Swiss Digital Bank, Tamamen Uyumlu Kurumlar için Varlık Tokenizasyonuyla Mücadele Ediyor

Gerçek Dünya Varlık Tokenizasyonu İsviçre’de Yapıldı

Varlık belirteçleri, geleneksel varlıkların ve dijital belirteçlerin, ihraççıların tamamen yeni finansal ürünler oluşturmasına ve yatırımcıların yeni yollara katılmasına izin vermek için yakaladığı alandır..

Hala gidecek bir yol olsa bile, dijital varlık alanında gerçek dünyadaki varlıkların tokenize edilmesini sağlamak için çok fazla ilerleme kaydedildi. Bunun kanıtı, aynı zamanda, SEBA, İsviçre tarafından düzenlenen bir bankacılık kuruluşu.

Geleneksel finans ve dijital varlıkları yakınlaştırma misyonuyla kurulan dijital banka, artık varlık belirtme alanına girdiğinin sinyalini verdi. Bu bağlamda SEBA, müşterilerinin birden fazla blok zinciri protokolü üzerinde finansal varlıkları ihraç edip yönetebilecekleri yenilikçi çözümler geliştirmeyi ve bunları yatırımcılar için kolayca erişilebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır..

Dijital banka, dijital saklama alanından ticarete, işlem bankacılığına ve kripto teminatlı kredilendirmeye kadar bunlar etrafında bir dizi hizmet sunduğundan, dijital varlıklara yabancı değildir..

Düzenlenmiş bir kuruluş olarak SEBA, büyük kurumları hedeflemek için tamamen uyumlu bir yol izler. İsviçre finans kurumu bankalar, profesyonel yatırımcılar, aile ofisleri, varlık yöneticileri ve diğer blok zinciri şirketleriyle çalışmak istiyor..

Bu nedenle, bankanın alana girişine kurumsal blok zinciri Corda üzerine inşa edilen Digital Asset Shared Ledger (DASL) ile bir ortaklık eşlik ediyor..

SEBA, Liquidity Network DASL ile Ortaklık

Banka, dijital varlıklar için bir likidite ağı olan hizmetlerini genişletmek için Dijital Varlık Paylaşımlı Defterinden (DASL) yararlanacak. DASL, dijital varlıkların DLT düğümlerinin eşler arası bir ağı olan genel Corda ağı üzerinden transferini kolaylaştırarak birden fazla sistem, uygulama ve süreç arasında birlikte çalışabilirliği mümkün kılar.

Sonuç olarak, bu ortaklık SEBA’nın kurumsal müşterilere Corda ağındaki finansal araçları temsil eden dijital menkul kıymetler ihraç etme ve bunlara yatırım yapma yeteneği sağlamasına olanak tanıyacaktır..

DASL’nin menkul kıymetler teklifi, tümü dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) ile desteklenen ihraç, portföy yönetimi, varlık servisi, takas ve hesap görme gibi çeşitli özellikleri içerir. Dahası, DASL’nin ağ yetenekleri, menkul kıymet düzenlemeleri ile tamamen uyumludur.

Bankanın halihazırda müşterileri için dijital varlıklarla ilgili çeşitli hizmetleri var ve varlık belirteçleri, SEBA’nın Saklama, Varlık Yönetimi ve Ticaret ürününün tamamlayıcısı olarak sunulacak..

Varlık belirteçleri teklifinin bir parçası olarak, SEBA’nın açıklamasına göre, müşteriler fiat ve değerli metalleri, gayrimenkul ve emtialar gibi alternatif varlıkları belirtebilecek, ayrıca ürünlerle şirketlerin jetonize ekosistemlerini keşfedebilecek (yardımcı jeton olarak) ve güvenlik jetonu uygulayabilecekler. teklifler.

SEBA, yerleşik saklama müşterileri için bir cüzdan oluşturacak, dijital menkul kıymetler çıkaracak ve bunları varlık yönetimi ve diğer yatırımcı ağlarına dağıtacak. DASL ile ortaklık kuran SEBA, ekibin finans kurumları için kritik altyapı oluşturma deneyimine güveniyor.


Daha Fazla Gelişim İçin Bir Ortaklık

Hâlâ bir başlangıç ​​aşamasındayken, ortaklık zaman içinde daha fazla ürün üretimi ve likidite yaratımı getirebilir; burada DASL, SEBA Bank’ın kurumlara ortak olma stratejisini destekleyecektir..

SEBA Bank’ta Baş Tokenizasyon olan Matthew Alexander, dijital varlık menkul kıymetleştirmenin benimsenmesi için güvenilir bir platform oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu açıklıyor:

“Dijital Varlıkların ve menkul kıymetlerin kurumlar tarafından yaygın bir şekilde benimsenmesi, dağıtım ve ikincil ticaret ve likidite için güvenilir yerler gerektirir. DASL, SEBA’ya Dijital Menkul Kıymetler ürün yelpazemiz için anında ve güvenli bir platform sağlar. Müşteri çözümlerimizi ve hizmetlerimizi daha da geliştirmek için güçlü yönlerimizi DASL’ninkilerle birleştirmeyi dört gözle bekliyoruz. ”

“SEBA Bank ile ortaklık kurmaktan ve onları DASL ile halka açık Corda Network’e taşımaktan mutluluk duyuyoruz. DASL, SEBA’nın kurumsal müşterileri için dijital sermaye piyasalarına bir hızlandırıcı sağlıyor.” DASL’nin kurucusu Richard Crook belirtti.

SEBA, son iki yılda dijital varlık alanında önemli adımlar attı. İsviçre kripto bankası, ürün ve hizmetlerini kurumsal pazara önemli ölçüde genişletmeyi başardı. Bu yılın başlarında SEBA, Ağustos 2019’da bankacılık lisansını aldıktan altı ay sonra fon sağlamak için 100 milyon dolar topladı..

Kurumlara varlık tokenasyonu için kapı açmak, dijital varlıkların geniş ölçekte yaygın bir şekilde benimsenmesinin temel yönlerinden biridir. Sıkı uyum önlemlerini takip eden kurumlar dijital varlık menkul kıymetlerini ihraç edebilir, yönetebilir ve ticaretini yapabildiğinde, küresel ölçekte çok çeşitli yatırımcıların ilgisini çekebilir. Bu, geleneksel varlık menkul kıymetleştirmeden tamamen dijitale geçişi başlatan kritik bir nokta olabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map