Ledger Nano S Review – Yeni Başlayanlar İçin Güvenli Bir Donanım Cüzdanı

Ledger, Bitcoin donanım cüzdanları söz konusu olduğunda kusursuz bir üne sahiptir. İki ürünü var ve Ledger Nano S pahalı bir donanım cüzdanına çok fazla harcama yapmamayı düşünen acemi kripto para birimi yatırımcısı için mükemmel olan ikisinden daha uygun fiyatlı. Kalite, işlevsellik ve güvenlik söz konusu olduğunda bu, aşağıdakilerle karşılaştırılabilir: Trezor’un Birinci Modeli ama daha kaygan bir tasarıma sahip.

Bu incelemede tasarımı, işlevselliği ve en önemlisi güvenliği analiz edeceğiz..

Ledger Nano S nedir?

Ledger Nano S, 2016 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri bu cihazlardan 1,5 milyondan fazla sattı. Bu cihaz son derece kompakttır ve cebinize kolayca sığabilir, bu da onu seyahat için mükemmel kılar.

İlk fark edeceğiniz şey, cihazda “vires in numeris” yazan bir yazıya sahip olmasıdır, bu Latince “sayıdaki güç” anlamına gelir. Bu, cihazda bulunan kriptografik güvenlik ile ilgilidir..

Birden fazla güvenlik özelliğine sahiptir ve kullanımı sezgiseldir.

Bu cihaz, kripto para birimi olan herkes için güvenliği erişilebilir tutmak için uygun fiyatlı bir seçenektir..

Ledger Nano S, 1000’den fazla kripto para birimini destekler, buna Bitcoin, Bitcoin Cash gibi büyük tokenler dahildir., Binance, Dash, Ethereum, EOS, Litecoin, Monero, Ripple ve çok daha fazlası.

Ledger Nano S: İlk İzlenim

Nano S basit bir pakette gelir ve kutuda cihazın kendisi, 1 mikro USB kablosu, boynun etrafına cihaz takmak için kordon, bir anahtarlık ve anahtarlık ve başlangıç ​​ifadesini yazmak için bir kurtarma sayfası bulunur.

Ledger Nano S Review - Yeni Başlayanlar İçin Güvenli Bir Donanım Cüzdanı

Bu cihazın avantajı, çoğu insanın basit bir USB çubuğu olduğunu varsayacağı bir mesafeden nasıl öne çıkmamasıdır..

Ledger Nano S’nin çalıştırılması

Yeni başlayan biriyseniz ve teknik bilginiz yoksa endişelenmenize gerek yoktur. Pakette sağlanan talimatlar basittir ve Ledger Nano S’yi nasıl kurabileceğiniz konusunda size rehberlik eder..

Her zaman hatırlamanız gereken şey, kurtarma tohumlarını sağlanan kurtarma sayfasına yazmak ve güvenli bir yerde saklamaktır. Onu nereye kaydederseniz kaydedin, kurtarma çekirdeğinin iki yedeğini kaydetmeyi seçmenizi tavsiye ederim. Kişisel olarak hem elektronik hem de kağıt olarak yedeklemeyi seçiyorum. Bu, kurtarma sayfasını taramanız ve bilgisayarınızda gizli bir klasöre kaydetmeniz gerektiği ve onu bitcoin, Ledger veya kripto para birimi ile ilişkili hiçbir şeyle adlandırmadığınızdan emin olmanız gerektiği anlamına gelir. Farkında olmayanlar için kurtarma tohumu, cihazın hasar gördüğü veya kaybolduğu senaryoda fonlarınıza erişmek için ihtiyacınız olan şeydir..

Yine, tüm süreç basittir, Nano S’yi bilgisayarınıza bağlarsınız, Ledger web sitesine erişirsiniz ve ardından Ledger Live’ı yüklersiniz. Oradan “Yeni bir Defter cihazını başlat” ı tıklarsınız ve yola koyulur.

Ledger Nano S: Güvenlik Özellikleri

Ledger, güvenliği ciddiye alır. CC EAL5 + Güvenliği sunarlar. Bu ne anlama geliyor:

CC: Bilgi Teknolojisi Güvenlik Değerlendirmesi için ortak kriterleri ifade eder. Bu, bilgisayar güvenlik sertifikasyonu için uluslararası bir standarda (ISO / IEC 15408) dayanmaktadır. Belirli bir ürün söz konusu olduğunda, ortak kriterlerin temel standartlarını karşılaması gerekir.

EAL: Değerlendirme Güvence Düzeyi, bir Ortak Kriterler güvenlik değerlendirmesinden sonra bir BT ürününe veya sistemine atanan bir kategori sıralamasıdır. Beş EAL seviyesi şunlardır:

  • EAL1 – işlevsel olarak test edildi
  • EAL2 – yapısal olarak test edildi
  • EAL3 – metodik olarak test edildi ve kontrol edildi
  • EAL4 – metodik olarak tasarlanmış, test edilmiş ve gözden geçirilmiştir
  • EAL5 – yarı resmi olarak tasarlanmış ve test edilmiştir

Ledger, Nano S de dahil olmak üzere tüm donanım cüzdanlarının piyasada Fransız siber güvenlik ajansı ANSSI tarafından onaylanmış tam sertifikalı olmasını sağlar..

Diğer bir güvenlik unsuru da, aygıtın kurulum işlemi sırasında yüklenmiş olan önceden yüklenmiş yazılımla gelmemesidir. PIN korumalıdır ve cihazınızı etiketlemenize ve size özel olması için ana ekranı özelleştirmenize olanak tanır. Kayıt işlemi sırasında Ledger Live yazılımını kuracaksınız.

Özet

Ledger Nano S daha yüksek fiyatlar için savurganlık yapmak zorunda kalmadan kripto para dünyasına atlamanın harika bir yoludur Ledger Nano X hatta rakip bile Trezor Model T.  Bu cihazın güvenliği ve basit bir USB belleğe benzemesi, bu cihazı kripto para birimi topluluğunun üyeleri için popüler bir favori haline getiriyor. Yine de, sofistike kripto para birimi yatırımcılarının, Ledger Nano X bu premium üründe sunulan ek özellikler nedeniyle.

Ledger Nano S’yi sipariş etmek için buraya tıklayın

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map