OKExChain & Bytom Ortaklık Teklifi

Genel Bakış

Bytom Blockchain Protokolü (aka: Bytom), çok baytlı varlık etkileşimi için bir protokoldür. Bytom blok zincirinde farklı biçimlerde çalışan Farklı Varlıklar. Heterojen bayt varlıkları (yerel dijital para birimi, dijital varlıklar) ve Atomik varlıklar (garantiler, öz sermaye, temettüler, tahviller, istihbarat bilgileri ve geleneksel fiziksel dünyadaki muadillerle tahmin bilgileri) kaydedilebilir, takas edilebilir ve sözleşmeye dayalı daha karmaşık etkileşimli bu protokol aracılığıyla işlemler. Bytom blockchain, atom dünyasını bit dünyasına bağlar, iki dünya arasındaki varlıkların etkileşimini ve dolaşımını teşvik eder ve blok zinciri teknolojisine dayalı çeşitli varlıklar ve programlanabilir ekonomiler yaratır..

MOV, merkezi olmayan bir çapraz zincir Katman 2 değer değişim protokolüdür

Bytom’un ana zincir yan zincir mimarisine dayalıdır.

3 temel modülden oluşur:

  • Değer Değişimi Motoru Manyetik Sözleşmesi (Mıknatıs)
  • Merkezi Olmayan Çapraz Zincir Ağ Geçidi (OFMF)
  • Katman 2 Yüksek Hızlı Yan Zincir (Buhar)

MOV kendini heterojen bir değer oluşturmaya adamıştır

varlık değişimi ve işbirliği ekosistemi.

Oybirliğiyle açık finans kurma hedefine dayanarak, Bytom ve OKExChain işbirliği yaptı. Bytom, birbirine bağlı bir ekosistem oluşturmak ve birbirlerinin ekolojisini inşa etmek için altyapı inşaatında OKExChain ile birlikte çalışacak..

İşbirliği planı

1. Çok taraflı zincir ittifakı, yan zincirin Token’larının karşılıklı tanınması, birbirlerinin federal düğümlerinin yönetişimine karşılıklı katılım, ortaklaşa birleşik bir çapraz Zincir kenetleme sulüsyonu tasarlama ve Okcoin ve Bytom’un yan zincir ekosistemlerini birbirine bağlama.

Bytom’da desteklenen zincirler arası varlıklar (geçici olarak BBTC, BETH olarak adlandırılır) OKExChain’deki çapraz zincir varlıklarına (geçici olarak OBTC, OETH olarak adlandırılır) tamamen eşdeğer olmalıdır, yani kullanıcının BBTC’si OKExChain’e yatırılırsa, otomatik olarak OBTC’ye dönüştürülür ve OBTC’yi MOV’a yatıran kullanıcılar otomatik olarak BBTC’ye dönüşür..

İki taraf birlikte, OKExChain’deki BTC’yi OBTC’ye, MOV’daki BTC’yi BBTC’ye dönüştürecek birleşik bir çapraz zincir çözümü tasarlar ve OBTC ile BBTC arasındaki değişim anlaşması birlikte çalışabilir ve yan zincir ekolojisini açabilir..

İki taraf, birbirlerinin federal düğümlerinin yönetişimine, kullanıcıların zincirler arası varlıklarına Çoklu imza yönetimine katılır ve çoklu imzalı anahtarların güvenliğini sağlamak için olgun ve güvenli çözümler kullanır..

2. Mutabakat düğümlerinin oluşturulmasına katılın


OK madencilik havuzu, Bytom yan zincirinin Buhar düğümünü oluşturacak ve yan zincirin bir fikir birliği düğümü haline gelecektir.

Bytom, bir OKExChain düğümü oluşturacak ve OKExChain’in bir doğrulayıcı düğümü olacak

Hem Bytom hem de OKExChain, konsensüs düğümü veya doğrulayıcı olmak için gerekli miktarı ödeyecek

3. Merkezi olmayan çoklu işaretli pazar oluşturma planını geliştirmek için birlikte çalışın ve OKExChain için destek ekleyin

Merkezi olmayan ticaret, kullanıcının özel anahtarı tarafından kontrol edilir, Ticaret, para yatırma ve çekme birbirinden ayrılamaz. Piyasa yapıcı, sermaye tahsis işlemleri için farklı yetkilendirme seviyelerine sahip mevcut merkezi API’yi kullanamaz. Bytom, bu sorunu çözmek için çoklu imzalı bir çözüm sunar, fon sağlayıcı, piyasa yapıcı ve hizmet tarafı 3-2 çoklu imzalı bir cüzdan oluşturur, ticareti para yatırma ve çekme işlemlerinden ayırır ve beyaz liste mekanizması aracılığıyla para çekme adresini seçer. aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi

OKExChain’in farklı ticaret modelleriyle ilgili olarak, her iki taraf da OKExChain’de varlıkların merkezi olmayan piyasa yapımını desteklemek için piyasa yapıcı hizmetlerini dönüştürmek için işbirliği yapacak.

4.Eşik imza (TSS), Bytom tarafından geliştirilen açık ağ geçidi fon yönetimi için bir çözümdür. Çoklu imza şeması aracılığıyla, (t-n) = 1-3 (yani, üç partide en az t + 1 = 2 tarafın imzası gereklidir) Fon havuzunu yönetmek için

Bytom’un TSS’si (eşik imzası), OKExChain varlıkları için eşik imza desteği ekleyecek

5. OKExChain varlıkları ve MOV varlıkları arasında atomik değişimi tamamlayın

İki taraf ortaklaşa, OKExChain ve MOV varlıklarını hızlı bir şekilde takas etmek için hash time lock HTLC’ye dayalı bir atomik değişim geliştirdi. İki taraf, değiştirilecek varlıkları kilitlemek için Bytom ve OKExChain sözleşmelerini kullandı ve sınırlı bir süre içinde doğru hash girdisini girerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu çözüm, Federal Ağ Geçidinin müdahalesini gerektirmez, daha hızlıdır ve merkezi değildir ve bazı küçük varlık değişimi senaryoları için uygundur..

6. İmha Edilen Coindays’e Dayalı Zincir Üzerinde DeFi Uygulama Kredi Sistemi Oluşturun

İmha edilen coindays, zincirdeki varlıkların değerini ve varlığın tutulduğu gün sayısını ifade eder. Varlık tekrar takas edildiğinde, imha edilen Coinday’ler temizlenir. Bu özellik, blockchain ağ işlemlerinin gerçekliğinin göstergesini yansıtır ve kredi değerlendirmesi için bir ağırlık olarak kullanılabilir..

Bytom ilk olarak MOV ticaret yarışmasında bu göstergeyi kullanın, bu göstergeyi kullanmak iki hesap arasındaki hızlı ticaretin ağırlığını etkin bir şekilde minimuma indirir, böylece yalnızca gerçek karşı taraf ticareti sayılabilir. Bytom, OKExChain ile birlikte, oracle hizmeti gibi Defi ürünlerinin krediye ihtiyaç duyduğu böyle bir zincir içi kredi sistemi oluşturmak istiyor..

Blockchain teknolojisi ve finansal hizmet, doğal olarak yüksek bir Entegrasyon derecesine sahiptir. DeFi, doğduğu günden bu yana sürekli ilgi gördü , ve sonsuz yaratıcılığa ilham verdi. Bununla birlikte, mevcut DeFi ağı hala izole ekosistemlerde çalışıyor, karşılıklı varlıklar değer adaları oluşturuyor ve çok varlıklı birlikte çalışabilirlik zorlaşıyor. OKExChain ve MOV çapraz zincir protokolü, DeFi’nin 2.0 çağına girmesi için temel itici güçlerdir ve dijital varlıkların serbest akışını sağlar. Dağıtılmış açık finansmanı yeni bir aşamaya taşımayı umuyoruz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map