Alysa Xu: Kripto Ekosistemi Üzerine Bazı Düşünceler

Temel Çıkarımlar

1. Bitcoin kırılgan değildir.

2. Ethereum değerinin altında.

3. Matthew etkisi kripto borsaları için geçerlidir.

。。。

2020, belirsizlik ve oynaklık yılıdır. Negatif petrol fiyatı ve QE sonsuzluğu gibi tarihi anlara tanık olmaya devam ederken, COVID-19 salgını Nisan ayında hala Avrupa’da ve Amerika Birleşik Devletleri’nde dolaşıyor..

Yine de, blockchain endüstrisi, Çin’in yeni ulusal dijital para birimi DCEP’i duyurması, kripto benimsemesinin hızlanması ve daha fazla halka açık zincirlerin piyasaya sürülmesi gibi önemli atılımlar gerçekleştirdi..

Bugün sizlerle Bitcoin, Ethereum ve borsa ekosistemi gelişimi hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum..

Bitcoin’in Kırılganlığı

“Seni öldürmeyen şey daha güçlü kılar" Bitcoin’in mükemmel bir örneğidir. Kurucusunun kimliğine rağmen bugün hala bir sır olarak kalmaya devam ediyor ve Mt. Gox hack, küresel düzenlemeler, keskin düşüşler, sert çatallar vb. Bitcoin hala herkesin eline geçmeyi hayal ettiği kripto kralı..

  • Bitcoin’in hashrate’i milyonlarca aktif adresle 110EH / s’ye ulaştı ve her gün milyarlarca ABD doları değerinde işlem gerçekleştirdi;

Kaynak: Kaynak: https://www.oklink.com/btc Kaynak: Kaynak: https://coinmetrics.io/ Kaynak: Kaynak: https://coinmetrics.io/

  • Bitcoin artık yasal ve dünya çapındaki ülkelerin% 50’sinden fazlasında kısıtlanmamış;

Kaynak: Kaynak: http://coin.dance/poli


  • Daha geleneksel piyasa yatırımcıları Bitcoin ticareti yapmaya başladı. Bugün itibariyle Grayscale, toplam BTC dolaşımının% 1,7’sini oluşturan ~ 311.000 BTC’yi satın aldı. Renaissance Technologies’in Madalyon Fonları gibi birçok teknoloji devi de Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapmayı düşünüyor..

Kaynak: Kaynak: https://grayscale.co/

Bitcoin, Nassim Taleb’in “kırılgan olmayan” dediği, dalgalanma ve dalgalanmalar sırasında parladığı şeydir. Bitcoin’in benzersiz özelliği, ekonomik çöküşlerde daha iyi ve daha güçlü bir şeye dönüşmesini sağlar..

Üçüncü yarılanmaya yaklaşırken, birçok insan olay nedeniyle BTC fiyatının yükselip yükselmeyeceği ve BTC’ye yatırım yapmaları gerekip gerekmediği konusunda endişeli. Yarılanma tarihine bakalım: 28 Kasım 2012’deki ilk yarılanmada Bitcoin yalnızca 12,3 USD’den işlem görüyordu; 4 yıl sonra ikinci yarıda, yarılanmadan önceki yüksek seviyesinden düşmesine rağmen 9 Temmuz 2016’da 650.6 dolara yükseldi. Şu anda BTC’nin% 87’sinden fazlasının zaten çıkarıldığını unutmayın..

Peki bunun anlamı nedir? Piyasa duyarlılığı açısından, piyasa, yarılanmadan önce neredeyse beklentileri sindirdi, bu nedenle yarılanma zamanına yakın aşırı fiyat dalgalanması değil, yatay alım satımlar görebiliriz..

Yarılanmanın ardından, BTC’nin talebi ve arzı yeni bir dengeleyiciye geçecek ve küresel likidite yavaş yavaş gevşeyecek, bu da piyasayı etkileyecek ve BTC fiyatını yükselmeye itecek, genellikle yarılanmadan yaklaşık 6 ay sonra, önceki yarılanma verileri.

Dünya riskten korunma güvenli cenneti yeniden tanımlarken, ortaya çıkan kripto gelgiti etkiliyor. Bitcoin, son ekonomik krizden sonra doğdu ve son 10 yılda gerçek yatırım değeri ve uygulama senaryoları ile istikrarlı bir ekolojik temel geliştirdi. Ayrıca tüccarlar için daha zengin türev seçenekleri getiriyor ve kripto pazarına sermaye çekmeye devam edecek. 2020’nin önümüzdeki yarısında piyasayı yakından takip etmemizi öneriyorum, çünkü daha büyük şeyler olacak..

Değerlenmemiş Ethereum & DeFi Gelişimine Katkısı

Ethereum, Bitcoin’den sonra ağabey olarak kabul edilir. Zincir üzerindeki verilerine, ekosistem gelişimine ve topluluğa baktığımızda, ETH’nin değerinin piyasa tarafından ciddi şekilde hafife alındığını düşünüyorum..

Ethereum, akıllı sözleşmelerin yanı sıra tokenler, DApps ve DeFi geliştiren ilk kişiydi. Zincir üstü uygulamaların öncüsüdürler. Dune Analytics verilerine göre, Ethereum’daki akıllı sözleşme sayısı Mart 2020’de aylık% 75 artışla 1.971.632’ye ulaştı ve Kasım 2018’de 1.500.000 ile rekor zirvesini kırdı. halka açık zincir 2019’da 670.000 idi.

Ethereum, kaynaklarını DeFi uygulamalarının geliştirilmesinde de bir araya getirdi. Teorik olarak DeFi, geleneksel finansın blok zincirinde sunabileceği her özelliği gerçekleştirebilir ve son zamanlarda şirketlerin ticaret, borç verme, türevler ve ödeme amaçları için DeFi’de kendi stabilcoinlerini piyasaya sürdüğünü gördük..

Kaynak: Kaynak: https://www.theblockcrypto.com/

2019’da DeFi tüm hızıyla gelişiyordu ve yıl sonunda büyümesini ikiye katlayarak 870 milyon USD’ye çıkardı. 2020’de parlamaya devam etti ve yılın başında 1,2 milyar USD’yi kırdı. Messari tarafından yayınlanan araştırma verilerine göre, Ethereum’un stabilcoininin piyasa değeri% 95,38 artışla 6,25 Milyar ABD Dolarına yükseldi ve günlük işlem değerinin% 80’ini kapladı..

Yine de DeFi pazarı, Mart ayındaki hack skandallarından ve küresel likidite krizinden bu yana küçülüyor. Şu anda iki sorunla karşı karşıyadır:

1. Hacker saldırıları: İster Uniswap ister Lendf.Me olsun, bilgisayar korsanlarıyla savaşmak için kodlarını güçlendirmek çok önemlidir.

2. Sistem güvenliği: Geleneksel finans piyasasına benzer şekilde, farklı kurumlar da DeFi işletmelerinde iç içe geçerler ve bu, bunlardan biri saldırıya uğrarsa zincirleme reaksiyonu tetikleyebilir. Bu nedenle, DeFi ekosistemi, bununla başa çıkmak için bir risk yönetim mekanizması oluşturmalıdır..

DeFi, Bitcoin gibidir, geniş çapta benimsenmeden önce, erken geliştirme aşamasında her ikisi de birçok kriz ve zorluklarla karşı karşıyadır. Zincir üzerindeki varlıkların yanı sıra, DeFi’nin gelecekte daha büyük benimseme değerleri elde etmek için fiziksel varlıkların zincire yüklenmesi için yollar bulması gerekir..

Kripto Borsalarının Gelişimi

İlk kriptonun doğuşundan bu yana 10 yıl geçti ve kripto borsalarının sayısı yoğun rekabetle her geçen gün artıyor. Borsaların aşağıdaki yönlere yöneldiğine inanıyorum:

1. Pazar, ayakta kalabilmek için rekabet eden 2. ve 3. kademe borsalar ile birkaç üst düzey borsa tarafından yönetilmeye devam edecek;

2. En iyi borsalar, kullanıcıları için çok yönlü hizmetleri entegre etmek için daha güçlü ve daha iyi bir ekosistem oluşturacak;

3. DEX’ler birbirlerinin gelişimini tamamlamak için yakalamaya çalışırken, merkezi borsalar hala bir normdur;

4. Küresel pazar perspektifinden bakıldığında, yerel borsaların pazarın neredeyse% 50’sini oluşturduğu Endonezya ve Rusya pazarları gibi yeni pazarlar ortaya çıktıkça en iyi borsalar yeniden tanımlanacaktır..

OKEx olarak, mevcut kullanıcılarımıza daha iyi hizmet vermenin yanı sıra yeni müşterilere hizmet vermek için yeni pazarlara açılmaya kararlıyız. Daha küresel olmak ve nihayetinde kullanıcılar için tek durak kripto pazarı olmak istiyoruz.

Kullanıcıların kripto ticareti ve varlık yönetimi konusundaki çeşitli ihtiyaçlarını anlıyoruz, bu nedenle kullanıcıların gelişmiş, yenilikçi ürünlerimizle pazarda gezinmeleri için çok yönlü bir ekosistem ve platform oluşturmak istiyoruz. Aynı zamanda, yerel pazardaki rakiplerle rekabet edebilmek için ürünlerimizi farklı ticaret alışkanlıklarını ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yerelleştirmek de dahil olmak üzere, yeni kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için varlığımızı küresel olarak genişletmeye devam edeceğiz..

Haydi birlikte sınırsız bir dünya inşa edelim.

OKEx’i takip edin:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map