GSR Capital tZERO’ya 1,5 Milyar Dolar Değerinde Yatırım Yapacak

  • 270 milyon dolara kadar tZERO öz sermayesi (1,5 milyar dolarlık para sonrası değerlemede)
  • Overstock.com’dan 30 milyon dolarlık tZERO Security Tokens satın alımı
  • 104,55 milyon dolara kadar ana şirket Overstock.com adi hisse senetlerinin hisseleri

SALT LAKE CITY, 09 Ağustos 2018 (GLOBE NEWSWIRE) – Overstock.com, Inc. (NASDAQ:OSTK) ve t0.com, Inc. (“TZERO”), şirketlerin her ikisinin de Hong Kong merkezli bir özel sermaye şirketi olan GSR Capital ile blok zinciri iştiraki tZERO’daki ortak sermaye karşılığında 374,55 milyon $ ‘a kadar yatırım yapmak ve Overstock.com. Overstock ve GSR Capital, GSR Capital’in Overstock’tan tZERO Security Token olarak 30 milyon dolar satın alacağı bir satın alma sözleşmesi imzaladı..

Dönem tablosu sözleşmesinin bir parçası olarak GSR Capital, 1 Ağustos 2018’deki kapanış hisse fiyatına yüzde 5 indirimle 3,1 milyon adede kadar OSTK adi hisse senedi satın alacak. GSR Capital ayrıca 18’e kadar 270 milyon dolara kadar yatırım yapacak. 1.5 milyar dolarlık bir değerlemede tZERO’nun özkaynak yüzdesi (para sonrası). Ek olarak, bir satın alma sözleşmesi uyarınca, GSR Capital, Overstock’tan tZERO Security Tokens cinsinden 30 milyon $ satın alacaktır. Bu tZERO Güvenlik Jetonları, Overstock’un tZERO şirket içi borcunda 30 milyon $ bağışladığı nakit olmayan bir işlemde yakın zamanda kapatılan tZERO Security Token Teklifi sırasında Overstock tarafından satın alındı. GSR’nin Güvenlik Jetonu satın alma sözleşmesi, daha önce 29 Haziran 2018’de duyurulan GSR niyet mektubunun yerini alır..

Hisse senedi işlemleri, kesin belgelere ve diğer mutat kapanış koşullarına tabidir. Ayrıca, GSR Capital’e yatırımların bir kısmını üçüncü taraf atanmış kişilere tahsis etmek için belirli haklar sağlarlar..

TZERO CEO’su Saum Noursalehi, “GSR Capital’i stratejik bir yatırımcı olarak görmekten onur duyuyoruz” dedi. “Menkul kıymetlerin tokenlaştırılması, yüz trilyonlarca doları hareket ettirmekten sorumlu küresel sermaye piyasalarını bozma potansiyeline sahiptir. Ortaklarımızla birlikte, blok zinciri tabanlı platformumuzu küreselleştirerek sermaye piyasalarına daha fazla verimlilik, likidite ve güven getireceğiz. “

TZERO’nun kurucusu ve başkanı ve ana şirket Overstock.com’un kurucusu ve CEO’su Patrick M. Byrne, “GSR Capital, blok zinciri sermaye piyasalarının yıkıcı gücünü anlama konusunda önseziye sahip” dedi. “Blok zincirinin hızı, güveni ve güvenliği üzerine inşa edilen sermaye piyasalarının geleceği vizyonumuzla uyumludurlar. Ve en önemlisi, büyük düşünüyorlar ve bu vizyonu mümkün olan en kısa sürede küresel olarak ölçeklendirmemize yardımcı olmak istiyorlar. “

“GSR Capital, hisse senetleri, tahviller, emtialar vb. Dahil olmak üzere blok zinciri etkin varlık ticareti için küresel ayak izini genişletme çabasında tZERO ile ortaklık yapmaktan çok heyecan duyuyor. Bu platformu nasıl ölçeklendirmek istediğimize dair uzun vadeli bir görüşümüz var. küresel temel, ”dedi GSR Capital Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusu, Sonny Wu.

Overstock.com hakkında

Overstock.com, IncOrtak Paylaşımlar (NASDAQ:OSTK) / A Serisi Tercihli (Medici Ventures’ın tZERO platformu: OSTKP) / B Serisi Tercihli (OTCQX:OSTBP) Utah, Salt Lake City merkezli bir çevrimiçi perakendecidir ve düşük fiyatlarla geniş bir ürün yelpazesi satmaktadır. mobilyadekorkilimyatak takımı, ve ev tadilatı. Overstock.com, ev eşyalarına ek olarak mücevher, elektronik, giyim ve daha fazlasını içeren çeşitli ürünlerin yanı sıra müşterilerin üçüncü taraf satıcılardan yüz binlerce ürüne erişimini sağlayan bir pazar yeri sunmaktadır. Ek mağazalar arasında, dünyanın dört bir yanından zanaatkarlar tarafından üretilen ürünleri satmaya adanmış Pet Evlat Edinmeleri ve Worldstock.com bulunmaktadır. Forbes, 2014 yılında En Güvenilir 100 Şirket listesinde Overstock’u sıraladı. Overstock, şirket hakkında bilgileri ve Yatırımcı İlişkileri başlığı altındaki diğer ilgili konuları web sitesinde düzenli olarak yayınlar., http://www.overstock.com.

TZERO hakkında

t0.com, Inc. (“tZERO”), Overstock.com’un çoğunluk hissesine sahip olduğu bir yan kuruluş olup, kriptografik olarak güvenli, merkezi olmayan defterlere dayalı finansal teknolojinin (FinTech) geliştirilmesine ve ticarileştirilmesine odaklanır – daha çok blok zinciri teknolojileri olarak bilinir. TZERO, başlangıcından bu yana, blockchain teknolojisinin entegrasyonu yoluyla sermaye piyasalarına daha fazla verimlilik ve şeffaflık getirme çabasına öncülük etmiştir..

GSR Capital hakkında

GSR, 2004 yılında Sonny Wu ve Richard Lim tarafından kuruldu. Bugün, “GSR Ventures”, “GSR United Capital” ve “GSR Capital”, sektör liderliği ve benzersiz yatırım stratejileri ve kaynaklarla küreselleşmek amacıyla 2016 yılında ortaklar tarafından kurulan üç bağımsız ama birbirini tamamlayan ekiptir. GSR Capital’in Pekin, Hong Kong ve ABD’de ofisleri bulunmaktadır..

O, Overstock.com, O.com, Club O, Main Street Revolution ve Worldstock, Overstock.com, Inc.’nin tescilli ticari markalarıdır. O.biz ve Space Shift ayrıca Overstock.com, Inc.’in ticari markalarıdır. Diğer hizmet markaları, ticari markalar ve burada atıfta bulunulabilecek ticari isimler, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir.

Bu basın bülteni, 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın 27A Bölümü ve 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nın 21E Bölümü anlamında ileriye dönük belirli ifadeler içermektedir. Bu tür ileriye dönük beyanlar, tarihsel gerçeklerin beyanları dışındaki tüm beyanları içerir. Sonuçları önemli ölçüde etkileyebilecek faktörlere ve burada yer alan ileriye dönük beyanların doğruluğuna ilişkin ek bilgiler, SEC’e 8 Mayıs 2018’de dosyalanan 31 Mart 2018’de sona eren çeyrek için Şirketin 10-Q Formunda bulunabilir. ve SEC’e yapılan sonraki başvurular.

Medya bağlantısı:

[email protected]

Yatırımcı İletişim:

[email protected]

KAYNAK: Overstock.com, Inc.

GSR Capital tZERO'ya 1,5 Milyar Dolar Değerinde Yatırım Yapacak

Kaynak: Overstock.com, Inc.

Başvurulan Hisse Senetleri: OSTBPOSTK

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map