TZERO’daki GSR Yatırımı 400 milyon dolardan 100 milyon dolara düştü

GSR azaltılmış yatırım

Overstock ve bağlı kuruluşu tZERO, bugün GSR Capital ile uzun süredir bekleyen anlaşmalarının küçültüldüğü haberini verdi..

Bazı okuyucular, kobaltın tokenlaştırılması için tZERO’ya başvuranlar olduğu için GSR Capital adını da tanıyabilir. Bunun ötesinde, GSR’nin tZERO’ya 404 milyon dolarlık bir yatırım yapması beklendiğinden ikili, geçtiğimiz birkaç ay içinde dalgalar yarattı..

Ne yazık ki bu anlaşma hiçbir zaman gerçekleşmedi. Duyuru 2018 ortalarında yapılırken, anlaşmanın sonbaharda gerçekleşmesi gerekiyordu. Üçüncü bir şahıs gemiye geleceği için bu daha sonra ertelendi. Bugüne hızlı bir şekilde gelin ve anlaşma, Nisan 2019’da beklenen tamamlanma tarihi ile şimdi küçültüldü..

Bu küçülme, 404 milyon $ ‘ın 100 milyon $’ a düştüğünü görecek. Anlaşmanın nihai olarak tamamlanmasını sağlamak için, ilgili tarafların her biri, anlaşmanın ana hatlarını çizen bir mutabakat zaptı imzaladı..

Yeni katılan

GSR Capital yalnızca 100 milyon dolarlık yatırımı sağlamayacak. İlgili üçüncü taraf artık Makara Capital olarak tanımlandı..

Makara Capital, GSR Capital ile önceden var olan yakın bağları olan bir yatırım şirketidir..

Neden Belaya Giriyor??

Söz konusu fonların açık çekiciliğinin ötesinde, bu anlaşmada basit finansal cazibelerden daha fazlası var. Bu yatırım şirketlerinin her biri Asya pazarlarında sağlam temellere sahiptir. TZERO küresel genişleme planlarına devam ederken, bugün burada açıklanan gibi stratejik ortaklıklar anahtar olacaktır..

Yorum

Patrick M. Byrne, bugün erken saatlerde, bir Overstock basın bülteni aracılığıyla bir açıklama yaptı. Söylemek zorunda olduğu şey şuydu.

“Overstock ve tZERO’daki daha önce açıklanan GSR öz sermaye yatırımı tamamlanmadı. Ancak, potansiyel bir işlemle ilgili olarak GSR Capital ve GSR Capital’in kilit ortaklarından Makara Capital ile görüşmelerimiz devam ediyor. Her ikisi de yakın zamanda tZERO ile Makara ve GSR’nin tZERO adi hisse senetlerinde 100 milyon $ ‘a varan bir yatırımı ortaklaşa yönetecekleri ve gerekli özeni, bağlayıcı sözleşmelerin müzakerelerine ve düzenleyici onaya tabi olarak Nisan ayında işlemi tamamlayacaklarını belirten bir MOU imzaladı. Yatırımcılar ayrıca tZERO’nun Asya’da ve dünyanın diğer bölgelerinde genişlemesine yardımcı olacak ve onları portföylerindeki diğer önemli ortaklarla ilişkilendirecekler..

TZERO’nun yeni güvenlik jeton ticareti teknolojisinin son başarılı lansmanının ardından, önümüzde ortaya çıkan ortaklıklar ve iş fırsatları bizi heyecanlandırıyor. Overstock’un perakende ve blok zinciri mülkleri hakkında daha fazla bilgi, yaklaşan 2018 Mali Yıl Kazançları raporumuzda paylaşılacaktır. Yakında duyurulacak bir tarih ve saatte işimizin bu tartışması için bize katılmanızı tavsiye ediyorum. “


Yukarıdaki ifadeye şaşırabilecek olanlar için: olmayın. Bu yatırımda ilk gecikme meydana geldiğinde, Patrick Byrne “tavuklarınızı yumurtadan çıkmadan saymayın” uyarısında bulundu..

O zaman, o belirtilen,

“Endişelerimize rağmen (şüphesiz paylaştığınız), GSR’ye bu ek ortağa (aslında ekosistemde çok değerli bir katılımcı olacağını düşündüğümüz) katılması için talep edilen süreyi vermeye karar verdik. Ek olarak, ortaklığımıza olan bağlılığının bir göstergesi olarak GSR, kobalt sunumunun GSR yatırımındaki bu uzatmayla gecikmemesini sağlamak için tZERO ile bir destek sözleşmesi imzaladı. GSR’nin taahhüdünü takdir ediyor ve kobalt sunma fırsatından dolayı heyecanlı olsak da, siz hissedarlarımıza, GSR’nin yatırımının gelene kadar gelişini üstlenmemesi gerektiğini kabul ediyoruz. “

GSR

GSR Capital kurucusu, Sonny Wu, şirketi 2004’te oluşturdu. Operasyonlar şu anda Hong Kong, Çin’in dışında gerçekleştiriliyor.

GSR bugüne kadar blockchain endüstrisine büyük ilgi gösterdi. Bu sıkıntıya rağmen blockchain yatırımlarında aktif kalmaları bekleniyor..

MAKARA Başkent

Bağımsız bir şirket olarak Makara Capital 2008 yılında kuruldu. O zamandan beri, bu yatırım şirketi çeşitli küresel merkezlerle büyük başarılar elde etti..

Şirket merkezi, Makara Capital’in Singapur Para Otoritesi tarafından denetlendiği Singapur’da bulunmaktadır..

t SIFIR

Genç bir şirket olan tZERO, overstock.com’un kurucusu Patrick Byrne’nin beynidir. tZERO, gelişen dijital menkul kıymetler sektöründe pek çok kişinin dikkatini çekti. Bugüne kadar yol haritalarını etkileyici bir şekilde uygulayarak bunu yaptılar. En son büyük dönüm noktası, dijital menkul kıymet alım satım platformlarının piyasaya sürülmesiydi..

Diğer Haberlerde

Bugün burada tartışılan şirketler ve anlaşmalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki makalelerden birkaçına göz atın.

GSR Capital, Kobalt’ın tokenlaştırılması için tZERO’ya dönüyor

tZERO, Güvenlik Simgesi Dağıtımını Tamamladı

Patrick Byrne, tZERO ve Dijital Menkul Kıymet Borsalarına Odaklanmayı Artıracak

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map