Dijital Menkul Kıymetler nedir?

Dijital menkul kıymetler, birçok nedenden ötürü geleneksel yatırım firmaları tarafından daha fazla benimsenmeye devam ediyor. Bu belirteçler, yatırımcıların karşılaştığı birçok engeli ortadan kaldırır ve tüm güvenlik sürecini ihraçtan gözetime kadar düzene sokar. Ek olarak, likiditasyonu mümkün olmayan yatırımlara yeni pazar fırsatları sağlarlar. Tüm bu nedenlerden ve daha pek çok nedenden dolayı, güvenlik jetonları burada kalacak.

Dijital menkul kıymetler veya menkul kıymet belirteçleri birçok biçimde gelir. Tüm bu formlar ortak bir noktayı paylaşırlar, menkul kıymetlerin dijital temsilleridir ve bu nedenle geleneksel menkul kıymetler kanunlarına tabidirler. Önemlisi, tüm dijital varlıklar güvenlik belirteci değildir.

Güvenlik tokenleri, alandaki artan dolandırıcılık miktarına yanıt olarak 2017 boğa piyasası çalışmasının sonunda ortaya çıktı. Yatırımcılar aşağıdaki gibi saadet zincirlerinde milyarlar kaybetti: Bitconnect. Gerçek projelerin, tokenlerini dolandırıcılardan ve geleneksel yatırım şirketlerinden ayırmanın bir yolunu, blok zinciri teknolojisini düzenlenmiş bir şekilde kullanmaları gerekiyordu..

Dijital Menkul Kıymetler Doğuyor

Dijital menkul kıymetler, yatırım sözleşmeleri, bir şirketin hisseleri, bir senedin bir kısmı, borçlanma senetleri ve hatta kesirli bir faiz dahil olmak üzere her tür varlığı temsil edebilir. Temel olarak, blockchain teknolojisini kullanarak ihraç veya ticaret yapan elektronik olarak kayıtlı ve devredilebilir herhangi bir borç, hisse senedi veya varlık bir güvenlik belirtecidir..

Dijital Menkul Kıymet İstatistikleri

Dijital Menkul Kıymet İstatistikleri

Dijital Menkul Kıymetlerin Faydaları

Blockchain teknolojisinin sektöre getirdiği faydalar çok büyük. Birincisi, sahiplik doğrulanır ve dağıtılmış bir deftere kaydedilir. Bu, geleneksel yöntemlerden daha güvenli bir alternatif sağlar. Ek olarak, blockchain teknolojisi, özel ve listelenmemiş alternatif varlıkların transferine izin verir. Sonuç olarak, menkul kıymet belirteçleri pazarda daha fazla fırsat, verimlilik ve likidite sağlar.

Yönetmeliklerin Uygulanması

Akıllı sözleşmeler sahneye hiç girmeseydi güvenlik jetonları mevcut olmazdı. Bu önceden programlanmış protokoller doğrudan belirteç içinde geliştirilebilir. Bu strateji, tüm düzenlemelerin otomatik olarak uygulanmasına izin verir. Temel olarak, akıllı sözleşmeler, şu anda kullanımda olan gereksiz kağıt tabanlı işlemlerin çoğunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Dijital Menkul Kıymet Türleri

Bugün, her zamankinden daha fazla güvenlik belirteci türü var. Pazar, daha avantajlı tokenleştirme konseptleri ortaya çıktıkça gelişmeye devam ediyor. Menkul kıymet belirteçleri kendilerini birçok pazara mükemmel şekilde ödünç verdiğinden, bu eğilimin devam etmesini beklemelisiniz. Aşağıda, günümüzde kullanılan en yaygın dijital menkul kıymet türleri bulunmaktadır.

Emlak

Gayrimenkul sektörü, geçen yıl tokenleştirme stratejilerinde bir patlama yaşadı. Hem geliştiriciler hem de tokenleştirme platformları, tokening özelliğine her şeyi dahil etti. Tokenize edilmiş gayrimenkulün bazı belirgin avantajları vardır. Birincisi, satışın bölünmesine izin veriyor. Bu strateji, yatırımcılar için giriş seviyesini düşürür ve çeşitlendirme için daha fazla fırsat sağlar..

Tokenizasyon platformu Polymath gayrimenkul geliştirme firması ile bir ortaklık imzaladıktan sonra Eylül 2018’de manşetlere çıktı BlockEstate. Stratejinin bir parçası olarak, Block Estate Alpha Token veya BEAT doğdu. Bu token, projenin uyumlu kalmasını sağlamak için Polymaths benzersiz Ethereum token standardı ST-20’yi kullandı. Her jeton, fonun sahipliğinde bir payı temsil ediyordu.

Risk Sermayesi

Dijital menkul kıymetlerin kullanım görmesinin belki de en popüler yollarından biri risk sermayesidir. Güvenlik belirteci teklifleri (STO’lar), işletmelere küresel erişim, ek güvenlik ve anında izlenebilirlik gibi blockchain teknolojisinin tüm avantajlarını sağlar. Ek olarak, STO’lar, bir kitle fonlaması etkinliğine ev sahipliği yaparken şirketlerin kendi sektörlerinin ve bölgelerinin düzenleyici yönergeleri içinde kalmalarına izin verir..

Swarm Fund - Dijital Menkul Kıymetler

Swarm Fund – Dijital Menkul Kıymetler

Kullanımdaki bu stratejinin mükemmel bir örneği, Sürü Fonu. Bu tokenleştirme platformu, güvenlik jetonunu ve değişim ekosistemini daha da geliştirmek için 5.500.000 $ güvence altına aldı..

Özel sermaye

Özel sermaye, alanda daha fazla benimsenme görmeye devam eden başka bir tür güvenlik belirtecidir. Bu menkul kıymet jetonları, hisse senedi jetonları adıyla da gidebilir. Hisse senedi jetonu teklifleri (ETO) her zamankinden daha popüler çünkü jetonlaştırılmış hisse senedi piyasada daha fazla likidite sağlıyor.

Gerçek Varlıklar

Tokenizasyonun en iyi özelliklerinden biri, pek çok varlık türüne uygulanabilmesidir. Altın veya elmas gibi gerçek varlıklar halihazırda blok zincirinde yaşıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu belirteçler, ortaya çıkan ilk tür güvenlik belirteçleri arasındaydı..

Altın gibi varlıkları tokenize etme kavramı kendi başına pazarda yeni bir şey olmasa da, bu manevraların sonuçları açıktır. Birincisi, tokenleştirme platformları artık sadece altını belirtmekle kalmayıp, altına bağlı jetonu yeni bir biçim olarak kullanmayı da amaçlamaktadır. stabilcoin.

Stablecoinler, USD veya bu senaryoda altın gibi gerçek dünya varlıklarına bağlanmıştır. Bu belirteçler, kullanıcıların kripto para biriminin avantajlarından yararlanmasına izin verir, ancak bugün piyasada bulunan tüm dalgalanmalardan kaçınır..

Serbest Fonlar

Tokenleştirilmiş hedge fonları, dijital menkul kıymetlerin bir başka mükemmel örneğidir. Hedge fonları, portföyünüzü çeşitlendirmenin harika bir yoludur. Geleneksel yüksek riskli yatırım fonları işlem sürelerinde sınırlıdır ve bu varlıkları transfer etmek için kullanılan yöntemler güncelliğini yitirmiştir. Tokenleştirilmiş hedge fonlar, yatırımcılar için sorunsuz bir deneyim yaratır.

Protos Hedge Fund, var olan en iyi kripto para birimlerini içerir. Fon, birincil ihraç sırasında 6,5 ​​milyon dolar sattı. Özellikle, Protos, ABD’de Alternatif Ticaret Sisteminde (ATS) ticaret yapan ilk lisanslı tokenize edilmiş hedge fondu..

Dijital Menkul Kıymetler – Parlak Bir Gelecek

Artık dijital menkul kıymetlerin ne olduğunu anladığınıza göre, neden piyasada benimsenmeye devam ettiklerini anlamak kolaydır. Bu yeni çağ finansal araçları, daha fazla yatırım fırsatı sağlar ve genellikle bu işlemlerle ilişkili iş yükünü ve maliyetleri azaltır. Bu avantajlar ortak yatırım bilgisi haline geldikçe, güvenlik belirteçlerinin daha popüler hale geldiğini görmeyi bekleyebilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map