Servet Yönetimini Yeniden Keşfetmek: Teknoloji Yatırımları Yönetme Şeklimizi Nasıl Şekillendiriyor?

Geleneksel olarak servet yönetimi, yüksek net değerli ve ultra net değer kategorisindeki müşterilere finansal ve yatırım tavsiyeleri sağlayan insan temelli profesyonel bir hizmet olmuştur. Beri servet yönetimi endüstrisi müşterilere uygulanan tek bir set ücreti nedeniyle kazançlı hale getirilir; Yenilikçi teknolojinin uygulanmasına rağmen, yatırım tavsiyesi büyük ölçüde zenginler için hala mevcut ve diğerlerine kapalı. Bununla birlikte, varlıklı kişilerin kullanabileceği varlıklar, varlıklı olmayan müşteriler için de daha erişilebilir hale geliyor..

Servet yönetimi teknolojiyle buluşuyor 

Tüm finansal hizmetler endüstrisi, sırayla dünyayı şekillendiren teknolojik devrimle sarsıldı.. 2020’de servet yönetimi bu eğilimin bir istisnası değildir. Fintech, portföyleri optimize etmek, riskleri azaltmak ve yatırım fırsatlarını değerlendirmek için Büyük Veri, Yapay Zeka ve makine öğrenimini bir araya getirerek yatırım yönetimi ortamını yeniden keşfetti..

Fintech şirketleri yeni nesil yatırımcıların ihtiyaçlarına uyumlu ve özenli hale geldi. Y kuşağı, bir bütün olarak, yaşamlarının tüm yönleriyle ilgili bilgilere kolay, kesin ve esnek erişim talep ediyor. Zengin Y kuşağının paralarını yönetmek için teknolojiyi kullanarak giderek daha rahat hale geldiği görülmüştür. Mobil uygulamalar, Robo-danışmanlar ve yapay zeka araçları, geleneksel finansal yönetim yöntemlerinden daha fazla kontrol sağlar.

Hareket halinde teknoloji: Yatırımları zeka ile yönetmek 

Fintech’in ortaya çıkışı, finansal hizmetlerin sunumunda devrim yarattı, geliştirdi ve otomatikleştirdi. Küresel finansal teknolojiye yatırımlar işletmeler son on yılda 100 milyar doları aştı.

Servet Yönetimini Yeniden Keşfetmek: Teknoloji Yatırımları Yönetme Şeklimizi Nasıl Şekillendiriyor?

Robo danışmanları 

Yapay zekanın yaygınlaşması, finansal danışmanların müşterileriyle etkileşim biçimini değiştirdi. Sektör uzun zamandan beri mali müşavir modelinin bozulmasını bekliyor. 80’ler ve 90’lar yerini çevrimiçi ticarete bıraktı ve 21. yüzyıl bize Robo danışmanlarını getirdi – yani, çok az insan girdisi ile artırılmış, algoritmaya dayalı finansal planlama hizmetleri sağlayan, bilgisayar tarafından oluşturulan yatırım platformu. 2020 itibariyle Robo-yatırımcılar tarafından yönetilen küresel varlıklar yaklaşık 1,1 trilyon dolardı ve yıllık% 25,6 oranında büyümesi bekleniyor (Statista).

Tipik olarak, bir Robo-danışman, bireylerden finansal verileri bir tür anket yoluyla toplar ve bu bilgileri tavsiye sunmak ve müşteri varlıklarına otomatik olarak yatırım yapmak için kullanır. Bu otomatikleştirilmiş hizmetlerin en iyileri kolay hesap kurulumları, hedef planlama, portföy yönetimi, güvenlik özellikleri ve elbette düşük ücretler sunar.

Varlık yönetimi uygulamaları 

Mobil portföy yönetimi uygulamaları, işyeri emekliliklerinden ISA’lara ve kişisel sermayeye kadar yatırımlarınızı yönetmek için bilgi ve gerekli araçları sağlayabilir. Pek çok uygulama mevcut hesaplarınızla senkronize edilebilir – tamamen ücretsiz.

ARQ, örneğin, yatırımları bağlamak ve kullanıcılara portföylerinin nasıl performans gösterdiğine dair eyleme geçirilebilir içgörüler sağlamak için veri oluşturmak için AI kullanır. Gerçekte neyin iyi bir yıllık performans olarak kabul edildiğine ve kullanıcılarının ödediği ücretlerin çok yüksek olup olmadığına ilişkin puanlar vererek şeffaflık sağlamaya kararlıdırlar. Tarafsız analitik, yatırımların değerini diğerlerine göre göstermek için bir dizi ölçüm gösterir..

Servet Yönetimini Yeniden Keşfetmek: Teknoloji Yatırımları Yönetme Şeklimizi Nasıl Şekillendiriyor?


2017’de kurulan Wealthsimple, bir kullanıcının “risk profiline” (muhafazakar, dengeli veya büyüme) bağlı olarak belirsiz olmayan üç aşamalı bir yatırım stratejisi sunar. Arkasındaki öncül Servet basit paranızı tüm borsaya yatırmaktır; tek bir şirketin hisselerinin aksine, uzun vadeli pratik bir yatırım stratejisi başlatmak için.

Wealthsimple hesabınızı uygulamada kurmak basittir. Formu doldurun, riskinizi seçin ve yatırmak istediğiniz tutarı ekleyin. Algoritma verilerinizi işler ve size, hisse senetlerinin gerçek zamanlı olarak nasıl performans gösterdiğini gösteren bir portföy ve kişiselleştirilmiş kontrol paneli sunulur..

Daha görsel yatırımcılar için, Kişisel Sermaye varlık sınıfına veya yatırım hesabına göre grafikler görüntüleyerek bütçenizi ve yatırımlarınızı izlemenizi sağlayan ve portföyünüzü okumayı, izlemeyi ve yönetmeyi kolaylaştıran bir uygulamadır. Arayüz inanılmaz derecede sezgiseldir ve görseller dizüstü bilgisayar, tablet, masaüstü ve mobil cihazlarda tepkiseldir.

Servet Yönetimini Yeniden Keşfetmek: Teknoloji Yatırımları Yönetme Şeklimizi Nasıl Şekillendiriyor?

Diğer uygulamaların bütçeleme işlevleri hakkında söylenecek daha çok şey olsa da, Kişisel Sermaye öncelikle bir finansal toplayıcı – tüm hesaplarınızı tek bir platformda bir araya getirmek. Araç, risk toleransınızı, hedeflerinizi ve zaman diliminizi belirleyerek başlar ve çeşitlendirme için birden fazla varlık sınıfına yatırım yaparak bir portföy oluşturur. % 0,89 gibi yüksek ücretlerin Kişisel Sermayelerin insana yakın yatırım yönetimi hizmeti ile dengelendiği söylenmelidir..

Varlık yönetimi firmaları teknolojiyi benimsiyor 

Finansal teknoloji araçlarını aktif olarak benimseyen – yatırımcıların giderek karmaşıklaşan finansal altyapıda gezinmelerine yardımcı olmak için insan girdilerini korurken – varlık yönetimi şirketlerinin büyüme olasılıklarının daha yüksek olduğu bulunmuştur..

Varlık yöneticilerinin% 45’i, yapay zeka kullanan teknoloji ve veri analizinden elde edilen finansal bilgilerin, müşterilere verdikleri tavsiyeleri iyileştirmelerine yardımcı olduğunu söyledi (PwC). % 36’sı, müşterilerinin yatırımlarını AI ile net bir şekilde görebileceklerini kabul etti.

B2B platformu Cred, finansal kurumların müşterileri edinme ve yatırım danışmanlığı yapma yöntemlerini değiştirmek için yapay zekayı benimsiyor. Barclay merkezli şirket, finans kurumlarının dönüşüm oranlarını, katılımı ve Yönetim Altındaki Varlıkları artırmasına yardımcı olur. Cred’in veri platformunu kullanan varlık yönetimi firmaları, ilişkiler kurmak ve doğru zamanda doğru finansal ürünleri sunmak için müşteri verilerini kullanmalarına yardımcı olarak firma ve bireysel müşteriler için verimliliği artırır..

AdviceRobo, tahmine dayalı risk hizmetleri sağlayarak varlık yöneticilerine yardımcı olmak için geliştirilmiş bir yazılımdır. davranışsal veriler oluşturmak için AI kullanma.

Servet Yönetimini Yeniden Keşfetmek: Teknoloji Yatırımları Yönetme Şeklimizi Nasıl Şekillendiriyor?

Çevrimiçi görüşmeler yoluyla insanların finansal tutumlarını, motivasyonlarını ve davranışlarını ölçen psikografik kredi puanları sağlayarak finans kurumlarına yardımcı olurlar. Ayrıntılı raporlar, servet yöneticilerine müşterilerinin mali durumu hakkında daha derin bir fikir vererek müşterilerinin portföylerini optimize etmelerine olanak tanır.

Büyük Veri birikimi, servet yöneticilerinin kullanabileceği müşteri bilgi havuzunun sürekli arttığı anlamına gelir – yani tavsiyeleri optimize etmek için her zaman yer vardır..

Morgan Stanley Çevrimiçi Müşteri hesaplarına, hem danışmanlar hem de müşteriler tarafından görüntülenebilen birden fazla finansal planlama yazılımına sorunsuz bir şekilde beslenebilen CRM aracılığıyla erişilmesine olanak tanır.

Teknoloji, “ne olurdu” senaryolarının değerlendirilmesini sıcak bir şekilde memnuniyetle karşıladı. Yüksek net değere sahip bireyler, harcamaların doğrudan etkisini veya fizibilitesini görmek için Morgan Stanley Online’ı danışmadan kolayca kullanabilir. Bir kullanıcının harcama ve yatırım kararları danışmanlarıyla bağlantılıdır – bir müşteri bir soruşturma yaptığında kim uyarı alır?.

10 varlık yönetimi yöneticisinden 8’i teknolojiyi pazar payı kazanmada önemli bir faktör olarak görüyor (Deloitte). Yatırım yönetiminin geleceği büyük ölçüde teknolojinin gelişimine bağlıdır. Fintech’teki yenilikler, danışmanları sıradan görevlerden kurtardı, böylece bireysel müşterilere göre belirli içgörüler sağlamak için daha fazla zaman harcayabilirler..

Teknolojinin, müşteriler ve danışmanlar arasındaki iletişim süreçlerinde, yatırımcıların portföylerini yönetme ve izleme yöntemlerinin yanı sıra verilerin hem toplanma hem de kullanılma biçimlerinde açıkça oynayacağı bir rol vardır. Yatırımları yönetme şeklimizi şekillendirmeye devam eden.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map