AMA Özeti: MakerDAO Ortaklığı ve OKEx Havuzunda DSR

Geçen hafta, MakerDAO’nun Çin Lideri Chao Pan ile, Bana Her Şeyi Sor oturumunda görüşmek için çok heyecanlıydık. OKEx ve MakerDAO arasındaki ekosistem ortaklığı, ve OKEx Pool’da özel DAI Tasarruf Oranı (DSR) 14 Şub 2020.

MakerDAO, Ethereum blok zincirinde dünyanın ilk merkezi olmayan stabilcoinidir. OKEx ile el ele verdikten sonra, kullanıcılar doğrudan DAI yatırabilir ve% 9,5’lik tasarruf oranının yanı sıra bizden ek bir ödül kazanmak için bunu DSR’ye koyabilirler..

Bu AMA, Chao’dan MarkerDAO’nun bizimle ortaklığını paylaşmasının istendiği ve ardından canlı Q&Grubumuzda bir.

。。。。。

Bölüm 1 – Twitter Soruları:

1. Okex ve MakerDAO arasındaki ilişkiyi açıklayın? MakerDAO, okex’in OKChain’i geliştirmesine nasıl yardımcı olacak? & #OKExDEX?

OKEx, önde gelen ortağımızdır ve Maker’ın Dai Tasarruf Oranını entegre eden ilk büyük platformdur. DeFi ve geleneksel borsalar arasında çığır açan bir işbirliğidir. Dai’nin istikrarını ve verimini OK kullanıcılarına getirmekten ve OKEx’in merkezi olmayan dünyaya girmesine yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz..

BTW, OKChain testnet’in başarılı lanuch’u için tebrikler!

2. Dünyanın önde gelen dijital varlık borsası @OKEx ve Dai gibi Stable Token ve OKExPool’daki özel DSR oranı üzerine inşa edilen yenilikçi bir madencilik havuzu arasındaki ortaklığın ekosisteme ne gibi faydalar getirdiğini düşünüyorsunuz??

Çoğunuzun bildiği gibi, bir stake havuzu, kullanıcıları belirli bir süre kilitlediklerinde daha fazla token ödüllendirir. Ancak, dayanak varlıkların değeri genellikle dalgalanır.

DSR’li Dai, her iki dünyanın da en iyisine sahip. Dolar ve Dai’nin (DSR) getirisi sistemde kazanılan ücret ile tamamen desteklendiğinden, Dai’nin fiyatı sabittir, bu nedenle risksizdir..

3. Dai Tasarruf Oranı (DSR) uygulamasıyla, Okex kullanıcılarının faydaları ve fırsatları nelerdir? MakerDAO lider ortak olarak neden Okex’i seçti??

OKEx kullanıcıları, başkent hakkında endişelenmeden herhangi bir Dai’sini DSR’de kilitleyebilir ve geri çekebilir. DSR’yi dijital bir doların cari mevduat hesabı veya Alibaba’nın YueBao eşdeğeri, ancak çok daha yüksek bir getiriyle düşünün.

OKEx Pool’un köklü OK gruplarıyla birlikte sağladığı özel fiyat, mevcut pazar kapsamının ötesinde daha fazla yeni geleni çekebilir..

4. @MakerDAO protokolündeki ve milyonlarca kullanıcı için pasif gelir yaratan DSR, @ OKEx’in Merkezi Olmayan Finansman üzerinden akan Milyar Dolarlık kripto para ile ilgili en son haberleri karşılamanın bir yolu mu??

DeFi (Merkezi Olmayan Finans) tartışmasız bir fenomen haline geldi. Bu haftanın başlarında, DeFi pazarlarında kilitlenen değer 1 milyar dolarlık dönüm noktalarına ulaştı ve DeFi’nin faydasını ve avantajını gösteriyor: güvenli, sınırsız ve sürtünmesiz.

OKEx, geleneksel finans alanında lider olarak çığır açan DeFi konusunda öngörülüdür. DeFi yaygınlaşacak ve tüketicilere DSR gibi bir şey sunan daha fazla finans kurumu göreceğiz, DeFi tasarruf oranlarıyla rekabet edemeyen bankalar, OKEx gibi şirketlere tüketici mevduatlarını büyük olasılıkla kaybedecek.

5. DSR oranını OKExPool Ağına entegre etmek ne kadar sürdü, ilgili parçalara üst düzey bir genel bakış ve @MakerDAO ile @OKEx havuzu arasındaki etkileşimin kapsamının bir özetini sağlayabilir misiniz??

Entegrasyon süreci aslında oldukça sorunsuzdu.

Maker protokolü tamamen açık ve özgürce oluşturulabilir. İyi bir benzetme Money Lego’dur, borsalardan, cüzdanlardan ödünç verme platformlarına kadar herkes bunun üzerine ilginç ürünler inşa edebilir..

Ayrıntılı bir geliştirme kılavuzumuz var, bunu MakerDAO github sayfasında bulabilirsiniz.

https://github.com/makerdao/developerguides/blob/master/dai/dsr-integration-guide/dsr-integration-guide-01.md

6. Arayüzün nasıl görüneceğini söyleyebilir misiniz? DApp, OKEX ile bağlanacak mı / Okex üzerinden erişilebilir mi yoksa Okex platformunda yeni bir UI uygulayacak mısınız? Veya herhangi bir ayarı yapılandırmaya ve dolayısıyla bir UI’ye ihtiyaç duymadan tamamen otomatik olarak çalışacak mı??

Kullanıcıların fazladan yapılandırmaya ihtiyacı yoktur, süreç basittir:

  1. 1) OKEx uygulamasını açın
  2. 2) Şunu seçin: "Havuz" sekme
  3. 3) Git "Stake etme" ve seçin "Dai"
  4. 4) Bahis yapmak istediğiniz Dai miktarını girin
  5. 5) Keyfini Çıkarın

7. OkexPool’un DSR işlevini benim için finansal bir çözüm olarak neden kullanmalıyım? Bu, geleneksel pazarlara kıyasla merkezi olmayan finansmanı deneyimlemek için bir fırsat mı??

Merkezi olmayan finansmanın geleneksel pazarlarla çelişkili bir ikame olduğunu düşünmüyorum, daha çok gelişen bir bileşen.

OKEx Pool’daki DSR işlevi, geleneksel finansal hizmetlere alışkın olanların güvenilir platformlarından ayrılmadan DeFi’nin avantajlarından yararlanmaları için mükemmel bir köprüdür..

8. Her ikisi de kullanıcıya Stable coin sağladığından, DAI USDT ile karşılaştırıldığında ne kadar farklıdır ?

İnkar edilemez bir şekilde, USDT birçok borsa arasında çok popüler. USDT’nin büyük likiditesi olsa da, merkezileştirildiği ve ele geçirilebildiği için bazı dezavantajları da vardır ve daha belirgin bir şekilde USDT size getiri sağlamaz..

USDT, DSR’yi tutmak ve kazanmak için kolayca Dai’ye dönüştürebilir ve daha sonra diğer faaliyetlere erişmeniz gerektiğinde kolayca USDT’ye dönüştürebilirseniz daha da iyi çalışır, örn. fiat rampası, vadeli işlem ticareti.

9. 2020 kripto ve blockchain için önemli bir yıl bence. Peki, bu yıl ve önümüzdeki birkaç yıl içinde kripto para birimlerinin geleceğine ilişkin görüşünüz nedir? #Okex ve #makerdao benimsemeyi artırmaya devam etmek için ne yapabilir? ?

2020, DeFi ile geleneksel finans arasında daha fazla bağlantı olacağını düşünüyorum..

Daha iyi kullanıcı deneyimleri sağlamak ve kripto kullanıcılarını Dai ve DSR’nin avantajları konusunda eğitmek için OKEx ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz..

10. Yükselen pazarlara sınıfının en iyisi dijital hizmetleri getirerek, kullanıcılar, iş ortakları ve içerik oluşturuculardan oluşan bir ekosistemi nasıl oluşturdunuz??

Dai’nin vizyonu, dünyanın ilk tarafsız para birimi olmaktır. Maker, vakıf üyeleri de dahil olmak üzere gelişmekte olan pazarlarda zaten varlığını sürdürüyor & Asya, Latin Amerika, Afrika ve dünyadaki topluluklar.

OKEx ortaklığı kesinlikle Maker’ın tanınırlığını genişletmeye ve Dai’nin küreselleşmesini hızlandırmaya yardımcı olacaktır..

2. Oturum – Canlı AMA Soruları

1. Lütfen DAI’nin ne hakkında olduğunu ve DAI fikri nasıl ortaya çıktığını ayrıntılı olarak açıklayın. @yavbirah

İlginç bir gerçek, Dai adı, ödünç vermek veya bir kredi için sermaye sağlamak anlamına gelen Çince 貸 karakterinden türemiştir..

2. DeFi’nin “ADOPTION” kaderi, Ethereum’un ölçeklenebilirliğine ve kullanılabilirliğine bağlıdır. MakerDAO, Defi’nin Kabulü hakkındaki bu ifadeyi nasıl ele alıyor??

Bu harika bir soru. Şu anda Ethereum, ademi merkeziyetçilik ve güvenlik açısından DeFi için hala en iyi blok zinciridir. Ethereum’un hızı bir hata değil, bir özelliktir. Daha hızlı hız gerektiren mikro dönüşümler için yan zincir, durum kanalları çözümü vardır. Ve ETH2.0, büyük ölçüde ölçeklenebilirlik sorununu ele alacaktır. Bir DeFi altyapısı olarak Maker protokolü çok esnektir, yani çeşitli ihtiyaçlar için farklı zincirlerde taşınabilir, ancak bence öngörülebilir gelecekte ETH muhtemelen bizim için ana zincirdir..

3. Avantaj nedir & Staking dışında DAI’nin faydaları? Bazı Mağazalarda veya Çevrimiçi Alışverişlerde Ödeme için kullanabilir miyiz??

Evet yapabilirsin. Dai, Coinbase ticaretinde bir ödeme seçeneği olarak entegre edilmiştir ve stabilcoin’i Shopify, WooCommerce ve diğer Tüccarlar aracılığıyla milyonlara sunmaktadır..

https://blog.makerdao.com/dai-integrated-as-a-payment-option-on-coinbase-commerce-offering-the-stablecoin-to-millions-via-shopify-woocommerce-and-other-merchants/

Ayrıca birçok kredi kartı veren kuruluşla (ör. WireX) ortaklık yapıyoruz, Dai’yi doğrudan hesabınıza gönderebilir ve Visa / Mastercard’ı kabul ettiği her yerde ödeyebilirsiniz..

4. Çoklu Teminat Dai’nin (MCD) Tek Teminatlı Dai’ye (SCD) göre avantajları nelerdir, örneğin ETH gibi?

MCD, Dai’nin tam sürümüdür. Sadece Dai yayınlamak için teminat olarak ETH’yi kullanmakla kalmaz, diğer dijital varlıklar da protokolde kabul edilebilir (şimdilik BAT). Bu, Maker sisteminin potansiyelini gerçek dünya varlıklarının büyük ölçüde benimsenmesine de açacaktır..

5. Şu anda güzel bir geliştirme üssü olarak DAI kullanıyorsunuz. Ama küresel olarak düşünelim. Her çevrimdışı satıcı blok zincirine hazır değildir. Kendi eski sadakat sistemlerinden sizin sisteminize geçiş konusundaki isteksizlik nedeniyle yerleşik perakendeciler arasında benimsenme sırasındaki ataleti nasıl önlemeyi planlıyorsunuz? Ürününüzün benimsenme oranını genişletmenize izin verecek önemli bir finansal teşvik var mı??

Bu harika bir nokta. Tekerleği yeniden icat etmek istemiyoruz, her tüccarı doğrudan blok zinciri kullanmaya ikna etmek gerçekçi değil. Bu nedenle, borsalardan ödeme sağlayıcılara kadar geleneksel şirketlerle ortaklık yapıyoruz. Böylece kullanıcı tarafında en kolay deneyimleri yaşarlar. Dai’nin benzersiz avantajı, durdurulamaz, sürtünmesiz bir küresel para piyasası yaratmasıdır, bu nedenle Dai, piyasadaki en rekabetçi para birimi olacaktır..

。。。。。

Güncellemeler ve avantajlar için Telegram grubumuza katılın

English Telegram grubumuzdaki hediyelerimizi, promosyonlarımızı, etkinliklerimizi ve diğer birçok teklifi kaçırmayın (https://t.me/OKExOfficial_English). Dünyanın her yerinden kullanıcılarımızla ticaret fikirleri alışverişinde bulunmak ve kripto ticaretinizi geliştirmek için OKEx topluluğunun bir parçası olun..

Yakında daha fazla AMA geliyor. Bir dahaki sefere kadar mutlu ticaret!

。。。。。

。。。。。

OKEx’i takip edin:

Web sitesi: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map