2021’de Kripto Paranızı Güvende Tutacak En İyi Donanım Cüzdanları

Donanım cüzdanlarını kullanarak kripto para biriminizi nasıl güvende tutacağınızı öğrenmek, deneyimli bir kripto para birimi yatırımcısı olmanın ilk adımıdır. Blok zinciri projelerine yatırım yapmak eğlenceli ve karlı, ancak yalnızca doğru yapıldığında. Kritik olarak, kripto para birimleri ile diğer yatırımlar arasında anlamanıza fayda sağlayacak bazı doğal farklılıklar vardır. Öncelikle, kripto paranızı güvende tutmaktan yalnızca siz sorumlusunuz.

Kripto Paranızı Güvende Tutmak

Bir yatırımcının 2021’de kripto para birimlerini hırsızlığa karşı güvence altına almak için izleyebileceği birçok farklı strateji vardır. Mevcut en iyi seçeneklerden biri donanım cüzdanı kullanmaktır. Donanım cüzdanları, tasarımları nedeniyle çevrimiçi saldırı riskini azaltır. Bu cihazlar, kripto para birimlerinizin “soğuk depolama” adı verilen bir ortamda çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu görevi gerçekleştirmek için çoğu cihaz, paralarınızı çevrimdışı tutmak için bir hava boşluğu kullanır..

Tüm Donanım Cüzdanı Seçenekleri Güvenli Değil

Donanım cüzdanlarının mobil veya masaüstü emsallerinden çok daha güvenli olduğu doğru olsa da, insan hatasına ve akıllı dolandırıcılara karşı hala hassastırlar. Son zamanlarda, sahte ve değiştirilmiş donanım cüzdanları pazarda ortaya çıkmaya başladı. Bu sahte cihazlar, varlıklarınızın güvende olduğuna inanmanız için sizi kandırır. Bu ve diğer risklerden kaçınmak için, yalnızca en saygın cüzdan üreticilerine bağlı kalmanız önerilir..

Bugün birçok farklı donanım cüzdanı seçeneği mevcuttur. Daha da önemlisi, tüm cüzdanlar kalite, güvenlik ve fiyat açısından aynı değildir. Yanlış cüzdanı seçmek size büyük zamana mal olabilir. Neyse ki tahmin etmenize gerek yok. İşte 2021’de dikkate alınması gereken en iyi donanım cüzdanları.

Ledger Nano X – En İyi Donanım Cüzdanı

Defter cüzdanlar piyasadaki en iyi seçeneklerden biri olarak kabul edilmektedir. Şirket 2014 yılında kurulmuştur ve San Francisco, Paris’te ofisleri bulunmaktadır. Şu anda Ledger, çeşitli ofislerinde 130’dan fazla çalışanı istihdam etmektedir..

Ledger Nano X, kullanışlı tasarımı ve çok yönlü işlevselliği nedeniyle listenin başında yer alıyor. Bu cihaz, hareket halindeki yatırımcılar için mükemmeldir. Ek olarak, birim çok çeşitli madeni para ve jetonları destekler. Ayrıca, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için birden fazla Dapp ile birlikte çalışır..

Ledger Nano S

Ledger Nano S

Ledger Nano X tam olarak ne yaptığınızı görmenizi kolaylaştıran parlak bir etkileşimli OLED HD ekran içerir. Bu cüzdanı Bluetooth üzerinden Canlı mobil uygulamasıyla yönetebilirsiniz ve kullanıcılar, kurtarma sayfasını kullanarak kaybedilen parayı geri yükleyebilir. Ledger Nano X, gelişmiş güvenlik özellikleri ve şık tasarımı nedeniyle listenin başında yer alıyor. Cüzdanın tek dezavantajı yüksek fiyat etiketi.

Ledger Nano X İncelememizi okuyun veya Ledger Nano X satın alın.

Ledger Nano S

Ledger Nano S şirketin amiral gemisi donanım cüzdanının daha uygun fiyatlı bir sürümüdür. Nano S hala etkileyici bir cihaz. Büyük kardeşi gibi, Nano S de çok çeşitli madeni para ve jetonları destekliyor. Kullanıcılar, MyEtherWallet aracılığıyla cüzdanı yönetirken herhangi bir ERC-20 uyumlu belirteci saklayabilir.

Bu cihazlar, yüzlerce merkezi olmayan uygulamayla uyumludur ve onları birlikte çalışabilirlikle ilgilenen herkes için ideal seçim haline getirir. Tüm Ledger cihazları Hiyerarşik Deterministik cüzdanlardır, yani birimin sahibinin madeni parayı temsil eden hesaba tam erişimi vardır..

Nano S çok taşınabilir. Cihaz toplamda sadece 34g ağırlığındadır. Hafif tasarımına rağmen cihaz nispeten dayanıklıdır. Dayanıklılığı, fırçalanmış paslanmaz çelik kasasından gelir. Bu kasa, cüzdana plastik seçeneklerle karşılaştırıldığında kaliteli bir his ve görünüm kazandırır..

Ledger Nano S İncelememizi Okuyun veya Ledger Nano S satın alın

Trezor Model T

Trezor Model T, sektördeki bir başka birinci sınıf cüzdan. Trezor Model T, kullanıcılara tüm dijital varlıkları için evrensel bir kasa sağlar. Ledger’in cihazlarının aksine, Trezor tam bir açık kaynak koduna sahiptir. Açık kaynak kodlar, özel kodlamadan daha dayanıklıdır çünkü hem hakem tarafından incelenir hem de güvenlik araştırmacıları tarafından denetlenir.

Özellikle, Trezor cüzdan serisi SatoshiLabs’ın yaratılmasıdır. Özellikle, Çek merkezli bu firma, Bitcoin donanım cüzdanı yayınlayan ilk şirketti. Bu nedenle Trezor, sektörde değerli deneyime sahiptir. Bu deneyim Trezor Model T’nin özellik setinde belirgindir.

Model T, 1000’den fazla madeni parayı destekler. Ek olarak, sistem Bitcoin’in tüm özel anahtarlarını çevrimdışı olarak farklı bir yonga setinde saklar. Cihaz son derece hafiftir, 22 gram ağırlığındadır ve kasa dayanıklı metalden yapılmıştır. Model T kullanıcıları, tam kurtarma yeteneklerinin ve mükemmel bir arayüzün keyfini çıkarır. Özellikle, kullanıcılar tüm işlem onaylarıyla birlikte dört basamaklı bir pin kodu girmelidir..

Trezor Model T İncelememizi okuyun veya Trezor Model T Satın Alın

Trezor Model Bir

Trezor Model Bir Trezor Model T’nin daha uygun fiyatlı bir versiyonudur. Bu, daha pahalı muadilinin çan ve ıslıklarının çoğunu içermeyen basitleştirilmiş bir versiyondur. Daha yüksek fiyatlar için savurganlık yapmak zorunda kalmadan kripto para dünyasına atlamanın harika bir yolu Trezor Model T.  Bu cihazın arkasındaki güvenlik ve basitlik, onu kripto para birimi topluluğunun üyeleri için popüler bir favori haline getiriyor.

Trezor Model One İncelememizi Okuyun veya Trezor Model T satın alın

KeepKey

KeepKey piyasadaki bir başka şık alternatiftir. Bu zarif tasarımlı cüzdan 2015 yılında piyasaya sürüldü. Özellikle cüzdan, piyasadaki en popüler ticaret platformlarından biri olan ShapeShift tarafından satın alındı. Bu entegrasyon, KeepKey cüzdan kullanıcılarının kripto para birimlerini doğrudan cihazlarından güvenle alıp satmalarına izin verdi..

KeepKey cüzdanı Windows, Linux ve Mac işletim sistemleriyle uyumludur. Ünite, gönderilen ve alınan her dijital varlığa netlik sağlayan büyük bir dijital ekrana sahiptir. Ekran, işlem izlemeyi çocuk oyuncağı haline getirir. Hepsinden iyisi, tüm göndermelerin cihazdaki fiziksel bir düğmeye basılarak onaylanması gerekir.

KeepKey kullanıcılar ayrıca yetkisiz kullanıma karşı ek PIN korumasından yararlanır. Özellikle, cihaz ek parola korumalarını entegre eder. Kullanıcıların kullanabileceği özelleştirilebilir işlem hızları da vardır. Etkileyici bir şekilde KeepKey, tek bir cihazda sınırsız cüzdan adresi oluşturmanıza ve izlemenize olanak tanır. KeepKey, 100 $ ‘dan biraz daha uygun fiyatlıdır. Bu şekilde KeepKey, pazardaki yerleşik rakipleri üzerinde yavaş yavaş zemin kazanıyor.

KeepKey Satın Almak İçin Buraya Tıklayın.

2021 için En İyi Donanım Cüzdanı Seçenekleri

Kripto sektörü, son on bir yılda önemli ölçüde büyüdü. Tüm bu büyümeye rağmen, kripto para biriminizi güvende tutmak ana öncelik olmaya devam ediyor. Ek olarak, bu görevi gerçekleştirmek için kullanılan süreçlerde ve stratejilerde pek bir değişiklik olmadı. Donanım cüzdanları, kripto para biriminizi piyasadaki bilgisayar korsanlarının ve diğer dolandırıcıların elinden uzak tutmanın en iyi yolu olmaya devam ediyor. Bu incelemede listelenen saygın donanım cüzdanlarına sadık kalın ve satoshis yığınınızı sanal tavana kadar izleyeceğinizden emin olun..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map