınıza gönderebileceğiniz KIN tokenlerine sahip olmalısınız. Lütfen Kinit Uygulamanıza göndermeyin (şu anda), ancak daha fazla KIN kazanmak için Kinit uygulamasını kullanabilirsiniz (sadece Ethereum tabanlı KIN değil)

Görüntü izniyle SNB

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map