STO’lar – Kitle Fonlaması, ICO’lar ve IEO’lar – Düşünce Liderleri

Kitle fonlaması ve ICO a adım içinde evrim nın-nin Başkent pazarlar

ICO kısaltması “ilk madeni para teklifi” olarak kısaltılır. Ancak uygulama, kitle fonlaması olarak bilinen küçük sermaye finansmanı yönteminden kaynaklanmaktadır..

2009’da Kickstarter adlı bir ABD şirketi kuruldu ve bugün yaratıcı fikirlerin ve ürünlerin finansmanını teşvik etmek ve kolaylaştırmak için başarıyla devam ediyor. Buradaki fikir, yaratıcı bir ekibin geliştirmeyi veya seri üretip destekçilerine sunmayı taahhüt ettiği bazı ürünleri önceden satmaktır. Uygulama başladığında açık bir yasal dayanağı yoktu. Sadece üç yıl sonra, 2012’de ABD yasası, Hızlı Başlangıç ​​Bizim İş Başlangıçları (JOBS) Yasası [mfn] kabul edilerek küçük sermaye finansmanına daha kolay erişimin yeni uygulamasını düzenleyecek şekilde değiştirildihttps://www.sec.gov/spotlight/jobs-act.shtml[/ mfn].

Benzer şekilde, ICO fenomeni, gelişen kripto topluluğundan ortaya çıktı. İlk ICO, 2013 yılında Mastercoin blockchain projesi olarak kabul edildi. Kendisini ilk kripto kitle fonlaması vakası olarak diğerlerinden ayırdı. Fikir, ekibin gelecekte geliştirmeyi taahhüt ettiği bir hizmet olarak bir blok zinciri madeni parasını / belirtecini önceden satmaktı. Projeye faiz satın almak için, bitcoin kripto para biriminde ödeme yapılabiliyordu. Birdenbire yeni bir uygulama doğdu.

Kripto para birimleri için yeni bir kullanım durumu oluşturuldu ve hızla ortaya çıkmaya başladı. 2017’ye kadar, sadece birçok yeni kripto para birimi ortaya çıkmadı, aynı zamanda yüzlerce ICO projesi vardı.,

Hizmetlerini önceden satmak, genellikle, ancak yalnızca blok zinciri tabanlı iş uygulamaları değil. Aslında, uygulamanın temel amacı daha az kısıtlayıcı bir şekilde fon toplamaktı. Bazı faydaları veya temsili olan projeye ilgi olarak bir jeton satmak. Dolayısıyla yeni ifade – fayda belirteci.

Tanım olarak, belirsiz bir fayda jetonuna (tipik olarak Ethereum EIP-20, aynı zamanda ERC-20 uyumlu olarak da bilinir) yatırım yapmanın çok gevşek yasal yükümlülükleri vardı, yalnızca veren kuruluş tarafından taahhüt edilenler. Yatırım bir öz sermaye alımı değil, bir kredi değil, daha çok gönüllü bir katkı. Cazibe, yeni basılan jetonun neredeyse anında likiditesiydi. İlk teklifin ardından, köpüren bir ikincil piyasa gelişti ve tüm katılımcılara kolay giriş ve çıkış olanağı sağladı. Bir jeton satmak, uzun deniz yolculuğu girişimlerinin keşif çağından farklı olmayan, henüz var olmayan bir hizmet vaadini satmaktı..

Benzer şekilde, 17. yüzyılın başında, hisse senetlerine yapılan yatırımın iade edilmesine gerek olmadığı, ancak bir borsada alınıp satılabildiği ilk kalıcı anonim form getirildi. [mfn]https://en.wikipedia.org/wiki/East_India_Company[/ mfn]

Kripto yatırım uygulaması, 2017’de doruğa çıkan bir ICO projeleri dalgasına dönüştü. Böylece birçok girişim ve çoğunlukla beyaz kağıt fikirleri finanse edildi. Çoğu gerçek projelerdi. Bazıları çürük elmalardı. Ancak ICO’nun en çekici yönü yatırımların getirileriydi. Bir kaynağa göre, 2017 yılında hem kazananlara hem de kaybedenlere yatırım yapmış olsanız bile yatırım getirisi 10 katın üzerinde çıktı. Kurumsal sektörden gelen yoğun ilgi ile tüm sektör yukarı doğru dik bir baskı altındaydı. Normal ticaret ortamında bu tür getiri emsalsizdir. Servetler yapıldı ve kaybedildi.

ICO yutturmaca ortaya çıktıkça 2017-2018 yılı tarihe geçti. Aynı anda meydana gelen birkaç büyük olayla sonuçlandı. Birincisi, Bitcoin blok zinciri çatallaması ve ardından çoğu kripto para birimi değerinin burun dalışı oldu. Genel fiyat düşüşüne denk gelen ve katkıda bulunan başka önemli olaylar da vardı..

Zirveden dip noktasına kripto varlığının piyasa değeri zaman zaman aniden oldu ve daha sonra kademeli olarak 800 milyar USD’den 100 milyar USD’nin biraz üzerine düştü. Sözde kripto kışı başladı. Acı tatlı kitlesel ilgi azaldı ve kripto paranın ortaya çıkardığı her şeyden hemen uzaklaştı. Aşağıdaki tabloya bakın. [mfn]https://coinmarketcap.com/charts/[/ mfn]

STO'lar ve Kitle Fonlaması, ICO'lar ve amp; IEO'lar - Düşünce Liderleri

IEO ilk değiş tokuş teklif

Slack ve Spotify borsa listelemesinde olduğu gibi, doğrudan token borsalarında listelenmiş bazı ICO’lar var. Bu şekilde projeler, diğer, genellikle etkisiz pazarlama kanalları aracılığıyla teklifin aktif tanıtımı olmadan, projelerini doğrudan sergilemek için token ticaret merkezi müşteri tabanından yararlanabilir. Bu, birçok token ticaret tesisinin, token veren start-up’lar adına yardımcı program token IEO’ları düzenlemeye başlamasına neden oldu..

Katkıda bulunanlar için, değişim listesi, güvenilirlik, güvenlik ve soruşturma katar ve saygın bir değişim olduğunu bilir. Binance bilinmeyen bir projeyi listelemeden önce belirli bir durum tespiti yapmış olacaktır. Aslında, yardımcı program belirteçleri için IEO, topluluğun güvenini kazanmanın ucuz olmasa da güvenli bir yolu olduğunu kanıtlayabilir. Ancak, ilk listelemelerin daha uzun bir süre boyunca devam edip etmediği ve listeleme gereksinimleri ile ilgili olarak hangi düzenleyici gerekliliklerin dayatılabileceği henüz belli değil. Bu aynı zamanda yapım aşamasında bir tarih parçasıdır.

Bu 5 bölümlük bir dizinin 3. kısmı.

1. bölüm için buraya tıklayın

2. Bölüm için Buraya Tıklayın

4. Bölüm için Buraya Tıklayın

5. Bölüm için Buraya Tıklayın

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map