WealthSimple Unicorn Statüsüne Ulaştı, Rakip FinTech Firms Revolut’a ve Robinhood’a Katıldı

Kanadalı varlık yönetimi uzmanı WealthSimple, son zamanlarda “tek boynuzlu at” statüsünü elde eden en son FinTech firması. Bu, Technology Crossover Ventures (TCV) tarafından ön plana çıkan yeni bir yatırım turuyla yapıldı..

Unicorn Durumu

Tek boynuzlu atlar gerçektir – en azından geleneksel anlamda değil. Günümüz dünyasında “tek boynuzlu at”, 1 milyar ABD dolarının üzerinde bir değerleme elde eden bir şirketi tanımlamak için kullanılan bir terimdir..

Bu şirketler genellikle FinTech’e dahil olurlar ve genellikle özel girişimcilerdir..

Rol almak

Daha önce belirtildiği gibi, TCV artık WealthSimple’a bu statüye ulaşma yolunda yardımcı oldu. Ancak bu son finansman turuna katkıda bulunmak yalnız değildi. Aşağıdaki şirketler yatırım için TCV’ye katılmış olan şirketlerdir.

  • Meritech sermaye girişimleri
  • Greylock ortakları
  • Allianz x
  • İki sigma girişimi
  • TCV turu yönetti

Kümülatif olarak, bu yatırımcı grubu toplam 114 milyon dolar (87 milyon dolar) katkıda bulundu. Bunu yaparken, WealthSimple artık 1,4 Milyar CAD (1,07 Milyar Dolar) değerinde bir değerlemeye sahiptir..

Bu değerleme, şirketin 743 milyon Kanada doları (566 milyon ABD doları) değerlemesiyle artırılan 190 milyon Kanada doları (145 milyon ABD doları) gören son turuna göre bir artıştır..

Yetenek Artışı

Bu tur daha çok para toplamakla ilgiliydi. WealthSimple, sermaye akışına ek olarak, TCV Genel Ortağı’nı da ekleyeceğini duyurdu., David Yuan, Yönetim Kurulu’na.

David Yuan bu gelişmeden ve TCV’nin WealthSimple gibi bir şirketle uyum sağlamayı neden seçtiğinden bahsetti..

“Wealthsimple’ın Kanada pazarındaki yükselişini izliyoruz ve şirketin kişisel finansa basitlik, insanlık ve zevk getirme şeklini seviyoruz … TCV, endüstrileri dönüştürme potansiyeline sahip işletmelere odaklanıyor ve birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz Mike ve Wealthsimple ekibi finansal hizmetlerde bir lider ve önemli bir tüketici platformu oluşturmak için. “

Yaygın Büyüme

Değerlemede büyümeye ek olarak, WealthSimple 2020 boyunca sunduğu hizmet yelpazesini geniş ölçüde genişletti.


Yakın zamanda WealthSimple, ‘WealthSimple Crypto’ adlı yeni basılmış hizmetinin lansmanını duyurdu. Bu, müşterilerinin güvenli bir ortamda hem Bitcoin hem de Ethereum ticaret yapmasına izin veren kapalı döngü bir hizmettir..

Teknolojik düşüncelere sahip kişilere hizmet vermek üzerine kurulmuş bir şirket olarak, bu şaşırtıcı olmayan bir hareketti. Giderek dijitalleşen bir dünyada büyüyen genç nesiller, bu tür teknolojilerle daha rahat. Y kuşağının WealthSimple’ın müşterilerinin büyük bir bölümünü oluşturması nedeniyle bu mantıklı bir genişlemeydi.

Genç nesillere odaklanma, yakın zamanda WealthSimple CFO’su, Leen Li, yeni bir role geçti ve “ServetSimple Foundation’Yeni CEO’su olarak. Bu çaba, gençlerin üniversite / kolej için tasarruf etmelerine yardımcı olacak finansal hizmetleri geliştirmeyi ve bu hizmetlere erişim sağlamayı amaçlamaktadır. O sırada Leen Li, WealthSimple Foundation’ın kendisi için neden önemli olduğunu anlattı.,

“Ben de dahil olmak üzere kardeşlerimden sadece üçüne üniversiteye gitme fırsatı verilirken, diğer ikisi aileye gelir sağlamak için liseden sonra çalışmak zorunda kaldı … Orta öğretim sonrası eğitime erişimin ömür boyu süren bir etkisi var ve bizim için çok önemli. Kanada’daki her çocuğa benimle aynı fırsata sahip olmaları için yardım ediyorum. “

Bir Lütuf – Servet Yönetimini Yeniden Keşfetmek

WealthSimple, övülen ‘tek boynuzlu at’ statüsünü elde ederek artık kendisini Revolut ve Robinhood gibi diğer FinTech firmalarının yanında sağlam bir konumda buluyor..

Bu şirketlerin her biri FinTech’e ve onların ilgili müşteri kitlesine benzersiz bir şekilde yaklaşırken, hepsinin ortak bir özelliği var – serveti yönetme ve servete erişme şeklimizi yeniden keşfetme. Devam eden ‘düşünce liderleri’ serimize yakın zamanda yapılan bir katkı., Dağlar Çizmeci, Red Carpet Capital CEO’su bu eğilime bir göz attı.

Belirtir,

“Finansal hizmetler endüstrisinin tamamı, sırayla dünyayı şekillendiren teknolojik devrimle sarsıldı.. 2020’de servet yönetimi bu eğilimin bir istisnası değildir. Fintech, portföyleri optimize etmek, riskleri azaltmak ve yatırım fırsatlarını değerlendirmek için Büyük Veri, Yapay Zeka ve makine öğrenimini bir araya getirerek yatırım yönetimi ortamını yeniden keşfetti. “

ServetBasit

2014 yılında kurulan WealthSimple, Toronto, Kanada merkezli bir finansal hizmet sağlayıcısıdır. WealthSimple lansmanından bu yana yaklaşık 200.000 müşteri tabanını bir araya getirdi ve 5 milyar dolarlık varlıkları yönetiyor.

CEO, Michael Katchen, şu anda şirket operasyonlarını denetliyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map