Square, Inc Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak (NYSE: SQ)

Square, Inc (NASDAQ:SQ), merkezi San Francisco, California’da bulunan bir finansal hizmetler şirketidir. Square, donanım ve yazılım çözümleri aracılığıyla işletmelere ve bireylere günlük finansal ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli araçlar sağlar. Yıllar içinde şirket, tek bir niş ürün sunmaktan tam bir finansal hizmetler ekosistemi geliştirmeye doğru büyüdü. Şirket ufkunu genişletmeye devam etmiş ve geleneksel bankacılık sektörüne meşru bir alternatif olarak kendini kanıtlamıştır..

Square, Inc (SQ)?

Square, Twitter CEO’su Jack Dorsey ve işadamı Jim McKelvey tarafından 2009 yılında kuruldu. Şirket, 3.800 kişiyi istihdam ediyor ve Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Japonya ve Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteriyor. Square, satıcılar için bir aygıtın kulaklık jakına takılan ve kredi kartı işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyan Square Reader ürününü tasarlayarak başladı. O zamandan beri şirket, işletmelerin satıcı hizmetleri ve mobil ödemeler de dahil olmak üzere çeşitli işlevleri tek pencereli bir hizmette toplamasına olanak tanıyan bir hizmet paketi oluşturarak ürün tekliflerini genişletti. Square teknolojisinin ilk uygulayıcıları arasında sırasıyla 2012 ve 2014 yıllarında Square ürünleriyle ödeme seçenekleri sunmaya başlayan Starbucks ve Whole Foods vardı. Erken bir başarı döneminin ardından, şirket 2015 yılında halka arz edildi. O zamandan beri şirket, geniş bir kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler sunarak yenilik yapmaya devam etti..

Neden Square, Inc (SQ) Önemli olmak?

Square’in operasyonları iki farklı ekosistemde mevcuttur. Birincisi, işletmelerin ve tüccarların ihtiyaçlarını karşılamak için hizmetler sunan Satıcı Ekosistemidir. Square, mobil cihazların kulaklık jakına takılan ve satıcıların kart ödemelerini kabul etmesine olanak sağlayan Square Reader ile tanınır. Satıcı Ekosistemindeki bir diğer iyi bilinen ürün, restoranların, perakende satış noktalarının ve diğer tuğla ve harç mağazalarının çeşitli ödeme seçeneklerini kabul etmesine olanak tanıyan bir satış noktası çözümü olan Kare Stand’dır. Square, bu cihazlar aracılığıyla hem sabit bir oran hem de işlem başına yüzdeyle gelir üretir. Şirket ayrıca, bordro yazılımı, müşteri bağlılığı araçları, faturalama yazılımı, randevu planlama çözümleri ve işletme finansmanı dahil olmak üzere işletmeler için sessizce bir dizi arka uç çözümü geliştirdi. Bunlar tüketiciler için en iyi bilinen Square ürünleri olmasa da, bu uygulamalar tüm ödeme döngüsü boyunca uçtan uca bir deneyim sağlamada kritik öneme sahiptir. Bu tekliflerle şirket, bir işletmenin günlük ihtiyaçları için gidilecek hizmet olarak kendini pekiştirdi..

Square işlemlerinin diğer ayağı Cash App’tir. Başlangıçta Square Cash olarak bilinen bu mobil ödeme hizmeti, bireylerin bir mobil uygulama aracılığıyla para transfer etmelerine olanak tanır. Cash App aracılığıyla müşteriler, Square Cash Card’larıyla ilişkili banka hesaplarının yanı sıra kendi banka hesaplarına da para alma olanağına sahiptir. Cash App vardı yaklaşık 32 milyon kullanıcı 2020’nin sonunda. Square’in Cash App ile ana odağı geleneksel bankalarla rekabet etmek olsa da, PayPal’ın Venmo gibi diğer dijital çözümler de bu alandaki güçlü rakiplerdir. Venmo daha geniş bir kullanıcı tabanına sahipken, Cash App son derece popüler olduğu kanıtlanmış bir dizi ek özellik sunar. Bir örnek, uygulama aracılığıyla hisse senedi ve Bitcoin alıp satma yeteneğidir. Cash App’ın yatırım bölümünde kullanıcılar, borsada Bitcoin veya hisse senedi satın almak için hesaplarındaki bakiyeyi kullanabilirler. Cash App, Bitcoin için destek sunan ilk ödeme platformlarından biriydi ve işlemler yoluyla elde edilen para, o zamandan beri gelir modellerinin önemli bir parçası haline geldi. Şirketin kriptoya olan inancı, yatırım yaptıkları açıklandığında Ekim 2020’de daha da ortaya çıktı. 4.709 Bitcoin alımına doğru 50 milyon dolar. Bu teklifler birlikte, Cash App ekosisteminin yıllar içinde kitlesel bir şekilde büyümesini sağladı ve bunu, kullanıcıların tek bir yerde harcama, kaydetme ve ticaret yapmasına olanak tanıyan bir platforma dönüştürdü.

Square, Inc (SQ) Umutlar

Giderek dijitalleşen dünyada Square, hem işletmelerin hem de bireylerin paralarını kolayca yönetmelerine olanak tanıyan bir ekosistem oluşturdu. Bu kadar çok sayıda ürün teklifiyle, Square’in gelir artışı tek bir ürüne bağlı değil, geleneksel finans kurumlarından çevrimiçi, mobil ve dijital çözümlere doğru toptan bir geçişe bağlı. Square satış noktası donanımı kullanılarak işlem başına toplanan ücretler, kuruluşundan bu yana şirketin büyümesinin temel bir parçası olmaya devam ederken, diğer gelir akışları giderek daha önemli hale geliyor. Yıllar içinde bahsetmeye değer genişleme alanları arasında Square’in yemek dağıtımı, web sitesi oluşturma, yapay zeka, derin öğrenme ve vergi dosyalama yazılımı sektörlerine girişimi sayılabilir. Yeni gelir akışları eklemenin yanı sıra, mevcut gelir akışları da üstel büyüme için iyi konumlandırılmıştır. Şu anda yalnızca beş ülkede faaliyet gösteren Square ile, mevcut ürün ve hizmetlerin yeni pazarlara genişletilmesi, ilerleyen büyüme için umut verici bir yol olacaktır..

Square, finansal hizmet tekliflerini, özellikle küçük işletmeler için sermaye kredisi programlarını genişletmeye önemli bir odaklandı. Square Financial Services aracılığıyla şirket, Utah’da bir banka açmak için onay aldı 2021’de. Küçük işletmeler genellikle borç vermek, iş hesapları oluşturmak ve diğer gündelik hizmetler için geleneksel bankalara yönelirken, Square’in bu alana girmesi finans kurumları için büyük bir tehdit olabilir. Yerel topluluk bankalarına karşı muhalefet olsa da Square, geleneksel kurumların yetersiz kaldığı küçük işletmelerin ihtiyaçlarını karşıladıklarını ileri sürerek, rakamlara atıfta bulundu. Square müşterilerinin üçte ikisi başka hiçbir yerde finansman bulamadı.

Square, Inc (SQ)

Önerdiğimiz bir komisyoncu Firstrade.

Firstrade, sizin gibi yatırımcıların finansal geleceğinizin kontrolünü ele geçirmesine yardımcı olmak için tasarlanmış eksiksiz bir yatırım ürünleri ve araçları yelpazesi sunan lider bir çevrimiçi aracı kurumdur. Firstrade, kurulduğu 1985 yılından bu yana yüksek değerli ve kaliteli hizmetler sunmaya kendini adamıştır..

Tescilli ticaret teknolojisi, son derece sezgisel bir kullanıcı arayüzü, olağanüstü müşteri hizmetleri ve mobil uygulamaları bir araya getiren Firstrade, tüm yatırım ihtiyaçlarınız için kapsamlı bir çözüm sunar..  Firstrade FINRA / SIPC üyesidir.

Square, Inc Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak (NYSE: SQ) Square, Inc Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak (NYSE: SQ) Square, Inc Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak (NYSE: SQ)
★★★★★ ★★★★★ Firstrade İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finans İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Public.com İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Minimum Hesap

Yok

Minimum Hesap

100 $

Minimum Hesap

Yok

Promosyonlar

Bedava Hisse Senetleri *

* Ayrıntılar için web sitesine bakın.

Promosyonlar

Yok

Promosyon

Yok

Özet

Basit bir kart okuyucusundan tüm finansal hizmetler sektörünü alt üst eden milyarlarca dolarlık bir şirkete kadar Square’in büyümesi inanılmaz bir başarı öyküsü oldu. Tek bir ürün üzerinde genişleme ve milyonlarca işletme ve birey tarafından güvenilen bütün bir ekosistem yaratma yeteneği her gün görülen bir şey değil. Şirket halihazırda büyük bir başarı yakalamış olsa da, hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyorlar. CEO Dorsey, Bitcoin ve diğer yıkıcı teknolojilere yaptığı yatırımlarla vizyonunu netleştirdi. Square, tüm sektörü yeni, dijital bir çağa taşıma potansiyeline sahip.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map