Yeni Varlık Sınıfına Erişimi Demokratikleştirmek İçin Dünyanın İlk Takas Edilebilir Karbon Jetonu Başlatıldı

Evrensel Protokol İttifakı (UPA), önde gelen blockchain şirketlerinden oluşan bir koalisyon, Bittrex Global, Ledger, Certik, Infinigold ve Uphold, bugün yatırım olarak satın alınabilen ve elde tutulabilen veya bir bireyin karbon ayak izini dengelemek için yakılabilen halka açık bir blok zincirinde dünyanın ilk ticareti yapılabilir karbon jetonu olan Universal Carbon’u (UPCO2) piyasaya sürdü..

Dünya Bankası’na göre 2020’de karbon kredilerine olan talebin 4’e 1 kat daha fazla olmasıyla, UPCO2 Token, karbon için küresel bir takas fiyatının oluşturulmasına yol açabilecek önemli bir yeni varlık sınıfını demokratikleştirmeye hazırlanıyor ( petrol ve altın gibi emtialar için bugün olduğu gibi) ve çevre projelerine giden daha fazla kaynak.

Her bir UPCO2 Token, yağmur ormanı kaybını veya bozulmasını önleyen sertifikalı bir REDD + projesi tarafından önlenen bir yıllık ton CO2 kirliliğini temsil eder. Her Token, sertifikalı projelerin sera gazı (GHG) azaltımlarını ticarete konu olan karbon kredilerine dönüştürmesine olanak tanıyan uluslararası standartlar ajansı Verra tarafından verilen dijital bir sertifika olan Gönüllü Karbon Birimi [VCU] tarafından desteklenmektedir..

UP Alliance Başkanı Matthew Le Merle, “Karbon kredisi satın alımları yoluyla desteklediğimiz projeler Amazon, Kongo Havzası ve Endonezya’daki ormansızlaşmayı ve diğer tehdit altındaki yağmur ormanlarını önlüyor,” diye açıkladı. ‘Yalnızca finansal getiri sağlamaktan fazlasını arayan yeni nesil yatırımcılar için, UPCO2 çekici sosyal, ekonomik ve çevresel faydalar sunuyor. İklim değişikliği için önemli bir anda, UPCO2 dünyanın her yerinden insanların gezegen için iyilik yapmasına ve potansiyel olarak kendileri için iyi şeyler yapmasına olanak tanıyor. “

Güçlü makroekonomik güçler, Gönüllü Karbon Kredisi pazarının temelini oluşturuyor ve bazı yorumculara göre, daha fazla ülke düzenlenmiş CO2 pazarları oluşturdukça fiyatları önemli ölçüde artırabilir ve şirketleri kirliliklerini telafi etmeye zorlayabilir. Ek olarak, artan sayıda firma ve birey, karbon ayak izlerini gönüllü olarak dengelemeyi seçiyor.

Dünya Bankası’na göre 2020’de insanlık, karbon kredilerinin satın alınması ve kullanımdan kaldırılması yoluyla küresel emisyonların sadece% 22’sini telafi ediyor ve yine de düzenlenmiş karbon piyasalarını işleten ülkelerin oranı, 2016’da küresel GSYİH’nın yüzde 40’ından yüzde 70’e yükseldi. 2020’de yüzde 1. Sonuç, Gönüllü Karbon Projesi sertifikasyonunun yavaş ve pahalı süreci nedeniyle tıkanan, yeni karbon kredilerinin üretimini çok geride bırakabilecek bir talep duvarıdır..

UP Alliance’ın Kurucu Ortağı ve Uphold’un CEO’su JP Thieriot, “Bu yıl, iklim değişikliğinin ana dönüm noktası olarak düşebilir” dedi. Kyoto ve Paris gibi uzak anlaşmalarla kutsanmış çok uzak bir meseleden on milyonlarca insanın hayatını etkileyen varoluşsal bir tehdide dönüştüğü yıl. Geçtiğimiz aylarda, Avustralya ve Kaliforniya’nın yandığını, giderek daha güçlü kasırgalar yaşandığını, ABD başkanı seçilen Joe Biden’ın bir İklim İdaresi’ni duyurduğunu ve Apple, Microsoft ve Nike gibi şirketlerin gönüllü olarak karbon nötrlüğünü taahhüt ettiğini gördük..

İklim değişikliğiyle mücadele, muhtemelen önümüzdeki 20 yılın baskın ekonomik sorunu haline gelecek. UPCO2 Token, dünyanın her yerinden insanların bu son derece önemli – ve potansiyel olarak kazançlı – yeni pazara katılmalarına ve gezegen için doğru olanı yapmalarına olanak tanıyor. “

Tüm UPCO2 Jetonlarını destekleyen gönüllü karbon kredileri, düzenlenmiş kredilere kıyasla önemli ekonomik avantajlar sunar. Dolar cinsinden, küresel olarak tanınan, değişebilen ve çok yıllık varlıklar olarak, gönüllü krediler, karbon ayak izini telafi etmek isteyen bir şirket veya bir kişi tarafından tüketilene veya kullanımdan kaldırılana kadar opsiyon değerini koruyarak sonsuza kadar sürer..

Le Merle, “Karbon emisyonları için tek bir küresel takas fiyatının olmaması şaşırtıcı,” dedi. “İnsan etkinliği için gerekli olan, teslim edilemeyen, dijital olarak ticareti yapılabilen bir emtia, bugün karbon kredileri olduğu için OTC piyasalarında iki taraflı olarak alınıp satılmamalıdır.

“Bir yıllık ton karbon her yerde aynı anlamına gelir. Uluslararası standartlarla tanımlanmış, küresel olarak tanınan bir varlık olarak, Gönüllü Karbon Kredisi sonunda aynı fiyatı her yerde almalıdır.

Bay Le Merle, “UPCO2 jetonunun, fiyat arbitrajını ortadan kaldırabilecek ve tek bir küresel fiyat üretebilecek karbon kredilerine erişimi demokratikleştirmede önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Bu benim için yanan bir ampuldü. Dijital bir varlığı yağmur ormanı karbon dengelemesi ile birleştirin ve dünyadaki herkese erişim sağlayın. Bu nasıl harika bir fikir olamaz? “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map