5 Bitcoin Fiyat Tahminleri Yanlış Gitti

Kripto alanında fiyat tahminleri yaygındır, bunun nedeni kısmen birçok yatırımcının motivasyon için onlara güvenmesi ve kısmen de bazılarının geçmeye başlamasıdır. Öyle olsa bile, birçok Bitcoin tahmini yanlış tarafta çıkıyor. İşte 2018 hedeflerine ulaşamayan Bitcoin fiyat tahminlerinin bir listesi.

Ronnie Moas: 2018 ortasına kadar 28.000 dolar

Mart 2018 gibi erken bir tarihte, finansal analist Ronnie Moas, Bitcoin yükseliş eğilimi yaşayacak ve 28.000 $ değerine ulaşacak, büyük ihtimalle bu yılın ortasına kadar. Ancak işler şu anda olduğu gibi, bu Bitcoin tahmini gün ışığını göremeyebilir. Yıl neredeyse bitmek üzere, ancak dünyanın en büyük ve öncü kripto para birimi bu rakamın yarısına yakın bile değil.

Bu yazı itibariyle, Bitcoin üzerinde 3,965 USD değerinde CoinMarketCap, kripto para birimlerini pazar büyüklüklerine göre listeleyen bir web sitesi. Bu durumun daha iyiye gitmesi için birkaç şeyin değişmesi gerekecek. 2018’in başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri, Bitcoin’in fiyatı, ayılar fiyatı kontrolsüz bir şekilde düşürmeye devam ederken bir dizi düşüş yaşadı. Volatilite, kripto piyasasının bir parçası, ancak BTC’nin yılın geri kalan günlerinde daha güçlü bir şekilde sekme şansı yetersiz..

Ronnie Moas, bir Wall Street analisti ve Standpoint Research’ün Kurucusudur. Bitcoin tahmini bir şekilde kripto para biriminin mevcut performansına odaklanmadı. Belki de, teknik analistler önemli satış sinyalleri gösterse bile, çok yakında ortaya çıkacak bir yükseliş eğilimi öngörmüştü..

DutkKG1WwAU Jmv

Kaynak: Twitter.com

Kay Van-Petersen: 2018’de 100.000 Dolar

Aralık 2016’da Kay Van-Petersen, Bitcoin fiyatının 2017’de 2000 $ ‘a ulaşacağını tahmin etti. O zamanlar Bitcoin Coinbase’de 900 $ değerindeydi. Bu tahmin, Mayıs 2017’ye kadar kripto para biriminin değeri 2000 doları aştığında doğru geldi. Bununla birlikte, aynı analistin başka bir Bitcoin tahmini yanlış yöne gidiyor. Van-Petersen, Bitcoin fiyatı 2018’de 100.000 dolara ulaşabilir.

Bu yılın Ocak ayında CNBC’ye konuşan Van-Petersen şunları söyledi:

“Öncelikle, Bitcoin’de uygun bir düzeltmeye sahip olduğumuzu iddia edebilirsiniz, bir noktada yüzde 50 geri çekildi, ki bu sağlıklı. Ancak vadeli işlem sözleşmelerinin tam etkisini hala görmedik … Gördüğümüz bir şey olsa şaşırmam. Bu, bir tür temel oluşturuyor, sonra biraz daha yüksek puanlar alacaktır. “

Mevcut bitcoin’in fiyatına göre bu tahmin gerçekleşmeyebilir. Ocak 2018’den bu yana, madeni para, toparlanması uzun sürebilecek muazzam bir değer düşüşü yaşadı. Van-Petersen’in 100.000 dolarlık bitcoin tahmini, alabileceği konusundaki önceki ifadesiyle bile çelişiyordu. Bitcoin değerinin bu noktaya gelmesi için on yıl.

Aralık 2018’e kadar 60.000 dolarlık Bitcoin tahmini

Aralık 2017’ye doğru, Bitcoin, birçok uzmanı kripto para biriminin 2018’de 60.000 $ ‘a ulaşabileceği sonucuna bırakan yükseliş eğilimini sürdürdü. Ancak, öncü kripto para biriminin değeri, yıl sonuna yaklaştıkça bu rakamın yakınında bile değil. Bitcoin, kripto alanında esnek ve baskın olmaya devam ederken, değeri Ocak 2018’den bu yana muazzam bir şekilde düştü..


Bu yılın başlarında BTC hakkında konuşan birkaç uzman, kripto para biriminin değerinin 50.000 ila 60.000 $ arasında değiştiğine inanıyordu..

Fütürizmde Aralık 2017’de, Marvin Dumont, Bitcoin.com’un kıdemli bir editörü, “Bitcoin 60.000 $ ‘a [Aralık] 2018’e kadar ulaşabilir” dedi.

Başka bir uzman da benzer bir fikir paylaştı. Medicalchain COO’su Mohamed Tayeb’e göre, “Bitcoin önümüzdeki yıl 50.000 dolara ulaşabilir, daha fazla değilse…. Bence hepimiz, Bitcoin’in yaptığı atılımla ilgili neredeyse her ay çıkan manşetlere daha az şaşırıyoruz. 50.000 $ ‘a ulaştığında sürpriz olmamalı. ”

Mike Novogratz: 40.000 $ ‘lık Bitcoin tahmini

Mike Novogratz tanınmış bir analist ve hedge fon yatırımcısıdır. Ona göre, Bitcoin’in fiyatı 2018’de 40.000 dolara ulaşabilir. Kripto para biriminin değerinin bir seferde bu rakamın yarısına nasıl ulaştığı düşünüldüğünde, Novogratz’ın Bitcoin fiyat spekülasyonu yine de gerçekleşebilirdi, ancak 2018’de değil.

Bu yazı itibariyle fiyat 3000 ABD Dolarının biraz üzerinde. Çoğu insan orada kalırsa veya yükselirse mutlu olur, ancak Aralık sonuna kadar üç bin dolar sınırının altına düşmez..

Genel olarak Bitcoin ve diğer altcoinlerin performansına bakıldığında, yılın kripto para birimleri için elverişli olmadığını söyleyebiliriz. Ethereum, Bitcoin Cash ve diğerleri gibi temel altcoinlerin bile değerleri büyük marjlarla düştü. 2018’e kalan küçük hayatla birlikte, kripto alanında işlerin nasıl olacağını görmek için sadece bekleyebiliriz..

Thomas Lee: 14.000 $e Aralık 2018 sonu

Thomas Lee’nin 14.000 dolarlık bitcoin tahmini, 2018’deki bitcoin’in öngörüsü söz konusu olduğunda hedefi kaçıracak olanlardan biri. Wall Street Bitcoin boğası, bitcoin’in fiyatını bu noktaya getirebileceğini düşündüğü birkaç faktörden bahsetti. Etkenler arasında büyüyen bir aktif cüzdan adresi listesi, hesap başına işlemlerde artış ve “arzı etkileyen faktörler” yer alıyordu. Ancak, bu yakın zamanda gerçekleşmeyecek, 2018’de yalnızca birkaç gün kaldı..

Thomas Lee, önde gelen bir bitcoin yatırımcısı ve bir araştırma şirketi olan Fundstrat Global’in kurucu ortağıdır. Tahminlerini desteklemek için güçlü istatistikler ve veri bilimi kullanırken, hiçbiri grafiklerin gösterdiklerine yakın değil. Tweetlerinden birinde, Lee, Bitcoin fiyatının 2018’de 25.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

104858370 IMG 6144 tom lee. 1910x1000

Kaynak: cnbc.com

Son düşünceler

Pek çok Bitcoin fiyat tahmininin 2018 için hedeflerini kaçırması muhtemeldir. Ancak bu, spekülasyonların geçersiz olduğu anlamına gelmez. Başarısız tahminlerden öğrenilecek değerli dersler var.

Kripto alanı yüksek volatilite yüklü bir alandır ve bu nedenle kimse bir sonraki saat, gün, hafta, ay veya yılda ne olacağını tam olarak söyleyemez. 2018 çoğunlukla düşüş yaşarken, Erik Voorhees, John McAfee, Tim Draper ve diğerleri gibi deneyimli yatırımcılar ve kripto etkileyicileri, kripto para biriminin gitmenin yolu olduğu konusunda oldukça iyimser. 2018 sona erdiğinde, analistler fikirlerini ifade edebilir, ancak halk sadece tablolara güvenebilir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map