OKEx CEO’su Konuşması: Kripto Para Birimlerinden Neden Korkmamalısınız?

Bitcoin’in 10 yıl önce ortaya çıkmasından bu yana, insanların çoğu bu yeni teknoloji ve değeri hakkında şüpheci davrandı. Aynı zamanda, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kripto ile ilgili düzenlemeler getirme yollarını terk ederken, Warren Buffett gibi geleneksel piyasa yatırımcıları bunun önemini göz ardı etmeye devam ediyor. Neden kriptoyu kucaklamayı reddediyorlar??

Bunun altında yatan nedenin çeşitli şekillerde kriptodan korkmaları olduğuna inanıyorum..

1. Anlamıyorsun nasıl çalışır

Benim gibi bir kripto meraklısı değilseniz, oradaki binlerce kripto para biriminin çoğunun kafasını karıştırdığını anlıyoruz. Ama burada benimle kalın – kriptoyu anlamak için önce geleneksel finansal sistem hakkındaki tüm inançlarınızı bir kenara atmanız ve bu yepyeni teknolojiyi ve merkezi olmayan eşler arası dijital parayı kucaklamanız gerekir..

Güvensizlik ve yanlış anlaşılmalar, insanların kripto para birimlerine güvenmesini engelleyen en önemli nedenlerdir, özellikle de medya bazılarımızın değişken piyasaya kaybettiğiyle ilgili acı hikayeleri anlatmayı sevdiğinde. Sonuçta, “Bitcoin balonu” hakkında gevezelik etmekten daha iyi ne satabilir? Gerçek şu ki, çoğu insan kriptonun nasıl çalıştığını anlamıyor, bu yüzden onu değersiz, riskli bir yatırım veya “yasadışı para” olarak eleştiriyorlar.

Muazzam bir bilgi dünyasında yaşıyoruz ve hangilerinin doğru, hangilerinin yanlış olduğunu ayırt etmek bizim için zor. Bu nedenle kendi araştırmanızı yapmak ve bilgileri doğrulamak, hayatta kalmak için önemli bir beceridir. “Bitcoin’in bir aldatmaca olduğu” sonucuna atlamadan önce, belki Satoshi’nin teknik incelemesini okumayı deneyebilir veya daha fazlasını anlamak için arkasındaki teknolojiyi Google’da araştırabilirsiniz. Yeni bir icat ortaya çıktığında her seferinde bilgi aramak, dünyanın geri kalanına yetişmenize yardımcı olur. Bu süreçte ne kazanacağınızı kim bilebilir??

2. Kriptonun gerçek bir değeri olmadığını düşünüyorsunuz

Kripto paranın altına kıyasla gerçek bir değeri olmadığını, sonunda kripto çılgınlığının yavaş yavaş yok olacağını ve kalan tek şeyin ekrandaki değersiz sayılar olacağını iddia eden pek çok insan duydum..

Bana göre, aynı şey, onlara inanmayı bırakırsak, bir gün altın veya fiat paranın da değersiz olabileceği tartışılabilir. Altın, köklü geçmişi, kıtlığı, dayanıklı olması ve taklit edilmesi neredeyse imkansız olması nedeniyle kendine özgü bir değere sahiptir. Ama kripto tüm bu kutuları da işaretlemiyor mu? 10 yıllık kısa geçmişine rağmen, kripto da kıttır (Bitcoin sayısı her 4 yılda bir yarıya inerek azalır), kelimenin tam anlamıyla taşımak zorunda olmadığınız için çok daha dayanıklıdır (sıcak / soğuk bir cüzdan işe yarayacaktır) ve merkezi olmayan doğası nedeniyle sahtecilik yapmak kesinlikle imkansız?

Altın, fiat ve kripto arasındaki fark, ikincisinin fiziksel olarak tutulup kullanılamamasıdır. Fiat’ın da değerini kaybettiği bir gün olabilir, Venezuela’ya ve onun% 9585,5 hiperenflasyon oranına bakın (Aralık 2019 itibariyle). Altın ve fiat değerlidir çünkü onlara güveniriz. Fiziksel ve dijital olarak istediğimiz şey için ticaret yapmak için kullanabileceğimiz gerçek değere sahip olduklarına inanıyoruz. Benzer şekilde, kriptonun gerçek değere sahip olduğuna ve kripto para biriminin Güvenilirlik ve itibari para birimlerinin elde etme olasılığının düşük olduğu güvensiz, sansürsüz defter sistemi.

Kriptoyu, bir işlemin fiziksel yönünü ortadan kaldıran kredi kartları veya çevrimiçi bankacılık gibi düşünebilirsiniz. Dijital işlemler ilk sunulduğunda biz de şüpheliydik, ancak toplum giderek dijitalleştikçe artık herkesin cüzdanında en az 3 kredi kartı var ve kim Apple Pay’i kullanmayı sevmiyor?

3. Hükümete güveniriz

Kriptonun diğer bir yaygın korkusu da, herhangi bir güvenilir otorite, banka veya hükümet tarafından verilmemesi ve varlıkları herhangi bir hükümetin koruması altında olmadığında insanların genellikle rahatsız ve güvensiz olmalarıdır. Crypto.com ve The Economist tarafından yapılan yakın tarihli bir ankete göre, katılımcıların% 54’ü devlet tarafından verilen dijital para birimlerine güveneceklerini söyledi. Ama kripto ile ilgili harika olan şey, tamamen merkezi olmayan bir yapıya sahip olması ve kimsenin onu manipüle edememesi değil mi? İtibari para birimlerinin merkez bankaları tarafından kontrol edildiğini ve muhtemelen siyasi organların ve hükümetlerin etkisi altında olabileceğini unutmayalım..


Kripto para birimi hızlanmaya devam ederken, bazı hükümetler de kendi dijital para birimlerini keşfetmeye ve yayınlamaya başladılar, örneğin Çin Halk Bankası bu hafta DECP yayınladığını duyurdu. Estonya, Japonya, Filistin, Rusya ve İsveç de kendi ulusal kriptolarını piyasaya sürmek istiyor. Belki bu, kriptoya olan inancınızı artırabilir?

4. Kripto çok değişken

Evet – kripto değişken bir yatırımdır. Mart ayında Bitcoin fiyatının 2 gün içinde 4.000 doların altına düşmesi gibi, fiyatları sadece birkaç dakika içinde dramatik bir şekilde yükselebilir veya yükselebilir. Hala "Kolay para yoktur", Bu aynı zamanda, almaya değer bir risk olduğu için yatırım yapmak için bizi büyüleyen şeydir. Ünlü Bitcoin’i bir örnek olarak alın, fiyat geçmişine bakarsanız, sürekli dalgalanmanın tıpkı geleneksel borsa gibi bir norm olduğunu fark etmişsinizdir. Mart ayındaki son düşüşün ardından, Bitcoin bugün zaten 7.000 $ ‘a yükseldi ve fiyatın Mayıs ayında yarıya düştükten sonra artması bekleniyor. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yaptığınızda ve her zaman risk limitinize bağlı kaldığınızda oynaklık bir iblis değildir.

Kripto, finansın geleceğidir

Günlük yaşamlarımızı büyük ölçüde değiştiren nakitsiz ve dijital bir dünyaya geçiyoruz ve kripto para birimleri itici faktörlerden biri. Neden kendinizi önemli bir büyüme potansiyeline sahip bu devrim niteliğindeki teknolojiye inanmaktan uzaklaştırın?

OKEx’i takip edin:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map