Bitcoin Ticareti – Ortalama Kişi İçin Basit Bir Kılavuz

Bilgili bir yatırımcı olarak, bugün kullanılan çeşitli Bitcoin ticaret stratejileri ve terminolojisi hakkında sağlam bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Ekonomi her geçen gün dijitalleşmeye bir adım daha yaklaşıyor. Sonuç olarak, günlük Bitcoin, uluslararası finansal sistemin daha kritik bir bileşeni haline gelir..

Daha da önemlisi, Bitcoin ticareti çok sayıda strateji içerebilir. Yaşam tarzınıza en uygun tüccar türünü belirlemek için birkaç önemli faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, genel yatırım hedefiniz nedir? Daha fazla itibari para veya daha fazla kripto veya her ikisini birden kazanmak için ticaret yapmak ister misiniz??

Bitcoin Ticaretine Karşı Yatırım

Unutmayın, Bitcoin ticareti birçok yönden yatırım yapmaktan farklıdır. Öncelikle Bitcoin tüccarları, kriptolarını yatırımcılar gibi uzun süre ellerinde tutmazlar. Çoğu durumda, bir yatırımcı, varlıklarını satma niyeti olmaksızın basitçe Bitcoin biriktirebilir. Bu strateji HODL olarak bilinir (sevgili Yaşam için tutun).

Bitcoin Ticareti - CoinMarketCap ile Analiz

Bitcoin Ticareti – CoinMarketCapBitcoin Ticareti ile Analiz – CoinMarketCap ile Analiz

HODLers, Bitcoin’i “elektronik nakit sistemi” yerine bir değer deposu olarak kullanır. Ek olarak, HODLers, Bitcoin’in oynaklığını kabul eder ve bunun yerine uzun vadeli karlara odaklanır ve bu devrim niteliğindeki para biriminin piyasaya getirdiği değişikliğe odaklanır. Birinin belirli bir miktarda Bitcoin’i HODL etmesi ve diğer varlıklarıyla ticaret yapması yaygındır..

Bitcoin Ticaretine Nasıl Başlanır

Bir Bitcoin tüccarı olarak asıl amacınız düşük fiyattan satın alıp yüksek fiyattan satmaktır. Bu görevi başarmak için, pazar analizi becerilerinizi geliştirmeniz gerekecek. Piyasanın gelecekteki hareketlerini kimse belirleyemez. Bununla birlikte, gelecekteki piyasa hareketleri hakkında eğitimli bir tahminde bulunmanıza yardımcı olabilecek birkaç gösterge vardır..

İki ana pazar analizi türü vardır – Teknik ve Temel. Yatırım yaklaşımınıza bağlı olarak, stratejinize diğerinden daha uygun birini bulabilirsiniz. Teknik analizde sadece Bitcoin’in fiyatına ve hacmine bakarsınız. Bu bilgi, herhangi bir trendin ortaya çıkışını belirlemeniz için yeterlidir..

Teknik analiz, birkaç temel yoldan temel analizden farklıdır. Birincisi, Temel analiz, varlığın değerini etkileyen tüm faktörleri dikkate alır. Temel analistler, Bitcoin’in gerçek değerini belirlemek için geniş bir veri yelpazesini araştırır. Bu strateji, son haberleri, hacmi, cari fiyatı, topluluk gelişmelerini ve ayrıca pazarı etkileyebilecek olası mevzuatın dikkate alınmasını içerebilir..

Bitcoin Ticaret Teknikleri

Her Bitcoin ticaret stili, genel yatırım hedeflerinize uyacak şekilde uygun olabilir. Anlaşılması gereken en önemli şey, bir tür ticaret stratejisine bağlı olmadığınızdır. Aslında, size en uygun olanı belirlemek için tüm bu ticaret tekniklerini uygulamak akıllıca bir fikirdir. İşte bugün kullanılan en yaygın Bitcoin ticaret stratejileri:

Günlük Ticaret


Günlük tüccarlar, piyasadaki en aktif ticaret sınıfı arasındadır. Bu yatırımcılar bir günde birden fazla işlem gerçekleştirirler. Bu işlemler kısa vadeli fiyat tahminlerine dayanmaktadır. Günlük yatırımcıların çoğu, riske maruz kalmalarını azaltmak için geleneksel ve temel piyasa analizlerinin bir kombinasyonunu kullanır. Ek olarak, günlük tüccarların tüm işlemleri günün sonunda kapatması yaygındır.

Scalping

Scalping’i steroidler üzerinde günlük ticaret olarak düşünebilirsiniz. Bu tam zamanlı tüccarlar, gün boyunca mikro fiyat dalgalanmalarına dayalı olarak çok sayıda işlem yaparlar. Şaşırtıcı bir şekilde. Bir scalper günde 100’den fazla işlem yapabilir. Tüm bu faaliyetin amacı, riske maruz kalmayı azaltırken karı artırmaktır. Doğru yapılırsa, scalping Satoshi’leri yavaş yavaş istiflemenin etkili bir yolu olabilir..

Swing Trading

Swing tüccarları piyasaya daha sabırlı bir yaklaşım sergiliyor. Bu tüccarlar, piyasadaki uzun vadeli modelleri izleyecek. Bir model belirledikten sonra, en düşük noktadan girmeye ve en yüksek fiyattan satmaya çalışırlar. Daha da önemlisi, swing yatırımcıları günlük tüccarlardan veya scalpers’tan çok daha az aktiftir. Swing tüccarının birkaç haftada bir işlem yapması yaygındır.

Bitcoin Ticaret Terminolojisi

Eğitimli bir yatırımcı olarak, bugün kullanılan temel Bitcoin ticaret terminolojisine dair sağlam bir anlayışa sahip olmalısınız. Bu terimlerin çoğu kripto pazarına özel değildir. Bu nedenle, diğer varlık sınıflarının alım satım terminolojisi hakkında da bazı değerli bilgiler edineceksiniz..

Ses

Bitcoin işlem hacmi, belirli bir zaman dilimi içinde işlem gören toplam Bitcoin sayısıdır. Bir eğilimin önemini belirlemek için hacimdeki değişimleri kullanabilirsiniz. Hacimdeki keskin değişiklikler, pazar momentumundaki bir değişikliği temsil eder. Önemlisi, daha fazla işlem hacmi, Bitcoin’in fiyatının yükseleceği anlamına gelmez, aynı zamanda tam tersi anlamına da gelebilir. Hacim, hisse senetlerini satan bir grup tüccarın sonucu olabilir..

Pazar (veya Anında) Siparişi

Piyasa emirleri, anında doldurulan emirlerdir. Bu siparişler olası herhangi bir fiyattan yerine getirilir. Temel olarak, bir piyasa emri verdiğinizde, borsanız, siparişinizi fiyat talebinize en yakın olan satıcılarla doldurur. Siparişinizin tek bir alıcı veya satıcı tarafından değil, farklı fiyatlarla birden çok kişi tarafından eşleştirilmesi yaygın bir durumdur..

Bir piyasa emrini kullanmak basittir. Sadece satın almak veya satmak istediğiniz Bitcoin sayısını belirlersiniz ve geri kalanını en sevdiğiniz ticaret platformunun gelişmiş algoritmaları halleder. Siparişinizi doldurmak için yeterli işlem olduğunda piyasa işleminiz tamamlanmış olur. Acele Bitcoin satmanız veya satın almanız gerektiğinde piyasa emirleri harikadır. Ancak, bu stratejiyi kullanarak istediğinizden daha fazla ödeme veya daha azına satış yapabilirsiniz..

Limit Emri 

Limit emri, piyasa emrinden daha spesifiktir. Limit emirleri, belirli bir fiyattan ve yalnızca bu fiyattan alım veya satım yapmanıza izin verir. Bu strateji daha az esnek olduğu için siparişlerinizin yerine getirilemeyeceğini fark edebilirsiniz. Bu meydana geldiğinde, şu anda istediğiniz fiyatı ödemeye istekli yeterli satıcı olmadığı anlamına gelir. Sınırlı siparişler, kesin bir satın alma işlemi yapmak için harikadır. Riski azaltmak için harika bir yöntem değiller çünkü piyasadaki dalgalanma zamanlarında, çantanızı elinizde tutmak istemezsiniz..

Zarar Durdurma Emri

Başarılı bir Bitcoin tüccarı olmak istiyorsanız, kendinizi durdurma emirlerine alıştırmanız gerekir. Stop-loss, adından da anlaşılacağı gibi “kayıpları durdur” anlamına gelir. Kayıpları durdur, bir piyasa emri aracılığıyla varlıklarınızı tasfiye etmek istediğiniz bir fiyatı belirlemenize olanak tanır. Bilgili tüccarlar, kârlarını kilitlediklerinden emin olmak için alım satımları boyunca stop loss’larını ayarlayacaklar..

Bitcoin Ticaret Platformları / Borsaları

Bitcoin ticaret platformları her zamankinden daha popüler. Bu çevrimiçi siteler, alıcıların ve satıcıların bir araya gelip Satoshi’leri güvenli bir şekilde değiştirebilecekleri yerdir. En önemlisi, çoğu ticaret platformu, alıcıları ve satıcıları otomatik olarak eşleştirmek için bir protokol kullanır. Bitcoin ticaret platformlarına katılmak ve gezinmek kolaydır. Bu nedenle, Bitcoin ticareti yapmanın en popüler yoludur.

Komisyoncu

Bitcoin brokerleri borsalar gibi ancak daha kişisel bir seviyede çalışır. Komisyoncular, alıcıların ve satıcıların birbirleriyle doğrudan iletişim kurmasına izin verir. Merkezi olmayan borsaların aksine, Brokerler size Bitcoin’i doğrudan ve daha fazla gizlilik önlemleriyle satacak. Bununla birlikte, tüm bu ek kişiselleştirme ve güvenlik, daha yüksek işlem ücretlerine mal olur.

Coinbase PRO ile Kitap Sipariş Edin

Coinbase PRO ile Kitap Sipariş Edin

Sipariş defteri

Emir Defteri, borsadaki tüm satın alma emirlerinin ve satış emirlerinin tam bir listesidir. Bu gerçek zamanlı veri ölçümü, piyasa faaliyetlerini daha iyi izlemenize olanak tanır. Bir sipariş defterinde, satın alma emirlerine “teklifler” denir ve satış emirlerine “sorar” denir. Çoğu borsa, emir defterini ana ticaret penceresinde tutar.

Balina

Bitcoin balinası, büyük miktarda Bitcoin birikimine sahip kişidir. Bu bireyler piyasada inanılmaz bir etkiye sahip. Bu nedenle, hareketlerini balina yoluyla izlemek akıllıca bir fikirdir. izleme platformlar. Örneğin, bir balinanın 100 BTC’yi soğuk depodan bir borsaya taşıdığı bildirilirse, önümüzdeki günlerde bu holdingleri tasfiye etmeyi planladıklarını varsaymak güvenlidir. Bu tasfiye fiyat dalgalanmalarına neden olacak.

Kullanılacak Bitcoin Borsaları

Bitcoin ticareti, ustalaşması zaman alan bir sanattır. Saygın borsalar bulmak önemlidir. Securities.io, En İyi 5 Kripto Para Birimi Borsasının bir listesini sunar. Bunlarla ilgili yorumları okuyabilirsiniz, ancak bunlar şu sırayla sıralanır:

  1. Binance (Sevk kimliği: EE59L0QP tüm işlem ücretlerinde% 10 geri ödeme için.)
  2. KuCoin
  3. Bittrex
  4. Poloniex (Yönlendirme Kodu: P44N7LQZ tüm işlem ücretlerinde% 10 geri ödeme için.)
  5. Bitfinex
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map