Telegram Mahkeme Savaşını Kazandı, Ancak TON Blok Zincirinden Vazgeçti

Oldukça popüler mesajlaşma uygulama, Telegram, bu hafta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı mahkemede kısa süreli bir galibiyet aldı. Federal bir yargıç, SEC’in Telegram’ın TON blok zinciri projesiyle ilgili tüm banka hesap özetlerini 8 Ocak’tan önce teslim etme talebini reddetti. Ne yazık ki, duruşmanın başlamasını takiben SEC tarafından alınan daha agresif duruşla birlikte artan yasal sonuçlar, şirket yöneticilerinin TON stratejilerini tamamen yeniden gözden geçirmelerini sağladı..

Telegram, aylardır TON blok zinciri ve Gram kripto para biriminin geliştirilmesi üzerine SEC ile ilgili bir davada büyüledi. Ekim ayında SEC dava açtı Telgraf. SEC belgelerine göre, firma Telegram’ın çok sayıda federal menkul kıymet yasasını ihlal ettiğini iddia ediyor. rekor kıran 2017 1,7 milyar dolarlık ilk token teklifi (ICO).

TON Blockchain’i Savunmak

Telegram, kendi adına ağır bir savunma. Şirket, Gramların faydalı token olduğunu iddia etti. Bu nedenle, SEC yetki alanının dışında kalıyorlar. Sırayla, SEC bu eylemleri suratına bir tokat olarak gördü. Sonuç olarak, grup araştırmasını genişletmeye karar verdi. Artık SEC, Gram token satışlarını durdurmakla kalmıyor, grup şirketin 2017 ICO’sunun geçerliliğini sorgulamaya çalışıyor..

SEC, Telegram’ın bağış toplama kampanyası sırasında hileli faaliyetlerde bulunduğunu iddia ediyor. Firmanın daha agresif bir yargılanmasına yönelik bu pivot, SEC yetkililerinin Telegram’ı grubun yatırımcı bilgisi talebiyle ilgili olarak Telegram’ı oyalamak ve mazeretlerde bulunmakla suçlamasından sonra geldi. İronik olarak, Telegram’ı biraz bataklığa sokan tam da bu istek..

TON Blockchain için Küçük Kazanç

Federal Yargıç, New York Güney Bölgesi’nden Kevin Castel, davadan önceki yetkili. SEC’in yatırımcı bilgileri talebini erteledikten sonra bu hafta mahkemede Telegram’a küçük bir zafer verdi. Telegram, AB tüketiciyi koruma yasalarını ihlal edeceği için, talep edilen 8 Ocak tarihine kadar bu bilgileri sağlama yeteneğini reddetti. Temel olarak, AB gizlilik gereksinimleri, firmanın tüm kişisel bilgileri yabancı bir hükümete teslim etmeden önce AB vatandaşlarının dosyalarından kaldırmasını zorunlu kılar..

Ancak Yargıç Castel, Telegram yetkililerine inkarın gerçekten daha çok bir erteleme olduğunu bilmesini sağladı. “Çok uzak olmayan bir gelecekte” firmanın talep edilen banka ekstrelerini SEC’e sunması gerekeceğini belirtti. Eklenen zaman çerçevesi, Telegram’a herhangi bir yabancı veri gizliliği yasasını ihlal etmeden bu tür kayıtları oluşturma şansı verir..

TON Blockchain Konseptini Yeniden Düşünmek

Artan SEC baskısının ardından Telegram yetkilileri, TON blok zinciri stratejisinin en kritik kısımlarından bazılarını terk etmenin en iyisi olduğuna karar verdi. Yakın zamanda Blog Firma, yöneticilerin kararlaştırdığı muazzam değişikliklere ışık tuttu. Birincisi, Telegram artık Gram kripto para birimi cüzdanını Telegram Messenger’a entegre etmeyecek. Temel olarak, cüzdan yalnızca bağımsız olarak satışa sunulacak.

Telegram Twitter üzerinden TON Blockchain Post

Telegram Twitter üzerinden TON Blockchain Post

Gönderi, TON blok zinciri projesi için eşit derecede zarar vericiydi. Şirket yetkilileri, TON blok zinciri için gelecekteki uygulamaları sürdürme veya geliştirme planları olmadığını belirtti. Aslında şirket, üçüncü taraf geliştiricilerin yeni kurulan bazı vakıflar aracılığıyla blok zincirinin işleyişini sürdürmek için devreye gireceğini umduğunu belirtti..

TON Blockchain Yatırımcılarına Büyük Darbe


Entegre etmeme kararı TON Telegram messenger’a giren ekosistem, yatırımcılar için büyük bir darbe. Telegram’ın aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. TON’un platforma doğrudan entegrasyonu, sisteme rekabette büyük bir avantaj sağlayacaktır. Konsepte dev bir esir pazarla başlamak ve kullanıcılara Gram tokenlerine anında ve kesintisiz erişim sağlamak, çoğu yatırımcının TON blok zincirinin bir parçası olma kararının arkasındaki ana itici güçtü..

Gönderiyi eve götürmek için Telegram, daha çok yasal bir sorumluluk reddi olan bir kamuoyu açıklaması yaptı. Sorumluluk reddinde şirket bazı şaşırtıcı gerçekler belirtti. Birincisi, Telegram asla “TON Blockchain için herhangi bir uygulama veya özellik geliştirmek için herhangi bir vaat veya taahhütte bulunmuş. ”  Bu gönderi, TON yatırımcılarının, projenin ana çekilişlerinin artık gerçek olmadığı için sermayelerine ne olacağını merak etmelerine neden oldu.

Telegram – Çapraz Tüylerde TON Yakalandı

Telegram’ın 2017 ICO’sunun büyüklüğü düşünüldüğünde, SEC’in firma üzerinde biraz baskı yapmaya karar vermesi çok da şaşırtıcı değil. Maalesef, firma kripto hayallerini neredeyse tamamen terk ettiği için SEC, TON yatırımcılarını çantayı ellerinde bıraktı..

Aldatmaca mı?

Telegram’da görüntülenen yeni taktiklerin aslında daha büyük bir stratejinin parçası olduğuna inanan bazı analistler var. Manevraları platformu varoluşu kolaylaştırmanın bir yolu olarak görüyorlar. TON blok zincirini ve cüzdanı ayrı bir varlık olarak üreterek Telegram, düzenleyicilerin ve kanun yapıcıların şimdiye kadar gösterdiği korku ve küçümsemenin çoğunu önleyebilir.

Bu olumsuz basının çoğu, Facebook’un Terazi projesinin yayılmasına bağlanabilir. Hükümet yetkilileri, kripto sektörüne giren devasa sosyal medya platformlarına meraklı değil. Halihazırda, koridorun her iki tarafındaki milletvekilleri, bu teknoloji devleri tarafından kripto para birimlerinin benimsenmesini yavaşlatmak için boğucu düzenleme faturaları ortaya koydu. Şimdi soru kalır, bu düzenlemeler bu projeleri durdurmaya yetecek mi? TON blok zinciri durumunda, öyle görünüyor ki.

TON – Kayıp Bir Rüya

TON blok zincirinin yavaşça parçalanması kadar avantajlı bir konsept görmek üzücü. Telegram ağının büyüklüğü, kripto para biriminin küresel olarak benimsenmesini önemli ölçüde artıracaktı. Analistler, kripto para birimi kullanımını etkili bir şekilde entegre etmenin en hızlı yollarından biri olarak büyük sosyal medya ağlarına işaret ettiler. Maalesef, kanun yapıcılar ve düzenleyicileri tedirgin eden, tam olarak bu büyük ölçekli kabulü.

Senin için Gram Yok

Yatırımcıların güçlü desteğine ve rekor kıran bir ICO’ya rağmen, şimdi tüm TON blok zinciri projesi sorgulanmış gibi görünüyor. Umarım, Telegram ve SEC karşılıklı bir anlayış bulur. Öyleyse, bu benzersiz ve oyunun kurallarını değiştiren blok zincirinin gelişiminin devamına izin verebilir. Şimdilik, kripto topluluğu hem SEC’in hem de Telegram’ın nihai yanıtını görmeyi bekliyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map