Trezor Model One İncelemesi – Güvenli Bitcoin (Kripto) Donanım Cüzdanı

Trezor, bitcoin donanım cüzdanları söz konusu olduğunda dünyanın en güvenilir şirketlerinden biridir. En popüler ürünleri Trezor Model Bir Bu, son teknoloji ürünü güvenliğe sahip uygun fiyatlı bir donanım cüzdanıdır. (Bütçe dikkate alınmazsa, Trezor Model T Trezor One’ın yükseltilmiş ve premium versiyonu.)

Trezor One, iyi tasarlanmış bir üst düzey donanım cüzdanıdır ve zahmetsizce çalışır. Bu incelemede tasarımı, işlevselliği ve en önemlisi güvenliği analiz edeceğiz..

Trezor Model One nedir?

Trezor One, şu anda Trezor tarafından sunulan en popüler ve uygun fiyatlı donanım kripto para cüzdanıdır. Donanım cüzdanı, öncelikle paranızı kripto para biriminizi çalmaya çalışan kötü oyunculardan korumak için tasarlanmıştır..

Birden fazla güvenlik özelliğine sahiptir, ancak en önemlisi, cihazınız kötü amaçlı yazılım bulaşmış bir bilgisayara bağlı olsa bile paranın tehlikeye atılmamasını sağlamak için özel anahtarlarınızı izole bir ortamda saklamasıdır..

Bunun da ötesinde Trezor Password Manager, çevrimiçi kimlik bilgilerinin yönetilmesine yardımcı olur ve Trezor’u bir güvenlik belirteci olarak kullanmak, çevrimiçi hesaplarınızı U2F ile korumanıza olanak tanır..

Bu cihaz, kripto para birimi olan herkes için güvenliği erişilebilir tutmak için uygun fiyatlı bir seçenektir..

Trezor Model One, 1000’den fazla kripto para birimini destekler, buna Bitcoin gibi büyük jetonlar dahildir, Binance, Dash, Ethereum, EOS, Litecoin, Monero, Ripple ve çok daha fazlası.

Trezor Model Bir: İlk İzlenim

Trezor One basit bir pakette gelir. Kutu, plastik folyo ile sarılır ve kurcalanma belirtisi olmamasını sağlamak için kurcalanmayı belli eden hologramlarla korunur. Hologram hasarlı görünüyorsa, cihaz kolayca üreticiye iade edilebilir.. 

Kutuda cihazın kendisi, bir USB kablosu, bir kordon, bir başlangıç ​​kılavuzu, bir kurtarma tohum kartı ve dört çıkartma bulunur.

Bu cihazın avantajı ne kadar hafif ve basit olmasıdır. (Daha güzel anestezikler istiyorsanız Trezor Model T Trezor One’ın yükseltilmiş ve premium versiyonu olan daha iyi bir seçenek olabilir.) Cihaz hafif ancak oldukça dayanıklı plastikten yapılmıştır. Küçük bir ekranı, iki düğmesi ve bir USB bağlantı noktası vardır. 

Trezor Model One İncelemesi - Güvenli Bitcoin (Kripto) Donanım Cüzdanı

Trezor Model One’ı Çalıştırmak

Yeni başlayan biriyseniz ve teknik bilginiz yoksa endişelenmenize gerek yoktur. Pakette verilen talimatlar basittir ve Trezor model One’ı nasıl kurabileceğiniz konusunda size yol gösterir..

Her zaman hatırlamanız gereken şey, kurtarma tohumunu yazmak ve güvenli bir yerde saklamaktır. Onu kaydettiğiniz her yerde, kurtarma çekirdeğinin iki yedeğini kaydetmeyi seçmenizi tavsiye ederim. Kişisel olarak hem elektronik hem de kağıt olarak yedeklemeyi seçiyorum. Kurtarma tohumunun farkında olmayanlar için, cihazın hasar gördüğü veya kaybolduğu senaryoda fonlarınıza erişmek için ihtiyacınız olan şeydir..

Bunun diğer önemli yönü, cihazda her zaman bir PIN ve parola kullanmanız gerektiğidir..

Cihazı kullanmak, ilk tahmin edilenden daha basittir. Paranın yanlış alıcıya gönderilmediğinden veya cüzdan ayrıntılarını yanlış girmediğinizden emin olmak için her giden işlemi veya adres oluşturmayı onaylamanızı gerektirir. Bu aynı zamanda bilgisayarınızın güvenliğinin ihlal edilmesi durumunda bir güvenlik özelliğidir, paranın hedeflenen alıcıya gönderilmesini sağlayabilirsiniz..

Trezor Model One: Güvenlik Özellikleri

Trezor, tüm iş modeli buna dayandığından güvenliği çok ciddiye alıyor ve bu fiyat noktasında bu tür bir güvenlik elde edebilmeniz şok edici. Hem donanım hem de donanım yazılımı tamamen açık kaynaklıdır ve GitHub’da mevcuttur. Bunun nedeni, güvenlik uzmanlarının cihazın güvenliğini denetlemesini ve doğrulamasını sağlamasıdır..

Diğer bir güvenlik unsuru da, aygıtın kurulum işlemi sırasında yüklenen önceden yüklenmiş ürün yazılımı ile gelmemesidir. PIN korumalıdır ve cihazınızı etiketlemenize ve size özel olması için ana ekranı özelleştirmenize olanak tanır.

Daha önce belirtildiği gibi, her şey cihazda onay gerektirir ve buna cüzdan adresi doğrulaması ve para gönderimi dahildir. Özel anahtarlar tamamlanmış izole bir ortamda saklanır, bu da özel anahtarların tehlikeye atılma olasılığını azaltır. Paranoyak olmanız durumunda, cihaz klavyeden giriş gerektirmediğinden, kötü niyetli bilgisayar korsanlarından çok daha güvenli hale getirir..

Özet

Trezor Model Bir daha yüksek fiyatlar için savurganlık yapmak zorunda kalmadan kripto para dünyasına atlamanın harika bir yoludur Trezor Model T.  Bu cihazın arkasındaki güvenlik ve basitlik, onu kripto para birimi topluluğunun üyeleri için popüler bir favori haline getiriyor. 

Trezor Model One’ı Sipariş Etmek İçin Buraya Tıklayın

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map