Sia kimdir?

Nebulas tarafından 2015 yılında başlatıldı, Sia bulut depolamayı yeniden keşfetmeyi hedefliyor. Merkezi Boston’da bulunan bu şirketler, Raptors Group, Fenbushi Capital, First Star Ventures ve INBlockchain gibi şirketler tarafından finanse edilmektedir..

Sia, blok zincirine tamamen inanıyor ve “internetin omurga depolama katmanı” olma hedefine ulaşmak için bir kombinasyon madeni para yapısı kullanıyor.

Sorun nedir?

İnsanlar dijital istifçilerdir. Günlük 2,5 milyon bayttan fazla veri oluşturuyoruz ve bu sayı artıyor. Bu veri birikimi, “Nerede saklıyoruz?” Sorusuyla görevlendirildiğinde büyük bir sorun ortaya çıkarır.

Yeni teknoloji bize terabaytlarca veriyi ceplerimizde taşıma yeteneği sağlasa da, birçok kişi ve şirket tamamen bulut depolamaya güveniyor. Ne yazık ki, bulut depolama pahalı bir çabadır. Bu tür hizmetlerin çalışması için gerekli olan sunucu çiftlikleri çok güç gerektirir ve sürekli bakım gerektirir.

Sia - Dağıtılmış Bulut Depolama

Veri toplama platformu DOMO, oluşturma alışkanlıklarımızın ayrıntılarını sunar.

İnsanlar bulut depolamanın ucuz olduğuna inanırken, onu ücretsiz olarak sunan şirketler var, tüketiciler hala dolaylı yollarla ödeme yapıyor. Bu, artan reklamlar, diğer hizmetlerdeki yüksek ücretler vb. Yoluyla olabilir..

Bunun dışında, tartışmasız mevcut depolama çözümlerimizle ilgili en büyük endişe sansürdür. Bulut depolamayı kullanırken, sunucu ana bilgisayarları genellikle bilgileri filtreleme, değerlendirme, raporlama veya sansürleme becerisine sahiptir..

Düzenli olarak gizlilik ihlallerinin meydana geldiği ve insanların filtrelenmiş medyaya maruz kaldığı bir çağda, bir çözüm sunulmalıdır..

Sia bunu nasıl çözecek??

Sia’daki ekip, az önce ele aldığımız tüm sorunları çözmeyi hedefliyor. Bunun bir gecede bir çözüm olmadığını anlarlar ve internetin depolama omurgası olma ana hedeflerinin uzun vadeli bir hedef olduğunu anlarlar..

Bunu başarmak için Sia, bulut depolamayı blockchain teknolojisiyle birleştiriyor. Bunu yaparken, merkezi olmayan bir bulut depolama ağı oluşturabilirler. Şirket, sunucu çiftliği gibi merkezi bir depolama noktasına güvenmek yerine, çeşitli cihazların kullanılmayan sabit disk alanlarına güvenmek için blok zincirini kullanacak. Bu, cep telefonunuzda kullanılmayan 50 gigabaytlık verinin bir bulut ağı oluşturmak için milyonlarca başka cihazla birlikte kullanılabileceği anlamına gelir. Tüm süreç akıllı sözleşmelerin kullanılmasıyla gerçekleştirilecek olsa da, SIA, ağlarındaki katılımcıları cezbetmek için çoklu jetonlu bir yapıya yöneldi..

Jetonlar

  • SiaCoins – Tokenlarından ilki SiaCoin olarak bilinir. Bu, platform içi para birimi olarak kullanılan bir yardımcı program belirtecidir. Kullanılmayan sabit sürücü alanlarını ödünç verenleri ve verilerini ağda depolayanları ödüllendirmek için kullanılacaktır..
  • SiaFunds – Bunlar bir güvenlik belirtecidir. Bu, her bir jetonun şirket içindeki tek bir hisse senedini temsil ettiği anlamına gelir. Bir kullanıcı SiaCoins ile ağda depolama alanı satın aldığında, bir işlem ücreti oluşur. Bu ücretler jeton sahipleri arasında paylaştırılır ve sözleşme harcamalarının% 3,9’unu temsil eder.

Bunun gibi bir yönteme dönerek, SIA’daki ekip, maliyetli sunucu çiftliklerinin inşası ve bakımından kaçınmayı başarabilir. Daha da önemlisi sansür konusu ele alınmaktadır. Ağ, bilgi akışını tek bir tarafın kontrol etmediği merkezi olmayan bir hizmet olduğundan, kullanıcılar casusluk yapmadıklarından veya herhangi bir şekilde manipüle edilmediklerinden emin olabilirler..

Takım?

David Vorick – CEO, Kurucu Ortak ve Temel Geliştirici

Luke Champine – Kurucu Ortak ve Çekirdek Geliştirici

Chris Shinerral – Çekirdek Geliştirici

Zach Herbert – Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı

Steve Funk – Destek Başkanı

Sıradaki ne?

SIA, 2018 Nisan’ında başarıyla bir güvenlik belirteci teklifi gerçekleştirdi. Bu, değiştirilmiş bir Hollanda müzayedesi olarak yapıldı. Açık artırma sırasında yatırımcılara 750 SiaFund jetonu satıldı.

Bu satış gerçekleştiğine göre, şirket yolculukları boyunca devam etmek için fon sağladı. Şirket, internet omurgası depolama çözümü olma hedefine yönelik gelişimini sürdürmeyi planlıyor..

Herhangi bir güvenlik belirteci gibi, büyük bir çekiliş, dijital varlıklarla ilişkili likiditedir. Gelecekte güvenlik ticareti platformlarında görünmek için bu tokenları arayın.

Haftalık güncellemeler şurada bulunabilir: SiaTV.

Proje ile ilgili ayrıntıları öğrenmek için lütfen Sia Token Listeleme sayfamızı görüntüleyin..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me