Robinhood, CEO’nun GameStop’taki Kongre Duruşmasında Konuşmaya Hazır Olduğu Kripto Para Yatırma / Çekme İşlemlerini Duyurdu

Bugün popüler ticaret platformu Robinhood için büyük bir gün. GameStop fiyaskosu nedeniyle geçtiğimiz haftalarda kendini ateş altında bulan şirket, duyuruldu kripto para yatırma / çekme işlemlerini desteklemeye başlayacak. Buna ek olarak, şirketin CEO’su Vlad Tenev, yukarıda bahsedilen GameStop durumu hakkında bir Kongre Duruşmasında konuşacak..

Robinhood Para Yatırma ve Para Çekme İşlemlerini Etkinleştiriyor

Geçtiğimiz yıl, şirketlerin PayPal, WealthSimple, Robinhood ve daha fazlası gibi dijital varlıklara girişi konusunda çok şey yapıldı. Bir miktar heyecan kesinlikle garanti edilmiş olsa da, bu örneklerin her biri tekliflerinde büyük bir sorunla boğuşuyordu – kapalı döngü sistemler.

Dijital varlıkların alım satımı ile ilgili olarak, kapalı döngü bir sistem, kullanıcıların desteklenen varlıkları satın almasına ve satmasına olanak tanır. Bununla birlikte, kullanıcıların söz konusu varlıkları yatırmalarına veya çekmelerine izin vermez. Bu sınırlama, platformların tam olarak kimin ticaret yaptığını daha yakından takip etmesini sağlar ve hizmet karmaşıklığını azaltır..

Doğal olarak, dijital varlıklarla ilgilenen çoğu kişi ‘anahtarlarınız değil, madeni paranız değil’ zihniyetini koruduğu için, kapalı döngü sistemi fikri parlaklığını yitirir, çünkü yatırımcılar sahiplerini asla kontrol etmez. Bu, Robinhood kullanıcıları için değişmek üzere, çünkü şirket artık platformunda bulunan dijital varlıkların hem yatırılmasını hem de çekilmesini destekleyeceğini duyurdu..

Hareket, Robinhood’ı çevreleyen halkın hissiyatının büyük bir darbe aldığı bir zamanda gelir. Bu hamle, GameStop fiyaskosunu çevreleyen son haftalarda yaptıklarıyla küçümseyenler için bir ‘zeytin dalı’ olabilir..

İlginç olan şey, Robinhood’ın rakiplerinin önümüzdeki haftalarda / aylarda benzer değişiklikler yapıp yapmadığını görmek..

Ticaretin Askıya Alınması

Robinhood, platformunun işlevselliğini genişletmenin ötesinde, CEO’su Vlad Tenev’in bugün Kongre Duruşması’nda bir konuşma için hazırlandığını görüyor. Bu duruşma, geniş çapta duyurulan GameStop dramasına yol açan olayları, dahil olanların eylemlerini ve nüksetmeleri önlemek için neler yapılabileceğini analiz etmek amacıyla bir araya getirildi..

Bu konuşmada Tenev’in dijital bir dünyayı yansıtan yeni düzenlemelere duyulan ihtiyacı vurgulaması bekleniyor. Özellikle, Tenev’in SEC tarafından bir 2 günlük yerleşim süresi.  Şirket, piyasa koşullarından etkilenen hedge fonlarla yapılan gizli anlaşma nedeniyle değil, bu kural nedeniyle ticareti durdurduğunu belirtmiştir..

“Başlangıçta net olmak istiyorum: Robinhood’un müşterilerimizin zararına riskten korunma fonları veya diğer özel çıkarlara yardım etmek için hareket ettiği iddiaları kesinlikle yanlış ve piyasayı çarpıtan retoriktir. Müşterilerimiz, özellikle geleceklerine yatırım yapmak için platformumuzu her gün kullanan milyonlarca küçük yatırımcı bizim en büyük önceliğimizdir … Geçen ay yaşadıklarımız olağanüstüydü ve GameStop ve diğer hisse senetlerinde koyduğumuz alım satım limitleri buna izin vermek için gerekliydi. Platformumuzda müşteri ticaretini desteklemek için ödediğimiz takas odası depozito gereksinimlerini karşılamaya devam edeceğiz. “

SEC’in ana misyonu yatırımcıları korumak ve adil pazarlar sağlamak olduğundan, Tenev düzenleyici kurumun anlaşma zamanlarına samimi bir şekilde bakacağını umuyor. O vurgular Sistemin şu anki haliyle, Robinhood gibi platformları kullanan büyük yeni yatırımcı dalgasını riske atması gerçeği.

“İşlemleri halletmek için mevcut iki günlük süre, yatırımcıları ve sektörü gereksiz riske maruz bırakıyor ve değişim için hazır. Her gün, Robinhood Securities gibi takas komisyoncuları, işlem tarihi ile işlemlerin sonuçlanma tarihi arasındaki müşteri işlemlerini desteklemek için takas odaları tarafından uygulanan mevduat gereksinimlerini karşılamak zorundadır. Yatırımcılar, işlemlerinin temizlenmesini beklemeye bırakılır ve takas komisyoncuları, takas işleminden sonraki son günler olana kadar özel nakitlerini kilitler. Takas odası mevduat gereksinimleri riski azaltmak için tasarlandı, ancak geçen haftaki vahşi piyasa faaliyeti, bu gereksinimlerin gereksiz yere uzun bir ödeme döngüsü ile birleştiğinde, yeni riskler ortaya çıkaran istenmeyen sonuçlara yol açabileceğini gösterdi. “

Mevcut Bir Çözüm?

Securities.io’da, dijital menkul kıymetlerin geleceğine inanıyoruz. Robinhood’ın ticareti durdurmasına neden olan uzlaşma gereksinimleri, bu inancın sürdürülmesinin birçok nedeninden biridir. Dijital menkul kıymetler kullanılarak, bu tür varlıklarla alım satım yapılırken çeşitli aracılara olan ihtiyaç ortadan kaldırılır ve alım satımların gerçek zamanlı olarak gerçekleştirilmesi.

Yakın zamanda Securitize Başkanı Jamie Finn kaleme alınmış dijital menkul kıymetlerin yukarıda belirtilen sorunları çözme yeteneğini vurgulayan kısa bir parça.

“Depoziter Güven gibi merkezi bir takas odası ihtiyacını ortadan kaldırıyoruz & Her gün yaklaşık 1,7 trilyon dolarlık menkul kıymet alım satımını işleyen Takas Şirketi (DTCC), konunun özüdür ve düzenleyiciler ve piyasa yapısı katılımcıları ve paydaşlar arasındaki bu tartışmanın önemli bir parçası olmalıdır. Blockchain destekli menkul kıymet tokenleri aracılığıyla, özel piyasalar için merkezi olmayan blok zincirlerinin benzersiz avantajlarından yararlanan bir pazar yeri yaratıyoruz ve bu, kamu piyasaları için geleceği de temsil etmelidir ve temsil edebilir … Gereksiz ve yerleşik aracıları ortadan kaldırmak, şu anda ana odak noktası olmalı ve ulaşılabilir uzun vadeli bir hedeftir. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map