Komisyon Üyesi Hester Peirce, SEC – Röportaj Serisi

Geçenlerde oturup konuşmaktan zevk aldım SEC Komiseri Hester Peirce dijital varlıkların mevcut durumu ve SEC’in alandaki insanlar için daha net bir yol oluşturmaya nasıl çalıştığı hakkında. Dijital varlıklar, menkul kıymet belirteçleri ve dijital menkul kıymetler ile ilgilenen veya ilgilenen herkes için bazı değerli bilgiler ve talimatlar için aşağıdaki tartışmamıza bakın..

Komiser Peirce, ilerici bakış açısıyla kripto topluluğunda sevgiyle “Kripto Anne” olarak tanınıyor ve toplulukta hala büyümeye izin veren mantıklı çözümler için bastırıyor. Yakın zamanda, düzenleme ve ademi merkeziyetçilik arasındaki boşluğu doldurmak için çok iyi düşünülmüş bir teklif olan Token Safe Harbor Önerisini (Önerilen Menkul Kıymetler Yasası Kuralı 195) yayınladı..

Komisyon Üyesi Peirce tarafından ifade edilen görüşler kendisine aittir ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun veya onun Komisyon Üyelerinin görüşlerini temsil etmesi gerekmez..          

Bu röportaj netlik sağlamak için düzenlendi.

 

RS:  İş modelinin bir yardımcı program mı yoksa bir güvenlik mi olduğunu belirlemeye çalışan biri için, dikkate alınması gereken en önemli üç unsur nedir??

HP:  Bence önereceğim şey, Howey testine bir göz atmanız ve bir destekçi olarak sizin için bir şeyler yapacağınıza dair sözle sarılı insanlara jetonu satıp satmadığınız konusunda nereye uyduğunuzu belirlemenizdir. bu belirteç değerinde artış. Eğer onu böyle tanıtıyorsanız, Howey’i dikkatlice incelemeniz ve çizginin hangi tarafına düştüğünüzü belirlemeniz gerektiğini söyleyebilirim..

Aşağıdaki Howey testi hakkında SEC’den daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

RS:  Bir iş modeli bir güvenlik ise, işletmenin SEC ile atması gereken ilk adımlar nelerdir??

HP:  Bir şey üzerinde çalışan herkesi bu süreçte mümkün olan en kısa sürede SEC’e girmeye ve özellikle SEC web sitesinde bulabileceğiniz FinHub’a ulaşmaya teşvik ediyorum. Bizimle yüz yüze görüşebilir veya telefonla görüşebilirsiniz. Beni işin içinde tutmakla ilgilenen insanlar için, Ve personelimizden, düştüğünüz yere, güvenliğinize ya da güvenlikle ilgili olmadığınıza dair sorduğunuz ilk soru gibi, ne tür şeyler düşünmeniz gerektiğine dair bir fikir edinin. Size hukuki tavsiyede bulunmayacaklar, ancak o çizginin hangi tarafında olduğunuzu ve dolayısıyla jeton teklifinizi nasıl yapabileceğinizi anlamaya çalışırken gerçekten düşünmeniz gereken şeyler verecekler..

SEC’de bir toplantı ayarlamak veya personel ile konuşmak isteyen kişiler bir buradan talep formu, veya doğrudan şu adresten Komisyon Üyesi Peirce’in ofisi ile iletişime geçin: [email protected].

RS: SEC web sitesinde STO’lardan (Güvenlik Simgesi Teklifleri) pek bahsedilmiyor. Yatırımcıların bir STO ile ICO’dan daha iyi korunduğunu düşünüyor musunuz??


HP:  Her teklife ayrı ayrı bakıyorum, bu yüzden böyle genel ifadeler yapmak gerçekten zor. İnsanların işlerin nereye düştüğüne bakması gerektiğini düşünüyorum, eğer bu bir menkul kıymetse, bunu kayıtlı bir teklif olarak mı yoksa bir muafiyet kullanmak isteyip istemediğinize karar vermeli ve hangisinin en çok nereye düştüğünü bulmalıdır. muafiyet kullanma. STO’ların ICO’lardan daha iyi olduğunu veya tam tersini kategorik olarak söylemek benim için zor, yine gerçeklere ve koşullara dayalı bir yaklaşım benimsiyoruz; her teklifin kendi yararına ele alınacağını görüyoruz.

RS: Yatırımcılar, ICO’larda olduğu gibi STO’lara karşı da aynı derecede ihtiyatlı olmalı mı??

HP:  Diğer her durumda olduğu gibi bu durumda da, bir şeyler satın alanlara doğru soruları sormalarını söylüyorum, eğer bir şeye çok fazla para koyuyorsanız, bir çok soru sorsanız iyi olur. yeni bir araba veya bir jeton satın almak veya bir hisse senedi veya tahvil satın almak, sorular sormanız gerekir. Almanız gerektiğini düşündüğünüz yanıtı alamıyorsanız ve sorulacak mantıklı sorulara yanıt alamıyorsanız, muhtemelen yatırım yapmak istemezsiniz. İster dijital varlık ister geleneksel bir güvenlik olsun, herhangi bir satın alma veya yatırımda geçerli olan bazı temel uyarı işaretleri vardır..

RS: Geçen yıl bu zamanlarda “daha ​​fazla blok zinciri projesinin olgunlaştığını gördüğümüzde daha net çizgiler çizebiliriz” dediniz. Blockchain projelerinin geçen yıl nasıl olgunlaştığını düşünüyorsunuz? Bu beklediğinizden daha fazla / az olgunluk mu?

HP:  Kesinlikle bir olgunlaşma olduğunu düşünüyorum, bu cesaret verici ve insanların daha anlayışlı hale geldiğini görmek hoşuma gidiyor. İnsanlar bir veya iki yıl öncesine göre daha fazla soru soruyor. Projeleri daha yüksek bir standartta tutmanın herkes için iyi olduğunu düşünüyorum. Menkul kıymetler hukuku çerçevesi olduğundan daha net olsaydı daha fazla vade göreceğimizi düşünüyorum. Bu biraz tavuk ve yumurta sorunudur, düzenleme netliği olmadan bu kadar gelişme göremezsiniz ve neye açıklık sağladığınızı bilmeden düzenleyici netliği göremezsiniz. Önümüzdeki yıl daha fazla gelişme göreceğimizi umuyorum, belki bunların çoğu ABD dışında olacak, ancak bu, düzenleyici çerçevenin neye benzemesi gerektiğini düşünmemize yardımcı olabilir..

RS: Malta’nın blockchain ve dijital varlıklar için çok sayıda ilerici düzenleme yaptığını biliyorum, bence bu insanlara daha iyi bir yöne rehberlik ediyor.

HP:  İleri görüşlü bir yaklaşım benimseyen diğer yargı bölgeleri, Malta, İsviçre ve diğer bazı yargı bölgelerini görüyoruz. Sanırım yaptıklarından öğrenebiliriz. Daha ön planda olmamızı isterdim, ancak diğer insanların bunu düşünmesi kötü değil ve biz onlardan öğrenebiliriz – düzenleyiciler de kitle kaynak yapabilir!

RS: SEC’in ICO’lar ve dijital varlıklarla bir izle ve gör yaklaşımı benimsemesi konusunda oldukça vokal davrandınız. ICO / dijital varlık endüstrisindeki birçok insan, SEC’in hızlı bir şekilde düzenlenmesini ve böylece gri bir bölgede faaliyet göstermelerine gerek kalmamasını diliyor. Bu insanlara ne söylerdin?

HP:  Onlara güvenli bir liman fikrim olduğunu söylerdim. İnsanların buna bir bakmasını umuyorum. Amerika Birleşik Devletleri’nde netliğin olmadığı birçok sorun var, bu sadece bu sorunlardan biriyle ilgileniyor. Umarım insanlar bana geri dönerler ve bana geri bildirimde bulunurlar ve uygulanabilir bir şey geliştirebiliriz

Okuyucular, Komisyon Üyesi Peirce’in Güvenli Liman Konuşması ve Teklifi burada.  Güvenli Liman Önerisi, ekiplerin federal menkul kıymetler kanunu hükümlerinden bir süre sınırlı muafiyetten yararlanabilmek için yerine getirmesi gereken beş koşulu ayrıntılarıyla açıklamaktadır:

“İlk olarak, ekip, jetonun işlev gördüğü ağın (ademi merkeziyetçilik veya jeton işlevi olarak tanımlanan) ilk jeton satış tarihinden itibaren üç yıl içinde ağ olgunluğuna ulaşmasını amaçlamalı ve bu hedefe ulaşmak için iyi niyetle ve makul çabayı göstermelidir. . İkinci olarak, ekibin temel bilgileri ücretsiz olarak erişilebilen halka açık bir web sitesinde ifşa etmesi gerekecektir. Üçüncüsü, ağa erişimi, katılımı veya ağın geliştirilmesini kolaylaştırmak amacıyla belirteç teklif edilmeli ve satılmalıdır. Dördüncüsü, ekibin kullanıcılar için likidite yaratmak için iyi niyet ve makul çabayı göstermesi gerekecektir. Son olarak, ekibin bir güven bildirimi sunması gerekecekti. “

Güvenli Liman Önerisi devam eden bir çalışmadır ve Komisyon Üyesi Peirce ek katkıları memnuniyetle karşılamaktadır..   

RS: Geçen ay, SEC, “akredite yatırımcı” tanımını değiştirmek için önerilen bir kural sundu. Bize önerilen bu değişiklikler ve bunların dijital varlık ve ICO endüstrisine nasıl fayda sağlayacağını düşündüğünüz hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz??

HP:  Değişiklikler gerçekten bireysel akredite yatırımcı kategorisinden ziyade kurumsal kategoriye odaklanmıştır. Akredite yatırımcılar hakkında konuştuğumuzda, finansal gelişmişliği tek bir ölçü ile değerlendirdiğimiz ve bu sizin ne kadar zengin olduğunuza dair insanların ne kadar sinirli olduğuna dair geri bildirimler duyuyorum. Bu yüzden bana akredite bir yatırımcının bireysel sınıfını, finansal gelişmişliklerini başka şekillerde göstermiş kişilere genişlettiğini görmek istediklerini söyleyen birçok insan var. Yorumlara açıktır ve insanlar bu konuda fikir verebilir ve eğer insanlar buna ağırlık vermezse, önerilen değişikliklerin çoğu varlık tarafında olacaktır..

RS: Genel halk önerilen akredite yatırımcı değişikliklerine katılabilir mi??

HP:  Kesinlikle.

HP:  Sadece bir e-posta gönderebilirsiniz, bu nispeten zahmetsiz bir süreçtir. Web sitesinde yukarı çıkıyor, böylece herkes görebilecek. Geri bildirimleri kesinlikle memnuniyetle karşılıyoruz ve özellikle yorum gönderebileceklerini bilmeyen kişilerden haber almak çok güzel. Her zaman daha fazla insana ulaşmak için tekliflerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

“Akredite yatırımcı” tanımını değiştirmek için önerilen değişiklikler hakkında daha fazla bilgi için:

Önerilen akredite yatırımcı tanımına geri bildirim sağlamak için son tarih 16 Mart 2020’dir. [email protected], S7-25-19 Dosya Numarasını konu satırına veya yorum formu buraya, ve 33-10734 sürüm numarası altında “S7-25-19 ile ilgili yorumları gönder” i tıklayın.

RS: Şu anda, şirketler kitle fonlaması yoluyla yasal olarak 1,07 milyon dolara kadar para toplayabilirler, günümüz ortamında bu, teknoloji gibi endüstriler için çok fazla başlangıç ​​sermayesi değildir. 1,07 milyon doların üzerindeki şirketler, yasal olarak sermaye artırımı için çok fazla maliyet bilincine sahip seçeneğe sahip değildir; Bir şirketin halka arz edilmesi için gerekenler çok büyüktür ve aynı derecede muazzam bir maliyete sahiptir. Bazı insanlar bu boşluğu çözmek için bir köprü olarak ICO’ları / STO’ları / IEO’ları kullanıyor. Bu konudaki düşüncelerin neler?

HP:  Kitle fonlamasının ulaşabileceği potansiyele ulaşmadığını kabul ediyorum ve bu, bir süredir yürürlükte olduğu için bir göz atmamız ve nasıl çalıştığını ve bu ayarlamaları ayarlamamız gerekip gerekmediğini görmemiz gereken bir şey. olmalı. SEC’de yararlı olan şeylerden biri, periyodik olarak toplanan bir Küçük İşletme Sermaye Oluşumu Danışma Komitesidir, SEC dışında küçük işletmeler için sermaye artırımına katılan bir grup insan. Bize mevcut kurallar ve daha uygulanabilir olmaları için nasıl değiştirilmeleri gerektiği veya para toplamaya çalışan insanlar için potansiyel yeni muafiyetlere duyulan ihtiyaç hakkında girdi sağlarlar. Bu forum aracılığıyla kitle fonlaması ve bunu nasıl daha iyi hale getirebileceğimiz hakkında düşünme şansımız oldu. İnsanların nasıl para toplayabileceklerini düşünmede yaratıcı olmaya çalıştıklarını düşünüyorum, bu yüzden haklı olduğunuzdan şüpheleniyorum, bazı insanlar token tekliflerini kitle fonlaması gibi bir şeye alternatif olarak görüyor. Bunu yapıyorlarsa, menkul kıymetler yasalarının yaptıkları şeye nasıl uygulanacağını ciddiye almaları daha iyi olur.

RS: Son altı ayda IEO’larda (İlk Değişim Teklifleri) bir artış oldu; SEC’in bir IEO’lar hakkında Yatırımcı Uyarısı son zamanlarda bu, bazı IEO’larda neler olup bittiğini tam olarak anlamayan yatırımcılar için yararlıdır. Bazı IEO’ların projeleri olduğundan daha resmi göstermeye çalıştığını biliyorum..

HP:  Evet, insanlar bunu yapmayı sever. Sabit mantralarımdan biri, SEC’in insanların para toplamasına ve projelere yatırım yapmasına izin vermeye daha açık olmasını istememdir. Ama aynı zamanda insanların da bilmesini istiyorum, bunun bir muadili olarak, SEC yatırımları imzalamıyor. Yani, bir şeye yatırım yaptığınızda, bunun iyi bir yatırım olup olmadığına ve özellikle sizin için iyi bir yatırım olup olmadığına karar vermek size, yani yatırımcıya düşmektedir. Bir şey ne kadar resmi görünürse görünsün, her şeyin SEC tarafından önceden onaylandığını veya imzalandığını varsaymayın..

RS: Bu, sektörün ilgisini çeken birçok yeni yatırımcı için harika bir tavsiye..

RS: New York Menkul Kıymetler Borsası, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kurulmadan önce 100 yıldan fazla bir süredir mevcuttu ve işletiliyordu. Halk, düzenlenmemiş borsalarda bu kadar uzun süre başarılı bir şekilde hisse senedi ticareti yapabildiyse, SEC’den uygun düzenlemeler gelene kadar insanların ICO endüstrisini başarılı bir şekilde kendi kendine düzenlemesinin mümkün olduğunu düşünüyor musunuz??

HP: Düzenlemenin birçok farklı yolu vardır. ABD’de biz menkul kıymetler piyasamızı bir öz-denetim, hükümet düzenlemesi ve yarı hükümet düzenlemesi ile düzenlemeyi seçtik. Bu alanda yaptığım, bazen benim gibi hükümet düzenleyicilerinin üzerinde kaybolan bir nokta, bazı düzenlemelerin doğal olarak gerçekleşmesidir: piyasalar kendilerini düzenler ve disipline eder. Menkul kıymetler endüstrisinin, bazı öz düzenleme versiyonlarının oldukça etkili olabileceğini gördüğümüz bir sektör olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte, bir hükümet düzenleyicisini (SEC) içeren bir çerçevemiz var, insanların bizim alanımıza giren faaliyetlerde bulunmaları ölçüsünde, kuralları yazan düzenleyici biziz, bu nedenle bunda olup bitenler arasında etkileşim olmalıdır. uzay ve biz. Yetki alanımıza giren şeyleri yapıp “pekala ben kendi kendini düzenliyorum, bu nedenle bu kabul edilebilir bir alternatif” diyemezsiniz.

RS: Daha önce SEC ile iletişime geçerseniz SEC, insanlara nereye bakacakları konusunda rehberlik edebilir..

RS: Son birkaç yılda dijital varlık ortamında oldukça dramatik bir fark olduğunu fark ettim: insanlar kendi kendini yönetiyor, işletmeler daha profesyonel ve insanlar daha iyi sorular soruyor. Pek çok insanın, yasaları kolayca takip edebilmeleri için SEC düzenlemesini seveceğini biliyorum..

HP:  Ben de anlıyorum. Doğru şeyi yapmaya çalışan insanların bunu kurallarımıza uygun bir şekilde yapmasını kolaylaştırabileceğimiz bir yere gelmeye çalıştığımızı düşünüyorum, aynı zamanda hedeflerine de ulaşıyor, istediğim yer orası almak için. Asla özellikle basit olmayacak çünkü menkul kıymetler yasalarımız gerçekten zor olabilir, ancak kesinlikle şimdi olduğundan daha kolay hale getirebiliriz.

RS: Önümüzdeki bir veya iki yıl içinde düzenlemelerin insanların daha kolay takip edeceğini öngörüyor musunuz??

HP:  Umutluyum, bu yüzden insanların düşünmesini sağlamak için güvenli liman taslağı fikrini ortaya çıkarmak istiyoruz. ABD düzenleyici altyapısının hiçbir şeyi basitleştirmeyen bir parçası da, bu alana potansiyel bir ilgisi olan çok sayıda farklı düzenleyiciye sahip olmamızdır. Yani SEC’de bir şey yapsak bile söyleyecek bir şeyleri olabilecek başka düzenleyiciler de var. Hükümetler arası işbirliği var, ancak daha iyi ve daha yakın bir işbirliği için daha fazla çağrı alacağımızı düşünüyorum..

RS: Paylaşmak istemediğin, değinmediğimiz başka bir şey var mı??

HP:  Hayır, bence iyi hallettin. Menkul kıymetler yasalarımıza göre işlerin nereye düştüğü ve bu menkul kıymetler yasalarını, alana dahil olmakla ilgilenen potansiyel insanlara açıklığa kavuşturmaya yardımcı olacak şekilde ayarlamaya nasıl çalışabileceğimiz sorusuna odaklanmakta haklısınız. Bir proje gerçekten fonlarla meşru bir şey yapmaya çalıştığında ve fonlarla meşru olmayan bir şey yapmayı gördüklerinde, doğru şeyi yapmaya çalışan insanlar için net bir yol açmaya çalıştıklarında ve bence hepsine hizmet edecek. Biz de.

Aşağıda bazı ek yararlı bağlantılar verilmiştir:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map