Bitcoin Madencileri, Fiyat 10 Bin Doların Altında Kalırken Yağmurlu Sezon Bekleniyor: Günlük Kripto Piyasası

Basın saatiyle (11:00 UTC), Bitcoin (BTC) 9.800 $ civarında işlem görüyor ve OKEx’in BTC Endeks Fiyatına göre son 24 saatte yüzde 0.25 düştü. Şu anda, toplam kripto para piyasası kapitalizasyonu yüzde 0.1 arttı ve BTC hakimiyeti yüzde 66.7’de oturuyor. CoinGeckoVerileri.

Büyük kripto para birimleri yan yana gidiyor – Ethereum (ETH) yüzde 0.12 ve Litecoin (LTC) yüzde 0.42 arttı..

OKEx Token Dizin Panosu (11:00 UTC itibariyle). Kaynak: OKEx

OKEx Coin Bilgisi altında, ORBS, yüzde 18,16’lık bir getiri ile son 24 saat içinde en çok kazanan ülke. Diğer en çok kazananlar DEP ve THETA’dır.

APM, son 24 saatte en büyük kaybeden – değerinin yüzde 14,23’ünü kaybetti.

En Çok Kazananlar 24 Saat Değişim En Çok Kaybedenler 24 Saat Değişim
ORBALAR / USDT % 18.16 APM / USDT -% 14.23
DEP / USDT % 17.35 DGB / USDT -% 12.85
THETA / USDT % 16.10 KCASH / USDT -% 8.47

En Çok Kazananlar & Son 24 saatte kaybedenler (USDT). Kaynak: OKEx

Bitcoin madenciliği zorluğundaki düşüş fiyatı artırabilir

Göre OKLink Blockchain tarayıcısı, Bitcoin bugün Hong Kong saatiyle 10: 06’da zorluğu değiştirdi. Bitcoin ağının zorluğu yüzde altı düşüşle 15.14T’ye düştü..

2011’den bu yana, 48’i aşağıya doğru ayarlanan 264 zorluk ayarlaması yapıldı. Yüzde altıdan fazla olan aşağı doğru ayarlamalar 15 kez gerçekleşti – toplamda yüzde 31,25. BeatleHaberler veri.

BeatleHaberler BTC fiyatlarının, yüzde altıdan fazla her aşağı yönlü zorluk ayarlamasından sonra neredeyse yüzde 50 veya daha fazla arttığını ekledi – 7 Kasım 2019’daki hariç. 

Yağmur mevsimi henüz gelmedi

Elektrik fiyatları madenciler için çok önemli olduğundan, Çin’in güneybatı bölgesindeki yağmur mevsimi, Antminer S9 gibi bu eski maden kuleleri için ikinci bir hayat olup olmayacağını belirleyecektir..

Göre BlockBeats Raporda, birçok madenci hala yağmur mevsimi beklediklerini söyledi. Bugünlerde Sichuan Eyaletindeki yüksek sıcaklık nedeniyle, elektrik için yaşayan talep keskin bir şekilde arttı – bu da, sakinlerin günlük elektrik kullanımını sağlamak için Bitcoin madenciliğinden elektrik transferine yol açtı..

F2Pool’larda İnternet sitesi, yağmur mevsimi boyunca bazı maden havuzlarının 0,032 $ / kWh sağlayabileceğini belirtti. Bu elektrik maliyeti altında, bazı S9 kuleleri karlı bir şekilde madenciliğe dönebilir.


Altyapıyla gelen kurumsal yatırımcılar gelişiyor

Dünün Crypto Market Daily’de belirttiğimiz gibi, Wall Street’in Bitcoin pazarına girdiğine dair net işaretler var. Geçen hafta, CME opsiyonlarının açık faizi yükseldi tüm zamanların en yükseği – 150 milyon dolara yakın.

CME Bitcoin Options Open Interest’teki (OI) büyük artış, kurumsal tüccarların kripto alanında daha fazla bahis oynadığını ortaya çıkardı. Toplam opsiyon OI, kişi başına toplam pazar payının yüzde 14’ünü almıştır. Eğri veriler, dün itibariyle.

Hızla yükselen OI, daha fazla kurumsal müşterinin uzun vadeli pozisyonlara sahip olma olasılığı ile açıklanabilir..

Toplam BTC Opsiyonları Açık Faiz. Kaynak: Eğim

CME ve Bakkt’e daha fazla kurumsal müşteri eklendiğinden, güvenlik sorunları yeniden tartışılıyor. Dünyanın dört bir yanındaki birkaç borsanın hacklenmesi, bazı yatırımcıları tehdit etti. Örneğin, Binance hacklendi bir yıl önce 7.000’den fazla bitcoin için.

Arca en son raporunda CME’nin az bilinen bir "Fiziksel Değişim" seçenek – bu, karşı taraflar arasında uzun pozisyonunu gerçek bitcoinlerle kapatmaya izin veren ikili bir anlaşmadır..

Bakkt’ın düzenlenmiş New York merkezli fiziksel olarak teslim edilen kripto borsası yeni sigorta kapsamını açıkladı ve bildirildi 70 kurumsal müşteriyi işe aldı. Bu altyapının geliştirilmesi, daha fazla kurumsal yatırımcının çekilmesine de yardımcı olacaktır..

Bitcoin Teknik Analizi

OKEx BTC Üç Aylık Vadeli İşlemleri (BTCUSD20200626) fiyatına göre, Bitcoin kısa vadede hala 9,280 ila 10,200 $ aralığında çalışıyor ve hala yukarı yönlü bir kanalda. 9.280 dolarlık destek devam ettiği sürece, kısa vadeli eğilim boğaların hakimiyetinde olmalıdır..

Gün içi ticaret için değişmeyen ticaret hacmi nedeniyle, yükseliş trendinde fiyatı kovalamak çok riskli olabilir. Dar aralığın en geç Mayıs ayında sona ermesini bekliyoruz..

OKEx BTC Üç Aylık Vadeli İşlemleri (BTCUSD0626) 4H grafiği. Kaynak: OKEx

Ethereum Teknik Analizi

OKEx Ethereum Quarterly Futures (ETHUSD0626) için 205 $, kısa vadeli ticaret için temel destek seviyesidir. 220 doların üzerinde büyük hacimli bir fiyat düşüşü göremezsek, bu başka bir boğa tuzağı olabilir..

Hala eter fiyatında bağımsız bir eğilim göremiyoruz.

OKEx ETH Üç Aylık Vadeli İşlemler (ETHUSD0626) 4H grafiği. Kaynak: OKEx

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerine katılma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıkların ticareti, önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map