Varlık Sentezi: Simgeleştirilmiş Gerçek Dünya Varlıklarına Giden Yepyeni Bir Yol

OKEx olarak sürekli geleceğe bakıyoruz ve bunun DeFi anlamına geldiğine inanıyoruz.

Mesajı yaymak için, CEO’muz Jay Hao, farklı sektörlerden liderlerle, ademi merkeziyetçi finansta ilerlemelerini, içgörülerini ve gelecek planlarını tartışmak üzere yeni bir sanal #OKExDeFi yuvarlak masa konuşma dizisi düzenliyor..

Jay, bu yuvarlak masa toplantısında Synthetix’in çekirdek katılımcılarından Jordan Momtazi ile röportaj yapıyor. Ürdün, Synthetix protokolünü beyaz kağıttan kriptodaki en büyük üçüncü DeFi projesi olmasına yardımcı oldu. Proje için operasyonları yönetiyor ve PayPal ve Singtel dahil bir dizi başlangıç ​​ve kurumsal deneyimle geliyor..

İşte yuvarlak masa toplantısında öne çıkan önemli noktalar.

Jay: Synthetix, herhangi bir varlığa, özellikle gerçek dünyadaki varlıklara, merkezi olmayan bir şekilde zincir üzerinde maruz kalmanın yanı sıra, kullanıcıların bu varlıkların türevlerini – emtialardan hisse senetlerine kadar ticaret yapmasına olanak tanır. Synthetix, kullanıcıların geleneksel finans piyasalarına erişimini nasıl artırır??

Jordan: Gerçekten savunduğumuz ilk bariz şey, platformun izinsiz doğası. Merkezi olmayan bir sistem ve giderek daha merkezi olmayan bir hale geliyor, ancak izinsiz. Hesap kayıt süreci yoktur, kısıtlama yoktur – bu yalnızca kullanıcıların bu varlıklarla etkileşime girmesine izin veren bir protokoldür.

Synth’lerin kendilerinin ve bu varlıklara ulaşabileceğiniz teşhirin dışında, ayrıca bir ikili opsiyon arayüzü oluşturduk. İkili seçenek, kullanıcıların sahip olduğumuz varlıkları kullanmaları ve belli olayların veya hedeflerin sonucu hakkında tahminlerde bulunmaları için bir yoldur. Ayrıca dYdX’e benzer bir vadeli işlemler platformu ve yakında piyasaya sürülecek diğer merkezi olmayan vadeli işlemler platformu oluşturuyoruz..

Merkezi olmayan BitMEX olmayı hedefliyoruz, bu yüzden gerçekten bu çözümü merkeziyetsiz ve izinsiz bir şekilde kullanıcılara sunmaya çalışıyoruz. Sahip olduğumuz veya sahip olacağımız bir dizi ürün var ve genel olarak tema izinsiz olması ve her şeyin zincirde olmasıdır..

Jay: Yaklaşık bir hafta önce, Synthetix Vakfı azalıyordu ve şimdi üç DAO devraldı: ProtocolDAO, GrantsDAO ve SynthetixDAO. Bu değişiklikler Synthetix yönetişiminde bir aşama kaymasına nasıl işaret ediyor? Synthetix topluluğu için ne anlama geliyor??

Jordan: Synthetix için büyük bir dönüm noktasıydı – yani duyuru, açıkça, her şeyin uygulandığı ve değiştirildiği noktadaydı … ama bu uzun süredir devam eden bir çalışmaydı. Şimdi, üç farklı destek alanını kapsayan üç DAO’muz var.

Kamu mallarını finanse etmek için orada olan GrantsDAO’ya sahibiz – bu yüzden GrantsDAO’ya fiilen katılan, çoğunluğu topluluk olmak üzere bir dizi insanımız var. GrantsDAO temel olarak hangi projelerin desteklenmesi gerektiği konusunda oylama yapar, bu da araç oluşturma veya diğer türden bir ekosistem desteği. GrantsDAO, ekosistem etrafında geliştirmeyi ve araçları geliştirmeye yardımcı olmak için var.

Temelde tüm temel yükseltmeleri yapan sekizden dörtlü çoklu bölüm olan ProtocolDAO’ya sahibiz – bu nedenle, yükseltilen sözleşmelerle veya eklenen ürünlerle ilgili her şey, ayrı bir insan grubu olan bir ProtocolDAO’dan geçer..

SynthetixDAO esasen hazinedir. Synthetix DAO, dahil olan tüm grupları finanse ediyor ve esasen ekosistemi ve ana protokolün kendisini finanse etmekten sorumludur..

Bunun önemli olmasının nedeni, bunun yükseltme sürecinde karar alma sürecine topluluğun dahil edilmesine yönelik bir adım olması ve bir tür simge sahibi oylamasına veya katılımına doğru bir adım olmasıdır..

Jay: OKEx gibi merkezi oyuncuların DeFi alanını kolaylaştırmak için daha fazlasını yapmasını umuyorsunuz?

Ürdün: DeFi şu anda nispeten iyi durumda. Açıkçası, kripto içinde bir kategori olarak giderek daha fazla bilinir hale geliyor, ama demek istediğim, OKEx gibi grupların sahip olduğu sayılar ve kitle – şu anda buna yakın değiliz.

DeFi’deki herhangi bir proje için, yerleşik oyuncularla yakın çalışmanın bir numara olduğunu düşünüyorum – sahip olduğunuz bilgi tabanından yararlanmanın yanı sıra, oluşturduğunuz platformları mesajları güçlendirmenin bir yolu olarak farkındalığı yaymanın bir yolu olarak kullanmaya çalışın. ve DeFi içindeki fırsatlar.

İki tür dünya arasında bir yakınlaşma olacağını düşünüyorum – merkezi olmayan ve merkezi dünyalar. Bence OKEx gibi konumlandırılmış biri, DeFi’nin gerçekten yapmaya çalıştığı şeyler için çok fazla eğitim ve çok fazla farkındalık yaratmak istiyor..

Jay: DeFi’nin geleceğini ve nedenini anlatmak için bir kelime önerin?

Jordan: Tek kelime… O kelimenin "benzersiz." Bu tür koordinasyon oyunlarının ve koordinasyon sistemlerinin bu ölçekte daha önce hiç yapılmadığını düşünüyorum. Ürünlerin ürünlerin üzerine inşa edilme şekli olan DeFi’nin bir araya getirilebilirliği çok, çok benzersizdir. Ortasında olmak oldukça heyecan verici.

Bu özet, anlaşılır olması için düzenlendi.

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map