PayPal ‘Koşullu BitLicense’ Ödülünü Aldı – Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash Harcama ve Ticaretini Desteklemek İçin

PayPal yakında olacak destek Giderek artan dijital bir topluma hitap etmek ve genişletmek için platformunda çeşitli kripto para birimleri. Bu destek, yalnızca ticareti değil, desteklenen varlıkların dünya çapındaki tüccar ağları arasında harcanmasını da kapsar..

Ayrıntılar

Dünyanın en büyük ödeme işlemcilerinden biri olan PayPal, FinTech içinde bir devdir. Bugüne kadar PayPal, her biri 27.000.000’den fazla satıcıdan oluşan bir ağ üzerinden hizmet verilen 350.000.000’den fazla müşteri tabanına ulaştı..

Kripto para birimleri için destek resmi olarak yayına girdiğinde PayPal, Amerika Birleşik Devletleri merkezli müşterilere hizmet vermeye başlayacak. Bu desteğin önümüzdeki haftalarda başlaması beklenirken, hizmetlerin ABD sınırlarının ötesine genişlemesi 2021’in başlarında gerçekleşecek..

Lansman sırasında desteklenmesi beklenen varlıklar Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash’tir (BCH). Zaman içinde daha fazla desteklenen varlık beklemek mantıklı olsa da, gelecekteki genişleme söz konusu değildi..

Uzun Spekülasyonlu

Birçoğu, PayPal’ın yakında kripto para birimlerini destekleyeceği konusunda şaşırmış olsa da, sektörü takip edenler olmayacak..

PayPal’a ve niyetlerine daha önce değindik – Şimdi nihayet bu olayı uzun süredir speküle edilen bir olay yerine gerçek olarak tartışacağız..

Nihayet geldiğinde, PayPal CEO’su Dan Schulman şunları söyledi:,

“Dijital para birimlerine geçiş kaçınılmazdır ve finansal katılım ve erişim açısından net avantajlar getirmektedir; ödeme sisteminin verimliliği, hızı ve dayanıklılığı; ve hükümetlerin fonları vatandaşlara hızlı bir şekilde dağıtma becerisi … Küresel erişimimiz, dijital ödeme uzmanlığımız, iki taraflı ağımız ve sıkı güvenlik ve uyum kontrollerimiz bize anlayış, parayı kullanma ve birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmaya yardımcı olmak için fırsat ve sorumluluk sağlar. bu yeni mübadele enstrümanlarından. Desteğimizi sunmak ve küresel finans ve ticaretin geleceğinde dijital para birimlerinin oynayacağı rolü şekillendirmeye anlamlı bir şekilde katkıda bulunmak için dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları ve düzenleyicilerle birlikte çalışmaya hevesliyiz. “

Koşullu Lisans

PayPal’ın kripto para birimi desteği için duyurusuna eşlik eden, başarılı uygulamasının “Koşullu Bit Lisansı” ile ödüllendirilmesinin haberi oldu..

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından yayınlanan bir BitLicense, 2015’teki kuruluşundan bu yana elde edilmesi çok zor., sadece bir avuç şirket başarılı oldu.  Bu, kısa süre önce eyalet içindeki düzenleyicileri, tam bir ehliyete giden yolda bir atlama taşı görevi görmesi amaçlanan koşullu bir sürüm geliştirmeye sevk etti. PayPal artık bu koşullu lisansı alan ilk şirket oldu.

Koşullu Bitlicense ile ödüllendirilmenin ön koşullarından biri, bir şirketin tam lisansa sahip bir şirketle el ele çalışma gereksinimidir. Bu durumda, bu yeni hizmetlerin PayPal tarafından sunulmasını mümkün kılan teknoloji, Bitlicense sahibi Paxos Trust Company tarafından sağlanmaktadır. PayPal bu yola giderek, tam bir lisansın verilmesini beklemesinden çok daha kısa bir süre içinde New York’ta sanal para birimi şirketi olarak çalışmaya başlayabilir..


Koşullu BitLicense’in yalnızca geçici bir önlem olduğu unutulmamalıdır. PayPal’ın, koşullu Bitlicense’in iki yıl içinde sona ermesinden önce veya dolduğunda tam bir Bitlicense onaylanması için gayretle çalışması beklenmektedir..

Uyarılar

İlk bakışta, bugünün haberleri kripto para birimlerinin benimsenmeye devam etmesi için harikadır. PayPal’ın yeni hizmetinin kullanışlılığına ilişkin algıları çarpıtabilecek bazı önemli ayrıntılar var.

Yani, bu yakın zamanda WealthSimple tarafından başlatılana benzer bir “kapalı döngü sistemi” mi olacak? Böyle bir sistemde kripto para alım / satımı desteklense de platforma giriş / çıkış rampaları sadece FIAT kullanıcıları ile sınırlıdır. Erken bir “SSS‘PayPal tarafından oluşturulmuşsa, gerçekten de durum böyleymiş gibi görünür.

“PayPal, eşler arası (P2P) Kripto işlemlerini destekleyecek mi??  Şimdi olmaz. PayPal, yalnızca PayPal hesabınızı kullanarak Cryptocurrency satın alma ve satma işlemlerini destekler. PayPal ile P2P işlemlerini tamamlamak için, PayPal ile tutulan tüm Kripto varlıkları satılmalı ve bu nedenle ABD Dolarına dönüştürülmelidir. “

Bir sistemi bu şekilde tasarlayarak, yasadışı faaliyet riskini azaltır. Bu aynı zamanda sistemin öncelikle yeni kullanıcılara ve ilk kez kripto para satın alan kişilere hitap edeceği anlamına geliyor. Varlıklarını FIAT’a geri dönüştürmek, platforma transfer etmek ve ardından tercih ettikleri varlığa geri dönmek zorunda kaldıklarından, mevcut kripto para kullanıcılarından bir dereceye kadar kaçınıyor. Bunu yaparken, mevcut kullanıcılar birden çok vergilendirilebilir olay oluştururken birden fazla ek adımı tamamlamak zorunda kalır..

Ayrıca PayPal, dolandırıcılığa ve yetkisiz hesap faaliyetlerine karşı kullanıcı koruması sağlamaya devam ederken, desteklenen kripto para birimlerinin değişmez doğası nedeniyle işlemler geri alınamaz..

Pazar Tepkisi

PayPal’ın kripto para birimlerine yönelik desteğinin beklenen sınırlamaları ne olursa olsun, genel piyasa son derece olumlu bir yanıt verdi..

Hizmet tarafından desteklenmek üzere listelenen dört varlık aşağıdaki hareketi görüyor *.

BTC – 24 saatte% 7,0 arttı

LTC – 24 saatte% 11,5 artış

ETH – 24 saatte% 6,5 arttı

BCH – 24 saatte% 5,3 arttı

Yukarıda belirtilen varlıkların değer kazanmasına ek olarak, PayPal’ın kendisi de son 24 saatte% 4,75’lik bir sıçrama gördü..

* Yazma sırasında CoinMarketCap’ten alınan veriler. *

Rakipler

PayPal, bu tür hizmetleri başlatmak için en büyük ödeme işlemcilerinden biri olsa da, kesinlikle ilk değiller. Square, WealthSimple, Revolut ve Robinhood gibi şirketlerin hepsi PayPal’ı darbeye kadar geride bıraktı. Özellikle WealthSimple, son zamanlarda “tek boynuzlu at” olma başarısıyla son derece başarılı bir kaç ay geçirdi..

Bir ödeme işlemcisi olarak hakimiyetine rağmen, PayPal önümüzdeki yıllarda birkaç rakibe sahip olabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map