OKEx CSO olarak İlk Yıl – Alysa Xu: Üç Trend Ekonomiyi Yeniden Şekillendirecek

OKEx’in Baş Strateji Sorumlusu Alysa Xu’nun OKEx ile birinci yıl dönümünü kutlayan bir mektubu

Sayın OKEx kullanıcıları,

Bir yıl önce, 1 Nisan 2019’da OKEx’e katıldığım gün ve tam zamanlı kripto yolculuğumun başlangıcıydı. Kripto para birimlerinin potansiyeli keşfedilmeye değer. Devam eden yarışmaların ortasında her gün beklenmedik birçok zorluğa rağmen, tüm sektöre ve OKEx’e güçlü bir inancım olduğu için kripto konusundaki kararlılığım sağlam..

Geçen yıl kripto alanında çok şey oldu. Piyasa, ayı piyasasının dibinden sıçradı. Daha fazla borsa, kripto türevlerinden yararlanmaya çalıştı. Merkezi olmayan finans (DeFi) ortaya çıkmaya başladı. OKEx ayrıca ürünlerini, işlerini, markalaşmasını ve yetenek geliştirme stratejilerini optimize ederek daha entegre bir kripto para birimi borsası haline geldi. Topluluk büyümesini, dikey entegrasyonu ve küreselleşmeyi desteklerken teknolojilerimizi ve ürünlerimizi yükseltmek için yatırım yaptık. Piyasa likiditemizi geliştirmenin yanı sıra, tekliflerimizi dört ana iş kolu aracılığıyla çeşitlendirdik: fiat ağ geçidi, kripto para birimi ticareti, kripto varlık yönetimi ve OKEx Akademisi, ticaret yolculuklarının farklı aşamalarında kullanıcılarımızın çeşitli ihtiyaçlarını karşıladı. Sık sık, kolumuzda birçok kartımız olduğunu ve kendi hızımızda ilerlediğimizi söylerim. 2019’un 4. çeyreğinden itibaren ürün yeniliğimizi ve yeni işlerin geliştirilmesini hızlandırıyoruz. 2020’nin ilk birkaç ayında, duyurduğumuz ürünler ve önlemler gerçekten de sektör lideridir..

Ancak 2020 alışılmadık bir zamandır. COVID-19 salgını küresel ekonomiye ağır bir darbe indirdi. Koronavirüsün kilitlenmesi nedeniyle dünyadaki hem arz hem de talep tarafı zayıfladı. Dünya çapında bir likidite kriziyle ağırlıklandırılan küresel hisse senetleri, tahviller ve emtia performansları, 2008’deki mali çalkantı sırasında ortalamaların bile altındadır. Kripto para birimleri de ekonominin zincirleme etkisinden kaynaklanan tehditlerle karşı karşıyadır. Bitcoin, 12 Mart’ta Antminer S9 madencilerini neredeyse kapanmaya zorlayan bir flaş çöküşü gördü. Ayrıca, kripto para piyasası değeri bir zamanlar 2018’in sonlarına yakın olan 120 milyar dolarlık düşük bir seviyeye ulaştı. Böylesine siyah bir kuğu, Mayıs ayında Bitcoin yarılanmasına ilişkin iyimserliği dengeledi. Bu nedenle çoğu, kripto piyasasının bundan sonra nereye gideceğini merak edebilir..

Yaygın virüsün büyümeyi en azından 2020’nin 3. çeyreğine kadar durdurması bekleniyor ve küresel durgunluk kaçınılmaz görünüyor. Kurtarma, küresel hükümetler tarafından uygulamaya konulan teşvik planlarıyla birlikte gelecek, ancak bu biraz zaman alıyor. 10 yıl boyunca hisse geri alımı ve temettü dağıtımı ile desteklenen ABD hisse senedi piyasası artık yükselişte kalmayacak. Dışarıdaki on binlerce şirket için krizden kurtulmak ve doğru değişiklikleri yapmak son derece önemlidir..

Koronavirüs sonrası ekonomiyi üç ana trend şekillendirecek

Zorlukların olduğu yerde fırsatlar da olduğuna inanıyorum. Eski kararlı durum bozulduğunda, yeni bir kararlı durum oluşur. Paradigma değişirken, uluslararası pazarların dönüşümüne rağmen bazı eğilimler ortaya çıkıyor.

1. Teknoloji ekonomik büyümeyi yönlendirecek ve dijital ekonomi başı çekecek

Bu çağda teknoloji dönüşümü hızlanıyor. 5G teknolojisi, yapay zeka, büyük veri, blok zinciri ve Nesnelerin İnterneti dahil olmak üzere yeni bir teknolojik buluş dalgası bize daha önce ulaştı. Özellikle, blockchain teknolojisi, ekonomik ve sosyal maliyetleri en aza indirmeye yardımcı olan bir sosyal kredi sistemini destekleyebilir..

Virüs salgını çalışma, harcama ve eğlenme şeklimizi değiştiriyor. Daha da önemlisi, çevrimdışından çevrimiçine taşınan ekstra taleplerin yarattığı ağ trafiği ve değer, kripto ekonomisinin popülerleşmesini daha da hızlandıracaktır..

2. Kripto piyasası daha uzun bir boğa döngüsüne sahip olacak ve geleneksel piyasalardan daha hızlı toparlanacak

Kripto piyasası daha küçük bir boyuta sahip olduğundan, likiditesi sermaye girişlerine nispeten duyarlıdır. Ek olarak, Bitcoin ve Ether gibi bazı kripto para birimleri, 2017’nin en yüksek seviyelerinden geriledikten sonra düşük seviyelerinden makul değerleme seviyelerine yükseliyor. Sıfıra yakın oran veya sıfır oran ortamının kalması muhtemel olsa da, yatırımcılar bir sonraki döngüde popüler bir yatırım aracı haline gelecek olan kripto para birimlerinin yüksek getiri potansiyeline yönelecekler..

Bitcoin’in geçmişine bakıldığında, 2008’deki mali krizden yaklaşık yarım yıl sonra, 2009’un başlarında yaratıldı ve 2010 yılına kadar işlem görmeye başlamadı, ardından diğer kripto varlıkları daha sonra izledi. Bu nedenle, tüm kripto piyasası şimdiye kadar hiçbir zaman küresel bir finansal kriz tarafından test edilmedi. Mevcut gerileme, kripto için şimdiye kadarki en büyük zorluk, ancak sonunda, tüm kripto ekonomisi için pembe umutları güçlendireceğine inanıyorum.

2020’nin başında bunu tahmin etmiştim 1) Küresel hanehalklarının% 20’si yıl sonuna kadar yatırım portföylerine kripto para birimleri tahsis edecek; 2) Kripto türevleri ticaret hacmi ikiye katlanacak ve 3) Halka açık zincir tabanlı DeFi uygulamaları hızlı bir gelişme görecektir. Kasvetli pazara rağmen kripto türevlerinin ve DeFi’nin en çok ilgiyi çekmeye devam edeceğinden eminim. Bitcoin, bu salgından sonra önemli bir varlık türü haline gelecektir. Kıyaslama kripto para biriminin dünya genelinde% 20 veya daha fazla haneden yatırım çekmesi sadece bir zaman meselesidir..


3. Küresel zorluk, yeni endüstri liderlerini doğuracak

Her krizden sonra yeni endüstri liderleri ortaya çıkar. Pandemik ve ekonomik gerilemenin kaynakları ve sermayeyi güvenli bir cennete taşınmaya iteceğini umuyorum. Fiziksel sınırlamalar nedeniyle dağıtılmış bir iş modelinin hızlı bir şekilde benimsenmesi gerçekleşecektir. Firmalar arasında online koordinasyon ve paylaşılan çalışanlar radarımızda olacak. Yeni bir iş organizasyonu sessizce şekilleniyor.

Girişimciler her zaman yeniliğin ön saflarında kalmalı ve temel eğilimleri belirlemelidir. Sadece riskleri tanımlamaları değil, aynı zamanda değişikliklere uyum sağlamak için pratik hedefler de koymaları gerekir. Modern Yönetimin Babası olarak saygı duyulan Peter Drucker’in dediği gibi, “Türbülans dönemlerinde en büyük tehlike türbülans değil – dünün mantığıyla hareket etmektir.”

2003’teki SARS salgını sırasında, 500 Alibaba çalışanı evden çalışmaya zorlandı, ancak hizmetleri etkilenmeden kaldı. Sonunda, krizden sağ çıkmayı başardılar ve Çin’in en büyük çevrimiçi pazarı olan Taobao’yu yarattılar ve 10 yıldan fazla bir süredir Çin e-ticaretinin büyük dalgasına liderlik ettiler..

Bu kritik zamanda, dünyanın birçok yerinden 1.000+ OK çalışanı da çevrimiçi birlikte çalışmayı başardı ve% 30 verimlilik artışı sağladı. İş ve yetenek artırımı için stratejiler, önlemler, teknoloji ve sermaye açısından çok iyi hazırlandık. 2020’nin OKEx ve tüm blok zinciri endüstrisi için bir dönüm noktası olacağına inanıyorum.

Geleceğe hazırız

Sistem mimarimiz ve sunucu performansımızdaki sınırlamalar nedeniyle geçmişte sistem gecikmesi ve sipariş defteri gecikmesi sorunları yaşadık. Bu deneyimler, BT sistem performansımızı ve ürün deneyimimizi iyileştirmek için meslektaşlarımızdan daha fazla zaman ve bütçe ayırmamızı sağladı. Ve çabalarımızın sonuç verdiğini söylemekten gurur duyuyorum. 26 Ekim 2019’da, aşırı piyasa oynaklığı sırasında gecikme ve ani çöküşten muzdarip olmayan tek kripto borsası olduk. 12 Mart 2020 Kara Perşembe günü, sistemimiz minimum gecikme sürelerine rağmen tüm kripto para birimleri için sıfır geri alma elde etti. Net kârı olan hiçbir kullanıcımız pozisyonlarını kapatmak zorunda kalmadı.

Kamusal iletişim eksikliği, geçmişte yabancıların OKEx anlayışını sınırladı. Bir ders aldık ve farklı kanallardan daha fazla iletişim başlattık. Geçtiğimiz yıl boyunca Jay Hao ve ben, her gün Twitter ve Weibo’daki kullanıcılarımızla iletişim kuruyoruz ve OKEx’teki çalışmalarımızı, ürünlerimizde güvenlik, istikrar ve güvenilirlik için nasıl çaba gösterdiğimizi anlatmak için birçok röportaj ve AMA oturumları yapıyoruz. ve hizmetlerin yanı sıra inovasyonda nasıl ilerlediğimizi.

Ürün ekibimizin USDT marjlı vadeli işlemlerimizin ve sürekli takas, opsiyonlar, stake etme, C2C kredisi, halka açık zincir ve benzerlerinin bağımsız geliştirilmesindeki muazzam çabaları sayesinde, artık tek durak noktası haline gelebiliriz. olağanüstü kalitede kripto para birimi ürünleri.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına her zaman ilk fırsatta cevap veren müşteri hizmetlerimiz, uluslararası doğrulama ekibimiz ve kurumsal müşteri ekiplerimiz sayesinde. Profesyonellik ve verimlilikle büyük beğeni toplayan ekipler, kullanıcılarımız için her sorunu çözmek için her zaman davranış kurallarımıza sadık kalır..

Pazarlama, operasyon ve iş geliştirme ekiplerimiz sayesinde, her zamankinden daha uzaktaki küresel tüccarlara ulaşıyor ve farklı geçmişlere sahip kullanıcılar için daha yerelleştirilmiş hizmetler sunuyoruz..

Daha fazla büyümemiz için sağlam bir temel oluşturan iç yönetim sistemlerimizin sürekli iyileştirilmesi için işlevsel ekiplerimiz sayesinde.

Hizmetimin ilk birkaç ayında en çok yanıtladığım soru “neden OKEx’i seçtiniz?” Büyük bir güvenle cevap verdim, “OKEx, kripto alanında en iyi temellere sahip şirkettir”. Birçoğu ilk başta anlamayabilir, ama sanırım şimdi daha fazla insan benimle hemfikir.

Fırtınaya rağmen devam et

Geleneksel finans sektöründen kripto alanına, fintech araştırmalarından başlangıç ​​inkübasyonuna kadar, kariyerimdeki her hareket ürün, işletme ve yönetim bilgisi açısından bana yeni zorluklar getiriyor. OKEx’e katılmak, şimdiye kadar yaptığım en önemli seçim. İnancım sağlam ve hırsım yüksek. Kripto piyasasının trilyonlarca doları bulacağına inanıyorum. Dahası, hedefimiz OKEx’i milyar dolarlık bir şirkete dönüştürmek. Doğrusu, OKEx’te girişimci zihniyetiyle çalışıyorum. Tüm zorluklara rağmen, şirkete ve sektöre iyi işler yaptıkları sürece yaşadıklarımdan asla pişman olmayacağım..

Desteğiniz ve motivasyonunuz için kullanıcılarımıza çok teşekkürler. Mükemmelliğin peşinden gitmeye devam edeceğiz.

Akranlarımıza çok teşekkürler. Kendimizi geliştirmeye ve sektörü yeni zirvelere taşımaya devam edeceğiz.

Medya, araştırmacılar, geliştiriciler, güvenlik sağlayıcıları ve yatırım firmaları dahil olmak üzere kripto alanına katkıda bulunan tüm kişilere çok teşekkürler. Umarım tüm sektörü başka bir seviyeye taşımaya devam edeceğiz.

OKEx ile kripto alanında harika bir yolculuğa çıktığım için minnettarım. Önümüzdeki fırtınaya rağmen üstesinden geleceğiz ve güçleneceğiz.

Saygılarımla,

Alysa Xu

Baş Stratejik Görevli, OKEx

1 Nisan 2020

OKEx’i takip edin:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/okexofficial_en

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map