Global Olmak

Sürpriz bir hareketle Circle, duyuruldu o yan kuruluş, Poloniex, kanatlarını açacak ve kendi başına “dönecek”. Bu yeni şirket “Polo Dijital Varlıklar” olarak bilinecek.

Ne yazık ki, Poloniex ABD merkezli olduğu için, borsanın ABD’deki müşteri tabanı gelecekte hizmetlerine erişiminin iptal edildiğini görecek. Bu talihsiz bir durum olsa da, bugüne kadar ABD’deki düzenleyici iklim nedeniyle bu tür şirketler tarafından alınması gerekli bir duruş..

Ülke çapında olmasa da rakip değişim, Bittrex, New York eyaletinde yaşayan müşteriler için kısa süre önce hizmetlerine erişimi kısıtlandı. Bu borsaların her ikisinin de ABD pazarlarından çıkmasıyla birlikte, şimdi kripto meraklılarının ticaret yapmaları için Kuzey Amerika merkezli borsaların üzücü derecede ince bir seçimi var..

İnfüzyon

ABD merkezli müşteriler hizmetlere erişimi kaybediyor olabilirken, bu hareket aslında Poloniex için hizmetlerin genişlemesini temsil ediyor, çünkü artık küresel hakimiyete odaklanacaklar..

Circle, bir dış yatırım grubunun Poloniex tarafından sağlanan hizmetlere infüzyon için 100 milyon dolar ayırdığını belirtti..

Poloniex ekibi bir açıklama yayınladı Çember’den ayrı olarak, gelecekteki niyetlerini detaylandırıyorlar. Ekip, duyuruya olumlu ve güven verici bir hava katmak için şunları söyledi:,

“İleriye dönük olarak, Poloniex’i geliştirmek ve genişletmek için 100 milyon dolardan fazla harcama yapmak için çok yıllık bir planımız var ve Poloniex müşterilerinden oluşan harika küresel toplulukla çalışmaya devam etmekten çok heyecan duyuyoruz. Kripto para birimi devrimi yeni başladı ve uzun süredir bu işin içindeyiz. “

Asya merkezli dış yatırım grubunun TRON’un kurucusu Justin Sun tarafından yönetildiğine dair haberler var. Ancak bu şu anda teyit edilmemiştir ve sadece bir varsayımdır..

Geçmiş Satın Alma

Bugün burada tartışılan gelişmeyle sonuçlanan itici faktörler (ABD düzenlemelerine uygunluk) bilinen sorunlar olsa da, zamanlama nedeniyle bu hareket bir sürpriz olarak kaldı..

Poloniex, sadece 18 ay önce, yüksek profilli bir hareketle Circle tarafından satın alındı. Bu satın alma, 440 milyon $ ‘a ulaştı. Circle, aslında, Poloniex’in hizmetleri genişletmesine ve lekelenmiş bir itibarı yeniden inşa etmesine yardımcı olurken, çoğu kişi böyle bir satın alma için daha uzun bir sahiplik süresi beklemekteydi..

Planların değişmesine rağmen, Circle dijital menkul kıymetlere olan inançlarında tereddüt etmedi. Birçoğu, satın almanın ilk amacının Poloniex’in SeedInvest platformu aracılığıyla dağıtılan dijital menkul kıymetleri destekleyen ikincil bir pazar olarak hareket ettiğini görmek olduğuna inanıyor..

Plan değişikliği

Sektöre yaklaşımları değişmiş olsa da, Circle hala gelecek olarak dijital menkul kıymetlere bakıyor ve ilerleyen çabalarının daha çok SeedInvest’e odaklanacağını belirtti..

Circle, şirket gerçek dünya kullanım senaryoları geliştirmeye çalışırken aşağıdaki ilgi noktalarının da gelişimde bir artış göreceğini gösteriyor..

  • Ödemeler
  • Yatırım
  • Borç verme
  • Bağış

SeedInvest

ABD’deki en başarılı kitle fonlaması platformlarından biri olan SeedInvest, Circle’a kendilerini dijital menkul kıymetler sektörüne yerleştirmek için etkili bir yol sağlama potansiyeline sahiptir..

Circle tarafından 2019’un başlarında satın alınan platform, bugüne kadar çok sayıda şirketin çok önemli finansman oluşturmasına yardımcı oldu. Circle, amaçlarının geleneksel finans ve blok zinciri arasındaki uçurumu ortadan kaldırmak olduğunu gösteriyor. İkisiyle evlenerek, her türden yatırımcıya yeni fırsatlar açarak yatırımı demokratikleştirmeyi umuyorlar..

SeedInvest Edinimi ile Tokenize Menkul Kıymetler Daire Gözü

Yorum

Duyurularının ardından Circle Cofounders, Jeremy Allaire ve Sean Neville tarafından ortak bir açıklama yayınlandı. Bu ifade, bu hareketin arkasındaki mantığa ve Poloniex’in olgunlaşmasına nasıl yardımcı olacağına değindi..

“Uluslararası odaklı rekabetçi bir kripto para birimi değişimi oluşturma çabasıyla, Poloniex ekibi ve liderliği Circle’dan yeni bir bağımsız uluslararası şirket olan Polo Digital Assets, Ltd.’ye dönüşüyor. Asyalı bir yatırım grubu tarafından desteklenen spin-out, rekabet edebilmek için gereken ürün özelliklerini ve pazarlama stratejilerini sunmak için önemli kaynaklar ve özgürlük. “

İkili, ileriye dönük planlarını ve SeedInvest’in bunlarda oynayacağı rolü ayrıntılı olarak açıkladı..

“Bu yılın başlarında, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük sermaye kitle fonlaması platformu olan SeedInvest’in satın alımını tamamladık ve internet tabanlı menkul kıymet teklifleriyle yüzlerce şirketin yüz milyonlarca dolar kazanmasına yardımcı olduk. Bu işle ilgili planımız, şirketlerin sermaye artırma şeklini dönüştürmek ve her yerde insanlara yatırım fırsatları açmak. Geleneksel finansal sözleşmeler ve varlıkları kripto ile birleştirerek token ve dijital varlıkları kullanarak kaynak yaratmaya olanak tanıyan SeedInvest üzerine inşa edilmiş yeni hizmetler sunmak için çok çalışıyoruz. “

Poloniex

Delaware dışında faaliyet gösteren Poloniex, 2014 yılında kurulan popüler bir kripto para borsasıdır..

CEO, Tristan D’Agosta, şu anda şirket operasyonlarını denetler.

Daire

Circle, 2013 yılında kurulmuş, Boston merkezli bir şirkettir. Her şeyden önce, Circle’ın arkasındaki ekip şeffaf ve küresel olarak erişilebilir bir finansal sistem geliştirmek için çalışmaktadır..

CEO, Jeremy Allaire, şu anda şirket operasyonlarını denetler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me