MicroStrategy, 550 Milyon Dolarlık Ek Yatırımla Bitcoin’in İçine Dalacak

Dünya çapında Bitcoin’e inanan sayısız insan var. Ancak, varsa, çok azı bu inancı MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan daha fazla göstermiştir. Bu, şirketin yakın zamandaki duyuru en iyi dijital varlıktan 550 milyon dolar değerinde başka bir satın alma arayışında olduğunu.

550 Milyon $ Artış

Bu satın alma işlemini gerçekleştirmek için MicroStrategy’nin belirtilen “dönüştürülebilir kıdemli senetlerin” satışı yoluyla gerekli sermayeyi artırmayı umuyor. MicroStrategy durumları,

“Senetler teminatsız olacak, MicroStrategy’nin kıdemli yükümlülükleri olacak ve 15 Haziran 2021’den başlayarak, her yıl 15 Haziran ve 15 Aralık’ta altı ayda bir ödenecek şekilde yıllık% 0,750 oranında faiz taşıyacak. Daha önce yeniden satın alınmadıkça, kullanılmadıkça veya dönüştürülmedikçe, 15 Aralık 2025’te vadesi dolacak … Senetler, MicroStrategy’nin seçiminde nakde, MicroStrategy’nin A sınıfı adi hisse senetlerine veya nakit ve MicroStrategy’nin A sınıfı adi hisse senetlerinin bir kombinasyonuna dönüştürülebilir “.

Bu artış büyüklüğüne rağmen, MicroStrategy yalnızca Bitcoin’e maruz kalma oranını artırmaya odaklanmayı ve hazine rezervini enflasyona dirençli dijital varlıkla desteklemeyi planlıyor..

“MicroStrategy, banknotların satışından elde edilen net geliri bitcoin’e yatırmayı planlıyor,”

Mevcut Karşılaşma

Daha önce belirtildiği gibi, Bitcoin satın alma amacıyla sermaye artırma kararı, MicroStrategy için dijital varlıklara yönelik ilk adım değil. Yaklaşık iki ay önce şirket, 21.454 BTC’lik ilk alımıyla büyük ses getirdi. Bu varlıklardan memnun olmayan şirket, yatırımını ikiye katladı ve kısa bir süre sonra 16.796 BTC daha satın aldı..

MicroStrategy’nin gerçek Bitcoin satın almak için hangi şirketle ortaklık yapacağına dair henüz bir gösterge bulunmamakla birlikte, şirketin geçmiş satın alımlarının her biri Coinbase tarafından kolaylaştırıldı.

Mükemmel zamanlama?

Bu hamleleri haklı çıkarmak için, satın alma sırasında kabaca 425 milyon ABD Dolarına eşit olan satın almalar, o zamandan beri önemli ölçüde değer kazandı. Bu devasa getirilerin şu anda kabaca 250 milyon ABD Doları’na eşit olduğuna inanılıyor. Kısa sürede şaşırtıcı bir getiri.

Bu yatırımın ilk aşamasında elde edilen muazzam getiriye rağmen, şirketin daha fazla BTC satın almak için ek 550 milyon ABD doları artırma niyetine ilişkin son haberler, tüm dış kaynaklar tarafından coşkuyla karşılanmadı..

Bu, kısa süre önce Citi analistlerinin MicroStrategy hisselerini “nötr” den “sat” a düşürdüğü için sergilendi. Bu değişiklikten sorumlu olanlar, şirketin dijital varlıklara “orantısız bir odaklanma” gösterdiğini belirtti..

Citi’nin bu hisse senedini düşürmekte haklı olup olmadığını zaman gösterecek. Dijital varlıklara odaklanmasından dolayı endişesinde haklı olsa da, kesin olan bir şey var – MicroStrategy tamamen Bitcoin’de. Ya batacaklar ya da bu kararların arkasında uçacaklar.

Dönüşümler

Citi, Bitcoin satın almak için 550 Milyon $ ‘ı artırma kararının arkasındaki değerden ikna olmasa da, diğer yüksek profilli yatırımcılar inananlara dönüştürüldü ve daha olumlu bir duruşla hareket halindeyken ağırlık kazandılar..

Milyarder Ray Dalio, geçtiğimiz günlerde Bitcoin gibi varlıkların geleceğine dair ortak bir inancını ifade ederken, merkez bankalarının nakit para basmaya devam ettiği ve bunun da kontrolsüz enflasyonla sonuçlanacağı bir gelecek öngördüğünü ifade etti..

“Bence bitcoin’in (ve diğer bazı dijital para birimlerinin) son on yılda altın ve diğer sınırlı arz, mobil (gayrimenkulün aksine) servet depolarıyla benzerlikleri ve farklılıkları ile altın benzeri ilginç varlık alternatifleri olarak kendilerini kurduklarını düşünüyorum. Böylece, altın ve diğer varlık varlıklarının depolanması için bir çeşitlendirme işlevi görebilir. ” – Ray Dalio

MicroStrategy’nin kararları hakkında doğrudan yorum yapmamakla birlikte, yakın zamanda Bitcoin’e ısınma belirtileri gösteren bir başka yüksek profilli yatırımcı Kevin O’Leary’dir. Gizemli işadamı geçenlerde, bir Bitcoin ETF’nin SEC tarafından onaylanması durumunda portföyünün kabaca% 5’ini tahsis edeceğini belirtti – şu an için BTC’nin oynaklığı tarafından bastırılan bir rakam..

“Durum böyleyse, yarın sabah uyanırsak ve SEC, bitcoin ile bir ETF oluşturabileceğinizi söylese ve bitcoin’in yasal bir ödeme sistemi ve servet deposu olduğunu düşünüyoruz, sadece yükselmekle kalmaz, Benim gibi yatırım yapan pek çok insan olacaktı… Tamam diyebilirim ki ona% 5 ağırlık vereceğim, böylece portföyümün önemli bir kısmının bu kadar oynaklığa sahip olmasını gerçekten istemediğimi biliyorsunuz. ” – Kevin O’Leary

MicroStrategy

1989 yılında kurulan MicroStrategy, dünyanın önde gelen iş zekası şirketlerinden biridir.

CEO, Michael Saylor, şu anda şirket operasyonlarını denetliyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map