Küresel Bir Bakış Açısı – Birleşik Krallık Sürümü

Yıl ve on yıl sona ererken, securities.io’da küresel ölçekte durduğu için endüstri duyarlılığını ölçmenin akıllıca olacağını düşündük. Dijital menkul kıymetler sektörünün mevcut durumu nedir? Bugün dünden daha mı iyi? Belki de “bilenler” stratejik işlerin hâlâ yapılması gerekiyormuş gibi hissediyor.

Securities.io olarak biz de dahil olmak üzere, bunların hepsi birçok kişinin sahip olabileceği sorgulardır. Bu düşünceyle sektörün çeşitli temsilcilerine ulaştık. Her biri dünyanın farklı bölgelerinden geliyor.

Aşağıdaki yorum, düşünce süreçlerine ve düzenleyici ortamların piyasa algısını nasıl şekillendirebileceğine dair fikir vermektedir..

Küresel Etkileyenler

Afrika, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Birleşik Krallık, ayrı ayrı bakmaya karar verdiğimiz bölgelerdir..

Aşağıdaki şirketler ve liderleri düşüncelerini paylaşmak için zaman ayırdı.

  • MERJ (Afrika)
  • InvestaX (Asya)
  • Fintelum (Avrupa)
  • Vertalo (Kuzey Amerika)
  • Smartlands (Birleşik Krallık)

Bu baskı, Smartlands’e (İngiltere) odaklanacak ve seriye sonraki girişler önümüzdeki haftalarda yayınlanacak..

Düşüncelerin için Penny?

Metodolojimiz basitti – dijital menkul kıymetlerle ilgili aynı 5 basit soruyu dünyanın dört bir yanından 5 CEO / Genel Müdür’e sorun.

Amaç? Coğrafyaya dayalı olarak sektörün algılanması ve benimsenmesindeki farklılıklar hakkında fikir sahibi olun; Sektörün FinTech’i küresel ölçekte etkileme potansiyeli göz önüne alındığında önemli bir ölçü olduğunu düşündüğümüz bir şey.

Birleşik Krallık – Ilia Obraztsov, Smartlands CEO’su

Smartlands, 2017’de kurulduğundan bu yana, Londra, İngiltere’deki faaliyetlerini sürdürdü. Buradan, CEO Ilia Obraztsov, şirket 1 milyar dolarlık varlıkları tokenize etme hedefine doğru çalışırken Stellar tabanlı platformlarının geliştirilmesini ve dağıtımını denetler..

Bugüne kadar Smartlands, kemerlerinin altında çok sayıda başarılı STO ile sektörde lider olarak yerini aldı..

Smartlands’de Kesirli Mülkiyete Yatırım Yapmak – AçıklandıSmartlands'de Kesirli Mülkiyete Yatırım Yapmak - Açıklandı

Bu videoyu YouTube’da izleyin

  1. Sizce bugüne kadar aşılan en büyük endüstri başarısı / engeli neyi temsil ediyor??

Bugüne kadarki en önemli başarılardan biri, uyumlu menkul kıymet tokenleri (blok zincirindeki dijital menkul kıymetler) kavramının nihayet Pasifik’in her iki tarafında ve dünyadaki çoğu pazarda yasal terimlerle tanımlanmış olmasıdır. Özellikle, yeni bir milletvekilleri paneli sonuçlandı Birleşik Krallık yargı yetkisi altında dijital varlıklar artık mülkiyettir. Tahmin edebileceğiniz gibi, varlık tokenasyonu için İngiltere merkezli bir platform olan Smartlands, bu hareketi içtenlikle memnuniyetle karşılıyor. Menkul kıymetlerin dijitalleşmesi, düzenleyici çekiş gücü kazanıyor ve böylece alandaki tüm katılımcılar için ilgili riskleri azaltıyor. Önde gelen hükümet ve piyasa kurumları, tüm menkul kıymetleri dijitalleştirme sürecinin hem kaçınılmaz hem de geri döndürülemez olduğunu kesin olarak iddia etmemize olanak tanıyan güvenlik tokenlerinin UVP’lerini (nihai değer önerileri) onayladı..

İşletmeler, düzenleyiciler ve bağımsız kuruluşlar tarafından desteklenen bu gerçekleştirme, şu anda sürdürmeye çalıştığımız ilk blok zinciri vaadi ışığında çok önemlidir; Bugün, fayda belirteçlerinin ‘faydası’ yorumlama ve spekülasyon için çok az yer bırakıyor – hepimiz bunların ne olduğunu ve hangi amaca hizmet ettiğini biliyoruz ve güvenlik belirteci ekosisteminin arkasındaki amaçtan tamamen farklı bir şey.

  1. Yukarıda belirtilen başarılar sektörün temelini atarken, ileriye dönük en büyük engel olarak kalan şey?

Artık güvenlik belirtecinin ne olduğunu ve diğer yatırım araçları ve finansal araç türlerinden nasıl farklılaştığını biliyoruz. Bununla birlikte, onunla ne yapılabileceği ve nerede yapılabileceği söz konusu olduğunda, zorluk hala oradadır. Çoğu yargı alanında eksik olan şey, düzenleyiciler açısından kararlılıktır. Hala daha fazla netliğe ihtiyacımız var, endüstrinin çoğalmasına ve gelişmesine izin verecek çeşitli koruma ve garantilere ihtiyacımız var..

Yeniden merkezileştirme vektörü başka bir endişe verici işarettir. Yatırımcı topluluğu henüz güvensiz ortamda faaliyet göstermeye hazır değil. Bunu kabul etmeli ve gözaltına almaya devam eden birden fazla aracı ve diğer bazı işlevlerle başa çıkmayı öğrenmeliyiz ki bunlar aşağı yukarı blockchain teknolojisinin orijinal mesajına aykırıdır..

Diğer bir zorluk, varlık tokenleştirme ve nasıl çalıştığı hakkında genel farkındalık oluşturmaktır. Bu yeni bir yatırım türü değil, mevcut modele değer katmakla ilgilidir – hız ve güvenliği artırmak, daha fazla insanın içeri girmesine izin vermek. Ancak bu bir engelden çok zaman meselesidir..

  1. “Dostane” düzenleme ve hükümetin kabulüyle ilgili olarak, geri kalanını geride bırakan herhangi bir ülke fark ettiniz mi??

Elbette. Örneğin, Ekim ayında Liechtenstein Parlamentosu, Token ve TT Hizmet Sağlayıcı Yasasını (“Blockchain Yasası”) geçti ve Liechtenstein’ı token ekonomisinin kapsamlı bir düzenlemesine sahip ilk ülke yaptı. Diğer birçok eyalet, müşteri koruması ve varlık koruması, jeton ekonomisinin yeterli denetimi ve kara para aklamayla mücadele için ek önlemler alınması ile ilgili medeni hukuk konularına odaklanan ilerici düzenlemeler çıkarıyor..

Kesinlikle, düzenleyici sanal alan deneyimi ile İngiltere, alandaki en açık ve en iyi ifade edilmiş kurallardan birine yol açıyor. Litvanya, Singapur ve diğerleri – yine, birçok hükümet yeni kültürü benimsiyor ve dijitalleştirilmiş menkul kıymetler cephesinde yeniliklere giderek daha açık hale geliyor..

  1. Dijital menkul kıymetlerin dönüştürücü yetenekleri hakkında çok şey yapıldı. Pek çok sektördeki değişimi etkileme potansiyeli ile dijital menkul kıymetler sektöründen en çok yararlanmanın mümkün olduğunu düşünüyorsunuz?

Kelimenin tam anlamıyla, herhangi bir endüstri veya varlık sınıfı, tokenleştirmenin masaya getirdiği birçok kolaylıktan yararlanabilir ve yararlanmalıdır. Daha önce likit olmayan varlıkların (ticari / konut amaçlı gayrimenkul) hisselerini tokenize ederek daha yüksek likidite sağlayabiliriz. Başlangıçları, gerçekçi olmayan değerlemelerin mevcut toksik kültüründen ve ardından başarısız olan bağış toplama faaliyetlerinden kurtarabilir ve bunları, tokenize edilmiş hisselerin doğrudan, halka açık ve özel satışları yoluyla yeni nesil kitle fonlaması modlarına dönüştürebiliriz. KOBİ’lerin geleneksel kredi verenler önünde diz çökmek zorunda kalmadan daha ucuz sermayeye erişmelerine yardımcı olabiliriz. Tüm Yeşil Yeni Anlaşmayı ve tüm yeşil enerji projelerini – kar için ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için – tokenize edebiliriz, sürdürülebilir bir gelecek için dönüşümünden insanlığı sorumlu kılabiliriz..

Büyük sermaye fonlarını tokenize ederek finansal piyasaları tamamen yeniden şekillendirebiliriz, yatırımcıların daha yüksek çeşitlilik elde etmelerine ve portföyleri üzerinde daha iyi kontrol sağlamalarına yardımcı olabilir ve sonuçta her vatandaşa “kendi emeklilik fonu” haline gelmeleri için bir araç kutusu sunabiliriz..

  1. İleriye baktığımızda, büyüme yörüngesinin neresinde önümüzdeki iki ve beş yıl içinde dijital menkul kıymetler görüyorsunuz?

2 yıl içinde, küresel ölçekte menkul kıymet token ticareti için nihai bir manzara görmeyi umuyoruz. Sonuçta, daha fazla likidite ve menkul kıymet belirteçlerinin sınırsız bölünebilirliği bu aracın temel avantajı olmaya devam ediyor, ancak hızlı, şeffaf, küresel ve ucuza ticaret yapma yeteneği olmadan hiçbir şey olmuyor. Tüm bunlar, güvenlik jetonları devlet düzeyinde tanındığında ve çek hesabınızdaki işlemler kadar rutin hale geldiğinde gerçekleşecek – yaklaşık 5 yıl içinde olduğunu gördüğüm bir şey.

Sonuç

İşte orada var! 2019 sona ermek üzereyken, sektörde açık bir eğilim var – olumlu bir trend. Pek çok engel aşılmış ve aşılmış olsa da, ufukta çok daha fazlası var. Buna rağmen, dijital menkul kıymetlerin FinTech’i yeniden şekillendirme potansiyeli her zamanki gibi umut verici olmaya devam ediyor..

Dünyanın dört bir yanından yeni bir dizi etkileyiciyle endüstri duyarlılığını yeniden ölçmek için birkaç ay içinde temasa geçeceğiz. O zamana kadar, securities.io’ya sık sık giderek haberdar olun!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map