Apple, Tesla ve Amazon’dan tokenize edilmiş hisse senetleri artık Bittrex Global aracılığıyla edinilebilir

Hiç Facebook, Google ve hatta Netflix gibi şirketlerde hisse sahibi olmak istediniz, ancak bu tür varlıklara erişiminiz yok mu? Bu, büyük bir kısmı için değişmek üzere Bittrex Global müşteriler, Amerika Birleşik Devletleri merkezli dijital varlık borsası kısa süre önce ilginç bir duyuru yaptı.tokenize edilmiş hisse senetleri’.

Jetonlaştırılmış bir hisse senedi bir menkul kıymet değildir – daha ziyade, bir dayanak varlığa bağlı veya “sabitlenmiş” bir jeton biçiminde bir türevdir. Bir stabilcoin gibi FIAT’a sabitlenmek yerine, bu tokenlar halka açık bir hisse senedine sabitlenmiştir..

Bu desteği elde etmek için, Bittrex Global DigitalAssetsAG ile el ele çalışacak. Basitleştirilmiş bir süreçte, bu aşağıdaki gibi çalışacaktır,

 1. DigitalAssetsAG, bir şirketteki hisse senetlerini satın alarak bunları tokenleştirme için belirler
 2. Satın alınan hisse senetleri lisanslı bir banka tarafından saklanır
 3. Bittrex teminatlandırılmış bir türev sözleşmesini temsil eden her hisse için 1: 1 oranında dijital jetonlar üretir
 4. Yatırımcılar jeton satın alır ve şirket hisselerine dolaylı olarak maruz kalır

Desteklenen Varlıklar

Bittrex Global ileriye doğru, hem tokenize edilmiş stok hizmetlerinin işlevselliğini hem de desteklenen varlıklarını genişletmek için çalışmaya devam edeceğini belirtti. Şimdilik, aşağıdaki şirketler, yatırımcıların bu yeni hizmeti kullanarak maruz kalabilecekleri şirketlerdir..

 • Amazon
 • Alibaba
 • elma
 • Beyond Meat Inc.
 • Bilibili
 • BioNTech
 • Facebook
 • Google
 • Netflix
 • Pfizer
 • SPDR S&P 500 ETF

Bu tokenize edilmiş hisse senetleri fikri ilginizi çekiyorsa, şu adresten üye olduğunuzdan emin olun: Bittrex Global.

Sunulan Avantajlar

Artık tokenize edilmiş hisse senetlerinin ne olduğunu ve hangilerinin teklif edildiğini bildiğimize göre, bunlar neden önemlidir? Bu varlıklar, yatırımcılara çeşitli avantajlar / faydalar sunar ve aşağıdakiler birkaç önemli örnektir..

Coğrafi Sınırlama

Dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların fırsatları genellikle kendi ülkelerinde işlem gören varlıklarla sınırlıdır. Amerika Birleşik Devletleri dışında ikamet eden bir yatırımcı, genellikle Apple, Tesla ve Amazon gibi ABD merkezli şirketlere maruz kalmayı zor bulacaktır. Yatırımcı sadece bir türev satın aldığı için tokenize edilmiş hisse senetlerini kullanarak bu sorun ortadan kaldırılır – gerçek hisse uygun bir kuruluş tarafından satın alınır..

Bu avantaj, uluslararası STO’lara yasal bir şekilde erişim sağlamak isteyen yatırımcılar için özellikle yararlıdır. Bu olaylar, sınırlı yatırımcı havuzu nedeniyle sınırlı büyüme göstermiştir. Yatırımcılara tokenize hisse senedi satın alma fırsatı vererek, bu yatırımcı havuzu anında neredeyse küresel bir kitleyi kapsayacak şekilde büyür – potansiyel olarak dijital menkul kıymetler sektörünü hızlı bir şekilde başlatır..

Ücretler

Yatırımcılar, tokenize edilmiş bir hisse senedi aracılığıyla bir şirkete maruz kalmak suretiyle, bir komisyoncunun kullanılması gerekmediğinden, bazen yüksek ücretlerden kaçınabilir..

Zamanında Erişim

Apple, Tesla ve Amazon gibi hisse senetleri geleneksel borsalarda listelenmiştir. Bu, bu varlıkları alıp satabilmek için, yatırımcıların bunu normal işlem saatleri içinde yapmaları gerektiği anlamına gelir. Yatırımcılar, tokenize edilmiş bir hisse senedi satın alarak, geleneksel piyasaların açık olup olmadığına bakılmaksızın, istedikleri zaman alıp satabilirler..

Dijital Menkul Kıymetler Değil

Dijital menkul kıymetler, menkul kıymetler, tokenlaştırılmış menkul kıymetler ve artık tokenize edilmiş hisse senedi gibi terminoloji ile bunalmak ve kafa karıştırmak kolaydır. Bu varlık türlerinin her birini farklılaştıran karmaşıklıklara girmeyecek olsak da, tokenize edilmiş hisse senetlerinin bir menkul kıymet olmadığına dikkat etmek önemlidir. Daha ziyade, bir menkul kıymet tarafından teminatlandırılan bir türev sözleşmeyi temsil ederler. Bu menkul kıymetler 1: 1 temelinde oluşturulup sabitlendikçe, tokenlaştırılmış bir menkul kıymet, temeldeki menkul kıymetin piyasa faaliyetini doğrudan taklit edecektir..

Yasal Sorunlar

Tokenleştirilmiş hisse senetleri sunmak, Bittrex.  Bu türevleri sunma kararı, 2019 ve 2020 boyunca bir konsolidasyon döneminin ardından platform genişlemesinin olumlu bir işaretidir..

Bu süre zarfında, Bittrex ile uğraşmak çeşitli yasal sorunlar, Bu da şirketin hizmetlerini dünya çapında 31 ülkede ikamet eden tüccarlara kısıtlamasıyla sonuçlandı. Aynı zamanda yükselişe de yol açtı. Bittrex Global, Amerika Birleşik Devletleri dışındakiler için özel olarak tasarlanmış bir platform çeşidi ve bu tokenize edilmiş hisse senetlerinin sunulduğu değişim.

İlk?

Tokenleştirilmiş hisse senetleri fikri kulağa taze ve ilgi çekici gelebilir, Bittrex Global hiçbir şekilde onları desteklemeye çalışan ilk şirket değildir.

İki yıldan uzun bir süre önce, DX.Exchange, çeşitli dijital varlıkları barındıran saygın bir borsa kurma umuduyla Estonya’da faaliyete geçti. O zamanlar şirket, Apple, Tesla, Amazon ve daha fazlası gibi tokenize edilmiş hisse senetlerine destek veren ilk borsalardan biri olduğu için birçok kişinin dikkatini çekti. Fikir ilgi çekiciyken, borsa sorunlarla boğuşuyordu ve sonunda yaşam döngüsüne bir yıldan fazla bir süre sonra iflas etti..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map