Güvenlik Belirteçleri nedir?

Güvenlik Belirteçleri nedir?

Menkul kıymet belirteçleri, alıcının temettülerden, gelir payından veya pazar değerinden gelecekteki karları beklediği yatırım sözleşmeleri olarak işlev görür. Güvenlik belirteçleri, birkaç yönden yardımcı madeni paralardan farklıdır. Bu belirteçler arasındaki temel fark, güvenlik madeni paralarının bu paraları kimin satın alabileceği ve aktarımları konusunda katı kurallara uymasıdır.

Güvenlik ve Yardımcı Program Jetonu

Şu anda kripto alanında iki tür token vardır – güvenlik belirteçleri ve yardımcı program belirteçleri. Bu iki tür simge arasındaki farkları öğrenmek önemlidir. Ayrıca, bazı belirteçlerin ICO’ları sırasında güvenlik belirteçleri olarak başladığını, ancak daha sonra platformun geliştirilmesinin ardından yardımcı belirteçlere dönüştüğünü de anlamalısınız..

Birçok yatırımcı, madeni paralar SEC’in yasal kısıtlamalarına bağlı olduğu için güvenlik jetonlarını tercih eder. Güvenlik belirteçleri, yatırımcıların ve işletmelerin SEC’in mevcut halka arz gereksinimlerine uyan blok zinciri tabanlı bir kitle fonlaması sistemi kullanma arzusunun doğrudan sonucudur. Bu düzenlemeler, Müşterinizi Tanıyın (KYC) protokollerinin uygulanmasını içerir. KYC yasaları, tüm yatırımcıların kitle fonlaması etkinliğine katılmadan önce kimliklerini açıklamalarını gerektirir..

Security Tokens Avantajları

Güvenlik belirteçleri, katılımcılara daha şeffaf bir yatırım deneyimi sağlar. Güvenlik belirteçleri sunan girişimler, yatırımcılara şirket konumu, mali tablolar, ticari amaçlar ve yönetim gibi yasal olarak gerekli olan bol miktarda bilgi sağlamalıdır. Herhangi bir yatırım yapmadan önce emin olmanız gereken tüm değerli veriler. Hizmet jetonu yatırımları bu bilgiyi sağlayabilirken, şu anda yasal olarak gerekli değildir..

Ek olarak, sağlanan bilgileri tahrif eden hizmet belirteci sağlayıcıları için birkaç sonuç örneği vardır. Bu yasalar, ilgili tüm taraflara değerli koruma sağlar ve kripto alanındaki çoğu kişi, dolandırıcılığı önlemede ve geniş ölçekli kripto benimsemesini teşvik etmede kritik olduklarına inanır..

Bloomberg aracılığıyla Cryptospace'de dolandırıcılık

Bloomberg aracılığıyla Cryptospace’de dolandırıcılık

Kripto pazarının düzensiz doğası nedeniyle, uzayda önemli miktarda dolandırıcı var. Bu kişiler, kar elde etmek için yeni yatırımcının şüphelerinden ve endişelerinden beslenirler. Bir ders çalışma 2017’de sahte ICO sayısını yüzde seksen olarak belirledi. Kripto pazarındaki dolandırıcılık faaliyetlerinin miktarı göz önüne alındığında, yatırımcıların mevcut duruma karşı daha güvenli bir alternatif aramaları şaşırtıcı değil.

Büyük Ölçekli Yatırımcılar

Güvenlik belirteçleri, daha büyük ölçekli yatırımları çeker çünkü bunlar, yatırımcıları koruyan mevzuata tabidirler. 1933 Menkul Kıymetler Kanunu ve Bölüm 3 1924 Menkul Kıymetler Borsası Kanunu. Bu korumalar, piyasada sahtekarlık faaliyetlerinin meydana gelmesini önlemek için gereklidir. Bu ek güvenlik, hem yatırımcılar hem de blok zinciri kaynak geliştirme stratejilerini kullanmak isteyen şirketler için daha güvenli bir işlem sağlar..

Kurumunuz için Daha Fazla Güvenlik


Güvenlik belirteçlerinden yararlanan tek kişi kullanıcılar değil. Güvenlik belirteçleri sunmayı seçen bir işletme, ICO’larından kaynaklanan daha sonra yasal veya finansal sonuçlara maruz kalmayacağını bilme güvenini kazanır. Tokenları SEC düzenlemelerine uygundur ve bu nedenle şirket daha büyük bir güvenle çalışabilir..

Fayda Jetonları

Hizmet jetonları, platform içinde belirli bir amaca hizmet eder. Ek olarak, yatırımcılara madeni parayı tutmak için herhangi bir temettü veya gelir payı ödemiyorlar. İyi bilinen bir yardımcı paranın mükemmel bir örneği Ethereum’dur. SEC Temmuz ayında hükmetti Ethereum (ETH) bir menkul kıymet değildir. Üst düzey bir SEC yetkilisi, Ethereum’un ilk madeni para teklifi (ICO) sırasında bir menkul kıymet olduğunu, ancak mevcut durumunda bunun bir fayda belirteci olduğunu belirtti..

Howie Testi

Bir madeni paranın güvenlik mi yoksa yardımcı jeton mu olduğunu belirlemek her zaman kolay değildir. Ayrıca, SEC’in dillerini değiştirebileceğini ve fayda belirteçlerini bile gelecekte güvenlik yasalarının kapsamına girecek şekilde değerlendirebileceğini hatırlamak önemlidir. Pazarın belirsizliğine rağmen, çoğu senaryoda bir jetonun durumunu kendi kendinize doğrulamak için Howie Testini kullanabilirsiniz..

  • Para Yatırıyor Musunuz?
  • Yatırımınızın Karşılığında Kar Bekliyor musunuz??
  • Ortak Bir İşletmeye Yatırım Mı Yapıyorsunuz?
  • Kârınız Bir Düzenleyicinin veya Üçüncü Tarafın Çabalarından mı Gelecek??

Bu sorulara evet yanıtı verdiyseniz, araştırdığınız jeton bir güvenlik jetonudur. Ek olarak, yatırımdan elde edilen kar tamamen sizin kontrolünüzün dışındaysa, söz konusu jetonun güvenlik yasaları kapsamına girme ihtimali yüksektir. Howie Testi, Yüksek Mahkeme SEC v. W.J. Howey Co. davası sırasında ortaya çıktı. SEC, Florida’daki Howie Company’nin SEC ile bir arazi yatırım anlaşması kaydettiremediğinde Menkul Kıymetler Yasalarını ihlal ettiğini iddia etti. Anlaşma, bir yatırımcının, arazisinin geri kalanını daha narenciye tarlalarına dönüştürmek için şirketin kullanılmayan arazisinin yarısını satın almasını içeriyordu..

SEC Başkanı Jay Clayton, Wallstreet Journal aracılığıyla

SEC Başkanı Jay Clayton, Wallstreet Journal aracılığıyla

Yargıtay, yatırımcıların “narenciye ağaçlarının bakımı ve yetiştirilmesi için gerekli bilgi, beceri ve donanıma” sahip olmadıkları için spekülatör olarak hareket ettiklerine karar verdi. Başka bir deyişle, başkasının çabalarından kar elde etme umuduyla toprağa yatırım yaptılar..

SEC, yapılan yatırımların araziye değil, büyük narenciye işletmesinin gelecekteki kârlarını paylaşma fırsatı olduğuna karar verdi. Howie testi, kripto para birimlerine uygulandığında çalışır, ancak tokenlerin değişen doğası göz önüne alındığında, tüm madeni paralar bu teknik kullanılarak tam olarak tanımlanamaz..

Güvenlik Belirteçlerinin Dezavantajları

Güvenlik belirteçlerinin sağladığı bazı dezavantajlar da vardır. Bu tür bir token’ın önündeki ana engel, likiditenin azalmasıdır. KYC protokollerine uymadan yalnızca birine güvenlik jetonu gönderemezsiniz. Bu kısıtlamalar, para toplama gereksinimlerinize başka bir operasyon düzeyi ekler.

Şirketler, Menkul Kıymetler Madeni Para Teklifi’ni (SCO) barındırmak için tam şeffaflığa ihtiyaç duyar. SEC, eksiksiz mali tablolar da dahil olmak üzere SCO’lara ev sahipliği yapmak isteyen şirketlerden bir hazine bilgisine ihtiyaç duyar. Kuruluş yalnızca bu katı kuralları yüzde yüz karşılayan şirketleri onaylar..

Daha Güvenli Bir Seçenek

Güvenlik belirteçleri, kripto pazarında çok ihtiyaç duyulan bir alanı doldurur. Bu belirteçlerin sağladığı ek şeffaflık, artan yatırımı teşvik etmeye yardımcı olacaktır. Birçoğu, merkezi olmayan ekonomide birçok platform tarafından sağlanan anonimliğe bayılırken, büyük yatırımcılar mevcut finansal sistemlerin gerektirdiği istikrarı arıyor. Güvenlik belirteçleri bu görevi mükemmel bir şekilde yerine getirir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map